Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös kassza-külön kassza fórum

Közös kassza-külön kassza (beszélgetős fórum)


1 2
44. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2022. márc. 24. 15:35
Nálunk az is ment a közös számlára.
43. Pasionella (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 15:22

Közel sem...

Az a legegészségesebb ha egy párnak van külön-külön számlája, már csak biztonsági okokból is. Van hozzáférésük egymás számlájához, tudják a másik számlán levő összegét, tudnak mindkét számla összegével együtt számolni megbeszélés alapján mikor mit mire ha nagyobb "beszerzésre" kerül a sor DE megvan a saját önállóságuk is, nem kér a másiktól pénzt, nem számoltatja el mikor mire költött stb...

42. andi6020 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 14:13
Hogy jelentene. Nekem nincs is számlám...
41. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2022. márc. 24. 14:04

Nálunk pontosan úgy van, ahogy leírtad


Külön számla, mindenkinek hozzáférése a másikéhoz.

Nem felezünk, osztunk, van amit én fizetek, van amit a férjem. A nagyobb közös dolgokat egyeztetjük.

Akinek éppen jobban megy, az természetesen nagyobb részt vállal a kiadásokból.

Én sem tudom elképzelni, hogy egy közös számlánál hogyan működik, ha valaki akar venni a másiknak pl. ajándékot. Hisz a közös számláról egyből kiderül annak értéke.

40. Pasionella (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 14:03
Dehogy jelent külön kasszát
2022. márc. 24. 13:36

Olvasgattam a hozzászólásokat, értetlenkedtem, aztán visszaolvastam az elejére.

Én minden gond nélkül elismerem ha hülye vagyok, hát elismerem, hogy megint hülye voltam.

Anonim kollegina első hozzászólásában a "lekötötte" szót "elköltötte" szónak olvastam.

Így viszont a 2.es számon futó hozzászólásom aktualitását vesztette.

Elnézést :)

38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Timycat)
2022. márc. 24. 13:28
Beletörölheti, csak fizesse ki a felét ;)
37. timycat (válaszként erre: 27. - Flóra76)
2022. márc. 24. 13:03

Mert pl a feleknek nem 0-ról indul a közös életük.

Nálunk is külön kassza és külön vagyon van. Azért az érdekes lett volna, hogy a meztelen popómra vertem volna a palávert akkor amikor még önállóan 2 fillért se kerestem meg, csak beköltöztem a férj házába, aki már akkor is bőszen hordta haza a pénzt.

Továbbra is a férj fizeti a ház, nyaraló fiszemfacom egyéb ingatlanok fenntartását, modernizálását, mert az övé. Azonkívül hogy benne élek a házában semmi közöm hozzá, annyi hogy kikérte a véleményemet a fal színéről. A mai napig nem áll a számra az, hogy házunk.

Fogalmam sincs, hogy mennyi pénze van, van-e egyáltalán, annyit tudok baj esetére, hogy hol vannak bankszámlái, de hozzáférésem nincs hozzájuk, ahogy neki sincs az enyémekhez.


Közös életünk kezdete óta nekem is lett egynéhány ezem-azom, van olyan ingatlanom, amit a férjem meg se találna, azt se tudná merre induljon el, mivel sosem járt ott. De pl férjem azt sem tudja pontosan, hogy mennyit keresek.


A külön kasszát azért nem úgy kell elképzelni, hogy ha veszek egy lábtörlőt akkor ő abba nem törölheti bele a lábát.

36. Babi11
2022. márc. 24. 12:53
közös
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Pasionella)
2022. márc. 24. 12:51
A külön számla külön kasszát jelent.
34. Pasionella (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 12:45
Ettől aztán kétlem hogy kifejezetten önállónak érezheti magát az ember hogy ki kell "segíteni" még olvasni is szörnyű. Legyen külön számlátok, szerintem is az a legjobb de hogy külön kassza szerintem hülyeség.
2022. márc. 24. 12:33
Külön kasszáink,számláink vannak. Én szeretem ezt,mert az önállóságom érzetét kelti. Csak ha arról van szó,hogy zsugoriság...picit az a férjem...Majd kertes házba akarunk költözni,arra gyűjtünk. Előfordult h minden pénzét lekötötte és nekem volt pénzem,ki kellett segítenem...
32. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 11:45

Sorry, nem túl okos a férjed, ha bankban köti le pénzét. A végén aztán nagyon fog csodálkozni, hogy amikor kiveszi, kevesebb lesz, mint amit betett.


A konkrét kérdésedre: külön számláink vannak, de mindkettőnknek bejárása van a másik számlájára. Van amiről közösen döntünk, van, amiről nem. A külön számla ésszerű is, ha pl. az egyiket valamiért zárolják, nem marad a család pénz nélkül. Másrészt elég furcsán érezném magam, ha meg kéne beszélnem, hogy mennyi pénzt veszek ki a közösből, amikor pl. neki veszek ajándékot.

31. bozsu55 (válaszként erre: 19. - BeauIieu)
2022. márc. 24. 10:10
Az utolsó két mondatodban van a nagy igazság!
30. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 09:58
Közös vagy külön kasszában állapodtatok meg?
29. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2022. márc. 24. 09:56
Az örökség az külön vagyon.
28. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 09:55

Közös számlátok van, vagy külön? Mert a teljes számlán lévő fizetéséből ez nem derül ki.

Ha közös, akkor te is ugyanúgy hozzáférsz a számlához és a lekötéshez is.

27. Flóra76 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2022. márc. 24. 09:54
Mi is több mint 20 éve viszünk saját cégeket. Hát elég idétlenül nézne ki ilyen helyzetben a különcködés. Eleve sosem értettem, ha egy család miért nem közös minden?
2022. márc. 24. 09:41
Ezek a hétköznapok. És mi van akkor, ha valaki örököl? Nálunk az is közös.
2022. márc. 24. 08:55

Sosem értettem a külön kasszát.

Ugyan nem közös a bankszámlánk, mindenkinek van sajátja és mindenki költ arra ami szíve vágya de ha nagyobb értékű mindig megbeszéljük. Egy java részét pedig együtt spóroljuk, tesszük félre. A kiadásokat pedig arányosan rendezzük de sose nézzük melyikünk költött többet adott egy hónapban hiszen minden közös. Számomra a külön kassza felfoghatatlan.

Tudok olyanról aki bevásárol majd hazaviszi a blokkot és kéri a felét, na ennél gázabb szerintem nincs egy kapcsolatban.

24. perdus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 08:33
Az hogy lekötötte az így nem mond sokat. Tudni kellene a befektetés pontosabb részleteit, hogy az ember nagyjából fel tudja mérni, hogy vajon jól döntött-e. Amúgy inflációbiztos befektetés szinte nincs. Vagy ha van, akkor vagy nagyot kaszál rajta az ember vagy nagyot bukik.
23. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 08:29

Nem látok benne különösebb gázt,,,hisz felgyűlt a számláján egy adott összeg és annak a nagy részét lekötötte.Az utána érkező fizuk megint egészében rendelkezésre állnak.Így értelmeztem.


Az, hogy ez előbb nem kerül megbeszélésre,,,Hát igen:(


A külön kasszásdi ,,nem menne.

2022. márc. 24. 08:09

Képtelen lennék külön kasszán élni és enyém-tiedezni mindig. "MI" vagyunk, közös célokkal, közös gyerekekkel, meg közös kasszával.


Mondd meg neki, hogy csináljatok egy olyan hónapot, mikor összeírjátok mi mennyi, hogy jobban lássátok át a kiadásokat. Akkor aztán kiderül ki mit fizet.

21. andi6020 (válaszként erre: 11. - BeauIieu)
2022. márc. 24. 08:09
Mondjuk mi 18 éves korom óta viszünk közös vállalkozásokat, így a kassza minden értelemben nem is lehetne más, mint közös.
20. vigyefene (válaszként erre: 19. - BeauIieu)
2022. márc. 24. 02:07
Nagyjából ez is ahány ház annyi szokás.
19. BeauIieu (válaszként erre: 18. - BeauIieu)
2022. márc. 24. 01:09

Számomra az nem opció, hogy valaki eleget keres kettonkre. Mert mi lesz holnap után? Én megosztok bármit, az életem, a keresetem, de mindig tudom, hogy egyedül is megelek. Nem tudok nagy lábon élni, de egy nem szar szintet elértem, és fenntartok.

Talán cserencses volt a házassagotok, de neki soha nem volt választása, mint nekem.

Ottmaradt,mert mi mást csinált volna? Ez nem élet.

18. BeauIieu (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2022. márc. 24. 00:55
Én meg mindig független maradtam.
17. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 00:13
Okos ember nem köti le bankban a pénzét ilyen inflációs időkben.
16. vigyefene (válaszként erre: 15. - Solar-Tochter)
2022. márc. 23. 23:14
Langyos vizet neki, mert a hideget nem érdemli.
15. Solar-Tochter (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 23:03

Beszáll a házimunkába is? Vagy te vagy az ingyen cseléd?

Főzz neki paprikás krumplit, grízes tésztát, rántott levest. Mond te is, Ilyen inflációs időkben nem flancolunk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook