Lakás eladva.. következő lépés? (beszélgetés)
ahhhh az rengeteg lesz akkor :(
Tudomásom szerint az Illetékhivatalt nem érdekli,hogy hitelből veszitek-e az ingatlant, az első fillértől számítják az illetéket... ami... talán két százalék.
Az eladott lakás a szülők nevén van, így nem csökkenthető vele az illeték alapja, csak, ha ők szereznek tulajdonjogot (nem biztos, csak én így gondolom) Célszerű az új lakás vásárlásánál már számolni az illetékkel is, mert nem kis összeg, maradjon rá, amiből kifizetitek. Sokszor még birtokba sem veszi az ember az ingatlant, már kijön a fizetési meghagyás az illetékre. Az adásvételi megkötése után az ügyvéd leadja a Földhivatalnak és az továbbitja az Ill.hiv.nak- talán az is már NAV...
hát ez remek... akkor mindenhova ügyvéddel megyek :)
Most, utólag olvasom, hogy Te is úgy jártál, mint én!
Szerintem is így a legjobb! A szerződést vigyétek magatokkal! Nálunk nem volt ott a szerződés, és az új tulaj megígérte, hogy átíratja, majd egy pár hónap múlva kaptam egy bírósági papírt, és már végrehajtással fenyegettek, hogy nem fizettem a számlámat.
Kiderült, hogy az új lakó mégsem íratta át a saját nevére, és rajtam akarták behajtani a tartozást. Ezután mindent becsatoltam, és végre békén hagytak.
kell. Nálunk úgy volt, h eladott lakás ára, mínusz a vásárolt lakás ára (ti is szeretnétek venni), és a 2 differenciája közötti összegből kell illetéke is fizetni, meg adózni is! Ha vesztek házat, ügyvéd úgyis kell nektek, és ő tudni fogja! Náluk is mindent ő intézett.
Nyugodtan lehet meghatalmazással menni,el fogják fogadni,de menj be és ott kérj,mert 3-ból 2 szolgáltató nálunk csak a saját nyomtatványán fogadja el.Menj a vevővel,ha ő nem kapható rá,akkor egyedül,arra ne várj,hogy majd ő egyedül valamikor.Érdemes azzal számolni,hogy a vevő nem lesz partner az átírásban,én így jártam,de nélküle is elintézhető,a lényeg,hogy mihamarabb.
a férjem éppen az imént tett fel egy kérdést.. és erre a választ hátha ti is meg tudjátok mondani. Csak hogy ebből is felkészüljünk...
Adott egy vételár, aminek a fele megy a hitelbe, a másik feléből vesszük a házat.
Kell és mennyit fizetni adót ez után?
a lakásunk ősidők óta a miénk. A ház pedig egyik sem új, amit vennénk..
Közös leolvasás, közös bejelentés a szolgáltatóknál, kulcsátadáskor, mielőtt beköltöznek. Meghatalmazás többnyire elég a két tanu előtti, de a nyomtatványt van amelyik szolgáltató csak a sajátját fogadja el. A nyilatkozat, hogy az eladónak nincs tartozása más téma, az az adásvételi része lehet, a szolgáltatók felé nem elég.
jah, és az a saját dolga volt beszerezni. Szolgáltatóktól.
mikor mi vettük tavaly tavasszal, nekünk kellett átíratni. Az eladónk viszont fel kellett mutatnia nekünk a papírt arról, h nincs közmű, közös költség, stb tartozása.
Nem jogászkodok, de nem
A nullás igen, akkor amikor kiköltözik, illetve addig nem iratom át/vevőként/ amíg tartozása van
Extrém példa, a posta nem fogadja el, akárhogy is vívtam velük
Autó átiráskor is max. két héttel korábbit
Teljes bizonyitó erejű magánokirat-nak nevezik
Lehet. De vigyázz, mert egyes szolgáltatók (pl. az elmű) csak azt a meghatalmazást fogadják el, ami az övék: ezeket le lehet tölteni a szolgáltató honlapjáról.
Mi is így csináltuk, mert nálunk minden a férjem nevén volt, de ő külföldön dolgozott, én intéztem mindent...
Ha az Apeh elfogadja a két tanús meghatalmazást, akkor a szolgáltatóknak is el kell. Szerintem.
Nullás igazolása nem a szerződés megkötésekor lesz, csak a kiköltözéskor, sőt még inkább csak utána egy-két nappal.
Az igaz, de még nem láttam olyan bírósági eljárást ahol legutolsó érvként nem fogadták volna el, ha nem mennek semmire a felek. Ez olyan mint a hangfelvétel. Nem fogadják el, nem fogadják el, de ha patt helyzet van, azért csak meghallgatják.
Eladó ne nyilatkozzon!
Arra van a nullás igazolás
Nem bizonyiték a fotómasina
Nem állami hiteles
Na, igen, talán a legfontosabb lépés.
A vásárláskor javaslom, hogy ha nem tudtok együtt menni, akkor nyilatkozzon az eladó arról, hogy a tört hónapon kívül közüzemi tartozása nincs.
És még egy tanács
A mai zűrös világban érdemes egy szolgáltatói ellenőrzést kérni a fogyasztásmérőkre
Nehogy később felmerüljön hogy csaltatok velük
Azt minden szolgáltatóval egyeztesd, hogy elfogadják-e a meghatalmazást és ha igen, akkor milyen formátumban.
Köszönöm! Sokat segítetek! Mert utána a vásárlásnál meg nekem kell ugyan ezt végigjárni, csak a másik oldalon.
A neten lehet előre időpontot foglalni, igy aránylag pontosan szólitanak
A legéletszerűbb verzió a számos probléma miatt. Minden órát le kell fényképezni, lehetőleg olyan géppel, amin látszik a dátum is, majd a vevő és az eladó, közösen keresi meg a szolgáltatókat és kéri az átírást.
Ha a közös jelenlét nem megoldható, akkor az adás-vételi szerződésben rögzíteni kell, hogy mi a legkésőbbi dátum amig a vevő elintézi, hogy a nevére írják az órákat. Ha ez nem történik meg, akkor az eladónak jogában áll leszereltetni.
Ebbe biztos belekötnek
Közjegyző elött egy meghatalmazás segít
Minden más itt
[link]
ez el lehet intézni úgy is, hogy meghatalmazást ad apa? mármint nekem.
További ajánlott fórumok: