Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közös felügyelet fórum

Közös felügyelet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. michelle.r (válaszként erre: 46. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 21:46

Miért lenne büntetve? Egyik héten az egyik szomszéd gyerekkel találkozik, másikon a másikkal.


Magyarországon nagyon anyapárti a bíróság, ha itt megosztott felügyelet rendeltek el, annak megalapozott oka van. És bár nehéz lehet, anyuka inkább örüljön, és legyen büszke, hogy olyan apát választott a gyerekeinek, aki a válás után sem akar hétvégi papa lenni, havi pár ezerrel letudni a költségvetést, hanem részt akar venni az életükben.


Nem a gyerekeknek nehéz ez, hanem a szülőknek és teljesen érthető, ha fájdalmasan érinti. De ha mindkét szülő alkalmas, akkor akár apa is vihetné őket.

98. michelle.r (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 21:41

Egy gyerek nem attól érzi magát biztonságban és stabilitásban, ha mindig ugyanabban az ágyban alszik, hanem attól, ha érzi, mindkét szülőjére mindig, és minden körülmények között számíthat és szeretik.


Messze nem ideális a helyzet, de még mindig jobb, mintha apa egy semmirekellő lenne, aki nem törődik velük, anya meg egy mártír, aki belerokkan a nevelésükbe.


Jó néhány ilyet láttam már, ha a felnőttek jól kezelik, a gyereknek nem fog ártani.

97. lolka (válaszként erre: 94. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 20:55

A barátaimnál azt látom, ahol hétvégi apuka van, ott felületes gyerek-apa kapcsolat alakult ki, és minden teher, felelősség az anyán van. Ahol jobb a helyzet, úgy oldották meg, hogy hétvégén a gyerek az apjával van, de hétközben is szerveznek közös programokat.

Egy barátoméknál közös felügyelet van, de nem hetente, hanem 3 naponta mennek az apjukhoz vagy az anyjukhoz, 2 gyerek, évek óta működik, de ott a szülők is meg tudják beszélni, ha éppen valamelyikük nem ér rá. Sokat dolgoznak, sokszor a nagyszülők hozzák el a gyerekeket az iskolából.

96. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 20:44

Az enyémek nem kérnék tőlem ezt, mert nálunk nem lenne rosszabb a viszony. Megpróbálnék barát maradni az apjukkal és én eleve csakis közös felügyeletben gondolkodom. Sőt, biztos vagyok benne, hogy nem ő menne értük, de még így is, hogy tudom, ez nem lenne szempont.


De előttem van egy jó példa mert a sógornőm így van, ők tök barátok maradtak az ex-el. Gyerektartás sincs és elosztják a költségeket. Mindketten dolgoznak teljes munkaidőben ezért nagyon sokáig leginkább az apai nagymama ment érte, és ott is aludt. Ma már 18 éves, ő szinte észre sem veszi a különbséget, mert már egyedül megy ide-oda, egyszer az apjánál, egyszer az anyjánál alszik.

95. lolka (válaszként erre: 93. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:48
Nem hiszem, hogy az apjuk erőltetné ezt a helyzetet, ha a gyerekek nem szeretnének vele is lenni. Nehéz ügy, mert biztos mindketten nagyon szeretitek őket és minél többet akarnátok velük lenni. De ha az egyik szülő csak hétvégi szülő lesz, az a kapcsolatukat vele is mássá teszi.
2015. ápr. 6. 19:46
Köszi mindenkinek aki hozzászólt.Ha van valaki aki ugyanebben a helyzetben van,szívesen beszélgetnék.Szép estét!!
93. Dittka24 (válaszként erre: 91. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:41
Nálam helyezzék el őket,mivel a gyerekeim is ezt szeretnék,velem lenni.
92. Dittka24 (válaszként erre: 88. - 3a5c305959)
2015. ápr. 6. 19:40
írtam pont az előbb,hogy nem borulok ki a gyerekeim előtt,nem sírok előttük.
91. lolka (válaszként erre: 84. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:39

Én úgy gondolom, a bíróság nem véletlenül döntött úgy, ahogy döntött. Azt maximálisan megértem, ha azt szeretnéd, hogy mindig veled legyenek a gyerekeid, de valószínűleg az apjuk is így érez. Sajnos ezt nem lehet megtenni, ezért a legjobb megoldást kell választani, ami nektek is és a gyerekeknek is a legjobb. Ha szeretik az apjukat, az apjuk is őket, jó apa, akkor a gyerekeknek is rosszabb lenne, ha ritkábban lennének vele, mint ahogy az is rossz lenne, ha veled ritkábban lennének.

Te milyen megoldást szeretnél, mire fellebbezel?

90. Dittka24 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2015. ápr. 6. 19:37

Mint írtam a fórumot azért hoztam létre hogy pl beszéljek olyanokkal,akik ugyanebben a helyzetben vannak.


Egyébként nem rohangálok mindennel a bíróhoz....ezt nem jól látod.

DE kiváncsi lennék,ha téged kérlelnének a gyerekeid,te hogy reagálnád le??vagy mivel segítenél nekik.......

89. fincsi5 (válaszként erre: 86. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:36

Ja, hogy nem hímes tojások? Oké.


Azt meg kár találgatnod, mit tartanék jó megoldásnak, ha még azt sem olvasod el, amit leírtam.

88. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:35

Szreintem meg pont abba az iranyba halad a trend hogy az apak is kaphatnak felugyeletet.

Te nem dolgozol igy konnyen itelkezel a dolgozo apa felett. Abba nem gondoltal bele hogy a birosagi targyalasok meg az hogy folyton ki vagy borulva is megviselik a gyerekeket? Anyukam meselte hogy mindig szomoru volt mikor elvitt minket apukam ket hetre. De sohasem mutatta, mindig mosolygott mikor elbucsuztunk, igy orommel mentunk. Szerintem ha lattuk volna hogy konnyes szemmel bucsuzik, mi sem akartunk volna menni apukamhoz.

Az allandosagrol probalj beszelni az apukaval, mert az tenyleg nem jo hogyha mindig masok hozzak-viszik a gyerekeket.

87. Dittka24 (válaszként erre: 83. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:33

Nem azt mondtam,hogy bejárkálnék a házába,ami egyébként hozzáteszem az én tulajdonom is :)Cssak ő lakja.....

Pár hónapja nem dolgozom,szóval eltudom azt a helyzetet is képzelni.

Csak én bementem a bíróságra és nem hazudtam le a csillagos eget is.

Lehet nem veszélyezteti a gyerekeket,csak lelkileg bántja őket,ami szerintem nagyobb gond.

Az a baj hogy mondhatom én itt a dolgokat,aki nem lát bele ebbe az egészbe soha nem fogja megérteni sajnos.

86. lolka (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 19:32

De azt biztos nem tartanád jó megoldásnak, hogy a gyerekek maradjanak egy lakásban, és hol az anyuka az új párjával, hol az apuka az új párjával költözzenek oda egy-egy hétre. :)

A gyerekek nem hímes tojások, jól alkalmazkodnak az új helyzetekhez, ha nem titkolóznak előttük, világosan megmondják, hogyan lesz és miért. Akkor félnek és szoronganak, ha nem tudják, hogyan lesz ezután és miért.

85. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:30

Hát egyrészt talán azért nem értesít ilyenekről mert te már amúgy is be vagy töltve arra, hogy rohanj a bíróhoz, másrészt ha te nem dolgozol, akkor nem tudhatod, hogy ha dolgoznál, te vajon mindig el tudnád-e vinni őket, és elmenni értük vagy meg kellene kérned másokat is arra, hogy vigyázzanak rá.


Annak pedig örülök, hogy van kapcsolatod, meg neki is, mert ez így jó, az élet megy tovább. Idővel rendeződni fog minden, meglátod. A gyerekek egyre nagyobbacskák lesznek és önállóak.

Apropó főzés...én mindennap főzök az enyémeknek, magamnak pedig heti 1x állítom össze előre a sajátom. Ettől függetlenül már az olyanokon is kerekedik a szemem, ha azt mondják, szaranya, aki nem főz a gyerekeinek (mert nem ettől függ az anyaság és nem minden nő tud főzni, de jó anya lehet), ugyanezt gondolom a pasikról, hogy nem ezen múlik, hogy jó apa, hogy főz nekik vagy sem.


De nem akarlak meggyőzni mert te már eldöntötted, hogy bármi áron fellebbezel, nem is nagyon értem a fórumot. Nincs ellene semmi használható ürügyed, ezért nem tudom, mennyire jársz sikerrel.

84. Dittka24 (válaszként erre: 79. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:29

Csak azért azt ne felejtsük már el,hogy Mo-n már megszokott,sőt elég sok helyen,hogy válás esetén az anyánál helyezik el a gyereket.Miért?mert általában minden családban az anya látja el a napi teendőket stb.


Ezzel nincsenek leírva az apák....

83. lolka (válaszként erre: 78. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:26

Elég faramuci helyzet lenne, ha te hoznád-vinnéd a gyerekeket az ő idejében, és járkálnál be a lakásába. :)

Szerintem ha te is dolgoznál rendes időben, jobban megértenéd és nem látnád ezt kifogásolhatónak. Biztos nem veszélyezteti a gyerekeket azzal, hogy más megy értük, nem vadidegenekre bízza ezt.

Azt hittem, valami komoly problémád van az exférjeddel, ami miatt rossz apának tartod.

82. fincsi5 (válaszként erre: 79. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:25

Nem így van, olvasd át, ha gondolod.

Egyetlen szóval sem mondtam semmit egyik szülőre sem.

2015. ápr. 6. 19:20
Na de tényleg nem azért írtam ide,hogy vita legyen,vagy szidjuk az apákat anyákat,hanem hogy megkérdezzem van-e még olyan aki hasonló helyzetben van mint én.
80. Dittka24 (válaszként erre: 77. - Lolka)
2015. ápr. 6. 19:18

Nem is ad arra a bíróság,hogy ki mit mond.Igen dolgozik........csak közben nem költ semmit a gyerekekre.Elég sok probléma van,ezt hosszú lenne leírni,de nem ennyire szép a történet.

Neki nem azért kellenek a gyerekek,mert ő mekkora apuka,hanem mert tudja hogy nekem ez fáj legjobban,hogy nincsenek velem.

BOsszú hajtja

79. lolka (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 19:16
Te csak egy oldalról nézed, mintha minden válásban az apa lenne a hibás, aki már meg sem érdemli többet az apaságot. :) Fordítva is nézhetnéd, mit szólnál, ha válás esetén te kapnád a kéthetente egy hétvégét, amit a gyerekeiddel tölthetsz. Nem éreznéd igazságtalannak, mikor te is ugyanúgy szereted őket, mint az apjuk, ugyanúgy hiányoznak neked?
78. Dittka24 (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2015. ápr. 6. 19:15

Én jelenleg most nem dolgozom,van kapcsolatom,úgy ahogyan az apának is.!Van olyan igen,hogy engem is megkérnek a lányok hozzam el óviból az ő gyereküket is.Nem ezzel van a bajom.Hanem azzal,hogy mindig más megy,nem a megszokott ember.Nem lenne ezzel gond,de a gyerekeimnek ezzel van gondja.Ráadásul olyan emberekre bízza ,akiknél nincsenek jó helyen.És egyébként ha ilyen gondja van mért nem lehet értesíteni engem.

Érted???Ezzel van a bajom,ha két ember szétmegy,akkor is kell annnyira inteligensnek lenni,hogy segítünk egymásnak.


Egyébként meg vállalt valamit,elmondta hogy tud úgy dolgozni,Ezt bizonygatta a bíróságon és mégsincs így.

77. lolka (válaszként erre: 65. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:11

Szerintem a bíróság arra nem ad semmit, hogy ki mit mond, megvizsgálják a szülők hátterét alaposan. Te is biztos azt mondtad, hogy jó anya vagy.

Te nem dolgozol? Mert ha csak ez a kifogásod az apjukkal szemben, hogy dolgozik, és nem ő tudja hozni és vinni a gyerekeket, az nem lehet baj. Gondolom, eltartja őket, valamiből meg kell venni az ételt, fizetni a számlákat.

76. fincsi5 (válaszként erre: 67. - Unom)
2015. ápr. 6. 19:08

Igen.Péntek délután 17: körül jön érte apuka, vasárnap este viszi vissza.

De olyan is van,akinél úgy "jött ki" , hogy a karácsony és most a húsvét is apukánál volt.

Ezt csütörtökön mondta az anyuka.

75. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Dittka24)
2015. ápr. 6. 19:08

Te meddig dolgozol? Mert nálunk is azért nagyjából így van, hogy sokszor megy más a gyerekekért, mi anyukák szintén beosztjuk, hogy egyik héten egyikünk megy több gyerekért, másik héten a másik. Mindezt azért mert nagyon sok munka munkaideje nem követi az iskolák, ovik nyitási/zárási idejét.


Persze mivel mind házasok vagyunk, ezen ugye nem akad fenn senki, de ha valaki elvált, akkor azon ki kell ennyire akadni, hogy nem ő megy értük? Szerintem nem. Valami olyasmire gondoltam, hogy esetleg azzal jössz, hogy nem megy el értük mert a kocsmában ül.


Én a helyedben nyitnék és kihasználnám azokat a napokat, amikor nem nálad vannak. Gondolj bele, 2 gyerekkel, ha csak kéthetente egyszer tudsz találkozni egy egy esetleges udvarlóval (mert az élet megy tovább!), nagyon kevés esélyt adsz magadnak. Viszont egy hét szabadidő már egész jó, ezalatt elmehetsz kondizni, barátnőzni, ismerkedni.


Ha meg egyedül gubbasztasz otthon 1 hétig, jóhogy ilyeneken kattogsz, hogy mi lehet a gyerekekkel. Ha most elszakítod őket az apjuktól, lehet, hogy abba is beleszoknak és fokozatosan leépül a viszonyuk, ezért én egyetértek a bíró döntésével.


Egyébként én is nagyon anyapárti vagyok de mivel olyan sok a lelépős apuka, örülni kell azoknak, akik normálisak, nem akadályozni őket.

74. 3a5c305959 (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 19:08
Na en most arrol beszeltem (es tobbszor is kiemeltem) hogyha az apa is felelossegteljes es szereto szulo. Egyebkent meg hany olyan apuka van aki szeretne ha a 2-3 eves gyerek mar nem aludna veluk egy agyban, de anyuka ragaszkodik hozza. Nemcsak az elvalt apukak lehetnek ilyen "szemet onzok".
2015. ápr. 6. 19:08
Nem rossz az ha a gyerek ugyanannyi időt tölt az anyjával mint az apjával.Csak az az idő tényleg annyi legyen.Ne az legyen,hogy elviszem azért mert itt kell lennie,közben meg valaki más vigyáz rá.
72. unom (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 19:06

Akkor normális emberekről beszélünk.

Az egymással való bunkózás az,ami a legjobban megviseli a gyerekeket, a legtöbb váálás után pedig ez megy. Ld. lentebb, 82 km-re költözni, hogy az apának esélye se legyen normális kapcsolatot kialakítani a gyerekkel.

A legkisebbik rossz szerintem a közös felügyelet.

71. 3a5c305959 (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2015. ápr. 6. 19:05
Nem ertem miert kerdezed. Evlatl szulok gyerekekent igen sokszor koszontem el a szuleimtol es mentem a masikhoz. Pont ez az hogy kethetente ket napja latja a regi megszokott kornyezetet. Miert lenne rosszabb ha az ideje 50 szazalekat ott toltene?
70. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Unom)
2015. ápr. 6. 19:04

Nem beszélhetsz normális családról, mert ha elválnak, már nem család.

Én, nem mint családtag, de sok gyerekkel napi kapcsolatban lévő, láttam, mennyire megviseli a gyerekeket. Úgy a válás, mint az, hogy hol itt vannak, hol ott.

Más a szokás, a megengedett anyukánál, más apukánál.

A szülőknek sem könnyű, de a gyereknek a legnehezebb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook