Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közös élet, közös vagyon, de hogyan? fórum

Közös élet, közös vagyon, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
23. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2015. dec. 9. 21:47
A házasság alatt szerzett vagyon nem feltétlenül közös és osztodik 50-50%-ban. Attól függ, hogy melyik fél BIZONYÍTHATÓAN mennyit tett bele. Tehát azzal, hogy összeházasodtok, még nem vagy levédve. A házassági szerződés jó ötlet, ha van min osztozkodni.
22. levarosbukta (válaszként erre: 20. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 17:18
Ha valaki bemeséli neked hogy kilenc éve árulja a lakását és nem tudja eladni akkor kellemesen hülyének néz téged.
21. 3b097083af (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2015. dec. 9. 17:06
Lassan a fel orszag ingatlana elado :(
20. a360345bdd (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2015. dec. 9. 16:30

fórumindító hsz-ből részlet:


"De legyünk realisták, vegyünk minden eshetőséget figyelembe, mi van, ha elválnak útjaink? Volt egy ismim, aki szintén közös lakást vett, hitelre, szakítottak, és a srác nem akart kiköltözni a lakásból, viszont pénze is alig volt a hiteltörlesztőre, nem hogy még kifizesse a lány részét a lakásból... "


Az exem 9 éve árulja a lakást! 9 éve lesném és várnám a pénzem!!!! Nem hinném, hogy a kérdező szeretne hasonló szituba keveredni!


De persze TE mindenkinél mindent jobban tudsz, azt is hogy nekem mennyi félre tett pénzem van, ugye?


OKOS VAGY! egyél kekszet, bonts egy pezsgőt, szórj szét konfettit és tapsold meg magad!

19. a360345bdd (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2015. dec. 9. 16:21
nem az a fórum kérdése, hogy én hol lakom és nem is tartozik rád! A pénzügyeim meg pláne nem :)
18. a360345bdd (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2015. dec. 9. 16:20
ha olyan pikk pakk el lehetne adni egy lakást, házat....
17. levarosbukta (válaszként erre: 13. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 16:19
Ez sem ördöngösség, eladják a lakást és mindenki a maga kis pénzecskéjével újra kezdi.
16. levarosbukta (válaszként erre: 12. - A360345bdd)
2015. dec. 9. 16:13
Ne is haragudj de jó nagy marhaságot tanácsolsz. Hogy mondhatsz ilyen hülyeséget hogy az egyik csak az ingóságot vegye meg a lakásba. Később azt a hajára is kenheti. Ha szét mennek akkor aki az ingóságot vette az megy a híd alá a másik meg röhög a markába. Hogyan lehet összemérni egy ótvaros tv-t meg egy hütőt egy lakással. Téged ha kipaterolnak a lakásból hova mész? Nem hinném hogy van annyi félretett pénzed hogy egy önálló lakást vegyél magadnak? Mész albérletbe mi? Klafa.
15. 3b097083af (válaszként erre: 14. - Simple)
2015. dec. 9. 13:50
Tiszta sor, es mindegy, hogy valas, halaleset, vallalkozas csodje, stb.
14. simple (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2015. dec. 9. 13:14
Nekünk házassági szerződésünk van, esküvő előtt kötöttük. Abban minden rögzítve van.
13. a360345bdd (válaszként erre: 11. - 052c0bd171)
2015. dec. 9. 11:52

hezitálás oka:


mi van ha évek múlva az egyik fél egy munkanélküli kis csóró lesz, hogy fizeti ki a másik tulajdoni hányadát? miből? És amíg van neki része a lakásban, addig kitenni se lehet!


Így már sokkal fogósabb kérdés, ugye?

12. a360345bdd (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2015. dec. 9. 11:51

Én áldom a józan eszem, hogy annak idején azt mondtam a pasinak, hogy vedd meg egyedül a lakást! (nem is tetszett, pocsék elrendezés, város szélén mindentől messze) én meg vettem hűtőt, mosógépet, tűzhelyet. Ráadásul az apja aláíratott velem egy papírt, hogy később esetleg házasság után sem lesz tulajdon részem a lakásból HACSAK nem fizetek én is törlesztő részletet és majd a befizetéseim szerint kaphatok százalékot a lakásból!!! Hozzáteszem azért is ellenkeztem a lakásvásárlásnál, mert egy másik igaz kisebb ingatlant hitel nélkül meg tudtunk volna venni együtt.


Szerintem egyikőtök vegye a lakást, a másik meg a mozdítható berendezéseket. Így külön menni is könnyebb lesz, ha szükségessé válik, ha meg nem akkor meg mindegy :D :D :D

11. 052c0bd171 (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2015. dec. 9. 10:28

1, Tulajdoni hányad a betett pénz arányában: szerződés, ügyvéd előtt. Mindent rögzíteni benne, hogy mi kié.


Ez alap. Mit kell ezen annyit hezitálni.

10. 9c57fd10dc (válaszként erre: 9. - 3b097083af)
2015. dec. 9. 10:21
Igen, sajnos ezt tapasztalom az ismerősök körében.
2015. dec. 9. 10:13

Legjobb, ha egyiknek sincs semmije.

Amelyiknek van valamije es tortenik valami, igen nehezen kapja vissza valamilyen formaban.

2015. dec. 9. 09:17
Mi ketten vettünk házat. A szerződésben 50-50-ben vagyunk tulajdonosok, ugyancsak a földhivatali papírokon is, mert később vettünk mellé egy plusz telekdarabot is. Minden felesben van. Fizetésünket külön számlákra kapjuk, de ha kell valami, az fizet, akinél épp van pénz. Jövőre összeházasodunk, akkor már más lesz a helyzet.
7. 9c57fd10dc (válaszként erre: 2. - 3b097083af)
2015. dec. 9. 08:45
Engem csak az érdekelne, hogy itt a fórumozók között milyen történetek, megoldások vannak.
6. 9c57fd10dc (válaszként erre: 3. - Diegóóó)
2015. dec. 9. 08:44

Láttunk már karón varjút.

Hallottam már olyan sztorit is, hogy jónak tűnő párkapcsolat tönkrement, s mikor szétköltöztek a csaj vitte a srác tévéjét....mikor a srác éppen dolgozott, akkor szépen kiköltözött a csaj, és a csaj úgy gondolta, hogy az is őt illeti, holott a szép nagy tévé már a párkapcsolat előtt megvolt.....

5. 9c57fd10dc (válaszként erre: 4. - Sanyinak)
2015. dec. 9. 08:42
Igen :-)
4. sanyinak (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2015. dec. 8. 21:46
Es a parod is ugy gondolja, h lassan ideje a lakasvasarlasnak?
2015. dec. 8. 21:28
Mi még nem vagyunk házasok, de egyutt elunk, kulfoldon, alberletben. Azert vagyunk itt, hogy megalapozzuk a jovonket es elso perctol kezdve kozos kasszan vagyunk. Egy szamlan gyulik a penz a lakasra. Nekem nem fordul meg ilyesmi a fejemben, ha netalan megis szetmennenk akkor egyertelmuen elfeleznenk az osszegyult penzt. Ha megvesszuk a lakast akkor mindkettonk neven lesz, de mar az eskuvot is tervezzuk.😊 A paromnak van egy orokolt kis haza falun. Az termeszetesen csak az o neven van/lesz, de valas eseten nem is tartanek ra igenyt.
2015. dec. 8. 21:24
Ha van/lesz vagyond, arrol lehet vagyonszerzodest keszitettni; ilyen es hasonlo kerdesekre talalta ki a jog a hazassagi szerzodest.
2015. dec. 8. 21:21

Sziasztok!


Nálam még nincs itt az ideje, de lassan eljön ez az idő is, mikor saját otthonom lesz... Vélhetően önállóan nem tudok majd lakást vagy házat vásárolni, valszeg a párommal együtt vennénk egy közös otthont.


De hogyan lehet okosan csinálni a közös otthon anyagi részét?


Ha összerakjuk a spórolt pénzünk, még arra is kéne egy kis összegű hitelt felvenni.


De legyünk realisták, vegyünk minden eshetőséget figyelembe, mi van, ha elválnak útjaink? Volt egy ismim, aki szintén közös lakást vett, hitelre, szakítottak, és a srác nem akart kiköltözni a lakásból, viszont pénze is alig volt a hiteltörlesztőre, nem hogy még kifizesse a lány részét a lakásból...


Mit javasoltok?

Ti hogyan csinálnátok?

Összeházasodnátok? Mivel a házasság alatt szerzett vagyonon osztozni kell?

Vagy elegendő lenne számotokra a tulajdonrész a közös lakásban?


Van pl olyan ismerősöm is, aki gyönyörűen berendezte a lakást, de tulajdonrésze nincs, nem házasok... Ha ők szétmennek, nem viheti el pl a sarokkádat a hóna alatt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook