Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan vennétek ki a következő lakást, ha itt 3 hónap a felmondási idő? fórum

Hogyan vennétek ki a következő lakást, ha itt 3 hónap a felmondási idő? (tudásbázis kérdés)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Simple)
2022. márc. 8. 06:48
Erre rá kell kérdeznem, hogy lehet -e fél hónapot bérelni.
14. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 07:40
Én úgy csináltam mindig, hogy ha május végéig tart, és június 1-től vettem ki a másikat, ha a másikaban nem laktak előttem és rugalmas volt a tulaj, akkor már elseje előtt elkértem a kulcsokat pár nappal, és elsejére már szépen át voltam költözve. De csinálhatod azt is, hogy május közepétől kibérled az újat, tehát csak fél hónapot kell duplán fizetned, és május közepétől költözöl át folyamatosan.
13. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 07:09
... főleg , ha tetszik az új hely ! ... az egyik ismerős talált 1 sokkal jobb lehetőséget , de amibe éppen lakott arra a kaució 3 hónapját is szerette volna visszakapni , aztán elgondolkodott azon h az új hely többet nyújt és a 3 havi kauciót elvesztve is bejön rezsibe , ami lényegesen kevesebbre jött ki az új helyen , mert mindenre volt óra ami a valós fogyasztását mutatta , az elsőbe viszont rengeteg volt a + mert a tulaj a saját fogyasztását is az albérlővel fizettette meg ! / ott nem volt óra külön feltéve ami mérte volna a valós fogyasztását ! /
12. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Hajnallányka)
2022. márc. 7. 07:03
... oké ! de hogy oldottad meg ? a kauciót ha a felmondás még 1 hónap ?
2022. márc. 6. 18:49
Remélem én is meg tudom ezt tenni.
2022. márc. 6. 17:47
Nálam ez úgy volt megoldva,hogy hónap közepétől sikerült az új hely.Másikon már nem töltöttem le az időt.Itt pedig fél hónapot számoltak.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. márc. 6. 16:19

Elolvastam. A válaszom akkor is az, ami volt: papirozzák le előre, ha talál maga helyett új bérlőt hamarabb, mint ahogy a felmondási idő letelne, akkor tőle nem követeli a bérbeadó a le nem lakott időre szóló bérleti díjat.


Okoska! Semmit sem változtat, hogy a lakás kinek a tulajdona, vagy hogy itthon, vagy külföldön van! A megoldás ugyanaz!

Szóval inkább te vigyázz a billentyűidre. Meg a körmeidre. Kezdem már unni, hogy örökké belém aggatod!

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. márc. 6. 16:07
Nem, nem olvastam. És? Attól még nem dől össze a világ. Az én billentyűim, te ne aggódj miattuk.
7. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. márc. 6. 15:46

Olvastad, hogy nem privát lakásról van szó, ráadásul külföldön?

Vagy csak megint koptatod a billentyűt?

6. cc7a88f96d (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 15:39
Ha anyagilag nem okoz gondot akkor igen.Én akkor mentem bele mikor saját ház lett véve,akkor már édes mindegy az a plusz 3hónap..
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 15:36
Igen, de ezt a feltételt is bele kell fogalmazni a bérleti szerződésbe! Csak így fog működni, különben szóba se állj vele.
2022. márc. 6. 15:34
Keress magad helyett egy új bérlőt, és akkor a tulajt nem éri kár. Ha tisztességes, akkor nem követeli a le nem lakott felmondási időre járó összeget.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 6. 15:27

Elvileg jön egy utánbérlő, de akkor biztos ,ha már mindent megírtunk.

Ha nem jön, akkor vegyem ki a másikat május 1-től? Igaz,már most mennék innen, de nem egy olcsó mulatság 2 helyre fizetni.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 15:23
Én jártam már így és igen...3hónapig 2helyre fizettem.
2022. márc. 6. 15:03

Például május végéig tart a szerződés, június 1-től kell lakás, hogy van az átcuccolási idő megoldva?

Vegyem ki a következő lakást már május 1-től és akkor lenne egy hónapom átpakolni? De így meg 2 helyre kell a lakbért fizetni arra a hónapra. A régi lakást lehet ,hogy ki is kell festeni ,amit a felmondás idő lejárata előtt 10 nappal fognak ellenőrizni. Megnézik, hogy minden rendben van-e és úgy adják vissza a kauciót.

Nem privát lakások, egyik önkormányzati, masik céges (külföldön).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook