Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közönséges makacs szemölcs feketedik fórum

Közönséges makacs szemölcs feketedik (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 10. 14:21
Sziasztok e-mailen keresztül volt csak szakrendelés a kórházban. Azt mondták lehet pörkösödés okozza és kaptam szalicilsavas krémet. Kentem vele és egy idő után olyan száraz lett, hogy megpróbáltam steril tűvel felnyitni is fájdalom nélkül sikerült eltávolítani. Alatta szinte új bőr volt és betadinos kezelés után most picit hámlik a friss bőr és fájdalom nélkül lejött. Remélem nem nő vissza, ha igen akkor se egyből ekkorára és nem lesz ennyire zavaró. A szakrendelés küldök új képet róla.
13. janszi
2021. ápr. 5. 18:14

Bőrgyógyászhoz kéne menned ezzel.

Csak gratulálni tudok a fotelszakértőnek az ecetes tanácsáért,mutogasd neki is,hogy milyen szupi lett.Mert a józan ész ilyet nem diktál,hogy dunsztold ecetben.

12. kisj
2021. ápr. 5. 15:56

Ez nagyon csúnya. Én rohannék vele a bőrgyógyászatra.

Egyébként meg miért gondoltad jó ötletnek, hogy almaecettel felmaratod?

2021. ápr. 5. 13:31

Ez szerintem már el van fertőzve, begyulladva.

Betadinos kötést tennék rá és mindenképp kiszedetném sebésszel. A körmöd visszanő, ha sérülne is.

De ne várd meg, míg ez elterjed!

2021. ápr. 5. 13:09
Értem, mutattam orvosnak azt mondta szemölcs és mivel a körmömön nagyon közeli, nehéz kivágni sikeresen de fagyasztani meg roncsolódna a körmöm is. Egyszerűen megijedtem és étkezési almaecetet tettem rá és teafaolajat pattanásra is szoktam nem gondoltam, hogy ez ilyen szörnyű csak nem akartam roncsoltatni a körmömet vagy hogy elterjedjen mert nem lehet teljesen kiszedni . Angol oldalakon azt olvastam ha feketedik akkor kezd elhalni a gyökerei. Nem gondoltam hogy ez akkora gondot jelent hiszen almaecettel öblítem a hajamat is és semmi gond nem volt vele. De elmegyek akkor hátha ecsetelést ami eddig nem használt most sikerül vagy kizárja azt hogy valami szörnyű lett belőle.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Papája)
2021. ápr. 5. 12:49
A patikában sok mindent lehet kapni, de azt a förmedvényt, ami az ujjára nőtt, inkább orvosnak kellene megmutatni.
8. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 5. 12:32
Patikában lehet kapni Várehullató fecskefű ecsetelőt. Unokám talpán volt szemölcs - nem ennyire nagy - és szerencsére kiirtotta néhány hét alatt. Legalább éjszakára cseppents rá és ragaszd le cseppel átitatott sebtapasszal.
2021. ápr. 5. 12:25
Köszönöm a válaszokat kicsit pihentetem ha nagyon csúnya marad elmegyek orvoshoz.
2021. ápr. 5. 12:11
Elég rondán néz ki. A fekete rész lehet, hogy elhalt. Szerintem ne játssz vele otthon csodaszerekkel, hanem mindenképpen mutasd meg orvosnak. Mellesleg a másik kicsivel inkább most próbálj elbánni, mielőtt az is ekkora lesz.
2021. ápr. 5. 11:41

Én inkább egy elfertőződött sebnek látom.

Az a fekete elhalt rész lehet a tetején.

Azonnal bőrgyógyászhoz mennék vele.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 5. 11:29
Ház ez nagyon csúnya, sőt. Biztos nem kísérleteznék vele otthon.
3. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 5. 11:25

Szerintem ne bántsd, nagyon nem jól néz ki.

A sebészi beavatkozással (azon kívül, hogy nagyon fájdalmas) az a baj, hogy ha kivágják, vissza nőhet, ha bent marad a gyökere.

Ha tényleg szemölcs, akkor elvileg jó lesz rá a vérehulló fecskefű ami szerintem pont most fog virágzani. Ha eltöröd a szárát, sárga nedv jön ki belőle, ezzel kell bekenni a fertőzött felületet. Sokszor be kell kenni de hatásos, nekem már múlt ettől el szemölcsöm.

Vannak a gyógyszertárban is készítmények amik hatásosak szemölcsre, érdemes utána nézni. Volt egy nagyon jó ami pár nap alatt kiszárította az enyémet (igaz, az elég apró volt), csak már sajnos nem emlékszem a készítmény nevére. Egy másik teljesen hatástalan volt, szóval érdemes konzultálni a gyógyszertárossal, hogy melyiket ajánlja.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 5. 11:12
A teafaolajat, csak hígítva szabad használni. Menj el sebészetre, nehogy a körnöd is bánja, vagy csontgyulladásod is legyen. Nem játék.
2021. ápr. 5. 11:01

Sziasztok! Eléggé elkeserített, hogy már több mint 8 éve kijött ez a szemölcs. Évek alatt ennyire nőttt stagnált nem terjedt csak egy picike van a másik ujjamon. Olvastam, hogy almaecet leviszi ha éjszaka belemártom gézbe és leragasztom. Rettenetesen fájt egész éjszaka alig tudtam aludni az egész kezem égetett lüktett most fáj is. De az eddig bőrszínű nagyon apró fekete tetejű szemölcs 3nap alatt ilyen lett. Szerintetek ez jó jel? Nem merem kikaparni. Van esély rá hogy magától kiforduljon mert rettenetesen csúnya ha így marad. Elvileg a köröm miatt bőrgyógyászatonbrzt azt mondták nehéz kiszedni és terjedhet. Nagyon örülnék ha ez azt jelentené hogy elmúlik mert fáj és nem piszkáltam csak almaecet és teafaolajoztam. Köszi előre is a segítséget! :(


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook