Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most mit tegyek? Mi a helyes/következő lépés? Beszéljek vele? Meddig művelhetjük ezt így tovább? fórum

Most mit tegyek? Mi a helyes/következő lépés? Beszéljek vele? Meddig művelhetjük ezt így tovább? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. 8fd47b681f (válaszként erre: 54. - Tashadow)
2010. jún. 3. 09:17

Amit elszeretnék érni ezzel az egésszel, az nem más, minthogy a lányban ne alakuljon ki barátság, inkább hiányérzet irántam


Van abban valami, hogy játszadozik velem, de nem biztos, hogy direkt csinálja, az is lehet, hogy nem tudja mit tegyen...


A minap is fellépett MSN-re, írt 2 mondatot, aztán benyögte, hogy "csak benéztem" - namár most ez nekem ilyen ürügynek, vagy mentegetőzésnek tűnik, hogy még véletlenül se gondoljam azt, hogy érdeklődik felőlem...


Szóval amit tennék:

MSN-en abszolút mellőzném, meg úgy nem is írnék neki se SMS-t, hagyom, hadd fusson utánam. Tehát el kell játszanom, hogy túlléptem ezen az egészen, és nem érdekel....vagyis leszarom


Aztán amikor majd keres (remélhetőleg), akkor meg megpróbálok vele jófej lenni....nem bunkó, jelét nem adom annak, hogy bánt a dolog...


Lényegében amúgy is ezt kéne tennem...túllépni a dolgokon

54. tashadow (válaszként erre: 53. - 8fd47b681f)
2010. jún. 2. 21:17

Nézd. Én nem tudom innen eldönteni hogy a csaj milyen fázisban van. Vagy egyszerűen nem veszi tudomásul amit mondtál neki, vagy játszadozik veled, ami nem feltétlenül lenne rossz jel.


Remélem más is ad tanácsot neked, ez a történet már túlnőtt rajtam, a csaj másképp viselkedik, ne várd hogy belelássak a fejébe.

2010. jún. 2. 19:03

Ezekután hogy viselkedjek vele?



Ma is keresett (tegnap is). MSN-en rámírt...


Szóval nem tudom milyen legyek vele...


Ha bunkózom az nem jó, hisz nem hibáztatom. Jófej és laza nemlehetek, hiszen valahol szar érzés, hogy így alakult.


Mit tanácsoltok? Szeretnék vele kapcsolatban maradni (bárcsak össze jött volna) - de nem tudom..


Dumáltunk MSN-en is nemrég, az is olyan rideg volt...ő sem és én sem erőltettük meg magunkat...egyszerűen nem is tudtam volna vele jópofizni....


Szerintetek?

2010. jún. 1. 20:54

Most már belátom, hogy önnön elvakultságom miatt nem hittem, hogy ne akarna tőlem komolyabbat...még mindig bennem van picit, hogyha most nem is, de talán később kialakulhat benne valami, hisz mindenki tudaja, mennyire rossz a kapcsolata a barátjával...talán ha most tiszta vizet öntünk a pohárba, és mindenki megy a maga útján, vagy ha most ezek után én is oldottabban tudok vele lenni, és megismeri az igazi énem, akkor talán meggondolja magát...


De persze ez nem azt jelenti, hogy közben nem ismerkedem más lányokkal....hála isten szórakozóhelyen dolgozom, így nem nehéz....talán még kicsit féltékennyé is tudtam volna tenni...

51. tashadow (válaszként erre: 50. - 8fd47b681f)
2010. jún. 1. 20:39
Az a jobbik eset ha nem neked kell kezdeményezni ezt a kínos beszélgetést, és magától elmondja mit akar. Ha nem ezt teszi, akkor a naiv verzió az hogy biztos csak pillanatnyi elmezavarnak tekinti a múltkori kirohanásodat. Ebben az esetben tájékoztasd hogy te tényleg így működsz, tényleg félreérted a gesztusait, tényleg nehéz és megterhelő neked ezt az állapotot fenntartani. Próbálj némi megértést kicsikarni belőle, így talán nem haraggal válnak el útjaitok. Ez lenne az ideális.
2010. jún. 1. 20:11

Csak félek a választól. Félek, ha nekiszegezem a kérdést, és azt, hogy döntse el mit akar tőlem, akkor az lesz belőle, ahogy minden kapcsolatot megszakít velem....persze ez lenne a normális, de nem szeretném ha soha többé nem hallanék felőle


Akkor ugye ez a jó megoldás? A múlt heti után újra rákérdezni?

49. tashadow (válaszként erre: 48. - 8fd47b681f)
2010. jún. 1. 19:19
Helyes! De ne feltételezd mindjárt a legrosszabbat, mert úgyis meg fogja védeni magát, és neked lesz bűntudatod, hogy hogy feltételezhettél ilyesmit erről a tökéletes lényről. Tekintsd úgy hogy ő abszolút jó indulatú,és ez csak egy félreértés. Ne ítéld el előre. Legyél szándékosan naiv, és játssz tiszta lapokkal.
2010. jún. 1. 18:36

Hát nemtom. De rá kell talán kérdenem, hogy ez most mi. Kerek perec mondja meg mit akar, mert én nem leszek neki a játszópajtása....


Kezdem azt hinni arra voltam jó neki ,hogy a büszkeségének jól esett, hogy körülötte legyeskedtem

47. tashadow (válaszként erre: 46. - 8fd47b681f)
2010. jún. 1. 12:39

[link]


Ez volt az első szavazás amit itt a hoxa-n kiírtam.

Nem ad választ a kérdéseidre, de azt megmutatja hogy azok 45-en akik a "Igen. Aki elég értelmes, az fel tudja fogni a helyzetet, és tud alkalmazkodni." lehetőséget választották, azoknak fogalma sincs róla, nem értik meg hogy miféle az effajta.

Sajnos a te barátod is ilyen. A leghatékonyabban az őszinteséggel védekezhetsz, vagyis úgy hogy megpróbálod neki minél mélyebben átadni az érzéseidet, hátha felfogja a helyzetet, és nem fog többet "zaklatni". :(((((

És ezt a legnagyobb szívfájdalommal mondom neked. Nekem sem gyógyultak be még a sebek.

2010. jún. 1. 12:09

És most hogy viselkedjek vele? Ő akar találkozni, de én nem tudok úgy a szemébe nézni, mint egy barát.


Ráadásul bennem van az is (egy kis méreg) hogy csak szórakozott velem. Mert egyrészt a barátját nem hagyja ott, az isten tudja, mi igaz abból, amit arról mesélt, hogy szarul vannak.


Aztán meg a csaj szerint én lehettem volna határozott...de hogyan? Hogyan lehettem volna határozott, mikor barátja van?


Mit tegyek? ha találkozunk tegyek úgy, mintha mi sem történt volna, mintha érzelmileg nem lennék a padlón, vagy legyek olyan amilyen, ha szar kedvem van mutassam ki?

45. tashadow (válaszként erre: 44. - 8fd47b681f)
2010. jún. 1. 11:59

"De ott motoszkál bennem az is, hogy ha most nem is, de talán később. . . később újra lehet valami. . . . "


Kevés dolog van amit biztosan lehet tudni a nőkről, de ez közéjük tartozik:

Vonzódást csak lerombolni lehet, létrehozni nem. Vagyis az elején indulsz valahonnan, azt ügyesen megtarthatod, de csak lefelé vezet út. Cáfolja meg valaki.

2010. jún. 1. 11:14

Na most már tuti, hogy barátként kezel, és kezelt eddig is. És én értettem félre nagyon elvakultságomban, vagy ő küldött kétértelmű jeleket. Sztem mindkettő.


Hogy miért vagyok biztos abban ,hogy barátként tekint rám?


Hát, mivel mondta, hogy sajnálja ezt az egészet, és bánja, hogy úgymond összeismerkedtünk, mert akkor nem lett volna ez az egész...


Nem tudom....most nagyon bennem van az, hogy adjam fel, ismerjek más lányokat, és majd elfelejtem.


De ott motoszkál bennem az is, hogy ha most nem is, de talán később...később újra lehet valami....


Ő keresett meg most is, de sztem barátként

2010. máj. 31. 21:11
42. tashadow (válaszként erre: 41. - 8fd47b681f)
2010. máj. 30. 20:20

"Igaz hogy írt SMS-t, mondjuk senki nem kényszerítette rá hogy megtegye, ráadásul az éjszaka közepén írta..."


Elképesztő hogy mit be nem vállal érted a csaj. Képes fent maradni éjszakára, csak hogy SMS-t írjon a "szeretőjének". Képzeletben már biztos nevet is adott a gyerekeiteknek, és azt is tudja hogy hol fogtok családot alapítani.

2010. máj. 30. 19:53

Igaz hogy írt SMS-t, mondjuk senki nem kényszerítette rá hogy megtegye, ráadásul az éjszaka közepén írta...ebből gondolom, hogy elég szar volt neki aznap este...biztos gyötörte is a dolog, különben nem üzent volna...


De annak már 2 napja


Valószínűleg néha-néha eszébe juthatok? Úgyértem ,hogy azért neki is járnak a kerekei a dolgokon, dolgainkon?

40. tashadow (válaszként erre: 37. - @IviBaba@)
2010. máj. 30. 18:42

Teljes mértékben egyetértek!

A csajnak kellett volna határozottan kijelenteni hogy mit akar. Most már biztos hogy valaki sérülni fog, és úgy sejtem hogy kedves fórumozó barátunk lesz az.

39. tashadow (válaszként erre: 38. - 8fd47b681f)
2010. máj. 30. 18:36

"Általánosságban igaz, vagy a "mi" esetükre, hogy fiú és lánybarátságból mindkét fél részéről szerelem alakulhat?"


Édes Istenem!


Általánosságban mindenre igaz hogy előfordulhat. Ritka. Nagyon ritka. Csak különleges esetekben.


"Én már szerelmes vagyok belé, csak neki kéne..:)"


Édes Istenem!


Nem arról szólt az elméleted hogy állítólag ő is szerelmes, csak titkolja. Látszik hogy nem az eszedet használod még mindig. :( Csak beszélsz össze-vissza, mint egy szerelmes. :)

2010. máj. 30. 18:00

Általánosságban igaz, vagy a "mi" esetükre, hogy fiú és lánybarátságból mindkét fél részéről szerelem alakulhat?


Én már szerelmes vagyok belé, csak neki kéne..:)

37. @IviBaba@ (válaszként erre: 2. - B3dass)
2010. máj. 30. 17:35

én a helyedbe nem találkozgatnék olyan nővel akinek kapcsolata van. Még ha ő akarja akkor sem. A mai világban semmi sem szent....nem értem,miért nehéz komolyan venni egy kapcsolatot.

Na meg ne miattad szakítson a másikkal,hanem azért,mert ők döntenek így (vagy valamelyik 2közül) mert szerintem nem megbízható az olyan ember,aki a 3.félért dobja a meglévő párját,ilyet máskor is tesz majd,csak mert jön egy újabb szerelem....

36. tashadow (válaszként erre: 35. - 8fd47b681f)
2010. máj. 30. 11:12

Igaz, tényleg nem tehetsz most sokat, az idő vagy neked dolgozik vagy sem. Az lenne a legjobb ha ezt te tényleg így is gondolnád, vagyis nem görcsölnél rajta.


"de nem is akarom, hogy barátok legyünk. "

pontosítanék:

"de nem is akarom, hogy csak barátok legyünk. " :-)

Szerintem fontos különbség.

2010. máj. 30. 10:53

Tudom. Tudom, hogy az a legjobb megoldás, ha most egy ideig hagyom. Mást amúgy se tehetnék, hiszen én elmondtam neki mindent. Elmondtam azt is, hogy nemhogy nem megy vele a barátkozás, de nem is akarom, hogy barátok legyünk.


Remélem hiányozni fog nekem a társaságom, talán rájön, hogy velem jobban érzi magát, mint a barátjával...


Amúgymeg, tudom hogy az is benne van a pakliban, hogy mivel ezentúl kevesebbet találkozunk, ezért nem fogok neki hiányozni, hanem "elmúlik" benne ez a dolog...


Bár mondta hogy hiányozni fogok neki, meg hogy kedvel és ez az SMS is a minap, amiben írta, hogy ez neki is szar egyenlőre arról árulkodik, hogy még kötődik hozzám...valamilyen szinten

34. kukkuriku (válaszként erre: 33. - E3cb7b027d)
2010. máj. 29. 17:10
IZA-nak teljesen igaza van, vegyél vissza és ha nem is bántón, de finoman kerüld a közvetlen kapcsolatot vele. Kiderül, hiányzik e neki a közeledésed, vagy sem. Ha jelez, akkor viszont gondolkodj el a következő lépéseken.
33. e3cb7b027d (válaszként erre: 32. - 8fd47b681f)
2010. máj. 29. 16:59
Szia! Hát nem egyszerű eset.. Én a helyedben tennék egy 180°-os fordulatot, szigorúan barátilag közelednék felé, csak semmi plusz, így szerintem hiányérzete lenne, és Ő lenne a kezdeményező.. Ezt már velem megcsinálták, és bevált.
2010. máj. 29. 15:18
1-2 közös ismerősünk szerint, akiknek van rálátásuk a dolgokra, szóval szerintük a lány a közelemben zavarban van, feszéjezett, ez feltűnt nekik, meg ha valaki mással dumálok egy társaságban, akkor mindig engem figyel, oda-oda néz, hogy mit csinálok...ezt is mások mesélték...
31. tashadow (válaszként erre: 30. - 8fd47b681f)
2010. máj. 29. 14:57

Hát engem se győzött meg ez a "hogyha nem lenne barátja, minden másként alakult volna" meg "szar neki is, meg hogy én nem érdemlem meg,"

Ha le akar koptatni határozottabbnak kéne lennie.

Nekem még senki nem mondott ilyeneket, szóval itt megáll a tudományom. Most szerintem már akár taktikázáson is törheted a fejedet, mert látod a bizonytalanságát, és van kézzel fogható alapod.

2010. máj. 29. 14:34

Hát, nemtom. Egy másik srác biztos feladná már ennyi "szívás" után, de én még ebben is látok lehetőséget.


Persze, én mindent megtettem. Most rajta múlik, hogy keressen.


Én meg csak annyit tehetek, hogy oldottan csak magamat adom.

29. tashadow (válaszként erre: 28. - 8fd47b681f)
2010. máj. 29. 12:44

Remek!

Örülök neki hogy megtetted!

Hogy miért?

Mert én nem vagyok érintett, és távlati perspektívából is tudom nézni a dolgot. Minél később szánod rá magad, annál nehezebb lett volna. Olcsón megúsztad, hozzám képest.

Akár büszke is lehetnél magadra, hogy szembenéztél a nagy dilemmáddal, bár tudom hogy most ez foglalkoztat a legkevésbé.


Szerintem reagálj az üzenetre, és természetesen próbálj valahogy könnyíteni a lelkiismeretén, ha mással nem legalább ezzel, hogy nem tehet semmiről.

Már nem kell segítséget kérned tőlünk, nyitott könyv vagytok egymásnak. Tedd amit helyesnek ítélsz, és mindig az első gondolat a jó.

2010. máj. 29. 09:58

Na tegnap este beszéltünk. Először rákérdeztem, mi ez a részéről, hiszen úgy gondoltam, többet vagy mást érez, mint barátság.

De nem, legalábbis azt mondta, hogy szerinte eddig is barátként közeledett hozzám.


Én is elmondtam, én mit érzek, és hogy nem tudok ár barátként tekinteni, hogy beleszerettem. Mondta, hogyha nem lenne barátja, minden másként alakult volna.


Este meg küldött egy SWS-t, hogy ez mennyire szar így, mert szar neki is, meg hogy én nem érdemlem meg, meg hogy sajnálja ezt az egészet.


Vagyis magát ostorozza, pedig nem tehet semmiről.


Még nem válaszoltam neki. Kéne az üzenetre reagálnom? Hívjam vagy írjak neki?

27. tashadow (válaszként erre: 25. - 8fd47b681f)
2010. máj. 28. 00:12

Kicsit bűntudatom is van hogy folyton lehangoló dolgokat írok neked. Most arra van szükséged hogy higgy magadban. Mielőtt nekilátsz képzelj el magad előtt egy pozitív forgatókönyvet, és próbáld azt a fejedben tartani. Véletlenül se jusson eszedbe a kudarc lehetősége mint kép, csak annyiban hogy tényleg tedd meg amit meg kell tenni, mert a bizonytalanságot le kell gyűrnöd.

Akármit is gondolsz a valóság úgyis meglepetést fog okozni,erre készülj fel, de ez így van rendjén.

26. Vikianya (válaszként erre: 25. - 8fd47b681f)
2010. máj. 27. 22:31
bocs, hogy ezt írom, de túl sokat agyalsz. És ez kisugárzik, bizonytalannak fog ő is látni. Légy határozott, légy férfi :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook