Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munka esetén TB? Tud valaki segiteni? fórum

Külföldi munka esetén TB? Tud valaki segiteni? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 5. 16:35
Sziasztok!Van valaki aki londonba dolgozott vagy dolgozik?
2009. dec. 28. 12:09

Én ezt tökegyszerűen oldom meg, mert simán ki kell váltani a nemzetközi vállalkozóit, és akkor a könyvelőd mindent intéz. Nekem kicsit gazdaságosabb ha érted :D

De ha bejelentenek, az teljesen más, akkor kint fizetik utánad, ergo itthon nem kell. Szóval utólag, ha hazajöttél, akkor menj APEH bácsihoz, hogy külföldön adózott jövedelmed van.

6. ájrin (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2009. dec. 28. 11:58
Szaszi nem is Neked akartam válaszolni:D Na mindegy, Te még jobban is tudod:D
5. ájrin (válaszként erre: 4. - Szasz23X)
2009. dec. 28. 11:57

Én is úgy tudom, hogy ha külföldön bejelentenek, akkor ott leszel biztosított (EU-s tagállam esetén) nem kell magad után fizetned a csekket, ott levonják a jövedelmedből az ottani szabályok szerinti járulékokat és az alapján biztosított leszel (itthon is) Ez az EU lényege, hogy el kell fogadják egymás között az ilyeneket. Ott kell majd biztosítási kártyát ugyanúgy kikérned.


Adózás szempontjából én úgy tudom, az sem mindegy, hogy hány napot dolgozol külföldön, 183 napnál többet, vagy kevesebbet. Az adózásod ettől fog függeni, melyik országban kell befizetned az adót és milyen adósávval számolják.

Attól még Magyarországon kell adóbevallást csinálnod, de csak közölnöd kell, mennyi volt a külföldön adózott jövedelmed.


Sok sikert!

Én is mennék, ha tehetném!

2009. dec. 28. 10:56

Nem kell munkaügyre menned. Bemész a lakhelyedhez tartozó APEH-ba, és kérsz csekkeket, hogy megszűnt a munkahelyed, és fizetnéd magad után a TB-t. Kapsz 12 db csekket, amit havonta fizetsz.

Ha külföldön bejelentenek, akkor nem kell írnod az APEH-nak, hanem majd ha hazajössz, akkor kell bemenned a papírjaiddal, hogy külföldön adózott jövedelmed ennyi és ennyi. És akkor nem piszkálhatnak a későbbiekben. Én mondjuk nem így oldottam meg, ha érdekel, priviben megírom szívesen, de ide nem plakátozom ki :D

SOK SZERENCSÉT A NAGYVILÁGBAN :)

Nekem bejött ;)

2009. dec. 28. 10:49
Azt olvastam, hogy ha kint lesz munkám irnom kell egy levelet az APEH-nak, mivel két helyen az EU-n belül nem lehetek biztositott.
2009. dec. 28. 10:47
Sziasztok! Tud nekem segiteni vki?Megszünik a munkahelyem a hónap végén és eldöntöttem külföldön próbálok szerencsét. Már éltem korábban is kint, de mivel megváltozott itthon a tb-s dolog igy lenne kérdésem. Ha megszűnik a munkahelyem csekken tudom fizetni a tb-t?Kb 2 hét múlva indulok külföldre ezért nem akarok munkaügyre menni.
2009. dec. 28. 10:45
Külföldi munka esetén TB? Tud valaki segiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook