Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyanevelés fórum

Kutyanevelés (beszélgetős fórum)


9. db78bacc4f (válaszként erre: 7. - Juckay)
2012. febr. 28. 10:31
Én mindig azt csináltam, hogy én mentem előre ha kimegyünk a lakásból, vagy bármilyen ajtón és vissza ugyanígy. Megállok, megállítom, leültetem, mondom, hogy marad, kilépek és utána mondom neki, hogy gyere. Ezt gyakoroltam vele. MOst már magától megáll az ajtóban.
8. Anatita81 (válaszként erre: 7. - Juckay)
2012. febr. 28. 10:07

Arra tanítsd meg, hogy csak akkor mehet ki, amikor megengeded neki! ;)

Ültetés->mehet!

2012. febr. 27. 19:33
Hogyan tudnám megtanítani a kutyusomnak hogy ne menjen ki az utcára mikor nyitva van a kapu?Köszi a válaszokat.
6. Derya (válaszként erre: 1. - Juckay)
2012. febr. 27. 11:16

nekünk bevált, hogy mikor láttam, hogy ugorna, leültettem.

néha még mindig ugorna, de rögtön leül, ahogy meghallja a parancsszót. :-)

2012. febr. 27. 10:19
A hátra fordulás egy idő után beválik. Vagy lehet azt is csinálni, hogy te lépsz felé, kihúzva magad és teret követelsz. Közben persze ha ugrani készülne, akkor mondod, hogy NEM.
2012. febr. 26. 21:50
Nálam is a hátat fordítás vált be. hátat fordítasz és nem figyelsz rá addig amíg le nem higgad, ha mondjuk leült akkor megsimogatod, és megtanulja majd szépen, h ezt várod tőle az ugrálás helyett.
2012. febr. 26. 21:45
Amikor látjátok, hogy ugrani készül, húzzátok fel a térdeteket. A kutya neki fog ütközni, fájni nem fog neki, de néhány alkalom után rájön, hogy nem is kellemes. Ez az alapvető módszer ugrálás ellen.
2012. febr. 26. 21:37

Egy kutyaidomár szerint, hasznos módszer az, hogy ha ugrál, akkor keresztbe teszed a kezed és hátat fordítassz neki.


Bevált:)

2012. febr. 26. 21:36
Most hoztunk egy 16 hónapos golden retriwer kutyust és nagyon ugrálóska.Hogyan tudnám leszoktatni róla?Nagyon játékos.Első kutya.Köszi

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook