Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás bérbeadása hivatalosan fórum

Lakás bérbeadása hivatalosan (beszélgetős fórum)


20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2020. máj. 19. 14:48

Én úgy csinalom, hogy tudjon róla a fél világ. Nekem nem éri meg a stressz.


Ugyanakkor kérdés, hogy visszamenőleg is szólhat a NAV-nak a bérlő? Komolyan hol lehet tájékozódni? Ma lenne időm és olvasgatnek ilyen témában csak hogy ne legyek vakon.


Köszönöm

19. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 14:10
Jobb, ha rendesen csináld, mert ha nem, és a bérlőd bejelent a NAV-nál, akkir szorulsz.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2020. máj. 19. 13:44

Én ezt nem tudom.

Pusztan elméleti a kérdés hogy nem divat a NAV-ot bevonni és csak így név nélkül meg ilyesmi lettem volna kíváncsi hogy hogy még mint.

17. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 13:41

Elég szomorú, hogy nem fizetnek afót. De azt elvárják az államtól, hogy legyen minden. Oktatás, közlekedés, segély, eü, nyugdij,emeljék a családit, stb., stb.


Aztán miből, mégis, ha adót, járulékot meg nem akar fizetni senki.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Simple)
2020. máj. 19. 11:23

Én is ezt gondolom.


Vagy lehet zárat cserélni, cuccokat kirakni. Vagy az nem?


De akkor is marad a kérdés hogy akkor hogy adjak ki a lakásokat?

Mert én magamon kívül csak olyat tudok, hogy Nav nélkül mennek a dolgok. Csak én fosos vagyok. Meg ugye sok a rosszindulat.

15. simple (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 10:59
Az egy öngyilkosággal felér. Pereskedhet 2-3 évig, addig ingyen használják a lakását, azt csinálnak amit akarnak, ő meg a lábát be sem teheti a saját lakásába.
14. simple (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 10:54
Kell egy szerződés, egy közjegyző általi kiürítési nyilatkozat, amivel 5 napon belül kirakják ha nem fizet. Nav felé természetesen negyed évente adóelőleget fizetni kell, és a bevallásban is fel kell tüntetni jövedelemként. Ez így tuti biztos védelem.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2020. máj. 19. 10:31

Köszönöm!


Én is így gondolom.


Ennek ellenére mégis olyan sokan adják ki csak minden nélkül a lakásukat.

Hosszú távra stb. Ismeretleneknek.

Azt hogy? Csak bíznak abban hogy nem lesz semmi baj?

12. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 19. 10:17

A NAV felé nem bevallani a bérbeadásból származó jövedelmet, az konkrétan adócsalás kategória.


A legbiztonságosabb a közjegyző előtt aláírt bérleti szerződés. Plusz a NAV felé a megfelelő módon rendezni az adót.

2020. máj. 19. 09:22

Amúgy hogy lehet az ellen védekezni, hogy a bérlő nem fizet?


Mi a jobb megoldás?

Totál feketén mindenféle papír, közjegyző minden nélkül. És akkor mindenki jó kiszolgáltatott helyzetben van. Ahogy én gondolom, mert a tulaj bármikor kiteheti a bérlő hiszen hivatalosan nincs ott de a bérlő is bármikor csinálhatja hogy hó végén lelep fizetés nélkül. Pl tönkretesz valamit véletlenül ami nagyobb érték és veszi a satorfajat és eltunik mint Petőfi a ködben. Aztán ugye a számlákat nem lehet így behajtani.


Vagy csak közjegyző Nav nélkül.

Ez azért rossz szerintem mert akkor már van valami papír ami hivatalos de mégsem az.

Itt inkább a tulaj van szerintem kiszolgaltatva hiszen ő nem jelentette be a Nav felé.

De a bérlő ezt nem tudhatja hiszen adóbevallásban kell nyilatkozni 3 havonta.


Vagy full hivatalos, NAV közjegyző és a fél világ.


Melyik a legjobb? Legbiztonsagosabb? Leggyakoribb?

2020. ápr. 21. 22:00

Ha pl a villanyórát lecserélteted előre fizetősre, akkor ha nem fizet esetleg a lakó, akkor egyszerűen nem töltesz rá fel több összeget, így aztán áram nélkül marad a nem fizető bérlő. Utána gyorsan meggondolja magát 😊

Egyszerűbb (és olcsóbb) mint a közjegyző és a végrehajtás.

9. simple (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2020. ápr. 21. 14:24
Igen.
8. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Simple)
2020. ápr. 21. 14:14

Nem a közjegyző rakja ki.

Ha van közjegyző által írt kiürítési nyilatkozat, azzal a végrehajtást azonnal lehet kérni.

7. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 21. 14:09

Általában két havi kaució és az adott havi bérleti díj. Így is az elején 3 hónapot ki kell fizessen, ami nem kis összeg.

A szerződést elkészítheted te is, akkor 2 tanúval hitelesíted, vagy ügyvéd, vagy közjegyző.

A közjegyző előtti kiürítési nyilatkozat fontos.

Ha bútorozottan adod ki a lakást, mindenképp lista (lehetőleg fényképpel dokumentált) ezek állapotáról.

Illetve a szerződésben térjetek ki arra, hogy a javítási, pótlási, stb. költségek ki terhelnek.

2020. ápr. 21. 13:29

Még vmi eszembe jutott....

Most hogy esedékes lassan az adóbevallás és megkaptam a tervezetet....

Nem tartalmazza az ingatlanbérbeadásból származó jövedelmet és a befizetett adóelőleget sem

Ki kell egészíteni!

2020. ápr. 21. 13:23
Ja és fontos, hogy nem albérlet! Te tulajdonso vagy, a lakód pedig bérlő, nem albérlő! Sokan keverik a fogalmakat.
4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 21. 13:21
Írtok egy szerződést. Aztán elmentek közjegyzőhöz, ott csináltattok egy kiürítési nyilatkozatot. Bármennyi kauciót kérhetsz, de 3 havit álétalában a nagyobb értékű ingatlanokra szoktak, két havi az általános. Így van, negyedévente kell fizetni az adóelőleget a 12. napig, most április 12-ig kellett, a következő július 12-ig lesz majd. Én utalni szoktam, az a legegyszerűbb. Két féle választásod van, ez a 10%-os, én ezt választottam mert sokkal egyszerűbb, vagy van a költség alapú, de akkor mindenről számlát kell vinned stb. tehát veszel egy wc deszkát, számla, kifestetsz, számla... Nagyobb munka jóval. 15%-ot kell adózni. Én nem iratom át az órákat, az én nevemen maradnak, a csekkeket is én fizetem, a bérlővel meg elszámolok. Nem mondhatja, hogy nem fizet, ha van szerződésed és közjegyzős papírod, a a közjegyző 5 napon belül kirakja. Ha havonta elszámolsz vele, tartozás sem keletkezhet.
3. rabankari (válaszként erre: 2. - Rabankari)
2020. ápr. 21. 13:16

Saját vélemény...

Szerintem jelen helyzetben nehéz 3 hónap kaucióval indítani.

Évek óta adok ki ingatlant, nehéz hosszútávra becsületesen fizető albérlőt találni.

Ha megvan, becsüld meg nagyon!

És igen, mindent hivatalosan, ha véletlenül baj van, könnyen tudjál lépni.

Én utalom a NAV nak a negyed évenkénti adóelőleget.Erre számlaszámra kell,közleménybe adószám ha magánszemélyként adod ki.

10032000-06056353

De amúgy az összes NAV számlaszámot megtalálod a NAV oldalán a hozzátartozó adómem kóddal.

2. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 21. 13:06

nav.gov.hu


Keresőbe írd be ingatlan bérbeadás magánszemélyként


Kiad egy power pointos leírást


Szinte minden kérdésedre ott a válasz!

2020. ápr. 21. 12:06

sziasztok!


Aki tudja, hogy pontosan magánszemélyként mi a mentee egy lakás kiadásnak írja le kérem.


Amiket tudok:

-közjegyző által az egész kiadást hivatalosítani

- 2 havi kaució (van aki megadja a 3 hót?) + első havi albérleti díj

-magánszemélyként 3 havonta kell fizeni a 12. munkanapig, igaz?: na de ezt hogy? csekken? menjek 3 havonta a NAV-ba?

-ha jól tudom a fentebbi összeg a 3 havi albérleti díj 10%-kal csökkentett része (ez költség) és ennek a 15%-a ami a 3 hóra vontakozik. szóval eves szinten ennek a négyszere amit fizetni kell

-de a számlák és satöbbi hivatalos elszámolása hogy történik? jönnek az én, azaz tuljadonos nevére?

-hogy akadáloyzhatom meg, hogy ne mondja azt, hogy nem fizet?

-csekkek után kell adóznom?


Hivatalosan szeretném kiadni a lakásom, hosszútávon és nem szeretném megütni a bokám.


Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook