Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus után csúnya az arcom. Mit tegyek, hogy gyorsabban lenyugodjon a bőröm? fórum

Kozmetikus után csúnya az arcom. Mit tegyek, hogy gyorsabban lenyugodjon a bőröm? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 15. 13:43
Válts kozmetikust, mert ő nem megfelelő termékeket használ!
37. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 36. - Ee044cd16b)
2010. ápr. 3. 15:18
Ilyennel még nem találkoztam. Hátha jön egy profi és választ ad neked.
2010. ápr. 3. 08:52
Kozmetikus után lett egy csomó sárga pattanás az arcomon,normális ez? Nem tisztított ki rendesen?
35. moncsicsi83 (válaszként erre: 34. - Maja780208)
2007. szept. 23. 07:14
De jó neked, hogy a nővéred kozmetikus :)
2007. szept. 22. 11:22
Először is a bőrgyógyász-kozmetológust keresd fel,Ha orvosilag javasolt,kezeli a bőrödet.Ha már engedi,menj kozmetikushoz.A kezelés után 1-2 órával a bőr megnyugszik,alkat kérdése az idő.Ha többször is csúnya marad,nem jó a szakember ,ki kell ismerni mit bír a bőröd.Ha ne adj isten elcseszi,begyullad,hegesedik,kelés lessz rajta irány a bőrgyógyászat.(nekem 6 hó és sok-sok pénzembe került egy kontár munkája,)Sterencsére a nővérem most végzett kozmetikus,őhozzá merek menni,nem sajnálja a fertőtlenítőt stb.
33. narina (válaszként erre: 32. - Moncsicsi83)
2007. szept. 22. 06:49
Igen patikában,az intenzív hámlasztó hatásá miatt nagyon ajánlom.
2007. szept. 22. 02:41
Egyébként ezt a neogranormont meg derfomilt patikában lehet kapni, vagy hol? Kipróbálnám...
2007. szept. 22. 02:41
Kozmetikusváltás megtörtént. Vagyis visszamentem a régi jól beválthoz. Vele csak annyi volt a baj, hogy ugye idős és sokszor beteg, vagy van valami nyűgje, ami miatt lemond. Na de akkor inkább nem megyek. Akiknél helyette voltam, nem igazán jó. Így mostmár nem csúnya az arcom kezelés után.
2007. szept. 21. 22:21
Én egyszerű megoldást választottam: nem járok kozmetikushoz, vagyis csak egyszer, tavasszal tisztitásra. A többire én is képes vagyok.
29. teltzsu (válaszként erre: 2. - Tina68)
2007. júl. 27. 12:14

Szerintem keress más kozmetikust. Egy hozzáértő szakember már szinte első tapintásra tudja, mit bír ki egy adott bőr.

Ha nem "strapabíró", akkor nem gyötri agyon...

2007. júl. 25. 09:56
Válts kozmetikust.
27. narina (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2007. júl. 25. 09:50
Az én arcbőrom is igen csúnya a kozmetikai kezelés utánn.Már több kozmetikust váltottam de az eredmény u.az,ezekszerint ilyen a bőröm.Nakem ami nagyon bevállt krém a neogranormon kezelés utánn rögtön bekenem nem túl vastagon amennyiszer csak tudom,1-2nap alatt lehámlaszt.A hátránya csak annyi hogy fehér tőlle az arcom és ha megyek v.hová addig le kell mosnom:):):)!
26. bocsy (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2007. júl. 25. 03:54
Kozmetikai kezelés után nem szabad, hogy csúnya legyen a bőröd. Eleinte, persze piros, de az hamar el kell hogy múljon, és aztán olyan sima lesz, mint a babapopsi. Ha nem így történik, akkor más kozmetikus után kell nézni.Valószínű, hogy nem kezel le rendesen vagy nem igazán mestere a szakmájának. Sajnos láttam már sebhelyes arcú lányokat - kozmetikai kezelés után. Segíthet a dermofil - hűsít.
25. daroki
2007. máj. 25. 12:23
Én pár havonta elmegyek kozmetikushoz,mert vannak miteszereim,amikkel itthon nem tudok mit kezdeni.Vagyis nem állok neki itthon kinyomkodni.Mivel zavar elmegyek egy szakihoz aki megoldja ezt a problémámat.Vannak szerencsés csajok akiknek nincs ilyen problémájuk,de akiknek van az sztem nyugodtan menjen el és tisztíttassa ki az arcát egy hozzáértővel,minthogy maga kezdje el megcsinálni,mert nem biztos,hogy olyan lesz mint amilyennek szeretné.Amúgy nekem szerencsére nagyon jó a kozmetikusom,sosem volt rá panaszom:)
24. Corra
2007. máj. 25. 09:14
Kedves Antea, csak hogy elhidd, hogy Veled értek egyet, ha érdekel, olvasd el régebbi hsz-aimat: Tudásbázis: "Mi a legjobb megelőzés az arc ráncai ellen? 23. és 24. hsz. Tudnék mesélni sajnos arról, mit tesznek a nők a bőrükkel az agyonkenéssel:(
23. Corra (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 25. 09:08

Szia! Kedves Antea, teljesen távol állt tőlem, hogy Neked ugorjak, nagyon sajnálom, ha ezt olvastad ki a kérdésemből, ami tényleg csak annyi volt, hogy mire gondolsz pontosan.

Különben egyetértek Veled, nem vitatkoztunk volna, hanem beszélgethettünk volna, de talán megszoktad már, hogy vitatkoznod kell állandóan, és ezt nekem is megelőlegezted:) Egyébként amikor kozmetikus voltam, külföldön is, Ilcsit használtam:) Vagy megláttad, hogy kozmetikus vagyok eredetileg, és rögtön azt feltételezted, hogy kritika nélkül mindenkit arra bíztatok, hogy járjon kozmetikushoz és költsön mindenféle kencékre? Nem, én egy másik topikban is arra bíztattam mindenkit, hogy minél kevesebb kozmetikumot használjanak, hadd lélegezzen fel a bőrük.... és ezt nem bionóm hölgyek blogjából, hanem 27 év kozmetikusi tapasztalatából szűrtem le:)

Ettől függetlenül: lehet bírálni bárkit, de amíg eljut valaki odáig, hogy egy életmód-váltás, hormon-háztartás rendbetétele által helyrehozza a bőrét (ha sikerül), a mitesszereket addig is ki kell nyomni, mert ha több hónapig feszítik a pórust, utólag helyrehozhatatlan lyukak maradhatnak a bőrben. Ezt otthon is meg lehet tenni, de a puhítás-nyomkodás-fertőtlenítés sorrendet igenis be kell tartani.

2007. máj. 25. 00:21
Nyugi Lányok, lazítsatok! Azt kéne mindenkinek tudomásul venni, hogy a testünk és lelkünk állapotáért mi magunk vagyunk a felelősek és nem a külső körülmények.Minden attól függ, hogy hogyan bírkózunk meg ezekkel. Éppen ezért nem szabad csak kívülről várni a segítséget. Meg kell tanulnunk figyelni a testünk és lelkünk jelzéseire. Ha belül rendbe tudod tenni magad, a lelked, az emésztésed, az anyagcseréd stb, a fizikai tünetek nagy része magától eltűnik. Bizonyos esetekben fontos a külső, tüneti kezelés, de nem szabad ennyivel megelégedni. Mindig a kiváltó okot kell megkeresni és az mindig a lelkedben van. Ezért saját magadért Te tehetsz a legtöbbet.
2007. máj. 24. 13:26

Nagyon sok no azert jar kozmetikushoz, mert keptelennek tartja magat arra, hogy megtanuljon banni a borevel, testevel, es ez igy kenyelmesebb.

Jo eg micsoda lista van a 13-asban. Hat azok utan el lehet gondolkodni, miert ordit utana a bor napokig, mi szemetet a borbe visznek (mert gondolom a reszletes osszetevoket nem ismertetik, es ha meg meg is tennek, eldonteni sem tudnatok, mi micsoda valojaban), hacsak nem egy Ilcsi neni vagy Dr. Hauschka referencia kozmetikarol van szo (amik tisztak).

Hat nekem nincsenek mitesszereim, comedoim, igaz idoben megfigyelve a testemet lemondtam a husevesrol es meg egy csomo dologrol. A testunkre itthon csak vegyszermentes anyagokat hasznalok, tudatosan apolom. Az eletben nem engednem, hogy egy kozmetikus hozzaerjen az arcomhoz.

Ha hormonzavara van valakinek, forduljon endokrinologushoz, keressen natur megoldasokat, de kedves Corra felesleges nekem ugranod, nem akarok senkit lebeszelni a kozmetikushoz jarasrol, csak nem ertem ha ennyi panasz van rajuk, miert torturaztatjak a nok a boruket feleslegesen, es miert nem szannak idot magukra, hogy ugy apoljak, ahogy az jo is, aztan meg nyafiznak, amikor koran jelentkeznek az oregedes jelei. Es itt fejeztem be, nem fogok vitatkozni ezen senkivel.

20. Corra (válaszként erre: 14. - Algea)
2007. máj. 24. 13:06
Hm..... ezt magam sem tudtam volna pontosabban leírni:) Tényleg így kell felépülnie egy tisztításnak. Ez még kiegészülhet kozmetikai gépekkel, de ennyi a minimum. Mondjuk én úgy szoktam, hogy ha nem is kér masszázst a vendég, és ha a bőre állapota engedi, a puhító krémmel szoktam masszírozni az arcát gőzölés előtt, mert azzal is puhul a bőr, és fájdalommentesebben, kisebb nyomással el lehet távolítani a mitesszereket. De persze a puhító masszázs más és rövidebb ideig tart, mint a nagykezelés masszázsa.
19. Corra (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 12:38

Szia! Mire gondolsz pontosan? Pusztán a bőrrel való bánásmód nem elég, az egész szervezet egészsége mutatkozik meg a bőr állapotán, de pl. hormon-kiegyensúlyozatlanságot mégcsak reform-táplálkozással sem lehet kezelni....

Tapasztalataim szerint olyan kozmetikum sincs, amivel valóságosan meg lehet szüntetni pl. mitesszereket, azokat ki kell nyomni....

18. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 01:17
Igen, hosszútávon igazad van, de amíg megtanul bánni a bőrével( írhatnám, hogy saját magával), addig is szüksége lehet segítségre. Ez is egy tanulási folyamat.
17. Kalthelios (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 01:08

Egyetértek.

Én csak "bundátlanítni" járok kozmetikushoz, mert kizárólag rossz tapasztalataim voltak előtte.

Nem biztos, hogy a kozmetikus a bűnös, mert én két alkalommal mesterkozmetikus kezelése után néztem ki úgy napokig, mintha rubeolás lettem volna...

2007. máj. 24. 00:59
A gyulladt, sebes területeket ecseteld be tömény levendula-,v. teafaolajjal v. mkettővel. Fertőtlenít, nyugtat, hámosít.
2007. máj. 23. 19:19
Mondjuk ha valaki megtanulna banni a borevel, nem lenne szuksege kozmetikusra.
14. algea (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2007. máj. 23. 19:11

Szia! Ha nem tett fel nyugtató maszkot, akkor keresned kéne másik kozmetikust. Egy helyes tisztító kezelés menetrendje (masszírozás nélkül) a következő kell legyen (minimum):

1. lemosás

2. arcradír

3. puhító zselé vagy puhító krém felvitele

4. a puhító kozmetikummal együtt gőzölés, vagy érzékeny bőrön borogatás

5. tisztítás (nyomkodás)

6. fertőtlenítés

7. összehúzó maszk

8. nyugtató maszk

9. hidratáló krém


Ezekből mondjuk a 7. és 8. maszk lehet egy, amelyik mindkét funkciót tudja.

2007. máj. 23. 13:12

A régi kozmetikusom után nekem is csúnya volt az arcom sokáig,illetve szeretett kukacoskodni mások életében.Ezért váltottam,főleg a csúnya arc miatt,de én azt sem szeretnem ha faggatnak a dolgaimról.Mert ezek a szeánszok nálam a feltöltődést,ellazulást szolgálják.

A mostani kozmetikusom nagyon jó,de váltani kell ismét,mert Ő babát vár én pedig elköltözöm.

2007. máj. 23. 13:05
bioptron lámpa is segíthet, ha a rendelkezésedre áll :) és tényleg, válts kozmetikust!
11. M. Monroe (válaszként erre: 2. - Tina68)
2007. máj. 23. 13:05

Igazad van én is használom, de RITKÁN, mert az én bőrömet szárítja.

M.Monroe

2007. máj. 23. 13:01

Hali !

Első ötletem, keress egy profi, jó kozmetikust.

A referenciák fontosak.

A második, ha a kozmetikus nem adott ezügyben használható tanácsot, életbe lép az első ötletem:)))

A harmadik:Este menj a nagy felújító kezelésre, reggelre halványodnak a tünetek.Ha vékony a bőröd és vízhiányos is, semmi se segít, csak a türelmes pihentetés és egy kis nyugtató krém. De vigyázat, az esetenként szárító hatásu is lehet. konzultálj a kozmetikusoddal.

Ma már vannak spéci nyugtató krémes keverékek, kérj a kozmetikusodtól otthonra is.

Bár én nem kozmetikus vagyok, de ezek nálam bevállt tapasztalatok.

Sok sikert. M. Monroe

2007. máj. 23. 12:59

Én is másik kozmetikust javasolok. Nekem kozmetikus után napokig tök jó az arcom.

Nekem is volt olyan kozmetikus, aki annyira újított, arctisztítás során a gőzölés helyett krémet kent az arcomra. Na ettől nekem is mindig csúnya lett az arcom, így hát kozmetikus csere, és maradtam a "régimódi" gőzölésnél.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook