Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közvetlenül szülés előtt milyen márkájú és kiszerelésű pelenkát vettetek meg először? fórum

Közvetlenül szülés előtt milyen márkájú és kiszerelésű pelenkát vettetek meg először? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 11. 21:28
Szerintem egy csomaggal érdemes beszerezned.
17. sajert (válaszként erre: 12. - Zsanna_85)
2012. dec. 11. 18:23

Szia!

Fiam paraméterei: 55 cm, 4190 gr volt :-).


A kórházba a Babylove pár darabos (talán 18 db volt benne) 1-esét vittem be. Pont jó volt. Elfogyott, utána kellett a 2-es, na abból meg bevásároltunk, de aztán pillanatok alatt (értsd: pár hét alatt) kinőtte, így a hármas ment viszonylag hosszú ideig, mert a hosszú, ducus babából lett egy hosszú, vékony :-). Fél évesen 8490 gr volt, egy évesen meg csak 9 kg. Most, 5 évesen (persze már nem kell pelus :-)). már 117 cm és 16 kg. Hosszú, gebe gyerek :-). És tápos volt első perctől fogva!

16. szafaripók (válaszként erre: 15. - Mimi08)
2012. dec. 11. 14:33

Nekem a 36. héten mondták UH-n, hogy "nyugodjon meg anyuka, 4 kg felett lesz"... Mert persze az olyan megnyugtató...:) de mivel már az utolsó 4 hétben nem fejlődött olyan ütemben, meg én se zabáltam (mondjuk előtte se), és nem vitaminoztam túl magam, megálltunk "mindössze" 3,840-nél...:)))

A napi 6-7 még nem is sok. Legalábbis az elején!:))))

15. mimi08
2012. dec. 11. 14:29

Szerintem (de nem biztos) azért írta a 4 kilós babát, hogy ha gyorsan eléri majd a babája a 4 kilót (mielőtt még elhasználná az összes pelust, amit beszerzett) nem?

Csak még annyit mondanék a fórum indítónak, hogy azért az elején nagyon sokat fog ám kakilni a gyerkőc, tehát egy napi 6-7 pelussal legalább számolj! Vagyis emlékeim szerint nekem így ment... :-)

14. szafaripók (válaszként erre: 12. - Zsanna_85)
2012. dec. 11. 12:16

Már most tudod, hogy 4 kg lesz??? Az szép...:)))

Sokmindentől függ ám, hogy kell-e az egyes méret.

Az én fiam világ életében hosszú volt, és nem duci. De kilóra mindig meghaladta a korát. Szóval neki ezért volt jobb a Pampers az elején, mint a Liberó. Mert én úgy vettem észre, a KICSI MÉRETEKNÉL a liberó szélesebb valamivel.

De ha tényleg ilyen nagy babátok lesz, akkor 1 csomagnál nem nagyon fog több elfogyni a newborn/1-es méretből!:) Ha megnyugtat, vegyél, de szerintem ilyen nagy babánál lehet, a 2-es se lesz nagy!!

(Viszonyításképp: az én fiam 3840 g-al és 57 cm-el született. 1 csomag newbornot használtunk el csupán, utána teljesen jól passzolt a 2-es pampers.)

13. mimi08 (válaszként erre: 12. - Zsanna_85)
2012. dec. 11. 11:16
Én a helyedben tuti beszerezném, márcsak a "kifolyás" veszély miatt is ajánlatos az elején szerintem a pont jó méretet adni rá. Amúgy meg majd mindig figyeld az akciókat és a pelenkák darabárát! Nem mindig az a legolcsóbb, amit gondolnál. Pl. a Metroban most volt kuponnal egyet fizet kettőt kap akcióban a Pampers és baromi olcsóra jött ki! De majd úgyis megtanulod, tényleg a darabár a fontos, mindig azt nézd! Én a 4-es méretben már a Pamperst használtam és ha jól összevártam az akciókat (vagy használtam a DM-ben a pontgyűjtő kártyás kedvezményt)szinte az jött ki mindig a legolcsóbbra.
2012. dec. 11. 11:09
Akkor érdemes lenne egy 1-es méretűt is beszereznem egy kis csomaggal? Mondjuk babyloveot az talán nem olyan drága? Azt rá tudom adni egy 4 kg-os babára is? A 2-es Huggiest meg még mindig tudom utána használni.
2012. dec. 11. 10:43
Szia! Mi Pampersből vettünk két csomaggal a kettes méretből, mert erről a márkáról csak jókat hallottunk az ismerőseinktől. Az utolsó UH-n azt mondták, hogy pici baba lesz, ezért beruháztunk egy kisebb csomaggal az egyes méretből is. A kisfiunk alig 3000 grammal született, tökéletes volt az egyes méret, igaz hamar kinőtte :) Azóta is Pampers-t használunk, nagyon bevált! Az első napokban nálunk is gyakran kifolyt belőle minden, de azóta megtanultam rendesen pelenkázni :) Minden jót!
10. mimi08
2012. dec. 11. 10:39

Én az első gyereknél két csomag pampers 1-essel készültem, majd még egy kis csomag Huggiest vettem és utána váltottam a 2-es méretre. Az én lányom anno 51 cm-el és 3350 kg-al született, teljesen átlagos mérettel/súllyal.

Most a második babánál tuira először a Huggiest veszem 1 csomaggal, mert az tényleg elég kicsi, de az első napokban még szerintem éppen jó. Azért jó szerintem a Huggiesnak a legkisebb mérete, mert jó gumírozott körbe a combjánál és a derekánál is, így a híg anyatejes kaki nem annyira esélyes, hogy kifolyik (persze így is vannak meglepetések :-)

A Pampers nekem egészen a 4-es méretig nem nagyon vált be, pontosan amiatt, hogy hátul nem gumis és folyton kifolyt minden. Mondjuk ehhez az is kell, hogy én fél éves koráig szinte csak szoptattam és a kaki ezért elég híg volt.

Szóval én a legkisebb méretnél mondanék 1 csomag Huggiest (hacsak nem látszik előre, hogy óriás bébi lesz) majd 1 csomag Liberót és többet ne is vegyél a legkisebből, majd vegyél akkor a 2-esből, ha már meglátod, hogy neked hogyan vált be az elsőként kipróbált. Amúgy a DM-ben lhet a saját márkából 1-2 darabos próbacsomagot is venni, hogy kipróbálhasd. Szerintem ez nem hülyeség!

2012. dec. 11. 10:37

Newborn méretből egy időre született babánál kb. 1, max 2 csomag fogy el, utána már jöhet a 2-es méret.

Mi kórházba is azt vittük, mert már az UH-n látszott, hogy hosszú baba, és súlyos egyéniség!:)

A pelenkából csak addig próbálkozz, amíg találsz egyet, ami beválik!:))

Mi pamperssal kezdtük, de tökéletes is volt a 4-es méretig. Onnan már nem bírta a kiképzést, és átváltottunk liberóra.

Liberót is kaptunk születés-környékén, de az nekünk azért nem vált be, mert az én fiam hosszú volt (már akkor is), nem duci, így a liberóban úgy nézett ki, mintha csípőficamos pelót adtam volna rá, és folyton terpesztenie kellett. Nem is használtuk el...

Viszont csak ettől a kettőtöl nem pirosodott ki a popsija, minden másfajta pelótól igen - ezért se jó cserélgetni. Legalábbis az én picimnek nagyon érzékeny a bőre...

2012. dec. 11. 10:34

Nem tudom, most hogy van, de mi anno a kórházban kaptunk mindenféle reklámcsomagot és azokban volt 1-1 db sokféle pelusból. Először azokat adtam rá, aztán mondtam apának, melyik volt a legjobb, abból vegyen :)


Amúgy 2-est használtunk először és Pampers-t. Aztán 3-ast már Liberóból vettünk és azt is hordtunk végig.

2012. dec. 11. 10:29

Ha van rá lehetőség,hogy szülés után valaki megvegye a pelenkát,akkor szerintem addig ne vegyél sokat.

Nekünk pl nem jött be a pampers. Kapásból kifolyt belőle minden.

Ráadásként Bius 49 centivel és 3840 grammal született. Így mivel duci volt már 2 hetesen jó volt rá a hármas méret.

2012. dec. 11. 10:26

Én közvetlen a szülés utánra a Huggies newborn-ját vittem 2-5 kiló közöttit nem tudom h az 1-es vagy 2-es méret :) De úgy tudom hogy az az egyik legkisebb :) legalább nem a hóna aljáig ért :D

Utána itthon a Pampers Care-t vettem vagy 3 hónapig,most már a Sleep and Playt használjuk.

2012. dec. 11. 10:24
csak kis kiszerelésben vásárolj ha már megszületett tudni fogod melyik méret lesz jó! ajámlom a pampers pelust! puha és könnyü.. a huggies nekem ill gyerekemnek kényelmetlen volt mert vastag és merev...a dm es is jó de nekem a pampers vitte a pálmát.. az 1 es méretet fel sem tudtam adni rájuk! szerintem az inkább nagyon kis súlyú babákra van tervezve vagy koraszülöttekre! nekünk egyből 2 es kellett
4. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Zsanna_85)
2012. dec. 11. 10:23

Csak akkor tudod meg, hogy Nektek mi válik be, ha sok márkát kipróbálsz. Az én fiamnál pl. a Babylove egyáltalán nem vált be, de olyat is hallottam, hogy a kicsi lányoknak teljesen beválik (nem értem, mi köze a nemnek a pelus minőségéhez, de mindegy).

Én 1-es méretű pelust a helyedben nem is vennék, mert az nem biztos, hogy jó lesz méretben addig, amíg el nem fogy.

Én a második gyerkőcömnél rutinosan már csak 2-es mérettel szerelkeztem fel.:)

Nekünk a Libero és a Pampers vált be.

Boldog babavárást és könnyű szülést!:)

2012. dec. 11. 10:23
Mi szerintem az összeset kipróbáltuk, amilyen csak létezik. A legolcsóbbtól a legdrágábbig. És nem mindig a legdrágább a jobb. Szerintem 1-esből éppen hogy csak keveset vegyetek, mi legalábbis alig bírtuk használni pár napig csak. Nekem a Libero kicsit merevnek tűnt, de pl később (4esbe) tök jó. A Pampers viszont szerintem nagyon jó, puha, rugalmas és megbízható. De a Babylove is nagyon jó, nekünk az is bevált. Szép szülést :)
2012. dec. 11. 10:21

én pamperst vettem anno2-es méret egy csomag(50dbkörüli hajól emlékszem)


megszületett,láttam hogy jó,hazajöttünk és apa vett belőle sokat:D utána ahogy telt az idő átváltottunk liberora,és most a 2.gyerkőcnél már eztis vittem a kórházba, 2es méretet egyből...mivel uh-n is mondták nagy baba lesz...:)

2012. dec. 11. 10:17

Anyukák!

Köztvetlenül szülés előtt milyen márkájú és kiszerelésű pelenkát vettetek meg először?

Egyenlőre van egy Huggies newborn 2-es méretűm 90 db. De gondolkodom még egy kis kiszerelésű 1-es méretben is-Dm.babylove. Nem gond ha valaki többet is kipróbál ugye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook