Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közös udvarú társasházi lakásban lakni fórum

Közös udvarú társasházi lakásban lakni (beszélgetős fórum)


1 2
27. Winnifred (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. aug. 18. 07:54
Sajnos én sem tudok jókat írni. A házirendben elvileg le van írva, hogy a közös udvar pihenésre való, állagára vigyázni kell, játszótérre nem alkalmas (már csak azért sem, mert kicsi). Ehhez képest a gyerekeket oda küldik le a szülők, így a fsz-i lakások megőrülnek a zajtól, esélyük sincs, hogy kiüljenek a teraszukra/erkélyükre, de még a lakásukba is nagyon behallatszik, mivel a házfalak visszaverik a zajt. A gyerekek már rengeteg kárt okoztak, szétverték a locsolórendszert, a kerti lámpákat, a növényeket, kővel bedobták a mélygarázs üveg tetejét (alatta parkoló autóban kár keletkezett). Mondanom sem kell, ezeket közös pénzből javítják meg... Az egyik erkélyre nagy kutya van kizárva, az mindenre ugat, éjjel is. Veszekedés, gyereknevelés, bulizás kihallatszik, visszhangzik a házfalak között. Áldom az eszem, hogy mi saroklakást vettünk, ami nem az udvarra néz...bár még hozzánk is behallatszik néha. De soha többé közös udvaros társasház.
2016. aug. 18. 07:00

Egy 24 lakásos társasházban lakom a földszinten. Nálunk az udvarba nem állhat be autó (kivéve áruszállítás). Nagyon szép kiemelt virágoskert van amelyet többen gondozunk. Karácsonykor közös fát állítunk 3-4 órás ünnepséggel. Minden szinten virágláda, a földszinten függő kaspók (és természetesen benne virágok). Mindenki köszön.

Soroljam még?

25. A.Vackor (válaszként erre: 22. - 7ea0409bca)
2016. aug. 17. 17:36

Összejöhet...

Nálunk a régi házban szuper banda volt. 7 lakás, a hasonló korúak ( 4 család) összebarátkoztak.Volt közös sütögetés, játszás, vigyázás egymás gyerekeire. Még nyaralni is voltunk együtt.

2-vel semleges/ normális viszony volt. A maradék egy totálisan idióta volt. Mindenhol van hülye sajnos.

A mostaniról ilyen jókat nem tudok írni. Van itt is baráti kapcsolat, meg összejárás, vannak a semlegesek ( ami még teljesen jó), és van egy olyan 😈😈😈😈😈😈😈😈 hogy borzalom!!! A kerület réme. Híre van a rendőrségen. Persze személyiségzavar vagy más agyi gixer is bejátszik nála. Hát ő sajnos nem bírja elviselni, hogy élnek körülötte. Ha tehetné kiirtana mindenkit aki mozog.

Jól nézd meg a szomszédaid, hogy kik mellé költözöl!

2016. aug. 17. 15:42
Viccelsz? Még a családi háznál is necces, ha néhány "közeli" szomszéd duhajkodik, hangos a kutyája, büdös a kukája, hangos a felesége, stb.... Legjobb lehet tanyán, ott senki sem zavar :D
2016. aug. 17. 10:03
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását. Eléggé lehangoló, de sajnos eddig csak negatív tapasztalat jött. Ezek alapján biztos, hogy nem költöznék ilyen típusú lakásba.
2016. aug. 17. 05:56

A DNS sztori megtörtént eset, annyi különbséggel, hogy az illető végül nem küldte el bevizsgálásra a cuccot :DDD


De hogy egyáltalán gondolati síkon is megjelent az agyában a lehetőség, már borítékolható volt a rossz szomszédi iszony ;))))


Természetesen kifogható egy jó társaság is, esélye kb mint a lottó ötösé (van, de nem számottevő :DDDD) :)))))

21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - F69d833ffc)
2016. aug. 16. 20:30

Úgy van. Ez ilyen sorház. Elől egybe udvar hátul osztott.


Igazából nem lenne olyan vészes. Csak időnként a faxkivan XD

2016. aug. 16. 20:29
Laktam ilyen helyen,16 lakás,néhánynak saját udvarrész,de volt egy közös placc is:rendszeres bulik,sütögetések(volt olyan,hogy a bejáratnál ültek,alig tudtam bejutni a saját lakásomba...)Egyszer az egyik lakó ugrálóvárat hozatott,ami a saját kertjébe nem fért el...szerencsére nem voltunk otthon aznap (mert ha otthon lettem volna,valószínűleg kinyitom az ablakot és egy késsel elintézem az ugrálóvárat-ugyanis gyakorlatilag az ablakomba belógott...de akár le ugorhattam volna....)
19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2016. aug. 16. 20:07

A ház előtt. Vagy a garázsban. Csak van akinek nincs garázs. Plusz van ahol családonként 2 autó. Egy olyan helyen ahol 13 lakás van. És ennek a 15-16 autónak nem sok a hely. "Drága" közvetlen szomszédom a mi ablakunk előtt áll. Szóval ha kinézek az ő szarja van szem előtt...

A másik oldalról szintén a ház előtt. Szóval reggel kiállni a garázsból szép művelet...

2016. aug. 16. 19:16

Ami mindenkié, az egyfelől szabad préda mindenki számára, másfelől pedig senkié igazán.


Soha nem fogod tudni kényelmesen, a sajátodként használni, viszont elég egy idióta, aki szerint a mindenki az csak az övé, és kész a baj.


Ne abból indulj ki, hogy minden ember egyformán él, egyforma értékrenddel, életstílussal, életrenddel, szórakozással, stb.! Sőt. Nagyon nem.

2016. aug. 16. 15:51
Gondolj bele: hányan rohangálhatnak, sütögethetnek, parkolhatnak, motort bőgethetnek és még ki tudja mit csinálhatnak az ablakod alatt... aztán ha közös a kert, milyen alapon kéred hogy ne menjenek oda?
2016. aug. 16. 15:49

Ha van írásban valamilyen lefektetett megállapodás pl az udvarhasználatról, az jó irány, de még arra is tojik sok lakó.

Egyébként srmmi pénzért nem mennék társasház földszintjére. Nem véletlenül az a legolcsóbb.

15. Aryana (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2016. aug. 16. 14:29

Nekem sem volt saját parkolóm. Az udvarban állt mindenki autója egymás mellett szépen sorba, érkezési sorrendben. Ezzel nem is volt baj. Viszont a gyerekekre nem szólhattam rá, hogy ne az én autómra rugdossa a labdát/focit :O

Ez volt az egyik gondom.


A másik, hogy hiába szerettél volna pihenni, ha olyan zajt csaptak az ablakod alatt, hogy lehetetlen volt.


És sorolhatnám...

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - 2ab16d5612)
2016. aug. 16. 14:22
Nincs mindenkinek saját parkolója?
13. f69d833ffc (válaszként erre: 12. - 2ab16d5612)
2016. aug. 16. 14:15

Az mit jelent, hogy csak a front udvar közös? Van saját lekerített kertrészetek is?


Az is érdekelne, hogy ahol fel van osztva az udvar, és lekeríthető a saját terület, ott jobb-e a helyzet.

12. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. aug. 16. 14:11
Nálunk megy a meccs hogy ki hova parkol. Kinek a macskája csinál hova. Zaj. Tolerancia hiány stb. Bár nekünk csak a front udvar közös.
11. f69d833ffc (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2016. aug. 16. 14:08

Persze hogy mindenhol kell tolerancia. Csak arra gondolok, hogy ahol kerítés adja a határokat, mint pl. a különálló családi házaknál, az egyértelművé teszi, hogy ki meddig mehet el, míg egy közös udvarú házban ez nem ilyen egyértelmű.


Egyenlőre a mérleg negatív, az eddigi vélemények alapján.

10. f69d833ffc (válaszként erre: 8. - Aryana)
2016. aug. 16. 14:05
Köszönöm. Eddig nem túl biztatóak a vélemények. Remélem, azért van akinek összejött. :)
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - F69d833ffc)
2016. aug. 16. 14:02

Foglalkoztam több társasházzal, szinte mindbe visszajárok, ilyen probléma, mint amiket felsorolt, egyik helyen sincs.

Kutyaürülék dns vizsgálat, hááát, biztos van ilyen, valahol. :)

Emberként kell viselkedni, kell tolerancia, az tény. De hol nem kell, ahol több ember él szinte együtt?

2016. aug. 16. 14:02

Laktam 2 évig.

Soha többé, még ha ingyen adnának lakást, akkor sem.

Számomra horror volt...

2016. aug. 16. 14:00

Hát drága, akkor költözz be, oszt megtudod :DDDDDDDDD


Várlak vissza, a tapasztalataiddal ;))))))

6. f69d833ffc (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. aug. 16. 13:57
Nem szeretek általánosítani, várom a pozitív tapasztalatokat is. Neked esetleg van?
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - F69d833ffc)
2016. aug. 16. 13:52

Nem jött össze neki.

Ugye azért azt nem gondold, hogy ez az általános?

2016. aug. 16. 13:51

Logikus...


Nagy ívben kerülendő :))))

3. f69d833ffc (válaszként erre: 2. - 7ea0409bca)
2016. aug. 16. 13:47
Huh! Ez nagyon durva. Ilyen rossz tapasztalataid vannak? Azért írtam ki a kérdést, mert volt egy érzésem, hogy több a konfliktus lehetőség, mint pl. egy panellakásban, de azért ennyire rossznak nem gondoltam. Lehet, hogy ezért hirdetnek olyan sokat ebből a típusú lakásból?
2016. aug. 16. 13:18
Ha imádsz veszekedni, verekedni, ürülék DNS tesztjéért fizetni (mert amúgy rád hárítják az árát, ha be akarják bizonyítani, hogy a te nem létező kutyád csinált oda:DDD), akkor hajrá! :DDDD
2016. aug. 16. 12:59
Lakásvásárlás előtt állok. Vidéken családi házban laktam, most egy lakótelepiben vagyok bérlő. Sok olyan lakást hirdetnek, ami földszintes, többlakásos ház egyik lakása, közös udvarral. Ilyenben nincs tapasztalatom. Szeretném tudni, nem okoz-e problémákat a közös udvarhasználat. Aki ilyenben lakik vagy lakott, írna tapasztalatot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook