Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kruppos gyerekek anyukái! fórum

Kruppos gyerekek anyukái! (beszélgetős fórum)


1 2
49. steve3
2013. nov. 20. 09:37

Sziasztok.

remélem a hossza elbírja majd a fórum.. :)

Mint kruppra hajlamos kisgyermek apukája én is sokat bújtam az ilyen fórumokat, most szeretném megosztani a mi történetünket, hátha segít sok anyukának és gyermeknek. Kisfiam most 4 éves múlt 3 hónappal. Míg nem jártunk oviba, nem nagyon ismertük a betegség fogalmát, a kruppot meg abszolút nem. Mikor indultunk az oviba ,felkészítettek hogy többet leszünk otthon mint oviban. Persze csak mosolyogtunk hogy nem így lesz. 2 hét után persze el kezdett folyni a nózi, délutáni alvásból ébredve ugatós köhögés. Éjjel hajnal 2 kor fuldokló köhögés. Rettenetes ijedtség fuldoklik a gyerek. Egyből ügyeletet hívtuk, elmondtuk mi van. A diagnózis felállt gégegyulladás. Szerencsére kupunk volt otthon amit természetesen mint ijedt szülők nem tudtuk beadni, mert a gyerek ahogy sírt egyre jobban fulladt, a pánik meg csak nőtt bennünk. Gyereket felkaptam, bebugyolál, ablakot kinyít. Hál isten oldogott a gége, és kis levegő bejutott. Hamar elő a hidegpára és beültünk minden elé... De azért érződött hogy nem okés, irány a kórház. 1 hét benn..szteroidos pára stb. Szerintem ezt páran már megjárták. A következő betegségre felkészültünk. kiolvastam az internetet, beszereztem gyogyszer adagolós párázót, rektodelt kup...stb. Meg is jött 1,5 hét mulva az orrfolyás, akkor el is kezdtük, Sinupret csepp 3x15 , amennyiszer csak tudunk a gyógyszeradagolós párásítóban tescoban is kapható most nem ugrik be mi a neve (Valamilyen sós víz). Kifejezetten jó kruppra. Szóval kb naponta 4 szer 5 ször...és készenlét. Szóval sikerül uralni.. ha érezzük hogy komolyabb akkor egyből friss levegő. Így ezekkel a dolgokkal megúsztuk a továbbiakban a kórházat. November tájékán jött egy hívás, hogy megkeresnének, mert tudnak segíteni a betegségben. Egy kis hölgy jött...elmesélt egy csomó mindent egy termékről, ami rendbe teszi az immunrendszert. Természetesen szkeptikusok voltunk vele szemben, de a kipróbálás megért egy kört. Persze gyerekorvost is megkértük nézze meg adható e a gyermeknek .A helyeslésével elkezdtük szedni. Igazából nem sok minden változott eleinte, az első dolog ami látszódott hogy mivel szorulásos is volt a Dani, 4-5 napos kaki várakozások lecsökkentek 1-2 napra. Mi arra is szedünk gyógyszert, macrogalt ami nem enged minden vizet felszívni a bélrendszerből, ezért pépesebb marad a kaki. Mivel ezt ki tudtuk váltani a macrogal helyett, így már nem volt kérdéses hogy tovább szedjük. és az idő múlásával a betegségek közötti idők is megnyultak. 1,5 hét 2 hét, 3 hét, aztán a végén már 4 hét nyugalom...És a betegségek lefolyása sem volt olyan durva. Áprilisban fulladtunk utoljára, májusban volt az utolsó betegség abban az idényben. Persze jött a jó idő és gondoltuk az is segített. Egész nyáron minden rendben volt, még akkor is amikor nyaraláson együtt nyaraltunk barátainkkal akiknek mindkét kisgyermekük, lógó zöld takonnyal az orukban érkeztek .Danika ott sem lett beteg. Újabb évkezdés az oviban. Immunrendszer próbája. Szeptember végén lett beteg, kis nátha 2-nap alatt elmúlt....októberben ujabb nátha az erősebb vírus lehetett, 4 nap kellett köhögött is a Dani, de olyan jó szaftosan. Kruppnak nyoma sehol. épp tegnap lett újra beteg náthás. Folyt az órra egész nap, alig birtuk törölni. Mára besűrüsödött és már nem folyik.. remélhetőleg holnapra elmúlik. Idén eddig ha jól számolom 9 napot hiányzott az oviból. Oszlopos tagja lett sokak meglepetésére. Ennyi a mi kis történetünk. Remélem a részletei segítenek egyeseknek a küzdelemben. Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan keressetek üzenetben, mail címem is publikus. Én örömmel segítek.

48. Cippora (válaszként erre: 47. - Macika22)
2013. nov. 12. 20:41
Köszi én is.Igen,reméljük,hamar kinövik :)
47. macika22 (válaszként erre: 41. - Cippora)
2013. nov. 11. 22:24

szia

Köszi a választ, így egy kicist megnyugodtam a délutáni alvással kapcsolatban. A porlasztó Phillips márkájú,talán 5000 Ft volt ha jól emlékszem.

Sajnos nekem 3 évesen lett kruppos és elég durva rohamai voltak eddig. Remélem amilyen gyorsan jött, olyan hamar ki is növi...

46. Cippora (válaszként erre: 44. - Picixy)
2013. okt. 6. 08:11
Egyébként a mai napig nem ismert,hogy mi váltja ki az egyik gyereknél a gége szűkületet,a másiknál meg nem.Nem is értem,hogy tud egy orvos ilyen légből kapott dolgokat határozottan állítani...
45. Cippora (válaszként erre: 44. - Picixy)
2013. okt. 6. 08:09

A gyerekem emelt D-vitamint kap,mert gyorsan nőtt,gyarapodott,mégis kruppos.

Jó hogy az Egyenlítő környékén nincs krupp,mert ez egy tipikus téli betegség :D :D

44. picixy
2013. okt. 5. 22:27
Nekünk szerencsére van egy nagyon jó orvos ismerősünk,aki mindig tud tanácsot adni.Ő azt mondja,hogy a krupp a D-vitamin hiánytól van.Egyenlítő környékén nem ismert ez a betegség.Ő ezzel gyóygítja a kruppot,és eredményesebb,mint bármi.
43. Cippora (válaszként erre: 42. - Fildus)
2013. okt. 5. 20:28
Nekem nem ezt mondták,pedig több orvos is állította,hogy ha a kúptól megszűnik a roham,akkor nem kell kórházba menni.Persze másnap azért meg kell mutatni egy orvosnak.
42. fildus
2013. okt. 5. 18:05

Nekünk a kórházba azt mondták, ha már a kúpot beadom mindenképp induljunk a kórházba. Tavaly mi is kórházban voltunk, akkor másfél éves volt a lányom.


Ez a "betegség" októbertől-májusig van zömmel és az éjszakai alvás a kritikus.

41. Cippora (válaszként erre: 40. - Macika22)
2013. okt. 4. 22:22

Szia!

Nekünk is volt szombaton egy roham,mi egy éjszakát kórházban is töltöttünk.Határeset voltunk,de nem mertem itthon megkockáztatni,mert tavaly nagyon durva nehézlégzéses fulladása volt.Ezzel legközelebb már lehet nem vinném be...

Megkérdezhetem milyen fajta ez a porlasztó,hol vettétek,mennyiért?

Szerintem ez inkább éjszaka jelentkezik.Én adtam be a bölcsibe egy rectodelt,külön kérték is.Ott is tudják kezelni a dolgot ha befullad ne félj.Óvodai dajkának tanulok,és benne van a tananyagban a kruppról is minden.De még nem hallottam napközbeni befulladásról.

Egyébként nekem azt mondták múlt héten,hogy mi már túl vagyunk a kritikus életkoron (2,5 éves a lányom) ilyenkor már ha befullad is,de nem életveszélyes az állapot.Persze kezelni szteroiddal kell.

2013. okt. 4. 21:40
Sziasztok! Én is csatlakoznék a témához. Nekem tavaly télen lett kruppos az akkor 3 éves kisfiam. Akkor kórházbe kerültünk. Tegnapelőtt éjjel volt ismét rohama, ezt itthon tudtuk kezelni. Mi szereztünk porlasztót és abba hűtött sóoldatot teszünk, ez rögtön hat, de kell mellé a kúp is. Én nem igazán tudom eldönteni hogy mikor kell kórház...szerintetek a délutáni alvásnál is előjöhet? Oviba jár, ott nem lenn rögtön párásító és kúp...
39. fildus (válaszként erre: 38. - Lyukaszokni)
2013. szept. 22. 13:36
Akkor Ti jogosultak vagytok emelt családira, mert gondolom az tartós "betegség" és a szűkület nem tűnik el, vagy igen?
2013. szept. 21. 15:08
Sajnos nálunk egy légcsőszűkület és van bónuszba, szóval nem tudom, hogy mint lesz...kaptunk mindenfélét...bízunk benne h nem lesz nagyon sűrű
37. Cippora (válaszként erre: 36. - Fildus)
2013. szept. 20. 19:12
Úgy legyen.Vagy ha lesz is,akkor csak ne Karácsonykor.Még egy Karácsonyi "kórházasdit" nagyon nehezen viselnék...
36. fildus (válaszként erre: 35. - Cippora)
2013. szept. 20. 18:37
Ne is mond, nagyon nem várom ezt a téli korszakot.... de ne álljunk hozzá negatívan, mert akkor bevonzzuk a rosszat! Nem lesz rohamuk most télen és kész!
35. Cippora (válaszként erre: 34. - Lyukaszokni)
2013. szept. 20. 11:59

Hát sajnos nem igazán.Sajnos vannak "nehezebb esetek" valószínűleg a fiad is közéjük tartozik.Én most adok a lányomnak egy 7000 Ft-os immunerősítőt,és nagyon ok c-vitamint,napi 250mg-ot,ha náthás vagy beteg akár 500-at is.

Calciumot adsz neki? Ha nem akkor mindenképpen adj.

Télen éjjel meg max 19 fok,többet sajnos nem tudok.Elhiszem,hogy nehéz nekem is az volt,pedig az enyém csak egyszer fulladt be még decemberben.Most is ha beteg,ugatósan köhög,de nem fulladt be.Vígasztaljon minket a tudat,hogy kinövi.Szerintem nektek még azért durva mert nagyon korán jött ki.Én is kruppos voltam,10 hónaposan fulladtam be,és intenzíven voltam,majdnem gégemetszésem lett.Aztán egyre ritkább lett,és 4 évesen volt utoljára.

2013. szept. 20. 10:55
Jajj dejó.) Csak tanácsot szeretnék kérni...tényleg semmi olyan hatóanyag gyógyszer vagy akármi megelőzésre...7 hónapos a kisfiam 4 hónapos kora óta 5x fulladt be a korházit nem számoltam...van inhaláló, só meg salvus víz, meg berodual, meg rekto. kup azt is már 3x kellett használni...félek nem veszem észre és nagyobb baj lesz, mert tegnap 24 órán belül 2x volt...tudsz valami okosat mondani?
33. Cippora (válaszként erre: 32. - Lyukaszokni)
2013. szept. 20. 10:19
Igen,én itt vagyok :)
2013. szept. 20. 09:47
Halihó aktív még itt valaki?
31. fildus
2013. jan. 29. 22:25
Elvileg kell tüdőgyógyász vizsgálat, mert a krupp nem minősül tartós betegségnek, viszont, ha a hörgő beszűkült akkor már jár a "tartós betegség", ami emelt családi pótlékkal és 10 éves korig GYES-sel jár... Jó tudni ezt is...
30. fildus
2013. jan. 29. 22:24

Mi egy éjszakát otthon kínlódtunk végig. Másnap reggel elmentünk orvoshoz, de még akkor is dartvéderesen vette a levegőt. A doktornő azt mondta, ha este rosszabbul lesz kórház. Az lett a vége, a kórházban lecsesztek, hogy miért nem rögtön első este vittem...


Rectodelt nekünk is a polcon. Hidegpárásítót beszereztük, minden nap megy lefekvés előtt 1-2 órát. Nekem is azt mondták, hogy 18-20 fok legyen, sok szellőztetéssel.

29. fildus (válaszként erre: 6. - E1e781f342)
2013. jan. 29. 22:17
Én is ezt vettem! Én akciósan vettem 11990 Ft-ért. 2 év garancia van hozzá :-)
28. lilibe
2013. jan. 5. 09:44

Sziasztok!


Sajnos decemberben az én kisfiam is átesett egy ilyen kruppos betegségen. Éjszaka jött rá minden előzmény nélkül, elkezdett ugatva köhögni és sípolva vett levegőt, ezen bepánikolt, amitől még nehezebben vette a levegőt, be is rekedt szegény. Nagyon ijesztő volt! :( Nekünk is írtak fel Rectodel kúpot, azt nem használtuk, de megvettük és szükség esetén ( ne legyen rá) ott van. Helyette kapott Spiropen hörgőtágítót, meg Ambroxol szirupot. Ez segített. Amire figyelünk még az orvos javaslatára, hogy sosincs melegebb este 18-20 foknál és hideg párásítunk, két nagy törölköző hideg vizesen ki van terítve, engedek be hideg levegőt és ennyi. Lehet hogy csak nekünk volt szerencsénk, de így másnapra a kruppos köhögés teljesen elmúlt, csak egyszerű megfázásos tünetek jöttek elő. Az ambroxol sokat segített, hogy fel tudjon szakadni a váladék.

27. Cippora (válaszként erre: 25. - G1977g)
2013. jan. 3. 19:27
Sópipához még kicsi,nem tudná szívni.Inkább valami inhalátorra gondoltam...
26. g1977g
2013. jan. 3. 17:51
most hogy így gondolkodom: csináltam olyat, hogy vöröshagymát elvágtam és az ágya mellé tettem, az segített, felszakította a köhögést. vagy most utoljára azt csináltuk, hogy erős paprikát (savanyúság) és hagymát etettem vele, ez is jó volt, megíndította az orrfolyást és a köhögést. de ő már nagyfiú, 8,5 éves meg bírja enni és szereti is.
25. g1977g (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. jan. 3. 17:48
A sópipa nem vényköteles, patikában vettem. Homeovoxot próbáltunk mi is semmit sem ért sajnos.
2013. jan. 3. 17:22
Hát nem tudom...én megnéztem ezt a salin készüléket,de több helyen írják,hogy átverés.Pedig ezt megvettem volna,mert ma beszéltem az orvossal,és jól gyanítottam,párásítanunk nem kell,mert az megfelelő itthon.
2013. jan. 3. 16:09
Mielőtt megvettük éjszakákon át fent voltunk a gyerekkel, rectodelt kúpot kellett adni annyira fulladt,ugatott.... Egy ismerősöm ajánlotta ezt, minden éjjel be van kapcsolva függetlenül attól hogy beteg vagy nem. Azóta ha jön a betegség nem fullad,nem ugat csak kicsit köhög és egyből feljön a váladék szépen' gyakorlatilag 1 nap alatt helyrejön:) nézz utána a neten.
22. Nestea32 (válaszként erre: 21. - Smiley28)
2013. jan. 3. 09:14

szia

egesz ejjel megy? ha nincs fulladas csak kruppos kohoges akkor is jo? azt irod h kohog, de mennyire? es krupposan?

2013. jan. 2. 21:12
Sziasztok,az én fiam is kruppos,vettünk salin sóterápiás készüléket, 12000ft volt. éjszakára bekapcsoljuk a szobájában,azóta nem fullad csak kicsit köhög. Ajánlom mindenkinek.
20. Cippora (válaszként erre: 16. - Nestea32)
2013. jan. 2. 20:20

Szerintem a kórházi lét az egészbe a legrosszabb...


köszi a tippeket,ezt a homeovoxot be fogom szerezni,összetörve kis vízzel is beveheti gondolom.

Hársfateát mézzel lehet adni 1,5 évesnek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook