Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mávval, utazással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Mávval, utazással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)

2011. júl. 1. 13:14

2600ft 3 napon belül ha azon az állomáson ahol felszálltál van jegykiadás, ha bemutatod az okmányt aminek hiányában felírtak,aprópénz hiányában is működik a 3 nap,csak ha befizeted nincs semmi pótdíj csak a jegyár.

Ha túl vagy a 3 munkanapon így is úgy is 8000 Ft

25. sonysony (válaszként erre: 20. - Jucuska25)
2011. júl. 1. 12:07

2600Ft a pótdíj, ha három napon belül kifizeted!

[link]

2011. júl. 1. 09:35
Az oké h lehet olyan h nincs pénzed,de ha átadod az irataidat és te is úgy állsz hozzá,akkor felírnak szó nélkül,30 napod van h befizesd,3 munkanap ha nincs apród és a jv felír,30 nap után megy a késedelmi kamattal együtt a csekk,de ha ezt sem fizeti valaki akkor behajtó cégnek adják át az ügyet!
23. 9cf0020815 (válaszként erre: 22. - 9cf0020815)
2011. júl. 1. 07:34
Ja,és nagyon jegyvizsgáló és egyén függő a büntetés kiszabása.
2011. júl. 1. 07:33
Személyigazolvánnyal igazolod magad,nem szállítanak le,bár én 8 napos befizetési határidőről tudok.Egyébként lehetnek olyan körülmények,hogy egyáltalán nincs pénzed...:-(
21. Jucuska25 (válaszként erre: 8. - Said)
2011. jún. 30. 18:56
Nagyon igazad van!!!
20. Jucuska25 (válaszként erre: 7. - Said)
2011. jún. 30. 18:53
Ha átadod az irataidat és felír a jegyvizsgáló,nem fog leszállítani.Leírja mettől meddig utazol,ráírja a jegyárát+8000 Ft pótdíjat!!!30 napod van h befizesd.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Sanka02)
2011. jún. 30. 17:33
2 kedvezmény nem vonható össze.
2011. jún. 30. 17:32
De ezt megtehetik, hogy a tartósan beteg kártyája mellé, amivel én utazok 90%al, már nem kérhetjük a 33%os jegyet apának?
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Sanka02)
2011. jún. 30. 17:27
Szia!Én csak a 8éves lányommal utazok vonaton és simán családi jegyet adnak.olcsóbb mintha egyedül utaznék:)
16. judit0625 (válaszként erre: 11. - Sanka02)
2011. jún. 30. 16:48

Én ezzel kapcsolatban ezt találtam:


Családok


90%


Nagycsaládosok kedvezménye


1 vagy 2 szülő legalább 3 saját gyermekkel történő együtt utazás esetén


A 90%-os kedvezmény valamennyi családtag részére, csak 2. kocsiosztályon


33%


Családi kedvezmény


Két 18 év alatti gyermekkel utazó 1 vagy 2 kísérő


A gyermekek a saját kedvezményüket vehetik igénybe


Az én értelmezésemben ez azt jelenti, h két 18 év alatti gyermekkel kell utaznotok ahhoz, h igénybe tudjátok venni a kedvezményt.

15. f303be5590 (válaszként erre: 8. - Said)
2011. jún. 30. 13:16

értem kérlek a kérdésedet :D fogalmam sincs. nálam - ha felszállok a vonatra - legalább pénz van

sose írt vasutas a részemre csekket

mit mond a szabályzat? olvastad?

mert egy biztos: én nem fogom (olvasni se)


:D:D:P

14. sonysony (válaszként erre: 13. - Era06)
2011. jún. 30. 12:57

Fél jeggyel, ha nem fizet lerakják!

Nekem van BKV bérletem és a Budakeszire mentem az egyik szanatóriumba (látogatóba) és mivel a közigazgatási határ utáni első megállóig mentem és nem lyukasztottam +1 jegyet 6000 ft-ra megbüntettek.

Ezen nem is csodálkoztam, csak nem esett jól.

A szolgáltatást ha igénybe vesszük ki kell fizetni. Ez a MÁV-nál is a Volánnál is így van.

Székesfehérváron egy taxis ismerősöm mesélte, hogy a buszpályaudvarnál beszállt egy utas mellé és mondott egy címet. Elszállította az utast a megadott címre, majd megérkezéskor közölte az utas, hogy nincs pénze. Mivel a taxis nem akart rendőrt hívni visszavitte az utast a buszpályaudvarra.

13. era06 (válaszként erre: 12. - Sonysony)
2011. jún. 30. 12:40
akivel én utaztam, annak volt igazolványa, még jegy is félig, de lerakták.
2011. jún. 30. 12:35

Sokszor utazom és biztosan tudom, mert van kalauz ismerősöm:

Ha nincs jegyed akkor pótdíjat és a jegy árát kell kifizetni.

Ha pénzed nincs, de van igazolványod (személyi ig. és lakcímkártya) akkor csekket kapsz (pótdíj és a jegy ára) és NEM SZÁLLÍTANAK LE.

Ha nincs igazolványod se, akkor leszállíthatnak, sőt még rendőrt is hívhatnak és akkor áll a vonat sokáig.

Egyébként ez a BKV-nál is így van.

Érdekesség: ha nagy címletű pénzzel akarsz fizetni és nem tud a kalauz visszaadni akkor a pénzt elveszi, ad róla egy papírt és postázzák a visszajárót.

2011. jún. 30. 12:33

Nekem másik MÁVos kérdésem lenne: 3 éves gyermekemnek van MÁKos kártyája, kora, és emiatt ingyen utazik, én, mint kísérője 90%al, férjem pedig a családi kedvezménnyel 33%. Tegnap ebbe belekötöttek, hogy 1 gyerek után 1 kedvezmény jár. A vonaton a kalauz is meglepődött mert szerinte is járhat mind 2. Másfél éve így utazunk.

Kinek van igaza?

10. era06
2011. jún. 30. 12:29
Miért akarsz jegy nélkül utazni, és a sokszorosát fizetni büntetésnek?
9. Rozinante (válaszként erre: 7. - Said)
2011. jún. 30. 12:29
Szia! Én minden nap vonatozok. Szóval, szerintem olyan nincs, hogy írnak neked csekket, utazol, azt majd utána kifizeted! Hitelben nem utazhatsz. Max. büntető csekket írnak, ami nem kis összeg. Azért ez egy kérdést felvet. Minek szállsz fel úgy egy vonatra, hogy nincs nálad semmi pénz? :) Én ezt sosem fogom megérteni. Az emberek hogy tudnak úgy elmenni bárhová is, hogy leglább uti ktg. ne legyen náluk? Továbbá, ahogy előttem mondták, ha nyitva a vasúton a pénztár, de te mégis a vonaton veszel: büntetnek. Ha felszállsz jegy nélkül, de zárva a pénztár vehetsz jegyet a kalauznál, és nem büntet. De kihangsúlyozom, hogy ez is kalauz függő. Van olyan, amelyik nagyon rendes, segítőkész, de van az ellenkezője is, aki akár a pusztaság közepén leszállíttat a vonatról (találkoztam már ilyen helyzettel). Szóval szerintem ne kockáztass, hacsak nem akarsz egy vaskos büntetéssel távozni. Illetve javaslom a MÁV Információt. Ott válaszolnak neked minden kérdésedre. Szép napot és sok sikert! :)
8. Said
2011. jún. 30. 12:23

Értem más meg azt mondta hogy ha csekket irunk akkor már nem szálit hat le mert hogy a csekk magába foglalja a mentejegyet is.


"A jegy nélkül utazó pótdíj fizetésére kötelezhető vagy az utazásból kizárható. A szabály szerint. Tehát vagy csekket kapsz, vagy leszállsz mindkettő nem megy egyszerre" Na ez volt az :)

7. Said (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2011. jún. 30. 12:20
Kérlek azt tudom de a kérdés lényege hogy ha meg büntet akkor is le kel száljak mer hogy nem tudom én ott meg venni a jegyet tőle! Mer nincs nálam pénz! De ha meg van a csekk ak is le kel száljak? Ez lenne a lényeg! Hogy igen vagy nem?!
6. era06 (válaszként erre: 1. - Said)
2011. jún. 30. 12:19

le kell.

Tanúja voltam. Az ürge rossz vonatra szállt, erre pótjegy kellett volna. Megbüntették, és leszállították.

5. Agnik1 (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2011. jún. 30. 12:19
Persze a büntetést megkapod pluszba:(
2011. jún. 30. 12:18
Leszállítanak... Ha nincs jegyed, és a kalauznak sem tudsz fizetni akkor letessékelnek a vonatról...
2011. jún. 30. 12:15
2011. jún. 30. 12:13
ha felszállsz a vonatra jegy nélkül és az állomáson nyitva a pénztár akkor eleve megbírságolnak
1. Said
2011. jún. 30. 12:12
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ha fel szállok a vonatra jegy nélkül és jön a kalauz és szólok neki hogy nincs jegyem de tőle sem tudok venni mert nincs pénzem írjunk csekket akkor ha írunk csekket is le szálit vagy pedig az már magába foglalja a CSEKK a jegy árát is és a helyszínen nem kel fizessek semmit de le szállnom sem kel? Tehát meg írjuk a csekket és akkor már elvileg meg váltatom a jegyet? Ami nagyon lényeges hogy pénz nincs nálam tehát ott a helyszínen nem tudok fizetni semmit! Igy is le kel szállnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook