Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » L-TYROSINE tapasztalatok, vélemények fórum

L-TYROSINE tapasztalatok, vélemények (beszélgetős fórum)


13. Madonna13 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2014. jún. 23. 08:46
Én voltam vérvételen - egyébként is járok rendszeresen - tökéletes volt és semmilyen negatív hatást nem tudom mondani erről az étrendkiegészítőről. A véred mindent elárul rólad. Szerintem ma már nagyon jó étrendkiegészítők elérhetők. Ha káros lenne, a vérvétel kimutatott volna anomáliát.
12. Viki77_2 (válaszként erre: 11. - Esuteru)
2014. jún. 16. 15:37

Kár hogy itt nem lehet lájkolni :)

Van aki mindenbe belebeszél, mert ő hallott 2 dolgot életében, hogy mindent a stressz okoz, meg hogy belepiszkál minden mindenbe.

Rendkívül árnyalt, értelmes vélemények, főleg egy fórummániástól :)

Kíváncsian várnék még tapasztalatokat tyrozinról.

2014. jún. 16. 14:40
:))) Néha igazán vicces olvasni a fórumokat... :) a lényeg:a tanárom (a testépítésben nincs aki ne ismerné a nevét ) ajánlotta a tyrosine-t koffein tablettával- pörgetésre. Ha tele vagy dologgal és "nincs időd elfáradni", segíthet. Edzésben, munkában, koncentrálásban. Kipróbáltam, nekem személy szerint nem volt alapvetően semmilyen hatása. Embere válogatja, mint minden mást is. Valakinek jó, valakinek nem. Mellette BCAA-t ittam elég sokáig (mint pörgető-számomra..) , annál inkább éreztem a hatást a szervezetre. Mindenki a saját tapasztalatát írja le, ne hurrogja már le a másikat, mert hallott valamit a valakitől .. szép napot, emberek :)
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Viki77_2)
2014. jún. 12. 19:25

Akkor a vérnyomás emelő hatása is hülyeség?

Honnan veszed, hogy emeli a vérnyomást?

Én pont onnan veszem, hogy a hormonháztartást piszkálja.

Az összes ilyen belepiszkál. Nem véletlenül lesznek olyanok akik fogyasztanak ilyen szereket.


De tényleg szedje, aki akarja. A legtöbb ilyenbe még pajzsmirigyhormont is tesznek, hogy hatásosabb legyen...

2014. jún. 12. 09:00
srácok! összekeveritek a pajzsmirigy problémákra felírt tirozinnal..én egy étrendkiegészítőről kérdeztem, ami hatásos sportolásnál vagy depressziónál vagy ha kész vagy..szóval ez csak egy aminósav ami segíti az idegsejtek közötti kommunikációt...nem vényköteles és ne keverjétek a pajzsmirigy gyógyszerrel, ami egy komoly gyógyszer!
8. Viki77_2 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2014. jún. 12. 08:24

Ez ilyen hülye mondat amit a sok okos így bedob szinte minden egyes témához.

Sokszor már C-vitamint se szabad szedni mert hogy hú meg há.

Hagyjátok már békén egymást. Meg a fene akarja évekig szedni. És úgyis mindenki akinek csöpp esze van előbb-utóbb megkérdez egy orvost.

Nem kell kéretlenül a kezünket fogni. A kérdés a tapasztalat volt.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Viki77_2)
2014. jún. 12. 05:47

Nekem mindegy, hogy szedi e valaki.


De az biztos, hogy a hosszútávú következményekre senki nem gondol.

6. Viki77_2 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. jún. 11. 22:40

Ugyan már.

Hányat ismersz akinek szétszedte?

2014. jún. 11. 18:55
És jól szétszedi a hormonháztartást. Tényleg érdemes?
2014. jún. 11. 16:34
Tirozinról én is sok jót hallottam, egyetlen ismerősöm szedte csak, én is akartam szedni, de emeli a vérnyomást állítólag, nekem meg sajnos magas. Neurotranszmittert segítő anyag amúgy, szóval feldob meg ilyenek, akár. (ismerősöm is ilyeneket mondott róla)
3. Madonna13 (válaszként erre: 2. - Vikucka)
2014. jún. 11. 16:05
nem nincs, ez egy aminósav, étrendkiegészítő
2014. jún. 11. 15:31
köze van ennek a tiroxinhez? mert az pajzsmirigy gyógyszer és azt mindenféle ellenőrzés és orvosi javaslat nélkül nem szabad szedni!!!!
2014. jún. 11. 15:03

Sziasztok, szeretném a véleményeteket megkérdezni, hogy hallottatok e már erről az aminósavról, szedtétek e és mik a tapasztalataitok.

Én közel fél éve szedek napi 1 szemet, nekem nagyon bevállt. Futásnál is érzem, hogy ha előtte veszek be egy szemet, akkor nem fáradok annyira, és a kitartásom is több.


Aki nem hallott róla, annak íme egy rövid tájékoztató:


A tirozin egy nem esszenciális aminosav, mely az esszenciális fenilalaninből képződik. Sok fontos neurotranszmitter vagy agyi hírvivő első egyik számú prekurzoraként a tirozinnak erős agystimuláló hatásai vannak.

Agyserkentő hatás


A tirozinról kimutatták, hogy blokkolja egy másik aminosav, a triptofán felszívódását, így serkentve az agyat és előzve meg a délutáni fáradtságot. Elméletileg, ha fehérjetartalmú ételeket fogyasztunk, vagy tirozin kiegészítőt 20-30 perccel egy magas szénhidráttartalmú ebéd előtt, legyőzhetjük a délutáni elpilledést és növelhetjük az éberségünket a nap későbbi szakaszaira is. 30 perccel edzés előtt fogyasztva ugyancsak egy agyi löketet kaphatunk, hasonlóan a koffeinhez, de az azzal párosuló idegesség nélkül. A kutatók elmélete szerint a tirozinfogyasztás segíti az agy-izom kapcsolatot, javítja a kommunikációt az agy és a test között, ami közvetlen hatással van az erőszintre.

Stresszcsökkentés


Időről időre mindannyian szembe kerülünk a stresszel, van olyan is, aki napi szinten. Ha azt érzed, hogy elveszíted az agyi kontrollt a mindennapok növekvő stresszhatása miatt, akkor érdemes megfontolnod a tirozin szedését. Mégpedig azért, mert a tirozin a három létfontosságú neurotranszmitter, az epinefrin, a norepinefrin és a dopamin prekurzora. Az állatkísérletek kimutatták, hogy ha a stresszhatások növekednek, akkor a norepinefrin szintje csökken a szervezetben. A tirozin azonban még a stressz megjelenése előtt megelőzi a norepinefrin szint csökkenését.


A tirozinról kimutatták, hogy hatásos stresszcsökkentő kiegészítő emberek esetében is – egy katonákkal végzett kutatás kimutatta, hogy azok, akik tirozint szedtek, jobban teljesítettek az elméleti teszteken, kevesebb panaszuk volt, és jóval éberebbek voltak. Kimutatták azt is, hogy csökkenti a stresszt, amit sok nő él át havonta egyszer – ami nevezetesen a premenstruációs szindróma (PMS) – csökkentve a depressziót és az irritációs érzetet, ami gyakran jellemző erre a szindrómára.

Depresszió és szorongás


A tirozin „antidepresszáns” aminosavként is ismert – nem is ok nélkül. Mivel ez a tápanyag fontos az agyi funkciók szempontjából, klinikai tesztek során a depresszióban és szorongásban szenvedő páciensek, valamint kokainfüggők kezelésére is használják.


Néhány kutatás szerint azok, akik amfetaminokkal javították kedélyállapotukat, mindössze néhány hét alatt jelentősen csökkenteni tudták annak adagját. A tirozinnal és egyéb kiegészítőkkel felturbózott narancslé enyhítette a kokainelvonást rendszerint kísérő depressziót és irritációs érzetet. Számos másik kutatás megerősítette, hogy a tirozin hatásos a depresszió és szorongás ellen, az ezekre a célokra egyébként használt gyógyszerek mellékhatásai nélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook