Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös felügyeleti jog válás után fórum

Közös felügyeleti jog válás után (beszélgetős fórum)


2020. dec. 12. 10:29
Nálunk nem tudom mi lesz. Férj nagyon elzárkózi ka válástól, próbálkozik, de részemről már 98%-ban lezárt a dolog....
25. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 22. - Mujoka)
2020. dec. 12. 10:26

Ekkora egy szemetet!

A két fiút szeretné a lányt nem? Milyen apa az ilyen??

Harcolj értük!

24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Mujoka)
2020. dec. 11. 14:34
Megértelek! Elég a gyermekeknek feldolgozni a válásotokat, hogy még a testvéreket is elválasztani egymástól. Bele ne menj, harcolj!
23. birebora (válaszként erre: 22. - Mujoka)
2020. dec. 11. 14:04

Jézusom! Megértelek, a testvéreket elválasztani egymástól nagyon kemény és természetes, hogy harcolsz mind a háromért.

Kitartást és erőt kívánok neked!

22. mujoka
2020. dec. 11. 13:30

Sziasztok!


Sajnos én is válok 18 év után 3 gyermekkel 10,8,7 évesek úgy indultunk neki közös felügyelet heti megbontás 3 testvér együtt. Ehelyett a volt férjem meggondolta magát és hogy ő akarja a két fiú kizárólagos felügyeletét én meg maradjak a kislányommal. Így kőkemény válás lesz és részemről harc a 3 gyermekért kizárólagos felügyelettel évekre számíthatók :-(

2020. nov. 26. 07:35
Tegnap beszéltem egy ismerősömmel, ott 2 fiú van, 5 és 7 évesek. Kb 2 éve váltak el és közös felügyelet van, heti váltásban. Persze nem így kezdtek, hanem kb.3 napos váltosokabn fél évig, aztán térték át erre. Náluk működik és mindenkinél szeretnek lenni a gyerekek.
20. pteri
2020. nov. 25. 18:46
Én egyébként 2 olyan párt ismerek, ahol azért döntöttek így, mert egyik szülő sem akart elválni a gyerekektől. Mindkét esetben a kisebb gyermeknek okozott ez problémát, így az egyik szülő inkább engedett, és visszatértek egy hagyományosabb beosztáshoz. Lehet, hogy nagyobb gyerekekkel működne?
19. pteri (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. nov. 25. 18:41
Pont ezt mondta a pszichológus is. Hogy a biztos pont hiányzik. Inkább legyen egyik szülőnèl a bázis, de egyezzenek meg, hogy a másik bármikor elviheti, eljöhet hozzá, nem csak 2 hetente.
18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 16. - Muraja)
2020. nov. 25. 16:29

Én is így gondolom. Illetve nálunk apuka nagyonnszeteti és ragaszkodiknos a gyerkőchöz.

De mi már nem tudunk együtt élni..

17. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. nov. 25. 16:28
Jézusom, na az nem normális dolog!
16. Muraja
2020. nov. 25. 15:21
Gyereknek joga van mindket szulöhöz egyforman , mas megoldas csak önzö visszaelles a gyerekek jogaival illetve manipulalas .
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Imisz)
2020. nov. 25. 15:11
Ez így akkor oké! Mert volt olyan ismerős házaspár, ahol a 2 gyereket megosztották egymás között azzal, hogy akkor egyikőjük sem fizet a másiknak gyerektartást, és felváltva találkoznak a gyerekekkel... no ez a legembertelenebb módi. Szerintem.
14. Imisz (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2020. nov. 25. 14:58

Lehet félreérthetően írtam, bocs. Az egyik munkatársnak aki így él 1 gyereke van. A másiknak van 2. Ők egyszerre vannak anyánál vagy mennek apához. Tehát együtt nőnek fel.

A gyerekek meg igen jól alkalmazkodtak a helyzethez

-így kívülről nézve-.

13. papája (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2020. nov. 25. 14:58
Nem, az sem jó. Az a helyzet, hogy nincs jó megoldás. Mindenképpen a gyerek a vesztes. Tény, hogy a sok rossz közül a legjobbat kell megtalálni a gyerek egyetértésével.
12. birebora (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2020. nov. 25. 14:48
Én nem így értettem, szerintem egyszerre vannak két hetente hol az anyunál, hol az apunál.
11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. nov. 25. 14:45

Mert az jobb szerinted, hogy két henete 2 napot látja az apját?

Nem gondoltnám.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Imisz)
2020. nov. 25. 13:51
Ezek szerint a két gyerek sohasincs egyszerre ugyanannál a szülőnél? Vagyis ők egymással szinte csak köszönő-viszonyban vannak, és nem együtt nőnek fel, mint ahogy a testvérek szoktak??? Lehet, hogy a szülőknek ez így jó, és a gyerekeknek?
2020. nov. 25. 11:25

A gyerekkel ping pongoznak. Hol az egyik, hol a másik térfélen játszik. Nincs az életében állandóság, biztos pont.

Nem hiszem, hogy ez optimális.

8. semleges (válaszként erre: 7. - Imisz)
2020. nov. 25. 09:02
Én ezt el nem tudnám képzelni, de ahogy leírod akár még lehet jó is. Ha már úgy alakul egy család élete akkor ki kell belőle hozni a legjobbat ami mindenki de főleg a gyerekek számára optimális.
2020. nov. 25. 08:40

Nekem két munkatársnál is működik. Nem akar senki szabadulni a gyerektől (gyerekektől)náluk, mindkét fél szivesen tölti az idejét velük, nem nyüg, nem teher ahogy Papája írta. A gyerekek mindkét helyen biztonságban érzik magukat, szeretnek itt is, ott is lenni.

Hetes váltásban vannak, az egyik párnál -bocs, volt párnál- van úgy, hogy hétfő vagy péntek délután van a váltás de ez a gyerek külön órája miatt. Reggel még anyuka viszi, délután már apuka megy érte vagy fordítva.

Szerintem ez csak intelligencia kérdése, mindkét pár normálisan vált el, nem a másik kisemmizése, alázása, sárba tiprása volt a cél. A gyerek körül mindent meg tudnak beszélni kezdve a szünetek-nyarak, nyaralásoktól a születésnapjáig, iskolai bevásárlástól tényleg a legapróbb dolgokig mindent.

Látom, hallom a telefonokat az ex-el, mesélik szóban a történéseket. Szóval véleményem szerint működhet ha mindkét fél úgy akarja.

2020. nov. 25. 08:07

Ez nem jó dolog. Általában akkor alkalmazzák a szülők, amikor mindkettő szabadulna a gyerektől, de ezt a nagy szeretet és törődés látszatába burkolják.

Előbb-utóbb hárítanak, nem hogy mindkettő, de egyik szülő sem törődik a gyerekkel.

Egyik szülő sem akar tartásdíjat fizetni, egyik sem akar intézkedni, törődni.

A gyerek nagyon rosszul jár, elveszíti a biztonságot, a törődést. Egy tárgy, egy megoldandó feladat lesz csupán.


Tisztelet a kivételnek és itt kérek bocsánatot tőlük.

2020. nov. 24. 21:38

Illetve a tapasztalat az, hogy nem működik és nem is jellemző, hogy alkalmaznák.

Jellemzően a gazdagabb szülők szoktak élni vele, épp azért, mert mindkettőre nagyobb terhet ró anyagilag.

2020. nov. 24. 21:37

Valóban nem működik.

Nagy együttműködés és egyetértés kell hozzá a szülőktől. Ha ez megvan, akkor talán el se válnak...

kell ugye fizikai feltétel is: ne éljenek egymástól túl messze, a gyerek mindkettő szülőtől tudjon járni iskolába, mindkét szülő tudjon kialakítani szobát, helyet neki, hiszen mindenhol lesz a gyerek, felváltva.

2020. nov. 24. 20:26
Én meg pont azt olvasom, hogy jól működik.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Ba7da9cfc0)
2020. nov. 24. 19:34
Egy pszichológus előadásán hallottam, hogy próbálják lebeszélni róla, ha lehet a bírót ha tőlük véleményt kérnek, mert tapasztalatuk szerint nem jól működik.
2020. nov. 24. 18:37
Közös felügyeleti jogról érdekelnének tamasztalatok. Működik? Kinél, hogy működik? Kinél mennyi időt tölt a gyerkőc?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook