Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért feketedik be a bőröm az arany alatt? fórum

Miért feketedik be a bőröm az arany alatt? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. máj. 30. 15:26

Az arannyal semmi gond, nem kamu. A bőr, bizonyos betegségek, hormonális változások hatására más más enzimet és anyagot bocsát ki magából. Ha ez éppen olyan, akkor az az arannyal érintkezve úgymond befogja a bőrt. Általában sötétszürke, feket színre.

A zöld az más, ott tényleg lehet, hogy az arany karátszáma nem megfelelő, vagy nem is arany.

2010. máj. 28. 21:47

Hali :)

Nálam is az arany fülbevaló színeződött el barnás-vörösre... mi lehet az oka?

2010. máj. 28. 21:29

Nem olvastam végig, lehet írta már valaki előttem.

A szervezetben fennálló gyulladást jelzi ha befeketedik a bőr az aranytól.

2010. máj. 28. 21:24

sziasztok!

A lányomnak nem a bőre feketedik be az arany fülbevalótól,hanem maga az arany!azt hallottam,hogy valami betegség jele lehet ez!Valaki tud mondani valamit???,

köszike

45. bobcsi2 (válaszként erre: 43. - Survivor3)
2009. ápr. 11. 21:37
Nemhinném hogy mindenem kamus.
44. bobcsi2 (válaszként erre: 41. - 1731424aa5)
2009. ápr. 11. 21:37
Köszi ezt a cikket.Igazság szerint fémérzékeny vagyok .Valószínű hogy a nikkel akkor a bűnös.De ez legalább nem viszket mintha bizsut teszek fel.
2009. ápr. 5. 18:54
Kamus az arany
2009. ápr. 5. 18:46
Van,akinek a menzesz alatt befeketedik az arany gyürű alatt a bőre.
41. 1731424aa5 (válaszként erre: 2. - Bobcsi2)
2009. márc. 28. 04:25

Sziasztok! Véletlenül tévedtem ide, de van egy ismerősöm akinek hasonló nyűgje volt és akkor utánajártam az "arany allergiának", be is kopizom ide mit találtam. Egyébként javasolnám a kutyaharapást szőrivel gyógymód alapelve szerint az aranykolloid oldat fogyasztását.

Íme a cikk, remélem hasznotokra válik!


"Harold Harris


Nem mind arany...


Ki ne hinné szívesen, hogy az ajándékba kapott nyaklánc "valódi arany" – annak ellenére, hogy zöldre festi a nyakat. De mit szól ehhez a vegyész?


Elõször is azt érdemes tisztáznunk, hogy mi a "valódi arany". A nyaklánc nem lehet "tiszta" arany – hiszen a 100%-os vagy 24 karátos arany túl puha az ékszerekhez. Az ötvösök rendszerint 14 és 18 karátos arannyal dolgoznak; ezekben 14/24, illetve 18/24 tömegrész arany van. (A karátot kb. 1300 óta használják. Az Egyesült Államokban 10 karátos lehet a legkisebb aranytartalmú ékszer, de fél karát hibát is megengednek, ezért elõfordulhat, hogy a 10 karátos tárgy csak 9,5 karátos, és 39,6 tömegszázalék aranyat tartalmaz. Angliában legalább 9, Franciaországban legalább 18 karátos aranyékszert szabad csak árulni.) Az ötvözet összetételét nem jelzi a "karát" megjelölés. A különbözõ színû aranytárgyak más-más ötvözõanyagokat tartalmaznak. Rendszerint a következõ fémekkel érik el az eltérõ színeket (az enyhén zöldes "zöldarany" ötvözetet ritkán használják):


sárga Au, Cu, Ag, Zn

fehér Au, Cu, Ni, Zn

vörös Au, Cu

zöld Au, Ag


Az aranyötvözeteket "savpróbával" tesztelik. A 9–10 karátnál kevesebb aranyat tartalmazó fémek a salétromsav hatására gyorsan megzöldülnek. Királyvízzel (kb. azonos mennyiségû salétromsavat és sósavat tartalmazó keverékkel) vizsgálhatók a 18 karátosnál értéktelenebb ötvözetek: a savcseppel érintkezõ fém azonnal halványsárgára változik, mert a színes ötvözõanyagok kioldódnak. A vizsgálatot sokszor "próbakõvel" végzik: a kemény fekete kõvel egy kevés fémet dörzsölnek le a kõ felületére és a tesztet itt végzik el, az ékszert pedig ismét hibátlanra csiszolják.


A fémek oxidálhatóságát, a színes sók kialakulásának lehetõségét fõként a standard elektródpotenciál alapján ítélhetjük meg. Az aranyötvözetek legfontosabb elemeinek adatai a következõk:


Au3+ + 3e– —> Au E0 = 1,42 V

Ag+ + e– —> Ag E0 = 0,80 V

Cu2+ + 2e– —> Cu E0 = 0,34 V

Ni2+ + 2e– —> Ni E0 = –0,23 V

Zn2+ + 2e– —> Zn E0 = –0,76 V


Az értékek jelzik, hogy az arany miért "nemesfém": az oxidálásához szükséges potenciál megközelíti a vizes oldatban elérhetõ maximumot. Ha az arany, illetve a réz oxidációjának standard elektródpotenciálját (–1,42, illetve –0,34 V) összevetjük a salétromsav redukciójának standard elektródpotenciáljával (0,96 V), látjuk, hogy a salétromsav nem oxidálja az aranyat, míg a rezet könnyen oxidálja. Az oxidáció lehetõségének latolgatásakor azonban azt is figyelembe kell venni például, hogy a fémion koordinációs vegyület képzõdése közben stabilizálódhat az oldatban; az aranyat oldó királyvízben a sósav komplexképzõ:


Au + 4Cl– + NO3– + 4H3O+ = AuCl4– + NO + 6H2O


Mivel az


AuCl4– + 3e– —> Au + 4Cl–


reakcióhoz tartozó standard elektródpotenciál 1,00 V, az arany oldódása a királyvízben termodinamikailag kedvezõ. A közönséges (vagy szulfidokkal szennyezett) levegõ elhomályosíthatja az ezüst, a réz vagy a nikkel felszínét, de az arany a levegõ, és külön-külön a koncentrált salétromsav vagy a koncentrált sósav hatására sem változik. A verejtékben lévõ kloridion meggyorsíthatja az aranyat ötvözõ fémek oxidációját, de az arany, ezüst és réz más fémekkel képzett ötvözetei kevésbé reaktívak, mintha az ötvözetek ideális oldatok lennének.


Amikor a "valódi arany" allergiás reakciót vált ki, mindig az egyik ötvözõfém a bûnös, többnyire a nikkel. Néhányan rendkívül érzékenyek erre a fémre. Az érzékenység rendszerint akkor derül ki, ha aranyozott fülbevalót kezdenek viselni. Mivel az aranyréteg nagyon vékony, és általában nikkelrétegre kerül, nem meglepõ, hogy a fülbevaló viselõje az arany kopása nyomán hosszú ideig érintkezhet a nikkellel is. A szervezet azonban egy korábbi érintkezés során "megtanulhatja", miként reagáljon ezekre az ionokra.


Hogy a nyakat zöldre festõ lánc arany-e? A 14 vagy 18 karátos arany legfeljebb csak annak a bõrét színezi, aki királyvizet izzad. Az aranyozott ajándék inkább okozhat csalódást, ám Agricola arra emlékeztet, hogy ez nem az elemek hibája: "ha a férfiak arannyal, ezüsttel, drágakõvel hatalmukba kerítik az asszonyokat, sokakat becstelenségre késztetnek, megvesztegetik a bírákat, és számtalan erkölcstelenséget követnek el, nem a fémeket kell okolni, hanem a férfiak lángra gyújtott, gonosz szenvedélyét".


A Journal of Chemical Education 1999. februári számában megjelent cikk alapján

40. c4f059c04b (válaszként erre: 39. - Bobcsi2)
2009. jan. 24. 17:46
Már pontosan nem emlékszem, de szerintem könnyen lejött amikor lemostam.
39. bobcsi2 (válaszként erre: 37. - C4f059c04b)
2009. jan. 24. 08:25
Az is érdekes lehet.Te is nehezen tudod lemosni magadról?
38. bobcsi2 (válaszként erre: 35. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 24. 08:24
Akkor mostmár megnyugodtam!Fura is lett volna ha ez betegséget jelent,hogy 20 éve tart és nem derült ki.
2009. jan. 23. 18:53
Nekem bizonyos fémek zöldre fogják a bőröm. Volt olyan gyűrűm amit ezért nem hordtam. Amikor szemüveges voltam, a szemüveg kerete is zöldre festette a fejem ahol hozzáért.
36. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 34. - D879a0c5b4)
2009. jan. 23. 18:40
Biztos hogy nem egyforma összetételű volt a két lánc.
35. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 33. - Bobcsi2)
2009. jan. 23. 18:39
Nem mindenkinek egy forma az ionos reakciója, de ez egyáltalán nem jelent betegséget.
34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 33. - Bobcsi2)
2009. jan. 23. 18:29

Öcsének volt két lánca. Az egyikkel nem volt semmi baj, a másik viszont pár nap alatt megfeketedett és megfogta a nyakát.

Igaz, nem aranyból volt, hanem ezüstből, de azért érdekes...

33. bobcsi2 (válaszként erre: 31. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 23. 17:44
De akkor miért nem mindenkin látszik ez a feketeség?
2009. jan. 23. 17:42
Hat, hogy en milyen buta is vagyok...)))
31. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 28. - Bobcsi2)
2009. jan. 23. 16:45
Minden fém fínom eloszlásban fekete. A bőrön a finom eloszlású fém okoz fekete elszíneződést, mert a pórusokba kerül.
30. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 23. - E6a07f094b)
2009. jan. 23. 16:39
Aki azt se tudja hogy a szervezet egészséges működéséhez savak kellenek az mit tud biológiából? Sósav szükséges, citromsav szükséges, tejsav szükséges, vajsav szükséges, aszkorbinsav szükséges, folytassam?
29. e6a07f094b (válaszként erre: 24. - Supin)
2009. jan. 23. 15:23

Egyik naprol a masikra szokott le, es az azt koveto hetekben allandoan szedelgett, de egy ido utan a szervezete hozzaszokott, hogy nuku kave, es azota sem issza.

Gondolom a hiusaga is kozrejatszhatott benne, mert sok szep aranyekszere van, es inkabb a kaverol mondott le, mint az ekszerekrol..)))

De,ahogy mar emlitettem, azota semmi problemaja nincs.

Persze, altalanositani nem lehet, elkepzelheto, hogy mas embernek mas a problemaja, hiszen ket egyforma szervezet,(test)nincs...

2009. jan. 23. 09:26

Nem hinném hogy savas a szervezetem.Gyerekoromtól savas lenne?Már akkor is feketedett.Igaz napi 2 kávét iszok tejjel,de évek óta fogyózom és sok zöldséget és gyümölcsöt eszem.Szinte csak ezeket.5-6 éve volt egy nagy fogyásom 32 kg,elvileg akkor nem lehetett savas.Naponta fogyasztok citromlét is,állítólag lugosít.Nem tudja valaki hogy lehet-e kapni valami tesztet a gyógyszertárban ami megmutatná.

Még egy furcsaság amit nem értek magamban: 26 fokban még 2 takaróval alszom.Állandóan fázom.Lehet összefüggés?

27. d879a0c5b4 (válaszként erre: 26. - Supin)
2009. jan. 23. 07:58

Jaj, dehogy élek :D

Utoljára az ősszel lovagoltam, barlangászni eddig kétszer voltam életemben, inkább itthon ülök a gép előtt meg tanulok, esetleg olvasok vagy filmezek :)

26. supin (válaszként erre: 25. - D879a0c5b4)
2009. jan. 23. 07:35
Köszi! De ahogy nézem te pergős életet élsz! Szépek vagytok.!
25. d879a0c5b4 (válaszként erre: 24. - Supin)
2009. jan. 23. 07:29

Én is kávéfüggő voltam két éve, egyik napról a másikra abbahagytam (a párommal fogadtunk, hogy nem tudom abbahagyni - pedig de).


Igaz, két hétig bealudtam a suliban, de utána már nem volt probléma... Nálam csak akarat kérdése volt...

24. supin (válaszként erre: 23. - E6a07f094b)
2009. jan. 23. 07:10
Írd már meg ,hogy szokott le a kávéról. Próbáltam már de mivel alacsony a vérnyomásom,illetve gyakran ingadozó. Nekem létszükséglet a nappali fentléthez...Köszi
23. e6a07f094b (válaszként erre: 2. - Bobcsi2)
2009. jan. 23. 06:32

Elkepzelheto, hogy tul savas a szervezeted. Abbol gondolom, hogy az otthon elo unokahugomnak hasonlo problemaja volt ket hosszu evig, es, miutan valaki azt a tanacsot adta neki, hogy csinaltasson vertesztet, az eredmeny megdobbento volt.

Megcserelte a dietajat, attert a lugosito etelekre, (tobbnyire), es egy honapon belul elmult a problemaja.

A legnagyobb baj az volt, hogy rengeteg kavet ivott, ami "savasitja" a szervezetet. Miutan errol leszokott, megszuntek a panaszai is.


( Csak felfullel hallottam, hogy a Tokyo-ban es a New Orleansi Egyetemen egydejuleg vegeztek kutatasokat a 90-es evekben a test savas es lugos hatasainak karos es hasznos hatasairol,(8 evig tartott) es az eredmeny meglepo volt!

Allitolag sokkal nagyobb az "eselyuk" azoknak, akiknek savas a szervezetuk, hogy daganatos betegseget kapjanak.

A kutatasokat feher egereken vegeztek, es azok az allatok, amelyek mindennap lugosito eteleket kaptak,(pl. zeller),mindossze egyetlenegy volt rakos, mig azokban az allatokban, melyek etrendje szinte semmi mast, csak savasito eteleket fogyasztottak, 3 honapon belul daganatos betegsegben szenvedtek.

100 eger kapta a tobbnyire lugos eteleket, a masik szaz meg a savasito eteleket.

A szaz egerbol, amelyek a savas eteleket ettek, naponta 3-szor,mind elpusztult. A masik csoportbol, egy kivetellel, mind eletben maradt.

Lehetseges, hogy ez is egy bizonyitek arra, hogy nem mindegy, milyen a testunk allapota belul, mivel kell a belso reszeinknek "megbirkozni",foleg a majunknak?


Elnezest, sokat dumaltam, de mindossze az altalam hallott kiserletet szerettem volna megismertetni veletek.

2009. jan. 23. 05:11
Én úgy hallottam, valami betegségre utal.
21. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 22. 23:12
rezet és ezüstöt, ha sárga arany
20. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 19. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 22. 20:38
Én is ilyen értelemben gondoltam a "hamisságot"!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook