Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? Sürgős! fórum

Felmondással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? Sürgős! (tudásbázis kérdés)

29. ájrin (válaszként erre: 28. - Mamiii)
2011. nov. 9. 20:43
Olvasd el az adatlapomat.
28. mamiii
2011. nov. 9. 20:41
Az a baj, hogy én azt gondoltam naív fejjel, hogy majd bemegyek a munkahelyemre és megkeresem az ezzel foglalkozó munkatársat, majd ő felvilágosít. Na ketten is voltak és mind a 2 mást mondott. Majd elmentem a főnökömhö, aki mondott egy 3. variációt. Én utána néztem a lehetőségeimnek, de mivel ez az első felmondásom, gondoltam kérek olyantól tanácsot, aki már tapasztaltabb nálam. Ezért (is) vagyonk itt. Nem?!
27. mamiii
2011. nov. 9. 18:40

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!

Mindenképpen szólni fogok, ha kiderül valami!

Hálás köszönetem!!!

26. Carpediem* (válaszként erre: 21. - Mamiii)
2011. nov. 9. 18:15
az egész felmondási időt töltheted táppénzen, ez biztos!
2011. nov. 9. 18:14

én azt tanácsolom, menj el táppénzre, ezt a dolgot mond el az új helyen, hátha megértik.

És nem igazán hiszem, hogy a melóhelyed megnyerné a pert ha indítana egyáltalán.

Ezt a rendkívüli felmondásodra értem.

Jah plusz ha rám hallgatsz itt senkire ne nagyon hallgass inkább kérd ki egy ügyvéd tanácsát, ugye tudod, munkajogászra gondolok, ebből van kiút, hidd el, csak ne hagyd annyiban, mindenféleképpen kezd meg az új melódat.

Sok szerencsét neked, és ha lesz fejlemény és ránk is tartozhat, oszd meg velünk kérlek.

24. Carpediem* (válaszként erre: 15. - Mamiii)
2011. nov. 9. 18:10

nem törölték el, dehogy ez butaság.

Ilyet nem törölnek el.

23. e32d76b828 (válaszként erre: 2. - Mamiii)
2011. nov. 9. 14:09

énúgytom h 30 nap a törv ha csak nem pengáltál alá vmiféle okományt amit elfelejtettél átolvasni

de rég túrtam zket a dolgokat...nézzz utána a rendeletben

22. 4327a8e017 (válaszként erre: 21. - Mamiii)
2011. nov. 9. 13:44

igen, beleszámít. (gondolj bele, az ember általában önhibáján kívül kerül táppénzre, egy jó kis tüdőgyuszit nem lehet időzíteni...)


habár nem tudom, hogyan tudnál hivatalosan dolgozni máshol ez alatt az idő alatt. (ez a szándékod nem volt világos még az első bejegyzéseid alapján, ezért is javasoltam tegnap a táppénzes megoldást.)

21. mamiii
2011. nov. 8. 14:09

Jaj... had kérdezzek valamit!

Ha beadtam a felmondásom és 2 hét múlva mondjuk nagyon fáj a derekam és kiíratom magam táppénzre, akkor az beleszámít a felmondási időmbe?

20. mamiii
2011. nov. 8. 14:02

köszönöm szépen mindenkinek!

Esetleg nem tudtok valami jó tippet mondani, hogy mivel győzhetném meg őket, hogy tekintsenek el a felmondási időtől, vagy legalább csak 1 hónap legyen?

19. ájrin (válaszként erre: 18. - Mamiii)
2011. nov. 8. 13:32
9-től számított 2 hónap
18. mamiii
2011. nov. 8. 13:28
És ha most én holnap reggel beadom a felmondásom, akkor 9-től számított 2 hónapot kell ledolgoznom, vagy ezt a hónapot nem számítják és akkor jövő hónap 1-től számít a 2 hónap?
17. mamiii (válaszként erre: 16. - Ájrin)
2011. nov. 8. 13:21
Szomorú vagyok, mert akkor nem tudok elmenni 20-ától, mert nem engedik meg. December, Január a felmondási időm és akkor elveszítem a másik munkahelyemet:(
16. ájrin
2011. nov. 8. 13:03

Nem törölték el a rendkívüli felmondást, de azért ezt ne gondoljátok, hogy bármikor be lehet vetni.


Csak akkor lehet rendkívüli felmondást beadni, ha a munkáltatód a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Tehát pld nem fizeti ki a munkabéredet, vagy -30 fokban kell dolgoznod...stb.


Itt szó sincs erről, hiszen azért akarsz elmenni, mert másik (jobb) munkahelyet szeertnél.


Marad a rendes felmondás, vagy a közös megegyezés.

Ha rendkívüli felmondással azonnal felállsz, akkor kérheti a munkáltató az átlagkeresedet kártérítésként, + még pld olyanokat is, hogy a kolléganőd miattad túlórázott és az ő bérét, pótlékait is ki kell fizetned.

Ezt a munkaügyi pert megnyerni a munkáltató.


Táppénz mellett nem dolgozhatsz, mert a táppénz a keresőképtelenség idejére jár. Ha máshol tudsz dolgozni, nem vagy keresőképtelen....


Maradt a közös megegyezés.

15. mamiii
2011. nov. 8. 11:29
De éppen ez az, hogy állítólag eltörölték a rendkívüli felmondást!!!
2011. nov. 8. 11:26
keress valami indokot és rendkívüli felmondással mondj fel.
13. mamiii (válaszként erre: 12. - 432d0af620)
2011. nov. 8. 11:22
Másodállásként, vagy nem tudom. De nem akarok táppénzre menni, fel akarok mondani, de baromi felháborító, hogy ezért is nekem kell fizetni... Megáll az eszem!
2011. nov. 8. 11:16
de ha táppénzen vagy, hogy mész át a másik helyre?
11. mamiii (válaszként erre: 10. - 4327a8e017)
2011. nov. 8. 11:13
És kihez mehetek el én, aki kiír táppénzre? Azon is gondolkodtam, hogy mi van, ha a táppénz nem számít bele a felmondási időbe?!
10. 4327a8e017 (válaszként erre: 9. - Mamiii)
2011. nov. 8. 11:07
Talán, de a lelki problémák hiányát elég nehéz bizonyítani.
9. mamiii (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. nov. 8. 11:03
Én elég keveset keresek, pont ezért lenne nagyon sok a 2 havi átlagkeresetem. Ezt nem fogom tuni kifizetni:( Ha betegszabira megyek, az nem "feltűnő" nagyon?!
8. gne2
2011. nov. 8. 11:01

Megtaláltam neked a jogszabályt:

"Ha jogellenes a megszüntetés, köteles a munkáltató számára a felmondási időre járó átlagkeresetének megfelelő összeget megfizetni, de a munkáltató ezen felül is érvényesíthet kártérítést."

Tehát ennyit kell fizetned, ha nem töltöd le a felmondási időt. De ez mind jogi procedúra, a munkáltatódnak meg kell nyernie a pert, stb. A te indokaidat is figyelembe veszik ilyenkor (ellenséges munkakörnyezet, stressz, különleges élethelyzeted, stb, szinte bármire hivatkozhatsz).

2011. nov. 8. 10:56

Keresd meg itt a Hoxán ájrin nevű tagunkat,ő szakértő ebben a témában.


Remélem,tudtam segíteni.

6. 4327a8e017 (válaszként erre: 2. - Mamiii)
2011. nov. 8. 10:55
Betegszabadsággal nem tudod megoldani a hátralévő időt?
5. gne2 (válaszként erre: 2. - Mamiii)
2011. nov. 8. 10:54
Kötelezhetnek a felmondási idő letöltésére, de őszintén: mit tudnak csinálni veled, ha nem mész be és nem dolgozod le? Semmit.
2011. nov. 8. 10:53
Köszi. Csak most úgy néz ki, hogy nem tudok oda menni. De 2 hónap múlva meg már nem lesz meg...:(((
2011. nov. 8. 10:51
Ezek szerint sikerült a másik állást megszerezned?! Gratulálok!!
2011. nov. 8. 10:51

Szeretnék felmondani a munkahelyemen 20-tól, kórházban dolgozom.

Azt mondták ott, hogy kötelező letöltenem a 2 hónap felmondási időt, de én nem tudom ezt megtenni semmiképpen.

Állítólag erre is van megoldás, méghozzá ki kell fizetnem egy bizonyos összeget a kórháznak. De ez valami új dolog és nem is kaptam pontos információt, nem tudom hogy hívják ezt a dolgot és hova van ez leírva. Mennyi lehet ennek az összege? Aki tud erről valamit legyen szíves írjon, mert nagyon fontos lenne.

2011. nov. 8. 10:48
Felmondásban kérnék segítséget! Sürgős!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook