Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő után közös a vagyon? fórum

Mennyi idő után közös a vagyon? (beszélgetős fórum)


2023. szept. 27. 14:36

ha az övé a ház a babavárót akkor is ki kell fizetni. Lett közös gyerek a babaváró felvétele után?

Bár teljesen mindegy, mert vissza kell fizetni piaci kamatozással megfejelve + a jelzáloghitelt és a támogatást is. Örülhettek ha nullára kijöttök adósság nélkül, a másfél millának pedig búcsút inthetsz

14. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 09:54

Válás esetén a babaváró hitel nagyobb probléma lesz, mint az, hogy mennyit kapsz az eladás után.

A 21 millióból semmi nem fog maradni, ha eladjátok.

A helyedben örülnék majd annak, hogy a befolyt összegből kifut minden és tartozás nélkül lépek tovább.


Gyermek elhelyezés, hogy lesz?


Ha jól számolok, akkor van egy 6,5 milliós lakás hiteletek+10 milliós babaváró+3 milliós támogatás. Reménykedjetek abba, hogy az eladás után nem kell majd még nektek fizetnetek. Ha fizetni kell még, akkor tuti, hogy abból nem fog kihagyni a férjed!


Maradék pénzetek nem lesz!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2023. szept. 26. 21:49
Igen azóta együtt élünk ès együtt törlesztettük.
12. _Berry_ (válaszként erre: 6. - Birebora)
2023. szept. 26. 21:32
Azt írta, hogy az önerő volt 1,5 milla, amit az akkor még nem feleség adott. A többi meg hitel volt, amit ezek szerint az akkor még nem férj vett fel. Viszont akkor legkésőbb (bár gondolom az együttélés alatt is) a házasságtól számítva már a közös vagyonból ment a törlesztés, tehát az is számít.
11. liliom10 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. szept. 26. 20:34
Küldtem üzenetet.
10. liliom10 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. szept. 26. 20:24
Nincs.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2023. szept. 26. 19:46
De minden rendben van, ugye?
8. liliom10 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. szept. 26. 19:41
Sajnos, semerre... :(
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2023. szept. 26. 19:13

Tudom, hogy nem ez a téma...


Merre jártál?

2023. szept. 26. 19:04
Ha a férj pénze 0 ft, a feleségé 1,5 milla miért csak a férfi nevére kerül az ingatlan? Csak én nem értem?
2023. szept. 26. 14:30

Ha csak a kérdésre válaszolok, úgy tudom , a házasságkötéstől számítva 10 év után. Amit előtte adtál bele, az a Te különvagyonod, de biztos bizonyítani kell.

Ügyvédhez kell menni !

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 14:07
Hát szerintem ha nincs egy átutalás a férj számlájára a 1,5 millióról, vagy valami papír, hanem a nő kivette a pénzt és úgy adta át, akkor nem fogja tudni bizonyítani. Ha jól értem a lakás meg még házasság előtt lett. Viszont ez még nem zárja ki, hogy a nő kapjon belőle valamit, hisz a felújítás értéknövelő volt, ami már a házasság alatt történt. És a felvett hitellel kapcsolatos dolgokért is közösen felelnek.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 13:49
Annyira nem egyszerű a dolog mint ahogy imént leírtam, de a lényeg az. Többet és biztosabbat ennél csak ügvéd tudna neked mondani, kb. 20 ezerért.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 13:46

Amit igazoltan te vittél a házasságba, az kétséget kizáróan a tied.

Ha a hitelt együttélésetek alatt vettétek fel és nem tudod igazolni hogy az önerőt házasság előtt szerezted és adtad a házba, a ház és a hitel is közös. Minden más is, jövedelemtől függetlenül amit a házasság alatt szerzett bármelyikőtök, az közös.

Ha más emberről van szó bocs, így volt egyszerűbb leírni. :)

2023. szept. 26. 13:02

Házvásárlás 2019. Csak a férj lett a tulajdonos. Feleség adta az önerőt a lakáshitelhet. Ez 1,5 millió kb. Akkor a házat 8.000.000 ft-èrt vette fèrj.Azóta együtt élnek ebben a házban. 2020-ban született közös gyerek. Nőnek előző kapcsolatból egy gyermeke már volt akit szintén ők nevelnek.

2022-ben házasság. Majd babaváró kölcsönt (10.000.000)vettek fel. Ebből újították fel a házat. Ebből visszaigényeltek 3.000.000 Forintot a gyerekek után felújítási támogatás címén.

Sajnos nem szépen alakultak a dolgok. Válás lesz a vége. Férfi megcsalta a nőt. Állandóan megalázza. Házat árulják. Jelenleg 21.000.000 Forintért.

Válás esetén a nő megkapja a vételár felèt? Mert a férfi állandóan azzal vagdalózik hogy az ő háza. Innen nem kap a nő semmit mert nem tudja mivel bizonyítani az hogy önerőt adott a hitelhez. Mert hogy ez lehet szívességi kölcsön is. Ami X év után elèvül.

Mire jogosult a nő?

Köszönöm szépen a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook