Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hamarosan válok. Én nem fogok szenvedni, mint a barátnőm,... fórum

Hamarosan válok. Én nem fogok szenvedni, mint a barátnőm,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
49. handymandy (válaszként erre: 39. - Epresturmix)
2023. jan. 26. 07:47
Én se tudom. Csak az exem borzasztó famíliáját látva kaptam némi képet erről a fajta életről, mikor mindenki mindenkivel kavar, mindenki mindenkitől gyereket szül, mindenki mindekinek a félrokona..
48. globus (válaszként erre: 39. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 21:39

Nem irigykedtek, nem hiányzott az életükből semmi,mert azt sem tudták, hogy a világon van 🙂 Azóta élünk sanyarúan, mióta tudjuk, láttuk, hpgy másképp is élhetnénk.

Van annak is gyakorlati haszna, ha nem húzzák el a mézesmadzagot.

47. timycat (válaszként erre: 31. - Handymandy)
2023. jan. 25. 21:32
Hűha 🤦‍♀️
46. timycat (válaszként erre: 40. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 21:30
Biztos hogy van hatással, csak te a jót hoztad ki belőle. Volt elrettentő példa, mint ahogy nekem is az apám, hamar megtudtam hogy mit és milyen típusú embert kell messziről elkerülni, és nincs olyan hogy bármi vagy bárki megváltoztatja.
45. tien (válaszként erre: 31. - Handymandy)
2023. jan. 25. 19:43
Baszki.
44. Epresturmix (válaszként erre: 42. - Handymandy)
2023. jan. 25. 19:42
Ő már nem él. 22 éve meghalt.
43. handymandy (válaszként erre: 39. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 19:31
Én csak az exferjemtol kaptam némi bepillantást. Borzasztó ha az alkohol, a butaság, és a kilátástalanság veszi át az uralmat az életen.
42. handymandy (válaszként erre: 40. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 19:29
Helyes.😉 Így is kell. Remélem azért apád nem nyert bocsánatot tőled.🙏
41. Epresturmix (válaszként erre: 40. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 19:28
Vagyis hatással az életemre no.
40. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Handymandy)
2023. jan. 25. 19:27
Nincsen az életemre hatással a történtek. Rendeztem magamban mindent. 😊
39. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Handymandy)
2023. jan. 25. 19:24
Nem tudom milyen lehetett anno egy faluban. Soha nem éltem még. Mindig városi voltam. Nagyobb városokban éltem.
38. handymandy (válaszként erre: 35. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 18:57
Azért senkinek sem kívánok ilyen életet. Gondolom a ti életetekre is eléggé rányomta a bélyegét.😔
37. handymandy (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 18:55

Nem rád mondtam.☺️ Te éppen írtad,hogy már más leszel,mint anyádék.

50-60+ évvel ezelőtt azért a falu elég elmaradott volt, ez tény. Gazdálkodás igényelte a tudást de az egy másfajta élet volt,mint a városban. Nekem a nagyszüleim is budapestiek voltak, homlokegyenest más világ volt,mint a hasonló korosztálynak falun, tanyán, kisvárosban. De nekem pl a nagyszüleim is imádták egymást. Mindkettő,pedig 15 év volt a két nagyszülő páros között.

36. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Timycat)
2023. jan. 25. 18:39

Ezt látom én is! 😔

Iszonyat káosz lesz ebből! Olvastam is, hogy már van de ugye nincsen a felszínre hozva! 😞

35. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Handymandy)
2023. jan. 25. 18:36
Ne sajnáld. Én sem sajnálom. Ennek így kellett történnie. 😊
34. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Handymandy)
2023. jan. 25. 18:33
Semmi köze ennek Budapestnek vagy vidéknek. Főleg nem a tanulatlanságnak. Nem is értem ezt a kommentet. Biztos tanulatlan vagyok, mert vidéki vagyok. 😀
33. ,zumba (válaszként erre: 31. - Handymandy)
2023. jan. 25. 18:22
Óh persze, vidéken csak tanulatlanok éltek....de Bp. az aztán... itt vannak az utcában a 45-50-60 éves házasságok. Majd meglátom az új korosztály meddig bírja házassági kötelékben ha már annyira tanultak.
32. timycat (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 18:02

Igazad van, az élet qrvára nem fekete vagy fehér.

Sajnos a helyzet csak romlik, rengeteg ilyen sztori lesz, babaváró ugye... nem csak röghöz hanem egymáshoz is kötötték az embereket.

A folyamatos "családtámogatási akciókkal" pedig csak azt érik el, hogy a nőket minél inkább kiszolgáltatják a férjüknek és a munkaadóknak, a nők munkaerőpiaci helyzete eddig se volt erős, de most...

31. handymandy (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 17:44

Na én gyerekként éppen fordítva tapasztaltam. (80-90s évek) Hogy akkor még kevesebb volt a rossz házasság, az ismerőseim szülei általában szépen éltek/élnek máig.

Mondjuk ez Budapest. Vidéken hallottam rosszakat, de ott inkább sokan elváltak, amiben ugye főleg benne van a tanulatlanság, az elmaradottsàgbes persze a gyerekek potyogtatása a semmire.😔😔

30. handymandy (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 17:39

Sajnálom ami veletek történt. Remélem azóta már megoldódott.

Szerencsére nekem nem volt hasonlóban sem részem. Pedig az én szüleim meg Ratkó-gyerekek voltak, szóval nem most voltak fiatalok. Csak hát Budapesten más volt a világ, meg nekik a családi háttér is.

29. Babi11
2023. jan. 25. 14:25
Jól teszed,ha úgyérzed nem megy,nem kell maradnod.
28. Ágio8405 (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 13:47
Tökéletes család persze hogy nincs, de nem is ezt írtam. Azt írtam hogy igenis régen is volt aki lépett egy bántalmazó kapcsolatból. Nem értem hogy jön ide a mindenhol van gond. Persze hogy van, csak nem ilyen szintű. Van amin túl lehet lenni, meg lehet oldani, bocsátani és van amit nem. De ilyen gyerekkorból ami Anyukádnak volt, tényleg ritka aki normális életet tud élni utána.
27. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Ágio8405)
2023. jan. 25. 09:20

Lakótelepen éltem, 4 emeletesek es 10 emeletesek között. Mindenki ismert mindenkit. Biztosra mondom neked, hogy régen semmivel nem volt jobb a világ. Akkoriban betekintést láthattunk a környék szinte összes család életébe, mert átjáróház volt. Mindenki ment mindenkihez.

Nem tudok neked olyan családot mondani, ahol minden jól működött. Látszatra igen, de évek múltán kiderült színjáték volt az egész es totál ledöbbentünk. 😞

26. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Handymandy)
2023. jan. 25. 09:17

Most írjam le az egész sztorit, hogy megértsd? Anyám állami gondozott volt, 14 évesen útjára engedték őt is és még jó pár testvérét is. Akkoriban már lehetett 14 évesen dolgozni. Pénz nem járt-nem úgy mint most.

Szóval belebotlott a faluban apámba aztán nem bírta lerázni. Gyanítom nem is akarta. Gondolom nem védekeztek, a lakáshoz meg kellett 3 gyerek. Ennyi. Anno nem így gondolkodtak az emberek, mint mondjuk én most. Én sokkal tudatosabb vagyok, mint az anyám volt valaha.

25. Violet18 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 09:07
Van ismerősöm, ott a 10 éves leányzó kérte h így legyen. Nem laknak messze egymástól de így mindenkivel tud lenni. Nekik bevált már ez 3 éve... minden eset más
24. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 07:36
Azért akkor is volt aki nem tűrte el…. Ez gondolom inkább társadalmi réteg függő volt. De ma is sok esetbe az.
23. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 07:34
Rengeteg családnál működik. Ismerek olyat ahol a gyerekek ragaszkodnak hozzá. De biztos sokaknál nem jön be.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Handymandy)
2023. jan. 25. 06:10
Sosem csinálnám így hogy egyik héten nálam másik héten az apánál a gyerek! Nincs normális otthona ilyen esetben a gyereknek
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2023. jan. 25. 06:09

Sajnos ez a mai napig is előfordul.😞 Hány olyan eset volt hogy elhagyta a nő és megölte az ember őt is, netán gyerekeket is. Nagyon nehéz ilyen helyzetben föleg ha a megélhetést sem tudja az anyuka gyerekekkel megoldani.

Nekem már csak pénz kérdése, hogy beadjam a válást.

20. handymandy (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2023. jan. 24. 19:43

Én megértem mindkét sztori szereplőit,de! 3 gyereket szülni egy ilyennek? Azt hooogy?

A második történethez: apuka nem tud egy váláskor besegiteni? Pl egyik gyerek nála marad, vagy egyik héten nála másik héten anyunál..stb


Én elhiszem hogy vannak sorsok, de tudjuk mindenki a maga sorsa..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook