Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös kassza, külön kassza, ki hogy oldja meg? fórum

Közös kassza, külön kassza, ki hogy oldja meg? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 28. 18:27

"Természetesen" közös kassza. Egy komoly kapcsolaton belül nem látom értelmét a külön kasszának, zsebpénznek és hasonló dolgoknak, elvégre közös tervek és célok vannak.


Két bankszámlánk van, az enyémen egy az egyben rajta hagyjuk a fizut és ha a pároméból is tudunk megtakarítani, akkor átutalja, most egy nagyobb összeget le szeretnénk kötni ebből.

2010. júl. 28. 15:31

Nálunk közös kassza van,de én kezelem a pénz ügyeket!!

Szerintem,úgy tisztességes,ha a közösbe tesszük amink van,de mellette kiveszünk egy x összeget a személyes dolgokra!!!

Nálunk évek óta működik és nincs se vita se panasz...

2010. júl. 15. 09:48

Nálunk is közös kassza van...:) de van mindenkinek zsebpénzre amit arra költ, vagy nem költ amire akar...majd a közös pénzből ha valami megmarad hó végén, akkor azt befektetjük valamire a lakásba.

igy tökéletes..., a kasszát ő kezeli mert én unok pénzel bánni...:D és nem is szeretek pénzel bánni..

2010. jún. 29. 11:45
Sziaszok. Nálunk közös kassza van, viszont elég sokszor van vita abból, hogy mire menjen a pénz. Mivel jelenleg férjemnek van állandó munkája, nekem csak tanévek alatt, mivel óraadó tanár vagyok, így mindig baj van abból, hogy ki mennyit hoz haza. Nálunk sincs megtakarított pénz, mivel hitelre van az egész lakás. Amikor ajándékpénzt kapunk szülőktől, nagyszülőktől ,az is általában számlákra megy, ill. azért szerintem akkor fontos, hogy épp az, aki kapta, arra költhesse a pénzt, amire akarja (ruha, hasznos dolog). Viszont férjem apukájáék külön kasszán vannak. Ők úgy csinálják, hogy mindenki kifizeti a számlákból a saját részét, ill. ami közös, azt felezik, utána a fizetése fennmaradt részét mindenki megtartja magának. Nem tudom, ez mennyire jó. Szerintem mindenki döntse el saját maga, hogy neki mi a jobb.
35. 64d640aa58 (válaszként erre: 7. - 4ca460d3e8)
2010. máj. 27. 11:53

ez nálunk is így van

én a gyest kapom kézhez,a párom kártyára kapja a fizut és a csp-ot,ha kell akkor ad,nincs vita belőle.

34. 64d640aa58 (válaszként erre: 27. - 33aa509d53)
2010. máj. 27. 11:48

a legtöbb családban sajna nincs megtakarított pénz,mert elmegy a számlákra,bevásárlás,ovi suli... mi legyen a megtakarítás?

A minuszból nem lehet félrerakni!

Nálunk is van a gyes,a családipótlék,és a párom fizuja.

(ne haragudj,ezt nem lecseszésnek szántam)

:)

2010. máj. 27. 11:44

nálunk közös kassza van,a párom kezeli a pénzt,és nagyon megvagyok vele elégedve,mert nem iszik,nem gépezik,nem költekezik,rendesen kezeki a pénzt.

Csekket fizet,bevásárol... ügyi bügyi:)))

2010. máj. 27. 11:33
Fura lenne különkasszán lenni,nem is értem az mire jóóó??
31. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 27. - 33aa509d53)
2009. aug. 26. 20:19
Sajnos nincs!
30. mmacus
2009. aug. 26. 19:22
Mi külön kasszán vagyunk, 24 éve így működik. Természetesen megbeszéljük, mikor melyikünk fizet, a rezsi férjem számlájáról megy. A fizetésünk kb. ugyanannyi. Nálunk ez sosem jelentett gondot.
29. ce00df587e (válaszként erre: 1. - Zsu1984)
2009. aug. 26. 19:14
nálunk régen az ex el közös kassza volt mostani párommal külön kasszán vagyunk,de még nem is élünk együtt.
2009. aug. 26. 15:49
Elég különböző véleményeket olvasok! Mi kb.2,5 éve élünk együtt és amióta felvettük a lakáshitelt azóta teljesen közös kasszán vagyunk.
27. 33aa509d53 (válaszként erre: 21. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 26. 15:21

szia!

bocs, de semmi kis megtakarított pénzed nincs?

26. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - D54e67bebe)
2009. aug. 26. 15:18
abszolút egyetértek. Elég kiszolgáltatott helyzet lehet. :(
2009. aug. 26. 15:15

Közös kasszán vagyunk. Nincs én pénzem te pénzed. Fogalmam sincs melyikünk fizetéséből fizetjük a rezsit... :) Egyforma. Soha nincs az, hogy ki mennyit keresett..stb.

Mindkettőnknek van külön pénze, nem számoltatjuk el egymást, nem kell "engedélyt" kérnem egy ruhára vagy akármi. Befizetjük a kötelező dolgokat, vásárlás..stb, a maradékra meg rájárunk amíg el nem fogy :DD

24. Ani2
2009. aug. 26. 15:10
Mi a férjemmel úgy vagyunk, hogy a én fizetésemből csekkek befizetése, kaja vásárlás, magamnak ruhák stb ha pedig vmit szeretnék v. elfogyott a pénzem akkor szólok neki. De ő soha nem kérdezni, h mennyi van a számlámon, ha elfogy add. De ha nagyobb dolgot veszünk akkor természetesen férjem fizet. De mind 2-nek van társkártya.
23. evangelika (válaszként erre: 10. - Christineee)
2009. aug. 26. 14:00
Mi is.
22. 129ec81188 (válaszként erre: 17. - Christineee)
2009. aug. 26. 14:00
Nekünk is így volt, de aztán a két számlából az egyiket megszüntettük, ne kelljen még azért is feleslegesen "fenntartási díjat "fizetni...minden hónapban kiszámolom kb. mennyi kell,s azt kivesszük...sosem volt ez probléma...
21. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 16. - Biológus)
2009. aug. 26. 13:32
Hát igen, nem jó kérni, ezért ritkán is kérek, ha már muszáj, mert pl már annyi pénzem nincs, hogy elmenjek a boltba venni egy kenyeret! Amúgy Én sem vagyok költekezős! Ami Nekem jön a gyes és a családipótlék, az megy a számlákra! Hát ennyi! Most amúgy, majd megint kérnem kell, mert vasárnap Anyukám névnapja lesz!
2009. aug. 26. 12:04
Amint gyesre mentem, a férjem csináltatott a bankkártyájához egy társkártyát. Én nem csináltattam neki az enyémhez, mivel az én számlámra kerülő pénz (jelenleg gyed és családi pótlék) épp, hogy a számlákat fedezi. Minden nagyobb kiadást megbeszélünk, ha drágább dolgot szeretnék venni, felhívom, hogy oké-e. Szerencsémre ugyanolyan elképzeléseink vannak a pénzköltésről, mire, mennyit költsünk, stb. Az egyetlen különbség, hogy a férjem kevésbé spórolós ha a lányunkról vagy rólam van szó. Velünk szemben nagyon "zsenerőz" :-)
19. biológus (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2009. aug. 26. 12:00
Az.
18. kattyus (válaszként erre: 6. - Bébidominó)
2009. aug. 26. 11:53
Szégyenletes dolog ha neked kell kunyerálni. Nem neked szégyenletes, hanem a párodnak.
17. Christineee (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2009. aug. 26. 11:49
Hát nekünk egy Banknál vannak a számlák, de még nem szüntettük meg egyiket sem. az övét macerás megszüntetni,az enyémhez meg érzelmi szálak kötnek. De mi se nézzük mikor melyikkel fizetünk, végülis tök mindegy:-DDD
16. biológus (válaszként erre: 7. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 26. 11:45

Az nem lehet jó... :(

Én sem dolgozom, de nekem nem kell kérnem, ad magától is, szerinte olyan ciki ha egy nőnek kérni kell. Mármint nem a nőnek, hanem a pasinak, hogy magától nem tud adni.

A bankkártyáját is ideadja, tudja h úgyse költöm hülyeségre a pénzt.

15. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - Christineee)
2009. aug. 26. 11:44
Nekünk is külön bankszámlánk van, mert a munkaheyeink más-más bannkkal vanak szerződésben, de azt a kártyát visszük, amelyikat felkapjuk.
2009. aug. 26. 11:43

Viccnek tartom a külön kasszát. Minden közös. Pénz ,adósság, minden. Még az olyan pénz is a közösbe megy amit kis maszekkal szerez az ember.

(Nálunk legalább is)

Jól néznénk már ki ha mindenünk közös (szó szerint) de a lóvé az pedig mindenkinek a sajátja.

Nem állnék nap mint nap a férjem elé könyörögni pénzért.

Anyukám azt csinálta de nem vezetett semmi jóra.

Ha én ilyen fickóval akadnák össze meggondolnám hogy egyáltalán szóba álljak vele.

Ez az én véleményem és nem akartam senkit sem megbántani vele.

2009. aug. 26. 11:43

közös, megbeszéljük nagyjából a kiadásokat, de nem jelenti azt, hogy bármelyikünk is elszámoltatná a másikat, de mivel az én gyedem elfogy számlákra, így logikus, hogy amit ő keres, abból "kérek"

idézőjelesen, elvégre a családra megy a pénzköltés...:)

2009. aug. 26. 11:42
Nálunk a kezdetek óta (6éve) közös a kassza. Nem is tudom, hogy lehet külön kasszán lenni, ha két ember együtt él. Mondjuk egyikünk sem herdálós.
2009. aug. 26. 11:42

Nálunk közös kassza van, számunkra ez a kezdetek óta természetes volt. Összekötöttük az életünket, így hát közössé váltak a dolgaink. Megosztunk mindent egymással és a gyermekeinkkel.


Az olyan férjeket nem értem, akik külön kasszán akarnak lenni. De gondolom azt elvárják, hogy mosson rá a felesége, főzzön rá a felesége, szolgálja ki...stb.

2009. aug. 26. 11:41
Nálunk megmaradt mindkettönk bankszámlája de közösen fizetjük a számlákat és egyéb kiadásokat. Nincs vita abból ki mit fizte. Elméletben egy kassán vagyunk csak fizikailag nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook