Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » L-Carnitine: Ti csak edzés előtt veszitek be vagy naponta többször is?Tapasztalat? fórum

L-Carnitine: Ti csak edzés előtt veszitek be vagy naponta többször is?Tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. júl. 12. 12:05
Én mozgás előtt veszem be, ha szedem.
63. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Marek92)
2015. júl. 12. 11:41

Kardio edzés előtt fél órával vedd be, az edzés pedig lehetőleg éhgyomorra menjen. Reggel talán a legjobb, mert ilyenkor üresek a szénhidrát raktáraid, mivel egész éjjel nem ettél. Így még hamarabb elkezdődik a zsírégetés. Míg ha nemrég ettél, akkor az elején még szénhidrátot használ a szervezet, Karnitinnel vagy anélkül, amíg van ch, nem nagyon nyúl a zsírodhoz.


Másik dolog, hogy ha súlyzós edzést végzel, éhgyomorra nem ajánlom, mert nincs akkora erőd, meg különben is a súlyzós edzéshez leginkább ch-t használ a szervezet. Tehát ezt kaja után tudod jobban csinálni és hatékonyabb is.

2015. júl. 11. 20:39

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy ha naponta 2x iszom az L karnitint,akkor melyik időpont lenne a megfelelő? Este +reggel vagy edzes elott +utan?

Előre is köszi

2011. aug. 5. 19:36
és ha mozgás közben iszom, az jó? :-)
2011. aug. 5. 19:35
na nagyjából végigolvastam, hát, nem hangzik rosszul, én mostanában már csaknem mindennap járok edzeni, nagyon belejöttem, de a kilók csak lassan megyegetnek lefelé már... hátha ez beindítaná... majd megnézem, milyet árul a fitneszterem, mert már láttam, hogy vannak ilyenek... tudjátok, én csak attól tartok, hogy az ital tartalmaz egyéb cuccokat is, E-számokat, akármiket, cukorpótlókat, netán aszpartamot, ilyeneket meg én már lassan évek óta nem fogyasztok.
2011. aug. 5. 19:31

sziasztok

ma hallottam arról, hogy "fogyaszt" az L-carnitin, illetve arról, hogy edzés előtt ha beveszed, akkor hatékonyabb a zsírégetés. Ez igaz? Na persze visszaolvasok, hátha megtudom! :-)

58. 4c35511f0b (válaszként erre: 54. - Bichi)
2010. aug. 20. 14:01
61 kg ---> annak sok a 2000mg...
2010. aug. 20. 08:05
Egyetértek, de van már ilyen fórum,előfordulhat, hogy összevonják.
2010. aug. 20. 08:05
Testsúlyfüggő,ha nagyobb súllyal rendelkezel,minimum 1000mg-ot kell bevenni ahhoz,hogy érjen is valamit.
55. bbibe
2010. aug. 20. 08:03
És még az is jó dolog, ha elosztod az egyik részét edzés előtt, a másik részét edzés után. De összesen kezdésnek elég az 1500-2000mg. Igaza van Bichinek!
54. Bichi
2010. aug. 20. 07:43
1500-2000 mg. És edzés nélkül mit sem ér. Elvileg edzés előtt fél órával kell bevenni.
53. wiki76
2010. máj. 16. 10:55

Dechatlonban vettem 1300 ft-t 20 db pezsgőtabit.Aztán mehet a gyorgyaloglás gépen naponta 60 perc váltott sebességgel.

Hatásos szerintem.Kezd összemenni a fenekem:)))))

ja..500 mg a tabletta.Szerintetek elég vagy egyem kettesével.61 kg vagyok és 53 a cél.

52. bbibe
2010. máj. 15. 09:51
Igen! Jobban fogod bírni az állást! Megéri, mert nagyon felpörget energiával. Jobb, mint az energia ital vagy a kávé. Csak nehéz kajákat ne egyél, mert nem használ 100%-n.
2010. máj. 15. 07:15

Sziasztok!


Én is tervezem megvenni.

Kérdésem a következő: olyan munkám van, hogy a 8 órából kb. 5-öt állok és járkálok. 1 héten sajnos csak 2x tudok menni spinningre. Ha hétköznap nem csak edzés előtt, hanem munka előtt is bevenném, az érne valamit?

Előre is köszi a választ!

2010. máj. 6. 12:57

:)

Vettem 500 mg-osat (100db-os). Ma ki is próbálom :) én dvd-re aerobikozom (35-60 perc között). De majd adok a páromnak is, aki focizik, hogy vegye be és érez-e változást:)


Köszi csajok az infókat:) Ha még valakinek van, szívesen veszem:) Majd én is leírom mit éreztem:)

2010. máj. 6. 09:44

én nem leszek éhes tőle, sőt! Szó szerint felpörget. Jobban bírom még a fizikai megterhelést is. Így aztán, olyankor, amikor tudom, h keményebb munkám lesz, akkor is beveszek 800 mg-ot. Annyra régóta nem szedem, h zsírégeési tapasztalatom lenne, viszont ezt már megfigyeltem. Szóval, sztem jó.

Ja, és még annyi a megfigyelésem, h egy-egy ilyen alalom után, amikor megnyomom magam vele, és keményen megdolgoztatom magam, fájnak az izmaim. De nem úgy fáj, mint egy alapos torna után, hanem, mintha kőkeményen kifáradt volna, vagy nem is tudom, h mihez hasonlítsam.

2010. máj. 6. 09:09

köszi vikonca! ez is tapasztalat, sajnálom, hogy neked nem jött be!


másnak????

47. 5a2defa6a1 (válaszként erre: 46. - Pandria)
2010. máj. 5. 13:01
èn tavaly hasznàltam, annyi vàltozàst èrtem el hogy az L-karnitint edzès előtt bevettem ès edzès utàn mindig annyira leesett a vèrcukrom, hogy csak valami èdeset kìvàntam, jòl bezabàltam, nesze neked zsìrègetès :-) szerencsère csak 10 napi adagot vettem. de hasznàlati utasìtàsban ìrta is, hogy ilyen előfordulhat, szòval szerintem nem èrdemes bevenni, mert ha edzès utàn valami èdessègre görcsölök akkor minden visszajön amit az edzès alatt elègettem. esetleg az lett volna a megoldàs, hogy lakatot teszek a hűtőre :-)
2010. máj. 5. 11:46

Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik valamilyen mozgás előtt használták az L-karnitint. Milyen változásokat tapasztaltatok? Hány alkalom után tapasztaltatok változást?

Szeretném elkezdeni szedni, de bizonytalan vagyok.

2009. júl. 27. 11:26

Sziasztok!


Ha vlkinek 23 körül van a testzsírja, hány kilót dobhat le? Most 69kg vagyok. Le lehet adni mondjuk 9 kilót? Van rajtam annyi?

2009. ápr. 27. 19:01

Sziasztok!

Ma volt az első nap,hogy L carnitinnel futottam és tornáztam,nem tudom lehet nálam máshogy hat,de én nem éreztem,hogy jobban izzadtam volna,viszont az izzadságom állaga kicsit zsírosabb volt és sűrűbb.:) Már bocsi,hogy így leírom.Nem tudom ez jót jelent e, nálatok is volt ilyen?Lehet azért nem éreztem mert még csak az első nap...Nem tudom.

43. ELEN (válaszként erre: 42. - KicsiPoo)
2009. ápr. 27. 18:32

Kb. 3 hétig,de volt egy-egy nap hogy nem mentem úszni,olyankor nem is kellett.

Nekem nagyon jó volt,de már nem szedném,már csak szintentartás miatt úszok és futok.

Viszont TÉNYLEG nagyon jó.

42. KicsiPoo (válaszként erre: 39. - ELEN)
2009. ápr. 27. 16:08
Mennyi ideig használtad?Köszi
41. lilura (válaszként erre: 40. - KicsiPoo)
2009. ápr. 26. 21:24
Hajrá ;)!
2009. ápr. 26. 21:20

Halihó!

Nálam van a lityi lötyi.:) Holnap bele is vágok,kíváncsi vagyok milyen hatással.:)

39. ELEN (válaszként erre: 38. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 26. 16:48

Szerintem akkor amikor nem csinálsz semmit,semmi értelme bevenni vagy meginni.

Csak sportolás előtt kb. fél órával.

Ez nem egy kúra,mint ahogy valamelyik hozzászólásban írtad. Régen szedtem,nagyon jó volt,de csak edzésekhez. Ha kimaradt pár nap,akkor nem.

Én úszáshoz használtam és látható eredmény volt.

De ez már pár éve volt:)

2009. ápr. 24. 21:50
És ha hetente 4-5 alkalommal sportolok (aerpbic a teremben, ill. itthon, futok, gyalogolok blabla, akkor is minden nap kell innom az L-carnitine-t? Pl. hétfő: termes aerobic (60 perc). Kedd: itthoni aerobic, DVD-re (40 perc). Szerda: futás. Csütörtök: itthoni aerobic. Péntek: termes aerobic. Akkor hétvégén kell innom, ha nem csinálok semmit, csak pihentetem az izmaimat? Meg mennyivel kell "edzés" előtt innom? 20-30 perccel?
37. KicsiPoo (válaszként erre: 36. - Lilura)
2009. ápr. 22. 20:13
Jó,én csak hallottam.:)
36. lilura (válaszként erre: 35. - KicsiPoo)
2009. ápr. 22. 18:42
Biztos, hogy nem adott le 2 kg tiszta zsírt 2 hét alatt, azért ez nem ennyi idő alatt történik, de attól még fogyhatott:).
35. KicsiPoo (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 22. 18:37

Szia!

Az egyik fórumon azt írták,hogy egy csajszi 2hétig csinálta vagy tovább de 2 hét alatt leadott 2kg tiszta zsírt.Szerintem egy edzés akkor intenzív ha legalább fél órán keresztül izzadsz persze még lötyi nélkül azzal meg nagyon fogsz és így lesz jó.:) Gondolom én.Az alkohol nem hiszem,hogy beleszólna bármibe is vagyis legalábbis ebbe nem,ugyanis ez csak az edzés időtartamáig hatásos.Amíg mozogsz folyamatosan.:) Én hétfőn kezdem már nagyon várom,kíváncsi vagyok a hatásra mit fogok másképp érezni.:) További szép napot!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook