Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek közös vagy külön kassza? Érveket kérnék mindkét oldalról, kinek mi a tapasztalala, melyik a jobb? fórum

Szerintetek közös vagy külön kassza? Érveket kérnék mindkét oldalról, kinek mi a tapasztalala, melyik a jobb? (beszélgetős fórum)

1 2 3
70. jaya (válaszként erre: 69. - Nettas)
2017. jan. 31. 10:26
Nálunk is kb. ez van, csak én nem egyetemre járok, hanem GYED-en vagyok a közös gyerekkel.
69. nettas
2010. nov. 24. 07:35

Sziasztok!

Szép-szép a külön kassza -már akinek-, az én "kedveském" annak ellenére kéri a rezsi felét, hogy egyetemre járok, nincs munkám, neki jól fizető állása van és nekem anyukámtól kell pénzt kérnem...... szóval ez a házasság?? hát nem.

ha munkám lesz lépek, de rögtön, most nem tehetem. Nem kell vkinek egy vegyész hallgató munkája??? :D

68. Cica83 (válaszként erre: 66. - Drommo)
2010. okt. 27. 09:46
Szerintem is meg kellene beszélnetek mindent. Nem tudom sem azt, hogy milyen körülmények között él az anyukája, sem azt hogy ti hogy éltek. Lehet hogy nagy szüksége van az édesenyjának arra a pénzre és akkor nagyon szép dolog tőle hogy támogatja, de attól függetlenül meg kellene beszélnie veled a dolgokat. Végül is együtt éltek.
67. Cica83
2010. okt. 27. 09:38

Nem is írtam a fórum-nyitás óta :)

Egyébként én is a közös kassza mellett vagyok, csak kíváncsi voltam a véleményekre.

66. Drommo
2010. szept. 14. 09:21

Sziasztok!


Nem akartam új fórumtémát nyitni,mert szerintem végülis ide is passzolna a kérdésem:)A barátommal együtt lakunk 4 éve.Közös a keresetünk.Viszont ő már összeköltözésünkkor is közölte,hogy ő ezentúl i támogatni fogja az anyját.Rendben van,ám legyen.Mióta együtt lakunk ugyanannyi pénzt hoz haza,közben pedig kapott fizetésemelést.Tudom röhejes de én pl. nem is tudom ,hogy mennyi a fizetése.A lényeg ,hogy a minap szembesültem vele ,hogy ahogy látom a kedves anyukájának ugyanannyi pénzt ad havonta mint amit hazahoz.Velem ezt nem beszélni meg ,holott úgy gondolom hogyha közös kasszán vagyunk akkor illene engem is beavatnia a dolgokba.Mit gondoltok?

2010. júl. 28. 16:09
ha van egy párod, akivel együtt szeretnél élni, és maximálisan megvan a bizalom, a szeretet, a gondoskodás a másik felé akkor szerintem nem gondolkodnál ilyesmin. Szerintem. Amiért megdolgozunk, a mienk, de ha van egy párod, aki kiegészít, és valóban társ, akkor ott már nincs olyan, hogy te, meg én... ott csak MI van
2010. júl. 28. 16:03
Közös...:)
63. 8559ed0e1b (válaszként erre: 56. - Anka71)
2009. dec. 21. 15:44

Nekem a kisfiam az első házasságomból van,de sosincs az hogy "én gyerekem -te gyereked"...ha valahol ez van akkor szerintem az illető nem fogadta el a másikat úgy ahogy van,azaz:gyerekestül!

Gyermekem "vér szerinti apukája" évek óta nem látta a fiamat,egy forintot sem adott sosem.

Párom ezt tudta amikor megismerkedtünk,és ennek függvényében vállalt mindkettőnket.

2009. dec. 21. 15:40

Közös kassza.

Azért mert eggyütt élünk,mindenünk közös,és nincsenek titkok.


Az elöttem szólónak igaza van!

Nos én sajna nemrég elvesztettem a munkám(szülési szabi ideje alatt kirúgtak) hát elég nagy xarban lettem volna ha nincs közös kassza...

2009. dec. 1. 19:11
Külön kasszapártiak, és ha véletlen neadjisten munkanélküli leszel akkor is igy gomdolod?
2009. dec. 1. 16:28
Csakis külön kassza.Amiért én dolgozom meg,az az enyém.
59. agis
2009. dec. 1. 10:08
Még jó, hogy ebben a témában, pont én írtam egy naplóbejegyzést.....
58. fdóri (válaszként erre: 56. - Anka71)
2009. dec. 1. 09:08
A nagy fiam nem a férjemé, de mint lejjebb írtam közös kassza van, soha nem mondta még a férjem, hogy ne az ő fizujából vegyek az 'én' gyerekemnek akármit...
57. csutika100 (válaszként erre: 56. - Anka71)
2009. nov. 30. 20:02
Ilyet nem ismerek, egymás gyerekét sajátként kell elfogadni. Ha nem igy van ne is gondolkozzunk kapcsolatban gyerekessel.
56. Anka71
2009. nov. 30. 19:13
Mondjuk ez mind nagyon szép. De ahol van olyan, hogy "én gyerekem, te gyereked", ott vajon hogy működik?
55. o.andi
2009. nov. 30. 19:05

Soha sem éltem közös kasszán..pénzem mindig csak Nekem volt!!

Szégyen nem szégyen igy volt!!!

54. zsure
2009. nov. 30. 18:57
Mi közös kasszán vagyunk, nálunk nincs te pénzed, én pénzem. Nagyon jól működik. Bár mindkettőnknek van dugipénze, a vésztartalék vésztartalékja. Ismerek olyan házaspárt, akik a keresetük arányában vásárolnak. Ez nekem nem menne.
53. csutika100 (válaszként erre: 52. - Doboska.p)
2009. nov. 30. 18:54
Köszönöm:)
52. doboska.p (válaszként erre: 51. - Csutika100)
2009. nov. 30. 18:50
Ezzel teljesen egyetértek!
2009. nov. 30. 18:44

Egy házasságban természetes a közös kassza.

Nem csak a kajA és a rezsi van egy házasságban, hanem nagyberuházás is, pl a lakást ki fízeti?, vagy az sem közös? Vagy a gyereknek ki vásáról.Lehet az egyik fél a cipőt a másik a zoknit veszi? Érdekes lenne.Közös élet, közös célok ehhez pedig közös kassza kell.Mikor a házasság mellett döntünk még nem arra goldolunk, hogy az egyik fél esetleg elissza vagy eljátsza a pénzt. Ha ez véletlen megtörténne még mindég külön lehet venni a közöst.Részemről az ilyenekkel nem csak a kasszát szüntetném meg hanem a házasságot is.

50. Cyntia
2009. nov. 30. 18:22
Khm.. Nálunk külön. De ez is az a dolog, amiért sohasem leszünk egy család.. ETtől is fél. A házasságtól is, mindentől. Inkább mindent külön. De akkor minek élünk együtt?
49. Bcicus
2009. nov. 30. 18:08
Egyértelműen közös. Soha nem számoltunk, hoyg én pénzem te pénzed, aki épp vásárolt az fizetett a kártyájával vagy aki ráért postára menni az adta fel a csekekket, mindenki akkor nyúl a pénzhez amikor akar, hiszen közös.
2009. nov. 30. 17:00
Nálunk közös kassza van, és én kezelem. Egészen jól működik.:)
47. Cica83 (válaszként erre: 43. - Pnéadri)
2009. nov. 30. 15:48
Akkor megelőztelek :)
2009. nov. 30. 15:31
És hogy a fizetéseket hogy oldjuk meg? Minden átutalással megy a közös bankszámlánkról, ergo a lehető legegyszerűbb, legkényelmesebb módon. Eddig az albi és a számlák mentek róla, most meg a lakáshitel és a számlák. Ha vásárolunk, akkor meg mikor mikor melyikünk veszi elő a kártyáját, de ugyanarról a számláról megy a pénz. Így mindig képben vagyunk, hogy pontosan mennyi pénzből kell gazdálkodni, nem kell számolgatni, csak megnézzük az interneten a számlaegyenleget és kész.
2009. nov. 30. 15:28
mi közös kasszán vagyunk a férjemmel, de van mikor ő fizet a boltba, van mikor én. Volt olyan is, hogy boltban felét én fizettem kártyáról, felét ő (tudom kicsit hülye szitú, de aki nem tudjam i van a dolgok mögött az nem értheti. lényegében a férjem elég jól keres, én meg gyesen vagyok. Viszont annyira nincs pénzünk az egyéb kiadások meg a váratlan események miatt, hogy mikor jön a fizu, előbb én kapom meg mert neki később utalnak, természetes hogy én állom a dolgokat, ami kell hétköznapra. De a szla-kat meg a többit ő állja. Mostanra meg már ott tartunk, hogy én utalok neki fizum összesét, hogy kijöjjünk a mínuszokból. )
2009. nov. 30. 15:27

Mi nem élünk házasságban, 18 éves korunk óta együtt vagyunk, lassan 4 éve együtt élünk albérletben, épp most veszünk saját közös lakást. Amióta együtt élünk minden pénzünk közösbe megy, közös bankszámlánk van, ahhoz külön kártya neki és nekem. Külön kasszán el se tudjuk képzelni, hogy hogy lehet élni, az nem igaz, hogy abból nincs vita, bárminemű probléma. Mi van akkor pl, ha az egyik fél munkanélküli, akkor az a fél haljon éhen meg kotródjon a házból, mert nem tudja fizetni a fele hitelt/albit és a rezsit, stb???

Hihetetlennek tartom, hogy képesek az emberek külön kasszán élni és hogy ezt tényleg meg is tudják valósitani konfliktusmentesen.

Eszünkbe sem jutott, hogy majd az esküvő utántól legyen közös kassza, hisz még az is lehet, hogy esküvőnk se lesz. Jól megvagyunk így ahogy vagyunk és ez a lényeg. Együtt, boldogan, közös kasszán. :D

2009. nov. 30. 15:25

Pont ma gondolkodtam ezen! Akartam indítani egy fórumot :)


Mi közös kasszán vagyunk mióta együttélünk. Hol az egyik számláról, hol a másikról veszünk le pénzt, mikor melyiken van.

Kifizetjük a számlákat, megvesszük ami nagyon fontos és már el is fogyott. Nincs vita a felesleg elköltéséről:)


De amíg volt "felesleg", addig is mindig megbeszéltük azt mire költjük.


Ismerek olyan házasságot, ahol apu anyunak ad havonta egy fix összeget, abból kell kifizetnie a számlákat, abból vásárol magának és a két gyereknek. Hogy apunak mennyi marad, azt senki sem tudja.

Az a durva, amikor anyu panaszkodik, hogy nincs pénze a gyereknek kabátot venni, apu meg egy köteg 10ezressel a zsebében szaladgál és hülyeségeket vásárol.


Sőt halottaknapján hallottam osztozkodni őket, hogy kinek a rokonára hány szál virágot tettek, ki tartozik kinek.

42. Krerika (válaszként erre: 41. - B72bf01933)
2009. nov. 30. 14:26
Szerintem is!
41. b72bf01933 (válaszként erre: 19. - Krerika)
2009. nov. 30. 13:39
hajajjj,durva!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook