Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társasházi lakáson, lehet egyszerre 2 biztosítás? Egy, amit én kötöttem, a másik amit a társasház kötött, és fizetem a közös költséggel?! fórum

Társasházi lakáson, lehet egyszerre 2 biztosítás? Egy, amit én kötöttem, a másik amit a társasház kötött, és fizetem a közös költséggel?! (tudásbázis kérdés)

11. Mari20
2012. szept. 14. 13:48

igen, nekem is kettő van

a társasház fizeti az épület biztositást

én a lakáson belüli és felelőség biztositást


nem árt ha egy helyen van :)

10. Roza78 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 13:59
Visszajár ,nekünk 4évre visszamenőleg kifizették.
9. michelle.r (válaszként erre: 6. - Stevebajro)
2012. szept. 13. 13:56
Vissza nem jár, csak módosíthatod. Kérd el a ház biztosítási kötvényét és minden olyanra kösd meg, amit a ház biztosítása nem térít. Pl. ha nálad csőtörés van és eláztatod az alsó lakást, arra nem szól a ház biztosítása.
8. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Stevebajro)
2012. szept. 13. 13:56

Vissza nem jár, ez azért más tészta, mintha önszántadból kötsz egy lakásra 2 biztosítást.

A TH az egész épületre kötötte, amiben a Te lakásod is benne van. A kettő nem ugyanaz.

Ez esteben át kell dolgozni a lakásbiztosításotokat, csupán ingóság biztosításra.

A bank pedig a hitelfedezeti bejegyzést a társasházi szerződésre teszi.

bemész, üf.szolg, elmondod bajod, és megcsinálják. Egyszerű

2012. szept. 13. 13:53
szia. nálunk is két biztosítás van. egy a társasházi, ami csak a társasházt biztosítja. (pl tetőjavítás, külső szigetelés) a másik a külön kötött ingóság
2012. szept. 13. 13:51

hitelből vettük a lakást, és a bank ragaszkodott a biztosításhoz! Hát most megnéztem a papírt, és mi nem is kötöttünk ingóságra! Mert még szinte semmi sincs a lakásba!

Ebben az esetben visszajár a pénz, a biztosítónktól? Jogszabály is azt írja, hogy nem lehet 2biztosítás! Eléggé, képben volt az ügynök! :-(

5. Nala63 (válaszként erre: 4. - D1eb7dd316)
2012. szept. 13. 13:42
Így van:))
2012. szept. 13. 13:42

Társasházak csak az ingatlant biztosítják, az ingóságra nem terjed ki a biztosítás köre. Ezt célszerű megérdeklődni, megnézni a kötött szerződést.

Az ingóságaidra pedig külön biztosítást kell kötnöd, ugye ide tartoznak a bútorok stb.

2012. szept. 13. 13:41

lehet, csak minek?

mi azt csináltuk, h a közös képviselőtől kikértük a társasház biztosítási papírjának a másolatát, és csak oylan biztosítást kötöttünk a lakásra, aminek a pontjai nincsenek átfedésben a társasházéval. Jó biztosítós szakember tud ebben segíteni, ha viszed a társasház biztosítási papírjának a másolatát magaddal, amikor a lakást biztosítod!

2. Nala63 (válaszként erre: 1. - Stevebajro)
2012. szept. 13. 13:40
Igen,mert amit te kötöttél az ingóságra szól,amit a ház, az pedig magéra az épületre, a különböző károkra.Amit te kötöttél ott megmondtad,hogy a házon van biztosítás és csak az ingóságot szeretnéd biztosítani?
2012. szept. 13. 13:36
Társasházi lakáson, lehet egyszerre 2 biztosítás? Egy, amit én kötöttem, a másik amit a társasház kötött, és fizetem a közös költséggel?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook