Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakiképzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem tudnátok nekem válaszolni? fórum

Kutyakiképzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem tudnátok nekem válaszolni? (tudásbázis kérdés)


25. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 23. - Flower Power)
2010. júl. 19. 22:18

Igen, gyakorolni kell! :) Olvasd el, amit priviben küldtem, benne van a válasz...


Röviden: a sikeres, bombabiztos behíváshoz az kell, hogy mindig érdekesebb legyél a kutya számára, mint bármi más... A kapu mellett örjöngés abban a pillanatban nagyon fonos tevénység, annyira, hogy le se szar... Bocsánat... (Az én kutyám számára a döglött halban fetrengés volt sokáig az ellenfelem... az mindig jobb volt, mint a jutalomfalat...)Játékkal, jutalomfalattal hívd, és ha jön, akkor nagyon legyél boldog, és ezt éreztesd vele.... meg fogja tanulni... és ha nagyon elkeserednél, gondolj arra, hogy most van a pubertáskorban, lesz ö még nyugodtabb kutya, addig csak ki kell tartanod és nagyon határozottnak kell lenned vele szemben.

2010. júl. 19. 22:10

Még a gyerekekröl.... Aztán megpisiltetem a kutyuimat... :)


A kutya ösztönösen falkában él, körülötte mindenkinek megvan a falkabeli helye, a gazdi az alfa, a kutya van legalul, ez egy hosszú téma, nem is vagyok alkalmas hosszan fejtegetni, illetve van más elmélet is, de mindegy, a lényeg a következö: a kuty ösztönösen menne feljebb mindig a ranglétrán, ilyenkor viselkedik dominánsan. Egy 12 éven aluli gyerek FIZIKAILAG alkalmatlan arra, hogy a kutya felett álljon rangban, ezért soha nem lehet egyedül, felügyelet nélkül a kutyával. (Tudom, nem minden kutya ilyen, az enyémek sem, de ez a föszabály.) Szóval, ha egy gyerek a kutyával szemben úgy viselkedik, mintha rangban felette állna, (a fele fölé nyúl vagy kitartóan a szemébe néz - farkasszemet néz stb.) akkor az a kutya, amelyik nem fogadja el a gyereket alfának, oda fog kapni.

Hibás a gazdi, aki egyedül hagy gyereket a kutyával, hibás a felnött, aki a gyereket hagyja a kutya felé nyúlkálni, de nem hibás a gyerek, mert honnan tudhatná, illetve nem hibás a kutya, mert így van kódolva. Magyarul: kapura táblát tenni, hogy harap a kutyám, és innentöl kezdve bárki, aki bejön, viszi a balhét.


És még egy dolog: attól, hogy tegnap játszottak, ma meg odakap a kutya, attól az eb még nem hamis, csak valaki valamit nem jól csinál, és ez a valaki a legutolsó esetben a kutya. (Van kivétel, hála neked idegbeteg kutyákat eredményezö túltenyésztés, de még mindig elenyészö...)

23. Flower Power (válaszként erre: 22. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 19. 22:01
ha hozzám érnek vagy van valami akkor nincs gond, igazából megtűri őket a barátnőmet is be engedte megszaglászta de nem nagyon engedte neki h simogassa és az csak pár hete volt. amúgy még 1 kérdésem lenne, kutyasuliba minden gyakorlatot hibátlanul megcsinálunk de itthon más behívás is, azt szeretném ha a kapu mellet őrjöng és szólok neki bejöjjön... tudom gyakorolni kell de lehetséges hogy ilyen módon itthon is kizárja így a külvilágot? (lehet hogy ez most hülye kérdés:S)
2010. júl. 19. 21:53

a rokonok az ö számára lehetnek "falkán kívül állók", ergo idegenek....

szerintem csak akkor zárd be, ha nem bízol benne.... ha biztos vagy benne, hogy vezényszóra a lábad mellett marad, akkor szerintem nem kell bezárni, hanem meg kell dícsérni, amikor veled marad és nem kap senki után... gyakorolnod kéne.... :) valami vagány, a kutya számára ismeretlen ismeröseiddel... akik kezet fognak veled, amíg a kutya melletted ül pórázon, hogy vissza tudd fogni, ha menne, és ha marad, akkor nagyon-nagyon megdícséred...nem fog egyik napról a másikra menni, de megéri, szerintem

2010. júl. 19. 21:46
azt mondták kennelbe zárjam be mikor jönnek rokonok vagy bárki.. az miért jó? értem idegent nem harapja meg de rokontól miért kell zárni?
2010. júl. 19. 21:44
ki mondta? mikor kell bezárnod? hova?
2010. júl. 19. 21:43
az tis mondták hogy zárjam be a kutyát.. az miért jó?
18. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 15. - Flower Power)
2010. júl. 19. 21:41
ezt mondom.... egészen addig nem érdekli a másik kutya, amíg az az ö területére nem megy... az utca nem az övé, de a gazdinak ütközés az már birtokháborítás
2010. júl. 19. 21:40
Nem bizalomhiány, hanem egyszerüen alávetett viselkedés, ha hagyja.... Ha Te egy vadidegen kutyával úgy kezdesz, hogy a fejét (feje tetejét) érinted meg, akkor dominánsan viselkedsz vele szemben. Ha ezért odakap, akkor egyértelmü, hogy nem Te vagy a fönöke... Ezért nem szabad idegen kutya feje fölé nyúlni soha.
16. Kormi1985 (válaszként erre: 14. - Flower Power)
2010. júl. 19. 21:36
Szerintem ez bizalomhiányra utalhat! Nem bízik senkiben, ezért nem engedi a simogatást!
15. Flower Power (válaszként erre: 13. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 19. 21:36
érdekelte a múltkor ezért volt verekedés egyik kutya, a kutyasuliba nekem ütközött egyből neki ment... akkor is mi voltunk a hibások:S
2010. júl. 19. 21:35
de, most nem a védő, hanem a zsákmányszerző ösztönét próbálják kihozni, vagyis hogy ne a segédet akarja megkapni hanem a kart. Azzal nincs probléma. hogy kettőnk közül én vagyok a főnök, hallgat rám, csak mikor nem vagyok ott... és igen a fejét nem szerei ha megsimogatják... de azt miért nem?
13. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 10. - Flower Power)
2010. júl. 19. 21:31
Az utcán nem érdekli a többi kutya, mert az nem az ö territóriuma. Ha egy idegen kutya a közted és a kutyád között levö területre lépne, hidd el, érdekelné... :)
2010. júl. 19. 21:30
Ha az erejét mutatja, akor arról kell leszoktatni.... Küldök privát üzenetet.
2010. júl. 19. 21:29

Tegyük fel, hogy a mostani viselkedése a dominanciára való hajlamából adódik. Most kamaszodik, próbálgatja a határait, ezért dominánsan próbál viselkedni, védi a területét (ami nem baj, csak az eszközei elfogadhatatlanok), nem hagyja magát megsimogatni, gondolom, föleg a fején nem hagyja... Szerintem elsö lépésként próbáld ezt a dominanciát elfojtani, legyél Te a fönök!

De lehet, hogy mástól van... Ez az örzö-védös elmélet jó, de mi a megoldás? Azt nem mondták a suliban?

2010. júl. 19. 21:24

hát kutyasuliba azt mondják hogy erejét mutatja azért ilyen... de pl. utcán megyünk és nem érdekli a többi kutya...

most derült ki hogy be kell vinni kórházba az oltási könyvet különben elviszik a kutyát 2 hétre megfigyelésre és beszélni kell állatorvossal remélem rosszabb következménye nem lesz:s

2010. júl. 19. 21:16
Más kutyákkal milyen?
2010. júl. 19. 21:15
nincs tenyészteni szeretnénk a későbbiekben... mit lehetne vele csinálni hogy ne legyenek ilyen és ehhez hasonló problémák?
2010. júl. 19. 21:13
Verekedös lehet a hormonoktól.... Most van pubertáskorban. (Vagy ivartalanítva van?)
2010. júl. 19. 21:12
alapjába véve viszont mondhatom hogy egy lusta és nyugodt kutya:) viszont emiatt az "incidens" miatt muszáj nagyon gyorsan csinálni vele valamit nehogy nagyobb baj legyen...
2010. júl. 19. 21:08
hát van ilyen őrző védő dolog... igazából nem értek hozzá első kutyám de valami olyasmit mondanak hogy mikor védekezésről van szó nagyon agresszív, tényleg eddig semmi nem volt és ma nem voltam ott az 5 éves unokaöcsémet elkapta nem nagyon, anyjával jöttek be hozzánk és akkor biztos vagyok benne ok nélkül nem teszi a kutya... pláne hogy ismeri:S
2010. júl. 19. 21:06
kutyasuliban nem mondtak erre semmit?
2010. júl. 19. 21:05
van egy egy éves német juhász kutyám, járunk kutyasuliba is de valamiért nem engedi hogy megsimogassák pedig eddig hagyta magát de most nem és verekedős lett nemtudom miért.. mitől lehet ez? és mit csinálhatok ellene?
2010. júl. 19. 21:03
Megpróbáljuk... :)
2010. júl. 19. 21:02
Kutyakiképzéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem tudnátok nekem válaszolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook