Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek, ha csak esküvőre vagyunk hivatalosak, lakodalomba nem, akkor mit lehetne venni ajándékba? fórum

Szerintetek, ha csak esküvőre vagyunk hivatalosak, lakodalomba nem, akkor mit lehetne venni ajándékba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 5. 11:57
Nem szokás ilyenkor ajándékot adni. Az "ajándék" az időtök, amit arra szántok, hogy résztvegyetek az ifjú pár életének egy fontos eseményében. A virágcsokorról már én is hallottam régebben is, de személy szerint nem tarom praktikusnak esküvőre. A menyasszonynak, ahogy már említett valaki, van csokra, utána a virágot hurcibálni csak macera. Sokan a lagzi utáni egy-két napra el is utaznak nászútra, tehát gyönyörködni se sokáig tudnak a csokorban.
2010. júl. 5. 09:46
Szerintem ilyenkor semmilyen ajándékot nem kell venned.
36. sajert
2010. júl. 5. 09:05

Mi hatvan embert tudtunk vendégül látni-ez csak a szűk családi kör volt.

A távolabbi rokonok, az ismerősök, barátok, a kollégák (volt kollégák is, eljöttek!) mind a szertartásra voltak "csak" meghívva. Nagyon sokan eljöttek. Cirka 300-an voltunk a templomban meg az anyakönyvvezető előtt. Ennyit embert lehetetlenség lett volna nekünk vendégül látni. Megtiszteltek bennünket, hogy végignézték a házasságkötésünket :-)). Két féle meghívónk volt :-).

Én sokszor voltam "csak" szertartáson, de én egyiknél se éreztem volna, hogy el akarnék menni a lakodalomba. Szerintem a lakodalom az a családé, vagy ha nincs család, akkor meg a közeli barátoké esetleg.

Ha valakit meg a lakodalomba is hívnak, akkor szerintem azt nem szép visszautasítani.

2010. júl. 4. 22:55
Éredkes ,amikor összhívnak az esküvőre egy társaságot és valakiktől elköszönnek a szertartás után. Nem tartom szép dolognak.
34. bf5264a5b9 (válaszként erre: 24. - E4838aa63b)
2010. júl. 4. 21:36

Szia!


Vegyél pólót :) Én kaptam bilicset is, fütyimérőt, de azok a szekrényben porosodnak... amit még mai napig is felveszek és nagyon örültem neki, az egy póló volt, amin volt egy menyasszony-vőlegény, a menyasszony mosolygott, a vőlegény arcán egy szomorli volt, és alá volt írva hogy "game over"... egész este le se lehetett rólam vakarni azt a pólót :)

33. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Szabónéhajni)
2010. júl. 4. 21:35

Az nagyon sok. :( Kivéve, ha baba mellett ezt megengedhetitek magatoknak.


Egyébként úgyis neked kell dönteni. Te látod, hogy milyen lehetőségeitek vannak.

2010. júl. 4. 21:34
Nálunk a kollégákat csak szertartásra hívtuk meg, és nem vártunk ajándékot egyáltalán. Ilyenkor az a lényeg, hogy elmentek, és együtt örültök Velük, nem az ajándék. Ha mindenképpen vinni akarsz valamit, valami kicsit vigyél (vásárlási utalványt, vagy egy gratuláló képeslapot), mert arra is kell gondolni, hogy Nekik azt utána magukkal kell cipelni :)
31. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Enid79)
2010. júl. 4. 21:33
Egyetértek! :)
2010. júl. 4. 21:32

Ez már milyen. Mi akiket hívtunk, jöttek a lagziba is.


De csak azért meghívni valakit, hogy vigyen ajándékot? :o

29. e4838aa63b (válaszként erre: 26. - T.Ili)
2010. júl. 4. 21:30

Tudom, a legutóbbi hasonló bulinkon ehető tangától megkezdve pikáns tortáig minden volt :D


Csak az akkori és mostani menyasszony mentalitásban maximálisan különböznek :D

Míg a korábbi imád poénkodni, és szereti a jó bulikat, a mostani olyannyira visszafogott és szerény...


Ezért sem akarunk túlzásokba esni.

Végül persze lehet kellemeset csalódunk majd :D


Mindenesetre köszönöm a tippeket, még van 3 napunk istenesen felkészülni :P

28. t.Ili
2010. júl. 4. 21:26

A mai világba ,úgymond nagy lagzit csapni ,pénzkidobás.

Rossz szó ez,hogy hivatalos.Esküvőre hivatalos?

Hiszen csak arról van szó,ha szeretnéd megnézni azt,hogy ők összeházasodnak,akkor megadják az időpontot,mint egy műsorújság .

Miért kellene akármit is vinni?

2010. júl. 4. 21:24

Ha csak esküvőre vagy hivatalos, akkor elég 1 csokor virág.

Ajándékot akkor adnak, ha lakodalomba is meg van hívva...:D

26. t.Ili (válaszként erre: 24. - E4838aa63b)
2010. júl. 4. 21:15
Leánybúcsúba,csak hülyeséget ,mert ez egy muris buli.Esetleg egy szakácskönyv belefér.Olyan kis értékű valami amit az esküvőre már nem vinnél.(pl baby-doll,vibrátor,fényképalbum,neves bögre,irrigátor,száj zuhany-(ez csak együtt poénos),pomponos papucs stb.
2010. júl. 4. 21:07
Szia Hajni! Nekünk egy hónapja volt az esküvőnk és volt, akitől - bár a vacsira nem hívtuk - kaptunk ajándékot. Természetesen örültünk annak is, de a fontos a jelenlétük volt, hogy eljöttek és velünk örültek. Ha úgy érzed, hogy adnál valamit, akkor is inkább valami személyes apróságot, semmiképp ne valami értékeset, ne érezze magát kellemetlenül az ifjú pár sem.
2010. júl. 4. 21:03

Attól, hogy GYED-en vagy, még meghívhattak volna a legziba is, megadva a lehetőséget, hogy a babára hivatkozva azt mondjátok, csak a szertartásra mentek el.


Én épp hétvégén megyek, és én is babával vagyok itthon, de nem mondták, hogy "na Te most csak ide vagy oda jöhetsz" :)


Azt hiszem, embere válogatja, de egyet értek, én sem gondolkodnék semmi különös ajándékban.

Olvastam lentebb a virágot, ám a menyasszonynak ugyebár van csokra, meg azt hiszem, virágot nem szoktak adni esküvőn.

Ha valami jelképeset mégis szeretnétek, akkor dísztárgyat, készletet, az még nem is olyan nagy összeg.


Viszont ha már itt tartunk, Ti mit adnátok leánybúcsú ajándéknak?

A szőrmés bilincs már megvan, de szeretnénk valami értelmesebbet is :D

2010. júl. 4. 21:01
egy csokor virágot illik ilyenkor vinni.
2010. júl. 4. 20:59
Semmit.
21. enid79
2010. júl. 4. 20:55
Nem vinnék semmit. Oda nem szokás. Lagziba azért viszünk, hogy nagyjából kifizessük, amit megeszünk. Meleg kézfogást. :)))
20. 656f03db60 (válaszként erre: 16. - Szabónéhajni)
2010. júl. 4. 20:55
Értem. :)
2010. júl. 4. 20:55
Nálunk virágot szokás vinni.
2010. júl. 4. 20:51
én nem vinnék semmit.
17. Wanesz
2010. júl. 4. 20:50
Szerintem sem szoktak vinni ilyenkor semmit
16. Szabónéhajni (válaszként erre: 14. - 656f03db60)
2010. júl. 4. 20:48
Nem vagyunk rokonok, csak a szomszédom lánya, aki mellesleg a kolléganőm, csak most éppen gyeden vagyok......
15. Kirani
2010. júl. 4. 20:47
Tavaly én is ilyen módon voltam hivatalos egy esküvőre, egy saját kezűleg készített képeslapot vittem.
2010. júl. 4. 20:46
De miért van az, hogy csak az esküvőre hívják az embert, a lakodalomba már nem? Szerintem nem túl illendő, akkor is, ha nincs túl sok pénz az esküvőre és az azt követő bulira.
2010. júl. 4. 20:46
Köszi a válaszokat, a párom is azt mja, nem kell venni semmit, de én gondoltam pl jó minőségű fényképalbumra, vagy képkeretre kb 5000 ft-ért!
2010. júl. 4. 20:46
üres fotóalbumot
2010. júl. 4. 20:45
Ilyenkor nem szoktak vinni, én legalábbis nem vittem, és utólag sem volt sértődés belőle.
2010. júl. 4. 20:44
Semmit!
2010. júl. 4. 20:43
én csináltatnék egy személyre szóló borcimkézést ;)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook