Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Küzdeni, szenvedni vagy elküldeni? Ez itt a kérdés. fórum

Küzdeni, szenvedni vagy elküldeni? Ez itt a kérdés. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. szept. 16. 12:35

Sziasztok!

Köszi a rengeteg hozzászólást, már is könnyebb egy picit. Van kivel megbeszélni a dolgokat. néha majd megírom, hogy hol tartunk.

Megkaptam ma a részletes telefonszámlát (még csak a 20-ast) 08.22 óta tényleg nem hívta fel a nőt. Legalábbis erről a számról (ez már itt a bizalmatlanság jele, van 30-as telefonja is) Ami ma fáj az az, hogy 08.18-08.21-ig lent voltunk Baján pihenni. Ez alatt a 3 nap alatt 38 sms-t küldött a nőnek, tehát nem is figyelt ránk csak annyira, hogy mikor tudja megírni az üziket. Vele kezdte a napot és vele fejezte be. Én meg azt hittem, hogy intézi az ügyeit szegény.

Hazahívtam amikor megkaptama a számlát (még itthon vagyok betegállományban) kérdeztem, hogy miért csinálta: nagyon hiányzott mondta a drága.

Rákérdeztem, hogy mit tervez most a mi kapcsolatunkal, hát nem válaszolt. Ő nem érti, hogy az egyik nap miért vagyok ideges a másikon meg miért nem.Szerinte nem tudom eldönteni, hogy mit akarok, és elrohant. Mire hazajön találjam ki, mert ő már nem bírja. Mondtam már neki, hogy szeretném, ha szeretne, megölelne néha, vígasztalgatna, puszilgatna és kedveseket szépeket mondana. Válasz erre: az nem én lennék és ezt te is tudod.

Nem érti, hogy most fontos lenne a szeretetét érezni, megnyugtatna egy kicsit. Ha hozzábújok persze azt elfogadja. Valaki írta, már nem emlékszem, hogy ki, hogy a szexben kereshetett megújulást. Nálunk a szexben minden rendben volt, egymás minden óhaját teljesítettük, tehát ez nem lehetett ok a kur...ra.

Ma azt hiszem, már csak a düh dolgozik bennem. Eldöntöttem, hogy maradhat, de meghirdettem a házunkat. Végigcsinálom vele a párterápiát és kivárom, hogy mit lép. Ha látom a megbánást, érzem a szeretetet, látom, hogy neki is fáj akkor megpróbálhatjuk újra. (Néha azért ellenőrzöm, hogy hol van, de csak titokban. A nőhöz nem tudott elmenni 4 hete, mert nincs rá ideje. 130-km-re lakik tőlunk Pétervásárán az oda vissza kocsival 3 óra + szex, tehát feltűnne ha őt óra hosszára eltűnne, de hétfőtől dolgozom).

De amíg nem látom, hogy javul a viselkedése no szex, no kedvesség.

Na ehhez mit szóltok? Puszi

38. 24af5bf008 (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 12:24

Úúúú, sorry, még csk most olvastam végig!

Háát, Szivem! Te még ezek után gondolkodsz,h. mit kéne tenned?!

Ne légy buta, és ne hagyd magad kihasználni!

Okos vagy, szép,erős és nem hagyod magad tönkretenni egy ilyen pasi miatt, aki megsem érdemel! (és akkor gyengén fogalmaztam!)

Kezdj új életet!

Ez nem is lehet kérdés, ezek után és főleg ne hagyd,h. vissza könyörögje magát, Én tudom milyen érzés, mondjuk nálunk nem volt megcsalás, csak sok más....

Ő is kihasználta azt,h. mennyire szerettem még!

Te tanulj más és az Én példámból és ne hagyd hülyére venni magad!

2009. szept. 16. 12:18

Attól függ...

Én egy nagy csalódással a hátam mögött, ma már ha új kapcsoltaba kezdenék, tuti nem tűrnék, küzdenék és szenvednék, max egy-két alkalommal, ha meg is érné és kapnék is attól a kapcsolattól pozitívumot, nem csak negatívumot. Ha meg nem,akkor meg minek húzzuk egymás idejét.

Lehet kicsit kemény voltam, de én mégegyszer egy hosszadalmas szenvedős kapcsolatba tuti nem mennék bele, már megégettem magam...

2009. szept. 16. 12:13

Kedves Kata!

A férjed, akivel együtt élsz 25 éve elég érdekes férfi. Nem meri vállalni a döntésével kapcsolatos teendőket, Te hívd fel a nőt? Érdekes...Én nem állnék szóba ilyen nőkkel.

kb. egy idősek vagyunk, bár én kicsit kevesebb együttéléssel rendelkezek, de tudom, hogy már az elsőnél kidobtam volna, ahogy tetted is és nem hívtam volna vissza, maximum a cuccáért. Igen különbözőek vagyunk....

Ném értem miért ragaszkodsz hozzá ennyire. Igen, értem, hogy 25 év, szereted, közös gyerekek, stb. De ő pont ezt használja ki. Sajnos azt kell mondanom, hogy mielőbb döntened kell a magad érdekében. Ha sokáig foglalkozol ezzel a huza-vona helyzettel felörlöd magad. Most még abban a korban vagy, amikor van lehetőséged találni egy másik társat magadnak, de sajnos az idő repül, és ha nem lépsz egyedül maradsz.

Én a párterápiától nem várnék sokat, hiszen idegen ember előtt mindenki jól viselkedik.

Ha ezt a kapcsolatot annyira akarja, hogy már többször visszalépett, és ráadásul Téged hibáztat, Neked mondja, hogy Te is tedd meg, stb. akkor szerintem már nincs mit tenni. Miért szeretnél találkozni a szeretőjével, hogy lásd milyen? És az mit változtatna a helyzeten? Hiába látnád, hogy jobb vagy, attól még őt választotta.

Én nem könyörögnék, sőt ha elköltözne és vissza akarná könyörögni magát, nem venném vissza!

Próbálj túl lépni a dolgokon!

Én még nem voltam ilyen helyzetben, de tudom, hogy ezt tenném, még akkor is ha nagyon fájna!

2009. szept. 16. 11:30

Sziasztok!

Nagyon nehéz kérdést boncolgattok,és sajnos soha senki sem fogja tudni megadni a választ.

Mindenki csak a véleményét mondhatja el,a döntés az Kata kezében van.

Akit még nem csaltak meg soha az tud a legjobban véleményt mondani.Nagyon nehéz helyzetben van,3 gyerek,anyagi dolgok,és még ráadásul szereti is a férjét,még most, de lesz olyan idő amikor ez az érzést felváltja a düh és a harag.Most még ragaszkodik hozzá,megijedt,h egyedül marad.Eltelik pát hónap megnyugszik,átgondol mindent és lehet,h Ő fogja elengedni a férjét.Ki tudja............

Mindenesetre nem irigylem.

Sok erőt és kitartást.

34. Kicsiv (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 11:16

szia!

Húúha..ezt elég rossz volt olvasni.

Én nagyon fiatal vagyok még,23éves csak,túl nagy tapasztalatom nincs,viszont engem is csalt már meg a párom régebben,de kissé más a helyzet.Ők nem voltak együtt,és elmondta nekem.Meg hát nem mindegy az sem hogy valaki x év házasság után teszi,vagy egy kapcsolat elején.Mindenesetre mi együtt laktunk,és az eset után elzavartam.Albérletben laktunk sajnos,úgyhogy muszáj volt maradni,de 2 hónapig tényleg semmi nem volt,csak az hogy próbálta helyrehozni a dolgokat.Ez is különbség,hiszen ő még most is bizonyít hogy nem fordul elő soha többet,párod viszont nem nagyon tesz úgy mintha megbánta volna.

Az viszont tény,hogy a bizalmat nehéz visszaszerezni,még nálunk is előfordul hogy azért eszembejut mit tett,és félek még,hátha megint.de szerencsére én kapok tőle segítséget a felejtéshez.

Nálatok csak akkor lehet helyrehozni ha a párod akarja és hajlandó is tenni érte,mert az nem kérdés hogy te szeretnéd..párterápián talán kiderül valami,de ha nem jön össze akkor úgy semmi értelme ha még neked okoz bűntudatot saját hűtlensége miatt.

2009. szept. 16. 11:11

Ha valaki menni akar, akkor menjen. Lehet, hogy ahogy írtad is, megismerné jobban a szerelmét és ő könyörögné vissza magát hozzád. Addigra meg már tisztább fejjel tudnál dönteni. Aki ilyet tud mondani, hogy csald vissza, szerintem sem szeret, bár az ember sok olyat mond, amit nem gondol komolyan.

Sajnos nekünk kívül állóknak könnyebb ítéletet hozni, tudom, hogy aki benne van, az érzelmek vezérlik. Ahogy az előttem szólók is írták, én is szomorúan olvastalak, bárhogy döntesz, kívánom jó legyen neked és a gyerekeknek!

32. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 10:53

Szia!

Nagyon szomorúan olvastam ezt a történetet. Nem írom, hogy sajnálom (persze sajnálom), mert gondolom van abból már elég....


"Szerintem csak engem tesz meg bűnbaknak."

- Ezt igen jól látod. Eddig nem volt gondja veled? Nem volt eddig baja a házasságotokkal?


"Jobb lesz ez az idő múlásával, ha mindketten akarjuk ezt a kapcsolatot"

- Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem nem fogsz tudni megbízni benne többé, a sebeid nem fognak begyógyulni, behegesednek, de ezek a heged újra felszakadhatnak.


"Felajánlotta, hogy csaljam meg"

- Ezzel csak a saját bűntudatát akarja csillapítani, és ha megtennéd, utána legyen mit a fejedhez vágni. Hát hogy lehet ilyet mondani??


"Találkozni szeretnék a nővel, hogy számon kérjem"

- Csak a te megnyugtatásod végett szeretnél vele találkozni, hogy lásd, hogy milyen, hogy hogy néz ki, hidd el Drága, hogy nem lenne az senkinek sem jó, ha találkoznátok, nem beszélve arról, hogy ki tudja mit hordana össze (a fele nem is lenne lehet igaz).


Megértem a fájdalmad, őszintén, ne haragudj, ha esetleg túl nyers voltam, a többiek hozzászólását még nem olvastam el, de én ezt érzem az írásodból.

Nagyon nagyon sokat kell gondolkoznod, egyedül lenned, és eldöntened, hogy mi lenne a helyes. Én fenntartom a fent leírtakat, és még azt is hozzátenném, hogy jogosan nem bízol meg a férjedben, mert ha megtette egyszer, sajnos 25 év után lehet, hogy mégegyszer megteszi. De ha nem, nem egy hónap kell hozzá, hogy te újra bízz benne...

Nagy puszi!

2009. szept. 16. 10:34
Nagyon együttérzek Veled és tudom nem vigasz,de történeted nem egyedülálló, sőt ez a jellemző.. "Kissé" beteg a világ, mintha senki nem találná a helyét, csak úgy megtörténik, hogy az érzelmek ellenére elszabadulnak az ösztönök. Ahogy én látom, Te kész vagy megbocsátani, a férjed viszont labilis ebben a dologban, de a kérdés itt az, hogy vajon a 25 év és 3 gyermek köt Benneteket össze vagy tényleg a szeretet...!? A legjobbakat kívánom Neked, Nektek!
30. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 10:27

Szia. Nem olvastam el a többiekét még. Az én személyes véleményem az, hogy sorozatban megaláztad/megalázod magad és adod a lovat a férjed csalfasága (gazembersége), ill. a ku..a szeretője alá. A párod ráadásul még mindenért téged hibáztat. Te meg hagyod, csak hogy megtartsd, ami már négy hónapja elveszett. Nagyon csúnya dolgokat csinál veled a "szeretett" férj... nem értelek, hogy miért hagyod, hogy sárba tiporja a büszkeséged? Adtál már neki (megbeszélős, átbeszélős, bizalmi) esélyt, nem is egyet, mégis felrúgta, cserbenhagyott, átgázolt rajtad, nem is egyszer. Miért ragaszkodsz még egy ilyenhez? Nem érdemli meg! A bizalmad sem fog visszajönni.

Úgy fogalmaznék: ne hagyd elmenni, hanem PÁROS LÁBBAL RÚGD KI! Én ezt tenném.

29. 99279bb06f (válaszként erre: 23. - Noj84)
2009. szept. 16. 10:05

Bocs, elment, mielőtt folytattam volna.


Addig míg nem voltam én is hasonló szituációban, én is olyan nagyon állítottam, hogy csak egyszer fog megcsalni, és úgy kirúgom....

Aztán jött a szerelem, és háromszor is visszafogadtam. Mivel az érzelmek irányítják a nőket (a többséget), akkor már nehéz volt döntenem.

(még ezt szerettem volna előbb írni)

28. 99279bb06f (válaszként erre: 23. - Noj84)
2009. szept. 16. 10:02

Erősnek tűnsz, de ebből látszik, hogy még nem voltál ebben a helyzetben, és reméljük, soha nem is leszel!

Nem könnyű ám! Nem véletlenül írta le az egészet, mert ő még mindig nagyon szereti. Ő így is majd belehal, de ennyi év után azt hiszi mindenki, hogy vége a világnak, pedig nem! Lehet egyedül is élni, és sokkal nyugodtabban, sőt... meg van az esélye egy másik kapcsolatnak.

2009. szept. 16. 10:00

"Felajánlotta, hogy csaljam meg, akkor senkinek nincs mit a másik fejéhez vágnia, de én ezt nem akarom, és nem is bírnám megtenni, látom rajta, hogy neki is fájna."


Ez az ember nem szeret Téged! Aki ilyet mond, az abban hisz, hogy megteszed, és már kvittek vagytok. Innentől kezdve neki szabad az út, hiszen azt mondja, hogy Te sem vagy különb nála.

26. Tidike (válaszként erre: 19. - 99279bb06f)
2009. szept. 16. 09:54
Én az ilyet akárhogy is fájna elküldeném, nem tudnám elviselni tovább magam mellett. Aki ilyet kér a másiktól az már 100%, hogy nem szereti. Akkor meg minek szenvedni?
25. platty666 (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 09:44

Kedves Kata! Ha jól belegondolsz, a 25 év és a fellángoló szerelem nem lehet egymás ellen szóló érv. Lehet, hogy ellaposodott a kapcsolatotok, lehet, hgoy mindig is vágyott másfajta szeretkezésre, csak téged ettől meg akart kímélni, nem lehet tudni. Okos pszichológusok ilyenre mondják, nem kell kutakodni, erőltetni, ki kell várni, ő mit lép, hogyan dönt. Mások szerint a döntésképtelen férfi még mindig gyerek, tehát vagy gyereknek kell elfogadni, vagy ki kell lépni a kapcsolatból. De szerintem a legnagyobb baj, hogy a mi kultúránkban nagy csinnadrattát csinálunk abból, hogy kizárólagosságot követelünk a kapcsolatban. Nem a tulajdonunk a másik, nem a részünk, hanem egy önálló lélek, saját vágyai és érzései vannak. Akkor tudtok együtt maradni, ha ezt elfogadod. Egyszer talán arra a kérdésre is választ kapsz, miért tette, de most még valszeg ő sincs vele tisztában - vagy szégyelli neked bevallani. Ha ezt a helyzetet el tudod fogadni - ez a valódi szeretet -, akkor sokáig élhettek együtt, bűntudat nélkül, kölcsönös becsülésben. Ha nem, el kell válnotok, mert a bűntudattal mérgezett kapcsolatból csak pszichoszomatikus betegségek származnak. Először magaddal legyél tisztában, mit szeretnél: egy "új" kapcsolatot a férjeddel, vagy egy új kapcsolatot mással.

A fájdalom igenis nagyon meggyötör. Téged is, mint mindenkit. Nekem az segített, hogy megértettem, miért kellett elhagynia. Ekkortól már besézlni tudtunk róla, én elfogadtam az ő álláspontját, a lelkét, és el tudtam engedni. Vagy meg tudtam volna bocsátani, ha a körülmények olyanok. De a leveledből kiderül, hogy nem vagytok 100 %-ig őszinték egymáshoz. Így csak gyötrődtök mindketten. Válassz!

Addig, amyíg meg akarod ismerni a harmadikat, aki szerinted tönkretette a kapcsolatodat, addig nem vagy érett a döntésre. Amikor már nem vagy kíváncsi rá, akkor leszel önmagad. Addig függsz és kapaszkodsz.

Figyelmedbe ajánlom az alábbi cikket:

[link]

Mielőbbi megnyugvást és döntést kívánok. Platty

24. Banyanyanya (válaszként erre: 22. - Ibi75)
2009. szept. 16. 09:40
Dehogynem akar! Azért volt gond neki, hogy Kata hazahívta. Ha jól számolom, a pasas kb. 50-es lehet. Ilyenkor némely tökfej a kapuzárási pánik következtében bolondot szokott csinálni magából.
23. Noj84
2009. szept. 16. 09:38
belehalnék, de lapátra tenném.
22. ibi75 (válaszként erre: 21. - Banyanyanya)
2009. szept. 16. 09:37
Lehet nem is akar elmenni, csak alkalom adtán "kilengeni" otthonról.
21. Banyanyanya (válaszként erre: 11. - Nívea)
2009. szept. 16. 09:34
25 évet éltek együtt, ha még most sem látja, mit veszíthet, akkor már nem is fogja észrevenni. Aki el akar menni, azt el kell engedni, különben mindig Te leszel az, akit mindenért okolhat. Ès ezt érvként minden ballépésekor a Te nyakadba fogja varrni. A férjed egy gyáva kukac. Egyegyetlenegyszer sem döntött melletted, hanem csak maradt a fenekén, és azt várja, hogy te dönts, hogy Te küldd el.
20. biromoni (válaszként erre: 1. - Kata1966)
2009. szept. 16. 09:27

Sajnos ott volt az a szó,hogy szerelmes lett belé.

A megcsalást semmiképp nem tudnám megbocsájtani...,de hogy még szerelmes is lett...

Te fogsz kikészűlni ebbe az egészbe.(már ki is vagy)

Bocsika,de nem érdemel meg Téged a férjed.

19. 99279bb06f (válaszként erre: 17. - Tidike)
2009. szept. 16. 09:23

Itt egyértelműen látszik, hogy a húgodat szerti a férje.


De Katánál esze ágáan sincs a férjnek megváltozni, sőt arra kéri, hogy csalja meg őt, hogy ezzel is majd alkalom adtán vissza tudjon vágni, hogy: te is egy qrva vagy, mert lefeküdtél mással!

18. 99279bb06f (válaszként erre: 16. - 99279bb06f)
2009. szept. 16. 09:21

Ami az ő vére? - helyesen: Ami az ő vére.

(nem tudom, miért lett kérdőjel, bocsi)

17. Tidike
2009. szept. 16. 09:19
Egy pár évvel ezelőtt a húgomék 10 hónapra külön mentek a férjével. A húgom megtudta, hogy a férjének már 6 éve barátnője van és úgy döntöttek külön mennek. El akart válni, de a második tárgyaláson azt mondta a férje, hogy Ő nem válik. 10 körömmel kapart a húgom és a lánya után, hogy ismét visszakaphassa Őket. Nem volt nekik könnyű, de egy idő után megtört a jég és ismét összeköltöztek. Azóta a húgom férje nagyon megváltozott, csak a családjának él. Neki használt a külön válás.
16. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Delike)
2009. szept. 16. 09:19

Ez látod egy nagyon fontos kérdés!


Mert ha szerelmes volt akkor, amikor összeházasodtatok, akkor három a három gyereke születése még meg kellett volna erősíteni benne az érzést, ami már talán nem szerelem, hanem nagyon mély szeretet egy olyan nő iránt, aki ilyen kinccsel ajándékozta meg, mint ez a három gyerek. Ami az ő vére? A gyerekek nevelése körüli gondok, problémák, a megélhetés (és még sorolhatnám) ezek mind erősíteni szokták a szerelmet. Nem pedig kiábrándulás, unottság lesz belőle. Ez csak akkor lehet, ha ő soha nem is szeretett.

Tud egyáltalán szeretni?

2009. szept. 16. 09:17
Szia!Én tuti nem tudnám ezt megbocsátani!Megalázott,megaláztak!A férjed és a nő is!Nézd a saját életedet a saját boldogságodat!Most még nehéz,de inkább most lépj,mint később!Most megbocsátasz neki,de lehet később megteszi újra!Miért élnéd át a csalódást 2x!Tudom,hogy nehéz!Én is voltam így,és nem néztem az éveket,11 év után kipakoltam,mert sokkal többet jelentett a gyerekeim és a jómagam boldogsága!Mára már boldogok vagyunk,és nincs ennél fontosabb!
2009. szept. 16. 09:16

sajnos agyon sokan átestünk már ugyan ilyen szituáción,mindenki másképp éli meg,másképp dönt!nálad talán az a rosszabb,hogy meg sem bánta a dolgot.ilyet meg,hogy te is csináld meg,nem is hallottam!ez az ember már nem szeret téged,de a párterápiát várd meg,az csak jó lehet.addig lehet,hogy tényleg külön kéne menni,hogy érezze milyen nélküled.

olvasgasd a hasonló fórumokat itt,nagyon sok van és tanulságos is lehet!

13. ibi75 (válaszként erre: 12. - Delike)
2009. szept. 16. 09:14
De itt meséld el :)
12. delike
2009. szept. 16. 09:13

Kedves Kata!

Tedd fel a férjednek a kérdést, hogy igazán szerelmes volt-e beléd, amikor feleségül vett?

Tették-e már komolyan lapátra vagy minidg utána futottak a nők?

(Most mennem kell, de délután ígérem elmesélek Neked valamit, ami az én tapasztalatom)

11. Nívea (válaszként erre: 8. - Ibi75)
2009. szept. 16. 09:10

Én viszont nem mennék külön. :) Ha ott vagy vele, éled a megszokott hétköznapokat, akkor látja mi az amit elveszíthet.

Szerintem ez az egész dolog abszurd, hogy azzal vádaskodik, hogy nem jó a házasságotok. Mármint az nem lehet, hogy azt gondolod, hogy ezt csak a megcsalás miatt mondja. Hiszen ezt valamiért megtette. Tehát valami tényleg nem jó, nem működött neki. A baj csak az, hogy nem tudja megmagyarázni mi az. Csak nem értem, hogy a bajt miért nem előzte meg. Gondolom nem is tudtad, hogy gond van veletek?! Mert nem említette.

10. ibi75 (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2009. szept. 16. 09:07

Veled is egyetértek. Unalmas neki a kapcsolat, csak fel akarta dobni (magának) és a következményekre nem gondolt. Szörnyű lehet később, ha kiderül minden és más is tudomást szerez róla. Ezt én nem várnám meg.

Rutinból is mondhatja, hogy szeret - de ez csak a megszokás miatt, vagy a bitos alap/háttér mondatja vele. Ő kereste a változatosságot, de csak magára gondolt, Neked pedig saját magadra sincs időd.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook