Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kruppos gyerekek szüleitől kérdeznék! fórum

Kruppos gyerekek szüleitől kérdeznék! (beszélgetős fórum)


18. Kittycat2 (válaszként erre: 17. - Sanka02)
2012. aug. 12. 20:56
Szia, nekünk rendszeresen vannak rohamok, zömében calcimusc + fenistil csepp kombinációval megelőzzük őket, de ha valami fertőzés is jelen van éppen a szervezetében, akkor nagyon el tud durvulni a dolog, és nem marad más, mint a szteroid kúp. A mi kisfiunkat ennek ellenére még csak háziorvos látta, ő azt mondta, ki fogja nőni, igazából sehol sem tudnak semmit sem csinálni vele. Ettől függetlenül szerintem ha úgy érzed, hogy szükséges, nyugodtan vidd el, akár két rosszullét után is.
2012. jún. 30. 13:23

Sziasztok!


Kisfiam 4,5 éves. Most reggelre kruppos rohama volt másodjára. Az előző 2 hónapja volt.

Mikor érdemes szakorvoshoz (bronchológushoz) vinnünk, hogy ne csak háziorvos lássa? Hány ilyen rosszullét után?

Ez átcsaphat asztmába is?

16. Kittycat2 (válaszként erre: 15. - 118ace9012)
2011. okt. 28. 18:40
Sajna nekünk a homeovox nem vált be. Úgyhogy Schüssler sókat használunk, azzal viszont szuperül átvészeljük ezeket az időszakokat. :)
15. 118ace9012 (válaszként erre: 14. - Kittycat2)
2011. okt. 27. 21:23

Örülök, hogy nálatok is bevált! :-)

Múltkor írtam, hogy nálunk mindig orrfolyással kezdődik ez a dolog... Na ez most változott. Az oviban benyalt valami vírust a leányzó és egyből a torkára, meg a gégéjére ment. Szerintem ha nem párásítok befullad mindenféle "előjel" nélkül.

Egyébként gégegyulladásra nagyon jó a Homeovox meg a Homeogene tabletta. Egy próbát megér, hátha hamarabb kikeveredtek belőle! :-)

14. Kittycat2 (válaszként erre: 12. - 118ace9012)
2011. okt. 27. 07:54
Képzeld, miután megírtam a kérdésemet, körbenéztünk a férjemmel a vaterán, és találtunk egy eredetileg 30 ezres hidegpárásítót 6500 Ft-ért, és azonnal meg is vettük. Bár akkor még nem tudtuk mit fog csinálni... hát ez a gép egy megváltás. Akinek kruppos gyereke van, komolyan mondom, azonnal szerezze be. Hihetetlen jó, akár milyen vacakul van, ha bekapcsoljuk, simán tud aludni mellette. Nem kell a nyitott ablak mellett álldogálni, nyakig felöltözve. Úgyhogy köszönöm szépen a választ, beszereztük. :)
13. Kittycat2 (válaszként erre: 11. - Dávid herceg)
2011. okt. 27. 07:52
Igen, elég sűrűn. Ahogy jön az eső, a kisfiam már le is reked, és kezdjük is adni a Calcimusc-ot... Igazából az a legnagyobb baj, hogy iszonyú nehezen jön ki ebből az egész történetből. Legutóbb 09.06-án volt kruppos rohama, és még mindig nem gyógyult meg teljesen.
12. 118ace9012 (válaszként erre: 10. - Kittycat2)
2011. okt. 13. 22:14

Hideg párát nyomatja ki a gép, olyan hatása van, mintha a hűtő elé állítanád a gyereket, vagy kivinnéd éjjel a levegőre. Érdemes beszerezni, így meg lehet előzni, hogy befulladjon és nem kell éjjel cincálni a gyereket. De hogy milyen elven működik a gép, azt nem tudom...

Nekem azt mondta a szakorvos, hogy a kruppot vagyis a gégeszűkületet mindig vírus okozza. Nem szabad összekeverni az asztmás köhögéssel, fulladással. Ezt egyébként általában allergia okozza.

Amúgy könnyű megkülönböztetni, kruppnál a belégzés nehezített, asztmánál meg a kilégzés.

11. Dávid herceg (válaszként erre: 10. - Kittycat2)
2011. okt. 13. 19:12
Szia! Eddig nekünk ugyan csak egyszer fordult elő, de akkor minden előzmény nélkül jelentkezett ez a krupp. Ez is most volt okt. 1-én. :( Nagyon ijesztő volt. :( Nálatok akkor ezek szerint előfordult már többször is?!
10. Kittycat2 (válaszként erre: 9. - 118ace9012)
2011. szept. 10. 15:13
Szia, azt szeretném kérdezni, hogy mit csinál pontosan az ultrahangos hidegpárásító? Mitől "hideg"? több helyen is olvastam, hogy kruppos gyerekeknek jó. A másik kérdésem: nálunk ez a krupp-történet minden előzmény nélkül jelentkezik. Ha esik az eső, ha front van... nem kell hozzá vírus, úgy tűnik. Van más, akinek nem köhögéssel vagy orrfolyással indul?
9. 118ace9012 (válaszként erre: 8. - Kittycat2)
2011. ápr. 26. 14:36

Nagyon szívesen! :-)

De szívből kívánom, hogy a múltkori roham csak egyedi eset legyen és ne legyen az általam leírtakra szükség!

8. Kittycat2 (válaszként erre: 7. - 118ace9012)
2011. ápr. 26. 14:18
Hűha, jó kis "krupp-megelőző-terv". Nagyon szépen köszönöm! Mi is sokszor használunk homeós szert, a kisfiam nagyon jól reagált rá eddig, úgyhogy megpróbálkozunk - ha úgy adódna - az általad leírtakkal is. Örök hála, de tényleg. :))) Köszönöm!
7. 118ace9012 (válaszként erre: 5. - Kittycat2)
2011. ápr. 18. 08:46

Megpróbálom összeszedni a gondolataimat, nagyon korán van még. ;-)

Először is, nálunk mindig orrfolyással kezdődik a betegség, na akkor már tudom, hogy éjjel nagyon kell figyelnem mert fulladás lesz belőle.

Rögtön adom neki a Corizáliát, akár óránként egyet. Oscillococcinomból ilyenkor mehet egy dobozos kúra, az első nap 3 tubussal, a második nap 2 tubussal, a harmadik nap 1 tubussal.

Estére bekapcsolom a hidegpárásítót, nagyon jó! Rájöttem ha időben észreveszem, hogy rohama lesz és maxra feltekerem a hidepárásítót és ráfujatom a fejéhez álmában, sikerül megelőznöm! Amikor még csak ilyen fura szörcsögős hangot hallat. De ehhez az kell, hogy én ilyenkor semmit nem alszom és figyelem.

Van inhalátorunk avval inhalálunk Salvus vizet.


Ha mégis befulladna:

Azonnal az ablakba vagy kimenni vele.

Nekünk van spraynk is. Flixotide-ból háromszor 20 percenként 1-et befújni.

Fél calcium ampullát itatni vele.

Homeovokszból 2 db-ot adni. Ez kimondottan gégegyulladásra van.

Ezekkel a szerekkel sikerült megelőznöm, hogy Rectodelt kúpot kelljen adnom. De ha nem javul muszáj...

Illetve van még Ventolin spraynk is, ez köhögési rohamra van.


3 napig szoktam neki adni a Flixotide sprayt, így nem megy át hörgőgyulladásba.


Azt hiszem ennyi. Ha eszembe jut még valami akkor leírom.

6. 118ace9012 (válaszként erre: 4. - Kittycat2)
2011. ápr. 18. 08:32
Nekünk is ilyen háziorvosunk van sajnos. Mindenre felírja a calciumot, aztán jól van... Én ezért is vittem el szakorvoshoz.
5. Kittycat2 (válaszként erre: 2. - 118ace9012)
2011. ápr. 17. 21:55

Szia,

megkérdezhetem, hogy milyen szereket használsz, ami ilyen gyorsan segít nektek? Remélem, hogy soha többet nem lesz kruppos rohama, de mégis, felkészülnék rá, amennyire lehet...

2011. ápr. 17. 21:53
Sziasztok, köszönöm szépen a választ. Még aznap elvittem orvoshoz, aki jól lecseszett érte, hogy ilyen csip-csup dolgokkal miért zavarjuk... De a lényeg, hogy a tüdeje tiszta, a torka javulóban, úgyhogy az orvos szerint csak a váladékcsorgás okozza a furcsa köhögést. Ami egyébként azóta sem múlik. :(
3. misz (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2011. ápr. 15. 22:05

Szerintem sem normális. Már sokkal jobban kéne lennie.

Nekem mindkét gyerekemnek volt kruppos rohama, de soha nem tapasztaltam ilyesmit, amit írtál.

Én biztosan elvinném dokihoz.

2011. ápr. 15. 21:34

Szia!

Szerintem semmiképpen nem normális, hogy egyre többet köhög és a végén olyan, mintha öklendezne is.

Nálunk a kruppos rohamnál ugatósan, szárazan köhög, ami másnapra hurutossá válik. Nem köhög sokszor. Max. egy hét alatt teljesen meggyógyul. Sőt, mióta megvannak a megfelelő szereim, gyakorlatilag 3 nap alatt túl vagyunk az egészen. Az elején nekünk súlyosbította a helyzetet, hogy a gégegyulladás mindig átment asztmatikus hörgőgyulladásba. Először csak a hörgőgyulladást sikerült megelőznöm, legutoljára már a kruppos befulladás is elmaradt. :-)

Én mindenképpen elvinném pulmonológushoz, nekünk is ő segített.

Mielöbbi gyógyulást a kisfiadnak!

2011. ápr. 15. 13:04
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. A kisfiam 2,5 éves, a múlt héten volt először kruppos rohama gégegyulladás miatt, két nap kórház lett belőle. Szombaton engedtek haza minket, akkor már hurutos köhögéssel, és azzal, hogy semmit sem kell adni neki, meggyógyul magától, csak vitamint. Mára a hurutos köhögés átment szárazba, és a köhögések végén egy kis öklendező hangot ad. Ja, és egyre többet köhög, nem kevesebbet. Ez normális lefutása a betegségnek?! Gyakorlatilag semmit sem tudtam eddig a kruppról, most is csak annyit, amit a netről "összeszedtem". Vigyem vissza az orvoshoz, vagy ez csak egy normál gyógyulási szakasz, aminek hamarosan vége? Az utóbbi két hétben négyszer voltunk a gyerekorvosnál,úgyhogy nem vinném még egyszer, ha nem muszáj. :( Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook