Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külön vagy közös kasszán vagy a pároddal? Hogyan oldjátok meg? fórum

Külön vagy közös kasszán vagy a pároddal? Hogyan oldjátok meg? (beszélgetős fórum)


2018. márc. 5. 07:25
közös
2018. márc. 5. 05:55

Kezdetektől közös kasszán vagyunk. Eleinte 2 külön bankszámlánk volt, 2 kártyával.

Most 1 bankszámlánk van, 2 bankkártyával.

Én 1,5 héttel előbb kapok fizut, mint ő. Akkor feladjuk a számlákat, megvesszük ami kell, el is fogy mire ő fizut kap, onnantól abból élünk. Ha marad, akkor örülünk, azt átutalom egy költség nélküli megtakarítási számlára (ami az én nevemen van, de ő is rendelkező a számlához, tehát bármikor hozzáfér).

2018. márc. 4. 22:39
?
2018. márc. 4. 22:39
Van itt valaki? Van kedvetek feléleszteni ezt a fórumot? Kíváncsi vagyok ki hogy van ezzel...:
2014. nov. 19. 09:28
Közös! Mind a kettőnk beleteszi a keresetét a közösbe, ez máshogy nem is működhetne. Tök mindegy ki mennyit keres, az összes közös. Egy bankszámla, két kártya. Ennyi. Ez feltétlen bizalom dolog.
2009. dec. 16. 22:26

is-is

mindig van valamennyi, amivel nem kell "elszámolni"

2009. dec. 16. 16:58
Közös bankszámla? Égnek áll a hátamon a szőr? mi házasok vagyunk, egy munkahelyen dolgozunk, külön bankszámla közös háztartás. Így működik. aki dolgozik az nehogy már elszámoljon minden fillérével, én is hozzáteszem ő is. Persze megbeszéljük a nagyobb dolgokat, és mivel nincs elszámoltatás, mindig bevallunk mindent. Nálunk ez jól működik. Persze teszem hozzá egyikünk sem véglet, egyikünk sem zsugori és nem is pénznyelő automata. Ez így jó
2009. dec. 16. 03:38
Kozos,a ferjem keres,a fizetese,a bankba megy es mindegyikunknek van kulon kartyaja.Tehat aki akar valamit venni,nincs szamonkeres.,megvesszuk,ami kell.
2009. dec. 16. 03:38
Kozos,a ferjem keres,a fizetese,a bankba megy es mindegyikunknek van kulon kartyaja.Tehat aki akar valamit venni,nincs szamonkeres.,megvesszuk,ami kell.
2009. dec. 16. 03:38
Kozos,a ferjem keres,a fizetese,a bankba megy es mindegyikunknek van kulon kartyaja.Tehat aki akar valamit venni,nincs szamonkeres.,megvesszuk,ami kell.
15. Bcicus
2009. jún. 28. 00:57
Egyértelműen közös, nem is lehetne máshogy megoldani ha az ember együtt él valakivel. Soha nem számolgatunk ki mennyit költ.
2009. jún. 28. 00:43

közös, nem is értem a különt egy házasságban...előtte is közös volt, valahogy kezdettől fogva...de ilyen pénzügyekhez a kedvencem a tesómék náluk a következő a szlogen:


húgom: drágám a te pénzed az én pénzem, az én pénzem az én pénzem :-)


...de persze náluk is közös a kassza....a sógorom vesztére :-)

2009. jún. 28. 00:18
Csakis közös!Minálunk ez a módi!
2009. jún. 27. 23:18
Két bankszámlánk van, de kasszánk egy. Egy házasságban szerintem ez normális.
2009. jún. 27. 10:07

Közös.

A párom számlára kapja a fizetését, én készpénzben. A kp-be az nyúl bele, aki akar, a számlához egyetlen kártya van, az én nevemre. Ezt kifejezetten a párom kérte, mert ő utál bevásárolni... :)

2009. jún. 27. 09:28
Van közös és van külön is. Nekem úgy természetes, ha ajándékot veszek, meglepetéssel készülök, azt nem az ő pénzéből teszem.
2009. jún. 27. 09:22
Közös. Az elején többet kerestem nála, kisegítettem, mikor ő lett jobb helyzetbe kisegített, és lett egy idő, mikor már nem néztük kinek a pénze :D minden meg van beszélve, minden kiadásról tud ő is és én is.
2009. jún. 27. 09:19
Közös,- de persze van mindenkinek azért külön saját tartaléka is. Szerintem így természetes.
2009. jún. 27. 09:17
Közös természetesen. Számomra rejtély, hogy hogy oldható meg családban, gyerekekkel a külön kassza
2009. jún. 27. 09:14
Közös, de van valamennyi külön is. Ha valamelyikünknek elfogy, a másik oldja meg.....ha van még miből...
2009. jún. 27. 09:13

Közös. Amíg tanultam és volt ösztöndíjam, addig is, és most, hogy nem kapok semmit, most is.

Valahogy a kezdetektől fogva ez volt a természetes.

2009. jún. 27. 09:12
Természetesen közös kasszán,számunkra természetes volt azonnal hogy amikor összeköltöztünk,akkor összeraktuk a pénzünket.A megoldása meg tök egyszerű csak nem kell rá stresszelni.Ha szeretitek egymást akkor ez automatikusan menni fog.
2009. jún. 27. 09:11
Külön, bár még csak most költöztünk össze. A rezsit felezzük, bevásárolni felváltva járunk.
2009. jún. 27. 09:08
Közös. Szerintem ez egy házasságban így normális.
1. MMea
2009. jún. 27. 09:07
Külön vagy közös kasszán vagy a pároddal? Hogyan oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook