Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakás eladva.. következő lépés? fórum

Lakás eladva.. következő lépés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Pahet a vadász)
2013. febr. 4. 20:15
Az jó, ha magatoknak sok mindent meg tudtok csinálni!
71. Pahet a vadász (válaszként erre: 68. - Moonlight13)
2013. febr. 4. 10:04

Valóban, a legtöbb ami jó is, megfizethetetlen..

szerencsém van, a férjem kivitelező, tudja mit kell nézni egy házon és mivel mennyi munka lesz.. így maradt az az egy.

Végigbeszéltük tegnap is, hogy mit kellene azzal, hogy érdemes átalakítani stb.. és szerencsére sok mindent magunk meg tudunk oldani.

Még ugyan tervben van, hogy nézünk még házakat, de akár erre is teszünk ajánlatot... ha jó az eladónak, és nekünk is az alku, akkor az marad..

70. moonlight13 (válaszként erre: 69. - Murva)
2013. febr. 2. 22:10
Az igaz, a tulajdoni lapon látszana, ha ráterhelték volna. Azért az ügyvéd mondhatta volna, hogy hozzák a nullás igazolást, mert addig nem fizettek. Ezt mindig így szokták intézni. Lehet, hogy addig nem is írják át, amíg nincs kiegyenlítve. Vagy igen?
69. murva
2013. febr. 2. 22:04
A közös költség ha rá lenne terhelve a lakásra akkor az a tulajdoni lapból ki tűnt volna,nem az ügyvéd nem mondta,hogy szerződés előtt az eladónak ki kell fizetni a közüzemiket a szerzédésben az van,hogy együtt leolvassuk a mérőket és átíratjuk,tehát gondolom rajtam nem követelhetik az ő tartozását.
68. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Pahet a vadász)
2013. febr. 2. 20:15

Minden nem lehet tökéletes! Ami tökéletes lenne, az meg gondolom, megfizethetetlen!

De azért egy háznál sok mindenhez kellene érteni, pl. statikailag, műszakilag milyen állapotban van, nem vízes, penészes-e. Szerintem sokkal nehezebb házat venni, mint egy lakást!

2013. febr. 2. 20:12

ma voltunk megnézni 10 házat... az arány 10-ből 1, ami a képeken szerepelt és a valóságnak megfelel, és elfogadható.. picit elkeseredtünk... bár az igaz, hogy az az egy megfelelő lenne... csak a közlekedés terén van némi probléma... meg kell alkudni.. ez az igazság.

Azt gondoltam, hogy milyen könnyű lesz házat venni, mert rengeteg van. De az az igazság, hogy nem. A legtöbb rettenetes állapotban van.

66. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Murva)
2013. febr. 2. 10:16

Azért vigyázz, a közös költség tartozást lehet, hogy rá van terhelve az ingatlanra jelzálog formájában! Ezt találtam a neten:


"2011. januártól a korábbi 6 helyett 3 hónapnak megfelelő hátralék esetén lehetséges az adós ingatlanjára a jelzálogjog bejegyzés és ennek ismétlése."


Te már teljesen kifizetted az ingatlant? Mert ha nem, először ezeket a tartozásokat egyenlíttesd ki az eladóval, akár úgy is, hogy "lepapírozva" adsz neki előleget, amit majd levonsz a vételárból!

65. szafaripók (válaszként erre: 61. - Murva)
2013. febr. 2. 08:58

Másnak a tartozását nem követelhetik rajtad.

Mindenről csináljatok átadás-átvételi jegyzőkönyvet, írasd át az órákat. Tőled csak azt kérhetik, amit átírás után fogyasztottál!!

64. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Murva)
2013. febr. 1. 22:24
Nem értem! Úgy vetted meg a lakást, hogy nem fizették ki a költségeket, és ne hozták a nullás igazolásokat? Neked az ügyvéd nem mondta, hogy így kellene csinálni?
63. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Murva)
2013. febr. 1. 22:22
Ne a vételárból rendezze, hanem az előlegből v. foglalóból! És nem a lakás megvétele után, hanem előtte!
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Murva)
2013. febr. 1. 22:21
Az eladónak be kell mutatnia Neked a nullás igazolásokat! Addig nem veszed meg tőle a lakást! Ilyen egyszerű! Ha bemutatta, szépen lemásolod, nem követelhetnek rajtad semmit!
61. murva
2013. febr. 1. 21:53
Most vettem én is egy lakást és azt szeretném kérdezni,hogy attól függetlenül a nevemre írják a mérőket,hogy az eladónak van e tartozása és kifizeti-e?Van elmaradt közös költsége,azt mondta a vételárból rendezi,de mi van ha nem,rajtam fogják követelni?
60. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Pahet a vadász)
2013. febr. 1. 20:36

Az órák átírásához nem kell azért ügyvéd, oda elég az eladó, vevő, a jegyőkönyv az óraállásról és az adásvételi szerződés.

Ha mindenhová ügyvéddel mennél, és az ügyvéd nem az ismerősöd, elég költséges mulatság lenne! :)

59. Pahet a vadász (válaszként erre: 58. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 1. 19:15
igen, a másik is úgy van :)
2013. febr. 1. 19:07

Ha apa nevére veszitek és x éven belül átadja nektek, akkor ő szjat, ti meg illetéket fizettek. Tehát dupla fizetés.

Igy csak ti fizettek illetéket. Ha az őt megnyugtatja, mivel ő adja a pénzt, akkor haszonélvezeti jogot tegyen az új lakásra, de a ti neveteken legyen. Akkor el nem adhatjátok, meg nem terhelhetitek az ő beleegyezése nélkül, akár be is költözhet, bár gondolom nem fog:) a halálával megszűnik a haszonélvezet.

57. Pahet a vadász (válaszként erre: 56. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 1. 19:01
na igen... kiderül.
56. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 55. - Pahet a vadász)
2013. febr. 1. 19:00
A legtisztább az lenne, ha odaadná nektek a pénzt, (bár hivatalosan a készpénz ajándék is személyi adó köteles nektek ) és ti szépen a nevetekre megvennétek a lakást és kifizetnétek az illetéket.
2013. febr. 1. 18:53

a régi apáé.. azt eladtuk most, x forintért. annak a fele hitelre megy, ugye a lakáson volt. A maradékból vennénk másikat. De itt ugye az is kérdés, hogy az új automatikusan az ő nevére megy? vagy oda ajánékozza a pénz és a mi nevünkre? Nem tudom hogy ez törvényileg hogy van szabályozva..

szóval kb a fele lenne csak az

ára az új háznak. Remélem érthető :) mert kissé zavarosan fogalmaztam..

2013. febr. 1. 18:51
Az ajándékozási illeték, amit ti fizetnétek, az 9 %, plusz ügyvédi költség, földhivatal stb... Akkor inkább legyen a ti neveteken au új és fizessétek meg alapjáraton vásárláskor a 4 %-ot.
2013. febr. 1. 18:48
Hümm... az újat átíratni vagy ajándékozni??? ez megint felvet egy új kérdést. Ha ők veszik az újat és a régi kevesebb értékű,mint az új, akkor a különbözet az illetékalap. Viszont akkor az ajándékozást kellene megnézni, hogy utána ha nektek ajándékozzák, akkor kell-e személyi jövedelemadót fizetniük és nektek illetéket.
52. Pahet a vadász (válaszként erre: 51. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 1. 18:42
a szülőké, de át akarják íratni az újat.. vagy ajándékozni.
2013. febr. 1. 18:40
Ha az eladott ingatlan a szülők nevén van, akkor tudomásom szerint nem lehet levonni, csak ha ők is tulajdonosok lennének... annyit meg nem ér. Ha tulajdonjog helyett haszonélvezetet vásárolnak, akkor tuti nem, mert ez én is megkérdeztem. Csak azonos nemű jogok esetében.
2013. febr. 1. 18:37
Hááát , lehet, hogy kamat nincs, ha a megállapodásnak megfelelően fizetik ki az illetéket... ennek érdemes utána nézni. Én egyszer rákérdeztem, tök segítőkész volt az ügyintéző, de valami miatt nagyon nem akartam a részletfizetést. Valószínű mondott kamatot.
2013. febr. 1. 18:33

sajnos sokkal több...

a különbözet is..

bakker.

akkor újraszámolás lesz úgy érzem..

2013. febr. 1. 18:33
Lehet kérni fizetési könnyítést, de tudni kell róla, hogy attól az illeték még kamatozik, míg teljesen megfizetésre nem kerül... és nem is kevés kamattal.
2013. febr. 1. 18:33
Igen, akkor nem jár... ráadásul ez is csak akkor adható, ha a vételár nem haladja meg a 8 000 000 Ft-ot.
2013. febr. 1. 18:30
az tuti nem fog járni.. már van egy fél tulajdonom :( és ez is fél lenne..
45. Carpediem* (válaszként erre: 3. - R-iett)
2013. febr. 1. 18:30
Szó szerint így zajlik!!
2013. febr. 1. 18:30
Van első lakásszerzők illetékkedvezménye...
2013. febr. 1. 18:29
Igen, rengeteg. Idáig aszem 4 milláig volt 2%, afelett 4%, ezt módosították, az első fillértől 4%. Igy tulajdonképpen további 80 ezerrel többet fizettetnek meg minden vevővel. Ezért kell úgy kikalkulálni a vásárolni kívánt ingatlan árát, hogy még maradjon az illetékre, mert az elég sok lehet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook