Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutya sétáltatás szabályait akik nem tartják be... mit lehet tenni ellenük? fórum

Kutya sétáltatás szabályait akik nem tartják be... mit lehet tenni ellenük? (beszélgetős fórum)

1 2
35. ynwa (válaszként erre: 34. - Clau26)
2011. júl. 30. 14:59
sajnos ez a probléma népszerű helyeken egyre sűrűbb...és nehezen kezelhető...leginkább az emberi butaság és agresszió miatt...itt is annyi butaságot lehet olvasni megoldási javaslatként...amit végre észre kéne venni az nem más, a jogalkotó nem kívánt esetelemzési vagy tehermentesítési kérdésekbe belefolyni...volt póráz? igen/nem..és máris eldöntött a felelőség kérdése...csakhogy a hétköznapi élet ennél sokkal összetettebb...vannak kutyák melyeknek nagyon komoly futásigénye van...teljesen mindegy h lakott vagy nem lakott területen de futtatni kell ezeket a kutyákat ami pórázzal nem megoldható...és máris törvényszegővé válik a gazdi...szájkosárban meg pláne nem lehett futtatni...egyértelmű tehát hogy a póráz csak a későbbi jogviták megítélése miatt kérdéses...a valóságban azonban az lenne a fontos, hogy minden kutyás értse meg...nem mászhat bele a kutyája egy idegen kutya 'aurájába' engedély nélkül...teljesen mindegy hogy vezényszóval vagy pórázzal tartja valaki féken a kutyáját...az általad leírt eset is teljesen egyértelmű...a pitbull ment oda hozzátok...és Te még olcsón megúsztad...nekem nemrég egy teljesen hasonló esetben egy Németjuhász kan jött szagolgatni a domináns kan kutyámat...elsőre megkértem ne jöjjön oda...ezen felhúzhatta magát a tulaj mert másodikra is gondolkodás nélkül ránk engedte...próbáltam neki elmagyarázni a szitut miért ne ( az övé ugye nem verekedős, de a kifelé szöges fent volt a nyakán) de nem értette...sőt én voltam a hibás amiért a domináns és verekedős kutyám a lábam mellé fektetve kint mertem lenni...majd az érvekből kifogyván jött az ismert agresszív bunkó kérdés...miért mi lesz He?...he?....és teljesen mindegy mit ír elő a helyi rendelet a kutyasétáltatásról...ezzel a hozzáállással nem tudsz mit kezdeni.
34. Clau26 (válaszként erre: 32. - 1ecdb7c9b3)
2011. márc. 2. 20:40

csak a kanokat akarja bántani,a szukákkal inkább közelebbről ismerkedne,van is egy gyönyörű francia bulldog szerelem:-)

Tudod van 1 15hónapos kislányom együtt nőnek fel és igy is már annyi mindenre megtanitottam,hogy kell szépen bánni a gyerekkel,hogy sétáljon a babakocsi mellett,ne húzzon,a lépcsőn ne rántson meg hanem várjon meg..stb erre már nekem nincs energiám..tudod engem az zavar,hogy attól mert póráz nélkül sétáltatja a kutyát tanitsa meg neki h ne menjen oda más kutyákhoz..nekem nem kötelességem eltürni hogy egy pit bull a kislányom és a kutyám közelébe jöjjön..

33. Clau26 (válaszként erre: 31. - Buschne)
2011. márc. 2. 20:37
de majd rakok szép nagyon:-)
32. 1ecdb7c9b3 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. márc. 1. 20:57

Szia.Az én kiskutyám is póráz nélkül sétál.Én megtanítottam neki, hogy még egy extra mini yorkinak is adja meg magát.Ha pl jön egy kutya az enyém már fekszik is le a hátára és így jelzi, hogy megadta magát.Nem egy túl nagy kutya, de nem is kicsi :)

Én ezért merem mondani az embereknek, hogy ne féljen nem bánt.

Nem akarom leszólni a kutyusod, de ő miért támad egyből? Titeket véd vagy a kanokat támadja vagy, ha nőstény a nőstényeket??!!

31. buschne (válaszként erre: 30. - Clau26)
2011. febr. 28. 22:40
Nem teszel fel képet róla?
30. Clau26 (válaszként erre: 29. - 474687f420)
2011. febr. 28. 14:53
igen,teljesen egyet értünk...egyébként egy ekkora testü kutyának se jó ám a panel akár mennyit foglalkoznak vele,a mozgás,hely igényét nem tudják kielégiteni..még jó hogy az én francia bulldogom olyan mint egy szobor ahova teszem ott marad:-)
2011. febr. 27. 22:01

Ezt én is észrevettem már mi hacsak megyünk bevásárolni én akkor is kapkodom a fejem, nehogy egy kutya ráugorjon a gyerekre, mert folyton póráz nélkül sétáltatják, és amikor egy kutya közelít a gyerekhez azt mondják, nem bánt, attól agybajt kapok komolyan.És ha a gyerek hirtelen mozdulatot tesz, és félreérti a kutya, nem kell hogy bántsa.És igen a kicsi kutyákat pórázon sétáltatják, a nagy harcikutya meg ott parádézik a gazdi mellett, ez hogy is van?

Egy másik, nem ideillő sztori, az milyen hogy a ház bejárata elé szratják a kutyát, ha nem befelé megyek hanem kifelé,akkor pont...De utána ugy láttam más nem volt ilyen szerencsés.Ez milyen?Ja ez is valami medve nagyságú eb lehetett mert egy tacsi sztem nem tud ekkorát, mondjuk nem tudomhogy lehet ezeket panelban tartani.

28. buschne (válaszként erre: 18. - Ata06)
2011. febr. 27. 18:45
Ez így van. Nekem kis havanese van és épp ma mondtam én is a páromnak, hogy érdekes, hogy mindig nekünk kell megkötni a kutyánkat, minden szembejövő kutyagazdi póráz nélkül sétáltatja a nagytestű kutyáít, persze, hogy nem szeretném, ha keresztbe lenyelné az enyémet. Azonkívül nem akarom mindenre megtanítani, végül is nem udvari bohócnak vettem, csak szimplán házikedvencnek...
2011. febr. 27. 14:56

szia

Nézd a csodálatos kutyadokit, rendszeresen vannak benne ehhez hasonló helyzetek...

Bár a többi kutyás is figyelhetne rátok, ha már ismernek...

Ha nem.. akkor csak azt tudod kérni egyből, amit eddig is...

hogy legyen szíves megfogni a kutyáját, mert a kutyád nem biztos, hogy jól reagál az ő kutyájára, és ha van rá mód, ne engedje a közelébe...ha megfogta köszönd meg...ha visszaszól, mond, hogy kéred, nem szeretnél gondot...

26. Clau26 (válaszként erre: 25. - Ata06)
2011. febr. 27. 14:05
nem kellene állandó hétvégén 4körül elég ha kimennek és meglátják átlagba 4-5 kutyát egyből de köszi ennek utána nézzek
25. Ata06 (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. febr. 27. 14:03

Közterület felügyeletnek jelentsd be!

De az önkormányzatnál is tehetsz panaszt, de hogy tesznek- e valamit...

Akkor ott állandó felügyeletnek kéne lennie!

24. Panni58 (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. febr. 27. 14:02
Póráz nélkül az ember mezőre, erdőbe, és nem emberek közé viszi a kutyáját. Vagy legalábbis ez lenne a normális. Lehet, hogy egy kutya nem bánt senkit, de azt az idegenek nem tudhatják, és nagyon sokan alapból félnek a kutyáktól, rájuk is tekintettel kell lenni.
23. Clau26
2011. febr. 27. 13:58
na azt hiszem akkor 1 megoldás marad holnap kutya nélkül kimyegyek a parkba és aki igy sétál a kutyával gondolok itt a kedves pitt bull gazdájára elfogok vele "nagyon kedvesen" beszélgetni..mert ne mondjátok már nekem hogy aki iylen fajtájú kutyát játszótér,emberek közelébe igy oda ereszt azt nem lehet megbüntetni..
22. Clau26 (válaszként erre: 17. - Panni58)
2011. febr. 27. 13:55
na erről beszélek..köszönöm
21. Panni58 (válaszként erre: 16. - Clau26)
2011. febr. 27. 13:55
Nálunk a szájkosár nem is kötelező sétáltatáshoz, ezt a gazdára bízzák, aki ismeri a kutyáját. Csak a tömegközlekedésben kötelező.
20. Ata06 (válaszként erre: 14. - Kobri29)
2011. febr. 27. 13:54
Tök egyszerű! Nem kell a kutyáknak szabadon grasszálnia! És akkor nem fog kéretlenül más kutyához sem és gyerekhez sem és félős emberhez sem odamenni!
19. Clau26 (válaszként erre: 14. - Kobri29)
2011. febr. 27. 13:54
szájkosár?hogy könnyebben szedje szét amelyik rátámad?Én úgy gondolom a kutyám ott jön mellettem pórázon miért kell eltürnöm h más kutya oda jöjjön hozzá?ha barátságos ha nem én nem akarom h oda jöjjön ha póráz nélkül sétáltataja legalább ő nevelje meg úgy hogy nem megy oda egy kutyához sem...ne nekem kelljen már megnevelnem amikor az ővé jön oda az enyémhez
18. Ata06 (válaszként erre: 14. - Kobri29)
2011. febr. 27. 13:52
Ne hasonlitsd a német juhászt egy molosszus fajtához! Minden fajta kutya más tipus! Javaslom, aki nem ismeri ezt a fajtát annak nem kéne állást foglalnia!
2011. febr. 27. 13:51
Egyébként ismeretlen kutyához józan gazdi nem engedi oda póráz nélkül a kutyáját. Mi is sokfelé visszük a miénket, sokszor póráz nélkül is, de ha megjelenik egy másik kutya, akár pórázon, akár anélkül, azonnal pórázra fogjuk mi is a miénket, és az első dolog az, hogy megkérdezzük a másik gazdit a kutyájáról. Ha kiderül, hogy nem lesz egymással problémájuk, csak akkor engedjük szabadon a miénket.
16. Clau26 (válaszként erre: 12. - Ata06)
2011. febr. 27. 13:51
értem én miről beszél szájkosár is kötelező,de a póráz ezerszer lényegesebb pl és lehet sikitó görcsben törtet volna ki ha a kislányomhoz közelit az a véreb
15. Ata06 (válaszként erre: 5. - Panni58)
2011. febr. 27. 13:51
Mert domináns. Van ilyen, nem is kevés!
2011. febr. 27. 13:50

Minden kutyát meg lehet rá tanítani, hogy ne foglalkozzon a többi kutyával - ergo ne akarjon odaszaladni játszani vagy "ki az erősebb" harcot vívni a másikkal - a tiedet is. Nekünk egy hatalmas német juhászunk van, igazi kan, lassan három éves, minden alkalommal bizonyítani akarja, hogy ő itt a legerősebb, leghűde-, de egy egyszerű "Hagyd!" vagy "Ereszd!" parancsszóra megnyugszik és akármilyen másik kan mellett el lehet vinni őt, akkor is, ha a másik eb nincs pórázon és odajön.

Ha a szabadon lévő kutya nem támad, akkor nincs vele baj, nem a gazdája a hülye és nem őt kell feljelenteni, a tiedet kell megtanítani rá, hogy ne támadjon minden négylábúra - vagy ha nem megy, akkor szájkosárral, erősebb pórázzal megakadályozni, hogy megtehesse.

13. Clau26 (válaszként erre: 10. - Ata06)
2011. febr. 27. 13:49
de itt mindenhol igy sétáltatnak nem csak a parkba a játszótér közelébe is igy sétál a kutya h nincs rajta póráz..szóval másik kerületbe csak nemtudok menni
12. Ata06 (válaszként erre: 9. - 9a8fb70e4a)
2011. febr. 27. 13:49

Milyen szabályokról beszélsz? Pórázon sétáltatja. Tehát a szabályokat ő tartja be nem a többiek!

Merthogy a póráz nélküli kutya bárkire veszélyes lehet rád is!

11. Clau26 (válaszként erre: 9. - 9a8fb70e4a)
2011. febr. 27. 13:48
ha van póráz a kutyákon a száj kosár már elhanyagolható,de ha nincs póráz az már nagy gond..ja és azt irjátok ha raknék rá szájkosarat nem támadná meg azt a kutyát aki odajön hozzá..szerintem szájkosáron keresztül tegyük fel rávicsorog,ráugat a pitt bullra elég ha a nyakát elkapja és az enyémnek annyi,pedig volt rajta szájkosár..nem?
10. Ata06 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. febr. 27. 13:48

Milyen indokkal jelentenéd fel? Hogy nem pórázon sétáltatnak? Hiba, de.. nem tudsz mit csinálni! Vagy külön sétáltatod a kicsit és a kutyát, vagy kénytelen vagy Te elmenni másfelé! Én is ezt teszem!

Hasonló kutyánk van csak az enyém kicsit nagyobb!:)

Boxer. Szájkosarat fel ne tégy, mert nem tudja magát megvédeni! Viszont ajánlom Neked a fejhámot vagy úgy is hivják, hogy halti. Könnyen meg tudod tartani és nem ránt rajtad semekkorát se!

9. 9a8fb70e4a (válaszként erre: 6. - Clau26)
2011. febr. 27. 13:45

Értem.

Amíg te sem tartod be a szabályokat maradéktalanul, ne várd el ezt másoktól!

8. Clau26 (válaszként erre: 5. - Panni58)
2011. febr. 27. 13:45
nem szokta meg a többi kutyát de csak a fiúkat nem szereti..
7. Clau26 (válaszként erre: 4. - Tempest)
2011. febr. 27. 13:44
de miben veszélyes?hogy nem csipi a többi kutyát?és?az embereket imádja a gyerekeket különösen...a fiú kutyákat nem szereti de ha nem jönne oda hozzá a kutya nem lenne gond...ha póráz lenne a kutyán nem jönne oda..ennyi
6. Clau26 (válaszként erre: 2. - 9a8fb70e4a)
2011. febr. 27. 13:43
nincs de ez egy francia bulldog nemtudom ismered e,de még harapni se tud olyan fogazata van ez nagy kárt ha akarna se tudna tenni,de nehogy már én legyek a hibás aki pórázon sétáltatja a kutyáját..nem én engedem be a pit bullomat a sétáló utcába
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook