Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leválni a közös fűtésről a társasházban egyénileg? fórum

Hogyan lehet leválni a közös fűtésről a társasházban egyénileg? (tudásbázis kérdés)


9. delbuk (válaszként erre: 8. - Simple)
2020. dec. 23. 09:11
Az ugy joval egyszerubb. 😊
8. simple (válaszként erre: 7. - Delbuk)
2020. dec. 22. 23:24
Házközponti fűtés. A háznak van egy saját kazánja.
7. delbuk (válaszként erre: 6. - Simple)
2020. dec. 22. 22:23

Tavho, vagy kozponti futes?

Tavhonel eleg komoly jogi szabalyozas van, rengeteg dolognak kell megfelelni, anelkul a szolgaltato nem engedelyezheti, es a fizetesi kotelezettseg tovabbra is fennalhat.

6. simple (válaszként erre: 1. - B5ba0302d9)
2020. dec. 22. 20:05
Pont ebben vagyok én is. Eredetileg úgy volt, hogy nem lehet leválni róla, nemrég kivertem a balhét és a közösképviselő benyögte, hogy már többen leváltak, így én is le fogok.
2020. dec. 22. 18:35

A központi fűtések az épület lakástulajdonosainak közös vagyonát képezik, a működtetés, karbantartás közös feladat. Az ilyen rendszerekről való leválás bonyolult probléma, amit meg lehet közelíteni jogi, gazdasági és műszaki szempontból, az egyén és a közösség oldaláról egyaránt. Összességében vizsgálva a kérdést nem javasolható a lakóközösségeknek, hogy teret engedjenek az ilyen megoldásoknak!

Ha a lakóközösség, a társasház hozzájárul egy-egy lakás központi fűtésről való leválásához, saját érdeke ellen cselekszik. Általában nem valósítható meg az összes berendezés eltávolítása a lakásból (például a függőleges összekötő vezetékeknek a lakásban kell maradniuk), ami megerősíti azt, hogy a leválónak továbbra is teherviselőnek kellene maradnia a közös tulajdont tekintve. További probléma, hogy a lakásban maradó vezetékeknek a hőleadását meg kell gátolni, és ha ez meg is történik, azt rendszeresen ellenőrizni kell.

Azoknál az épületeknél, amelyeknek a tervezése és építése nem készült fel az ilyen beavatkozásra (rossz adottságú belső falszerkezetek) a lakások közötti hőforgalom túlságosan nagy, a kivált lakások továbbra is fűtöttnek tekinthetők. A lakáskiválások egyre rosszabb helyzetbe hozzák a bentmaradókat, a rendszer fajlagos kihasználása egyre rosszabb lesz, előbb-utóbb be kell avatkozni a hőtermelő egységeknél, ez - és az esetleges végső megszüntetés is - a bentmaradókat terhelheti.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - B5ba0302d9)
2020. dec. 22. 18:33

Sehogy. Nekünk egy olyan lakásból halt meg rokon, évekig lakatlan volt, nem tudtuk megtenni, hogy ne fizessük a fűtést.

Mondjuk akkor még nem volt mérőóra.

3. levarosbukta (válaszként erre: 1. - B5ba0302d9)
2020. dec. 22. 18:32
Nincs rá mód! Minden átmenő csővel ki kellene kerülni a lakásodat, ami lehetetlen. Feltételezem távfűtésről van szó!
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - B5ba0302d9)
2020. dec. 22. 18:29

A társasházi törvény lehet nem is engedi.

A mérőóra nem megoldás?

2020. dec. 22. 18:16
Van erre valamilyen mód?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook