Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közös udvarú társasházi lakásban lakni fórum

Közös udvarú társasházi lakásban lakni (beszélgetős fórum)


1 2
57. Hattori (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2022. aug. 11. 14:29

Ilyenben nőttem fel.

Szuper volt.

Új építés, teljesen egykorú fiatal párok,gyerekek.

Aztán nagyon kicserélődött a banda és úgy már nem volt jó.

Mai eszemmel nem mennék.

56. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2018. dec. 13. 10:04

Nem tudom, hogy kötelessége-e megtenni.


Mi a szomszédokkal együtt jelentettünk be éjszakai hangoskodókat, de előtte felhívtam a szab.s. osztályt, hogy ilyenkor mi a teendő. Mindenben segített a vezető.

A szemetelőst nem tudjuk ki jelentette be, a szemben lévő házból fotózták. Benne volt a ker. újságban, éppen tojáshéjat hajított ki. :(

55. Amaunet (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2018. dec. 12. 19:50
Azt hiszem aláírást fogok gyűjteni, és a közgyűlésen mindenki előtt meg fogom nevezni és felkérjük majd a közös képviselőt, hogy kezdeményezze a szabálysértési eljárást.
54. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. dec. 12. 15:01

Itt több is volt/van ilyen...

Az egyiket lefényképezték dobálás, közben és az önkormányzat szabálysértési osztályára küldték a fotót, egy kis leírással. Pénzbüntetés vette el a kedvét. Ez pár éve volt, és nem tudom, hogy most van-e még ilyen osztály. Régen e-mail címen is lehetett bejelentést tenni. Érdemes a szomszédoktól aláírást kérni, rájuk hivatkozni.


(összeszedni a szemetet, becsöngetni, kezébe nyomni.)

53. Amaunet (válaszként erre: 50. - Mézes-Krémes)
2018. dec. 12. 14:34
Azon már túl vagyunk. Sajnos mindenkinek leordítja a fejét.🙄
2018. dec. 12. 12:04
Itt nagyon jó lakni, mindenki kedves
51. apeeng (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2018. dec. 12. 11:48
én ingatlan-kezeléssel(is) foglalkoztam itt Budapesten. Nagy ívben kerüld ezt a lakásmegoldást.
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. dec. 12. 11:41
Szia! Első körben esetleg szólni neki, kedvesen? Milyen vele a viszony?
2018. dec. 11. 20:06

Néhány ötletet, tanácsot szeretnék kérni.


Van egy lakó a házban (egy nyugdíjas, egyedül élő nő), aki a szemetét az udvarra dobálja le.


Hogyan oldjuk meg ezt a problémát? Sokunkat zavar a házban.

48. sonysony (válaszként erre: 46. - Globus)
2016. aug. 20. 21:51
Mondom (azaz írom) BAUHAUS 1938-ból.
47. 2ab16d5612 (válaszként erre: 46. - Globus)
2016. aug. 19. 07:08

Nem. Ez a hangyaboly :D


A kaptár az a kisebb XD

Lehet, hogy hasonlóban laktam én is. Bár az csak két szintes volt. Az is úgy hogy az már az 50-es években épült rá. A század elején épült valamikor az alsó szint.

Közös udvara volt annak is.

Relatíve szerettem, de azért ott is volt baj.

46. globus (válaszként erre: 44. - Sonysony)
2016. aug. 19. 06:54

[link]


Szerintem ezt. Ugye?

45. 2ab16d5612 (válaszként erre: 44. - Sonysony)
2016. aug. 19. 06:44

Stílusos kaptár.

Tehát nem kertes házak sorba építve hanem emeletes ház lakásokkal.

44. sonysony (válaszként erre: 30. - 2ab16d5612)
2016. aug. 18. 22:27

Nem tudom, mit értesz tömb házon?


'38-ban épült körfolyosós, bauhaus stílusban. :)

43. sonysony (válaszként erre: 28. - F69d833ffc)
2016. aug. 18. 22:23
Igen, Budapesten.
2016. aug. 18. 17:02

Nem laktam sok helyen, annyira öreg se vagyok 😊. Az eddigi tapasztalataim azok, hogy 1- 1 lökött becsúszik mindenhova, de a többséggel jól ki lehet jönni. Tömény rosszindulattal, nagyon gáz mentalitással csak az utóbbi hónapokban találkoztam. Lehet hogy azóta foglalkoztat a téma, amióta nálunk van gáz ember. Előtte nem feltételeztem volna ilyet senkiről, és azt hiszem nem érdekelt, ha ilyesmit hallottam.

Kívánom neked, hogy fennmaradjon a jó kis közösségetek, nagy kincs az! ☺

41. Mézes-Krémes (válaszként erre: 40. - A.Vackor)
2016. aug. 18. 16:32

Hát nem tudom, ilyen ismerősre nekem nem lenne szükségem, aki így viselkedik másokkal.

Ha a felső szomszéd értelmes, akkor nem fog direkt csak miatta zajongani, le fogja őt carni. :) Én legalábbis így tennék.


Huhh, szerencsére nálunk nincsenek ilyenek. Legalábbis még.

40. A.Vackor (válaszként erre: 39. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 18. 16:19

Hát nem tudom mit hitt...

Szerintem nem jutott el a tudatáig, hogy mások is lehetnek ott. Tetszett neki és gyorsan megvette.

És ahelyett hogy belátná, hogy neki ez így nem OK., ( odáig már el sem megyek, hogy a többi tulajdonosnak sem oké az új lakó viselkedése) zargatja a szomszédait. Nem látja be hogy ő a hunyó. Tiszta lökött. Pont abba kötött bele, aki fölötte lakik. Mondtam neki, hogy hiba volt, mert lehet hogy csendes volt eddig a fölső szomszédja, de ha piszkálja, sokat tud neki ártani.

Mondjuk a mi házi ketyósunk ennél sokkal rosszabb. Foglalgatja a közös kertet, elég aljasan.

39. Mézes-Krémes (válaszként erre: 38. - A.Vackor)
2016. aug. 18. 14:54

Uhhh, nagyon sajnálom azt a házat. Ahogy írod, az jön le, hogy ott van egy tökre jó közösség. Illetve volt, mert most az ismerősöd oda került. Ha saját magát ennyire nem ismeri, hogy tudja, ez az életforma nem neki való, akkor hát magának köszönheti a helyzetét. Én csak a körülötte élőket sajnálom, mert rontja a levegőt, a jó hangulatot.


Mi eredetileg 5 "kupac" voltunk, csak elköltözött az egyik pár, és az egyik szomszéd annyira félt pontosan az ilyen ismerősöd féle embereketől, hogy inkább megvette ő, és most üresen áll. :D Sajnos ha idővel költözik valaki, és eladja a lakását, akkor mindig ott a rizikó, hogy gázos ember veszi meg, és akkor oda a jó hangulat.


Nálunk nincsen medence, de számtalanszor előfordult már sütögetős buli az udvarban. Ilyenkor pl. nem tudsz teregetni, stb. Én ezeken nem bosszankodom, sőt, ki se megyek. Mehetnék, de ilyenkor senki nem akarja a másikat zavarni.


Egyébként ha osztatlan közös tulajdon a telek, akkor ő a medencéből senkit nem zavarhat el. Amúgy mit hitt, hogy a saját medencéje lesz? :)

38. A.Vackor (válaszként erre: 37. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 18. 14:20

Az a típus, akit nem érdekel az önismeret.

Inkább azon pörgeti magát, hogy milyen "primitív lények" a szomszédai, meg milyen neveletlenek a gyerekeik, hogy ricsajoznak és nem hagyják ŐŐŐT pihenni. Micsoda dolog ez, pont az ő lakásánál. 😉

Ja, és olyanon agyal, hogy tudná őket eltávolítani onnan. Az egyikbe bele is kötött. Konkrétan megfenyegette, hogy ne menjen oda, mert "irgumburgum" lesz. Nem jósolok neki szép napokat abban a házban.

37. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - A.Vackor)
2016. aug. 18. 14:03
:) Null önismerete van. Szerintem nem a szomszédokkal van a baj.
2016. aug. 18. 13:26

Képzeljétek, egy ismerős hogy járt! Beleszeretett egy lakásba. Gyönyörű, világos, nagy lakás, földszinten, körülötte szép zöld kerttel, és a nappalija meg az egyik hálója egy medencére néz. Alig várta hogy beköltözzön. Aztán jött a meglepi. Szerintem kitaláljátok. Ő viszont nem gondolt bele, hogy mivel jár az, hogy a kert és a medence mindenkié. Úgy telt ez a nyár, hogy vegig bosszankodott. Zavarjak őt az ablaka alatt medencéző, nevetgélő szomszédok.

Na most erre mit lehet mondani?

35. A.Vackor (válaszként erre: 34. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 18. 13:18

👍 Az utolsó 2 bekezdésedet akár én is írhattam volna.


Nagyon nagyon egyetértek!

34. Mézes-Krémes (válaszként erre: 33. - 7ea0409bca)
2016. aug. 18. 12:30

Gondoltam, de gúnyos voltál.


Mondjuk hozzá tenném, való igaz, hogy ilyen jellegű közösségben elfogadónak és toleránsnak kell lennie mindenkinek.


Tehát aki nem bírja elvisleni az esetleges hangoskodásokat, gyerekek futkorászását, esetleges lábdübörgést a feje felett, nevetgélését stb. stb. az jobb, ha bele se vág, és inkább kertesbe vagy egy szigetre költözik.

33. 7ea0409bca (válaszként erre: 32. - Mézes-Krémes)
2016. aug. 18. 12:19
Csak megosztottam a tapasztalataim, te is ezt tetted, ennyi :))))
32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - 7ea0409bca)
2016. aug. 18. 11:37
Miért beszélsz így? Én évek óta így élek, és semmi de semmi probléma nincsen. Ne hidd, hogy mindenhol csak primitív emberek élnek.
31. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. aug. 18. 11:36

Szia! A Ház, amiben élünk, régebben egy hatalmas villa volt, hatalmas telekkel.

A villa lakásokra lett osztva, 4 család él benne velünk együtt. Az udvar osztatlan közös tulajdon.


Nálunk nagyon jó a légkör. Mindenkinek megvan a maga kertrésze, amit egymás között osztottak le szóban. A sajátját mindenki szépen gondozza, de a másét tiszteletben tartja.


A viszony nagyon jó, ha nyaralni megy valaki, a többiek szívesen locsolnak, etetik a macskákat, stb. Mindig beszélgetünk is néhány mondatot, ha találkozunk, de túl nagy cimbizés nincsen. Szerintem pont ideális. :)


De ilyen jellegű közös életnek sajnos, nagyon sok buktatója van, ha valaki hülye...

30. 2ab16d5612 (válaszként erre: 26. - Sonysony)
2016. aug. 18. 11:31
De ez tömb ház nem?
2016. aug. 18. 10:16
én a párom szüleivel laktam ilyen lakásban 1 évig...hát had ne mondjam :D ne ne és NE !!
28. f69d833ffc (válaszként erre: 26. - Sonysony)
2016. aug. 18. 08:52

Ez a ház Budapesten van?


Örömmel olvasom, hogy van ilyen is, bár úgy tűnik, ez a ritkább.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook