Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös vagy külön kassza volna jobb számunkra? fórum

Közös vagy külön kassza volna jobb számunkra? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 27. 19:04
Sziasztok! Egyenlőre beválni látszik a közös kassza! Reméljük így is marad. Kisebb viták vannak, de nem az anyagiak miatt. Alkalmazkodnunk kell egymáshoz, de megoldjuk, megbeszéljük amit kell.
50. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Globus)
2021. okt. 4. 10:34

Ennyire egyértelműen nem mondanám, hiszen a házat az édes testvérével vették közösen, és ennyiből mindenképpen egy család, hiszen együtt nőttek fel, sok-sok mindenben egyforma szokásuk, egyforma véleményük van. És ha csak a rezsi és étkezés költségeinek a megosztását tervezik, és az elszámolást egymás között szépen nyilvántartják, sorozatos, sokféle nézeteltérés nem igazán fog felmerülni.

Én anyósomékkal éltem hasonló módon kb. 2 évig, és mégsem volt semmi nézeteltérés. Hó elején egy borítékba raktuk a megbeszélt összeget, és esténként megbeszéltük, mit kell vásárolni, és hogy melyikünk veszi meg. Még egyszerűbb, ha hetente/kéthetente közösen csinálnak egy u.n. nagy bevásárlást, a napi vásárolni valók szinte minimálisak lesznek. Én nem érzem annyira reménytelennek.

Ha mégsem működne, még később is lehet külön-külön gazdálkodni, nem hiszem hogy testvérek között máris azzal kellene kezdeni.

49. globus
2021. okt. 4. 07:53

Alapvetően közösre szoktam szavazni, házastársak esetében.

Mivel ti mindenképpen két család vagytok, békésebb megoldás a külön kassza.

48. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 07:39

Akkor szerintem nem kell ezen sokat agyalni.

Ismerősömék az élettársi kapcsolatuk kezdetén megsaccolták, hogy rezsi+kaja+újság, stb. havonta mennyibe kerül. És azt minden hónap elején berakták a közösbe, a többi marad mindenkinek külön vagyon, amiből a ruházkodást és bármi mást fizeti.

A jelenleg tapasztalható naponkénti áremelkedések miatt célszerű egyelőre hazavinni a boltból a nyugtát, hogy figyelni tudjátok a havi keret mire ment el. Meglehet, hogy hó vége felé pótolni kell, a nyugta majd igazolja, hogy nem "belenyúlt" valaki a kasszába, hanem valóban arra költöttétek, amire azt szántátok.

2021. okt. 3. 20:58
Az evésből szerintem nem lesz gond, eddig is sűrűn jártunk össze, gyakran voltak közös étkezések, szeretjük egymás főztjét, esetleg annyiban egyezkedünk majd, hogy amit valamelyikőnk finomabbra tud készíteni, akkor az csinálja meg.
46. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. okt. 3. 19:26
Külön főzni egy konyhában, három apró gyerekkel, és külön enné mindenki azt, amit éppen főzött, ugyanabban a konyhában, ugyanannál az asztalnál? Pontosan a gyerekek miatt nem lenne ideális, a gyerek mindig azt akarja, amit az a másik eszi-iszik.
2021. okt. 3. 16:57

Nem tudom, hogy hány évesek vagytok, de ha mindketten gyerekkel együtt költöztök, akkor semmiképp nem legyen közös a kassza. Akár külön is főzhettek.

Egyedül a rezsi az amit felezni kell, a többit pedig mindenki intézze magának, hiszen két családról van szó.


Persze, majd meglátjátok, hogy alakul ki az egész.

44. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Levarosbukta)
2021. okt. 3. 13:49

Ha a gyerekeknek sikerül úgy összecsiszolódniuk, mint alapjaiban az édes testvérek, akkor nálatok sem lesz több surlódás, mint más többgyerekes családban.

Talán amíg jó idő van, hétvégeken közös kirándulással, egyéb programokkal lehet a közösséget ápolgatni.

Azért bízom benne, hogy viszonylag gyorsan összerázódnak.

43. semleges (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 12:29
Kiváncsiak vagyunk. Ird meg.
42. andi6020 (válaszként erre: 38. - Birebora)
2021. okt. 3. 12:27
Hát én sem, de az ebben az esetben mindegy
2021. okt. 3. 12:14
Majd megírom, hogyan alakulnak a dolgok.
2021. okt. 2. 15:59
Ebben igazatok van, mi is érezzük, hogy teljesen arányosan nem lehet megosztani a költségeket, de arra próbálunk törekedni.
39. levarosbukta (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 13:08
Ha majd a gyerekek összevesznek akkor mit sem fog számítani az értékrend és a hasonló életmód. Mert ezerszázalék hogy mindketten a saját gyereketeknek fogjátok a pártját és ebből csúnya veszekedések alakulhatnak ki. De hát mindegy, veszett fejsze mert ha jól értem már megvettétek a házat.
2021. okt. 2. 12:12
Én nem költöznék össze a tesómmal.
2021. okt. 2. 10:24
Közös lónak túrós a háta. És ez alól testvér sem kivétel. Én külön hűtőt vennék (gondolom a bevétel sem egyforma összeg) a közös főtt kajára valót meg minden hónapban egy borítékba tenném (az övével együtt ) aztán abból ki-ki vásárolna előre megbeszélt menü esetén. Ami nem közös az nem közös. Nekem ez így egyértelmű.
2021. okt. 2. 09:19
Értékrendünk és életmódunk hasonló, nem hiszem, hogy sok vita lenne, mi mindig is összetartottunk. Lehet, hogy a két hűtő felesleges. Ezért is tettem fel a kérdést, ki így, ki úgy oldana meg dolgokat. Kaptunk már jó tippeket. Ha van még, szívesen fogadom!
35. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 06:05

Ha már közös konyha és közös kassza, akkor miért kellene a vacsorához külön vásárolni és külön hűtőben tárolni. Azt is lehet tervezni, megbeszélni előre, hogy mi lesz a vacsora, és úgy vásárolni, hogy abból mindenkinek jusson.

Amikor pedig azt látjátok, hogy egy db. kolbász, pár szelet szalámi, stb. van valamiből, azt felhasználni valami főtt ételhez, meleg szendvicshez, lecsóba, vagy éppen hagymás babba, hasonlóba, és akkor nincs gyereksírás.

Miből gondolod, ha vacsorára a tesód gyermeke pl. panírozott frissen sültet eszik sült krumplival, stb. a te pedig éppen csak bundás kenyeret terveztél, hogy abból nem lenne sírás? Vagy éppen valamelyik gyerek a másik hűtőből elcsen egy Túró Rudit, vagy egy szelet süteményt?

34. Amaunet (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 03:30

Ezzel a külön hűtővel szerintem határvonalat húztok egymás közé.


Csak megbonyolítjátok vele az életeteket.

Első hónapokban tapasztaljátok majd, hogy mennyit költöttök étkezésre. Hozzá adtok még 20ezret, hogy ne legyen szoros és 3/2 arányban összeadjátok.

Ha valamit nem ebből a keretből vásároltok, akkor gondolnotok kell a tesvéretek gyermekeire is, mintha a sajátjaitok lenne. Egy család két anyukával.


Persze, lehet, hogy két hűtőre így is szükség lesz.:)

33. 9cc76994c5 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 00:33
A gyerekek kora is érdekes lehet, mert egy db 13 éves kamasz eszik annyit, mint két kis ovis, mondjuk egy 3 meg egy 5 éves.
32. 9cc76994c5 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 00:32
Nem tudom mekkora az életmódbeli különbség köztetek. Ezt neked kell tudnod,elvileg működhet.
2021. okt. 1. 21:44
Nem akarunk ketten két félét főzni, megbeszéljük, hogy mi legyen a meleg étel. A hideg kajának valót pedig két külön hűtőben tartjuk pont azért, hogy ne legyen vita azon, hogy megette a gyerekem sonkáját a gyereked, ezért az enyém már csak párizsit ehet. Szerelem? Gyerekes nőknél nem áll a sor, meg ki a fenének van ideje munka, háztartás és gyerek mellett még randizgatni is. Ha netán mégis szerelembe esne valamelyikőnk, majd ráérünk dönteni hogyan tovább. Nem tudni mit hoz az élet, álmunkban sem gondoltuk volna, hogy ebbe a helyzetbe kerülünk, amibe most vagyunk.
2021. okt. 1. 13:43
Külön!Csak probléma lesz a közösből.
2021. okt. 1. 13:26
Jobb lenne külön külön, Mindennap ugyanazt a kaját eszi mind a két család., közösen főztök ,? SZerintem az lenne optimális,ha külön gazdálkodnátok, csak a rezsit felezitek.
2021. okt. 1. 13:16
Nem szerencsés az összeköltözés.
27. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 12:33

Akkor is úgy kellene kialakítani a házat hogy mindkét család - mert bármennyire is testvérek vagytok két külön család vagytok - külön tudjon gazdálkodni, külön konyhát tudjon vezetni.

Nem akarok vészmadár lenni, de ha ez nem így működik ennek előbb-utóbb veszekedés lesz a vége. Ezt az összeköltözést ilyen formában jobban végig kellett volna gondolni. Azon is el kellett volna gondolkodnotok hogy később az öröklés miatt ki húzza a rövidebbet. Na meg azon is hogy ha mégse jön össze a közös élet a ház árából tudtok-e majd két külön lakást venni. Gyanítom nem.

A másik, hogy a nővérednek két gyermeke van, neked egy. Ha közösen éltek hogy a fenébe oldod meg ha veszel a sajátodnak vacsorára mondjuk kaviárt és a másik kettő meg a nyálát csorgatja? Vagy fordítva.

Akár hogy is csűröm, csavarom sokkal több ennek az összeköltözésnek a hátránya mint a most érzett pillanatnyi előnyök.

26. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 12:24
és mi lesz ha valamelyikőtök életébe beköszönt újból a szerelem? Vagy már így akarjátok leélni az életeteket?
2021. okt. 1. 11:30
Egyik szemünk sír, mert gyászolunk, a másik meg nevet, hogy szép házban lakhatunk.
24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 11:20
Ez így már egészen másként néz ki, hogy az ingatlan közös tulajdon. Akkor a rezsit és a kaját közösen berakott kasszából fizetni, és a többi pénzt külön kezelni ruházkodásra, egyebekre. Így jónak néz ki. Használjátok egészséggel, és érezzétek jól magatokat az új otthonotokban.
2021. okt. 1. 11:01
Gyerekekkel költözünk össze, akik nagyon örülnek ennek. Mindketten eladtuk BP-en a garzonjainkat és abból vettünk egy tetőteres családi házat vidéken, Pesttől nem messze. Kényelmesen elférünk, a gyerekek nagyon örülnek a kertes háznak. Köszönöm a javaslatokat, jöhetnek még!
22. Alnisa
2021. okt. 1. 10:28

Itt mondjuk tényleg az a legnagyobb kérdés, hogy csak ti ketten szeretnétek összeköltözni vagy a gyerekeket is vinnétek?

Ha csak ti ketten, akkor szerintem jó ötlet, nem lesz gond, felezzétek a rezsit, stb, egyébként külön kassza.


Ha gyerekekkel tervezitek, akkor szerintem nagyon rossz ötlet!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook