Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? fórum

Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
51. Brenda86 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2020. szept. 3. 08:09

Egy közjegyzőnek rengeteg munkája van, úgy hogy attól nem kell tartania, hogy kevés ügyfele lesz. Sőt a nagy többségük még közjegyző-helyettest is felvesz, mert egymaga nem bírja a munkaterhet.


És itt szerintem nemcsak a közjegyzőkről van szó. Én sem viszem a 4 éves gyereket sem fodrászhoz, sem műkörmöshöz, sem kozmetikushoz, vagy máshová, mert tiszteletben tartom, hogy ez neki a munkahelye, ahol én azért vagyok ott, hogy az én dolgommal foglalkozzon, és ne kösse le a figyelmét, és a szülő figyelmét sem egy gyerek. A jogi pályán, mint a közjegyzőké pedig ez kiemelten fontos. Én bár nem vagyok közjegyző, de én is jogász vagyok, tudom milyen munkát végeznek. Persze lehet emberségből azt mondani, hogy maradjon nyugodtan a gyerek, de biztos vagyok benne, hogy senki sem szívesen veszi.

50. Lávli* (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2020. szept. 3. 08:03

Ezért írtam ceruzát:D Mert azt le lehet radírozni :D

Na de "hiperaktivitást" félretéve, a gyerekek általában nem járnak sűrűn hivatalokba, általában idegen helyen megilletődöttek, és általában szófogadóak.

Ezért azt gondolom, hogy a szóban forgó hölgy (vagy úr?)

el volt telve saját magasságosságától, nem szereti a gyerekeket, és mindezt nagyzolón és pökhendin a törvényre hivatkozva állította be. Sajnos, ilyen is van, el kell viselni és túllépni rajta.

49. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Lávli*)
2020. szept. 3. 07:10

Jut eszembe: örökmozgó gyerkőc, szaknyelven "hiperaktív", én is úgy vártam anyukát, hogy a géppapír és a színes filcek előkészítve, hogy majd az 5 éves azzal eljátszik.

Le is ült, elkezdett rajzolgatni, később átment a másik szobába, mi nem is figyeltünk rá. Egyszer feltűnt, hogy nagyon régóta csendben van, megyünk, nézzük: a hatalmas fali posztert festegette a filccel!! Még szerencse, hogy egy erdő, kis patakocskával... nem tűnt fel rajta, hogy valaki belefestett. És még örültünk, hogy nem körbe-körbe karikákkal rajzolta tele! :)

48. noozimanoo (válaszként erre: 47. - Lávli*)
2020. szept. 2. 22:52

Köszi! 😉


Örülök, hogy ez nem csak nekem tünt fel... 😊

2020. szept. 2. 21:04

Azért az is fura, hogy mindenki csak randalírozó gyereket tud elképzelni, aki felforgat egy irodát, meg nem tud megülni max. 20 percig, amíg egy ügylet lebonyolódik.

Ha meg cuki a közjegyző néni, akkor ad a gyerek kezébe egy papírt és egy ceruzát, és máris megnyerte magának a kis vadállatot, aki az asztal alatt akar bujkálni 😀

46. andi6020 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 21:03
Egy közjegyzőnek mindig lesz munkája. Kihalás után lehet ilyen álláshoz jutni.
45. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Brenda86)
2020. szept. 2. 20:56

Persze! Joga az van, de ha ennyire erősen ragaszkodik a jogaihoz, kérdés, hogy egy idő után lesz-e ügyfele, akikkel szemben ezt érvényesítheti és akik munkát adnak neki!!!

Ugyanis nem csak egy közjegyző van a világon, és majd látja, ha nincs ügyfél, nincs munka, nincs pénz. De van joga!!! Hurrá!

44. noozimanoo (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 2. 20:53
Hogy ez milyen kedves megjegyzés! 😊
43. Brenda86 (válaszként erre: 41. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 2. 20:43
Úgy látom nem sikerült megértened a lényegét amit írtam. De akkor leírom még egyszer tömören. A saját munkahelyén joga van nyugalomban végezni a munkáját, és egyáltalán nem muszáj úgy dolgoznia, hogy gyerekek szaladgálnak körülötte, a pénztől függetlenül.
42. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2020. szept. 2. 20:38

Nyilván a háttérmunkát akkor kell elvégezni, mikor nincs ügyfél, de mikor ott van, akkor az ügyféllel kell foglalkozni, és ha kénytelen magával cibálni a gyerkőcöt, akkor legfeljebb megkérni anyukát, hogy fegyelmezzen, nem üvöltve kizavarni a családot, mint ahogy az intelligens közjegyző csinálta a fórum indító posztban.

Aki olyan állást vállal, ahol emberekkel kell foglalkozni, legyen szó itt akár könyvelőről, orvosról (állami vagy magán egykutya, bár ott jobban illik bokázni a fizető ügyfélnek) vagy bármilyen joggal foglalkozó személynek, de képtelen rá, vagy, és ez még sokkal inkább jellemző, derogál neki, akkor függetlenül, hány diplomája és szakvizsgája van, menjen inkább árupakolónak.

Arról pedig, hogy milyen az élete egy orvosnak vagy jogásznak, nem kell itt ömlengeni, mert velem élnek/éltek, úgyhogy nem kell a túlmisztifikálás.

41. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Brenda86)
2020. szept. 2. 20:22
Mutasd már meg, hol írtam, hogy szervezze meg a gyerekfelügyeletet!
40. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2020. szept. 2. 19:12

Közel 20 évig elviseltem, hogy az ügyfeleim magukkal hozták gyerekeiket, és sok esetben az asztal alatt mászkáltak, vagy a számítógép felé vették az irányt, és onnét kellett őket visszaráncigálni.

Tudod amikor egy szülő munka után összeszedte a csemetéket oviból, bölcsiből, de még hozzám is el kellett jönnie... én azt mondom, emberség is van a világon, és igen, elviseltem az ezzel járó nehézségeket, mert én az ő pénzükből éltem, és úgy fogtam fel, hogy ez a munkámmal együtt járó körülmény, hiszen ők is emberek...

2020. szept. 2. 19:03
Csak egy kis emberségen múlott volna.
38. aszparagusz (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 2. 18:56

A közjegyző irodája (is) munkahely.

Függetlenül attól, hogy mennyi pénzt keres, nem köteles elviselni egy kis szekatúrát.

37. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 18:54

A tisztességes magatartás nem azonos azzal, hogy gyermekmegőrzőt csinál az irodájából.

Hogy vadidegen gyerekek mászkálnak az íróasztala alatt.

36. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. szept. 2. 18:37
Jogász vagy? Nekem egy idős jogász azt mondta; nagyon fontos, hogy tudd: mit, hol kell keresni! :))
35. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Df1e1c376c)
2020. szept. 2. 18:19

Én pár évvel ezelőtt "hidaltam le": megyek ki a házból, a ház előtti padon két fiatal, de úgy ülnek rajta, hogy a háttámlán ülnek és a lábuk, a sáros cipőjükkel pedig fent a padon, ahova más egyébként leül(ne). Csak odaszóltam: nem lehetne arra a padra úgy leülni, hogy ne sározzák össze az ülőkét?

A válasz: fogd be nyanya, neked már a temetőben a helyed, nem a padon!

Erre ne mondja senki, hogy mert szegény fiatalok, akiknek nincs lehetőségük az életben, ... meg nem az iskola dolga megnevelni őket, a szülő pedig: azért jár a gyerek iskolába, hogy... és ők a jövő nemzedéke. Szinte siralmas.

34. l.luiselotte (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 2. 18:19
Nem igy van Piroska. amikor nincs ügyfél, akkor kell megldani a tetemes papirmunkát, mert ehhez nyugodt körülmények kellenek.Én inkább elküldtem a kölykös szülőket, lemondtam a munkadijukról, de az előzményekből tanulva ragaszkodtam a nyugodt munkafeltélekhez. Nem tudom miért kellene közjegyzőnek ügyvédnek magánorvosnak könyvelőnek árut pakolni éjjelente, amikor a dijazás elfogadható de aezért meg kll dolgozni éjjel nappal, és a túlnyomó többségnek van saját élete, családja is, igy sajnálatos módon életünkből - több diplomával és szakvizsgával - kimaradt az árupakolás.
33. Brenda86 (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 2. 17:53
Na pont ez az, hogy nem muszáj, nem kötelessége az, hogy a munkáján felül megoldja azt hogy gyerekfelügyeletet szervezzen meg az irodájában. És ennek semmi köze ahhoz, hogy emberekkel foglalkozik.
32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 30. - Brenda86)
2020. szept. 2. 16:38
Bizony, aki arra adja a fejét, hogy emberekkel dolgozik, annak muszáj. Elmehet éjszakai árupakolónak is. Mondjuk, némelyik ott több hasznot is hajtana.
31. df1e1c376c (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2020. szept. 2. 16:17

Lyesszusom!


Nekem az előző héten blokkolt le az agyam egy kis családon. Anyuka magát a telefonján, mellette még a gyerek pockolgeti szét a popcornt a szélrózsa minden irányába.

De a nagy kedvenceim a 12-16 éves hordák, akik vesznek egy üdítőt, és beulnek a máshol vett kaját megenni, a sáros lábukat simán felteszik a székre vagy az asztalra is, és minden szemetet az asztalon és földön hagynak.

Ez a máshol vett kajaval beülni valami angol szokás amúgy is. Meg mikor használjuk a talcakat, lepakoljak a földre. Nem fér a fejembe, miért nem tudnak arról enni, inni, az sem jut eszükbe, hogy valaki más meg keresztül esik rajta.

30. Brenda86 (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 2. 16:16
Nem kötelessége "szekatúrát" elviselni, bármennyit is keres. Neki az irodája a munkahelye, ergo a munkáját végzi, ahová nem való egy kisgyerek.
29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 2. 15:59

"nE kivánjunk már ilyet a közjegyzőnek"

Miben más a közjegyző, mint bárki más? Tudom már: Egy vagon pénzt keres! Amiért éppen el is szenvedhet egy kis szekatúrát. Mellesleg, akikkel eddig én találkoztam magán irodákban fejtették ki áldásos tevékenységüket, tehát nem olyan, mintha a kormányhivatalba cipelnéd el a gyerkőcöket. Nyilván jobb nélkülük intézkedni, de nem mindenki tud leakasztani bármikor egy bébicsőszt.

Mellesleg nem szobatiszta gyermek általában hord pelenkát és nem potyogtatja végig kakival a hivatali perzsa szőnyeget. ;)

28. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2020. szept. 2. 15:50

27 hrsz folyt.

a tárgyalásnak semmi é5telme, egyikőtök sem tud figyelni

- ha az iroda kertes házban van, kirohannak az udvarra, kitépik a virágot, leverik a falat, kergetik az esetleges háziállatokat. több alkalommal előfordult, hogy az udvaron parkoló motorról vagy kp-ről leszedték a lámpákat, stb

Egy idő után inkább lemondtam a bevételről, de kértem az ügyfeleket, hogy csak gyerek nélkül jöjjenek.

27. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2020. szept. 2. 15:46

Én is tudnék arról órákig beszélni, hogy mit művelnek a kölykök a kislétszámmal dolgozó irodákban.


- elkunyerálják a szins GEMkapcsokat, roiszbb esetben le is nyelik.

- enni inni WC-re kll menni

- toll mobil vagy brmi megtetszik nekik, nemcsak elkérik, el is lopják,.

- zajonganak, pakolnak, földön csúszkálnak

- nálam a mchanikus irógépből 2 betűt kitéptek

- vgy a gyerekekEt figyeled : mit csinál mit lop el ) éS szülők is ( nehogy valami baja lgyen a szer3ncsétléennek )

2020. szept. 2. 15:44

Nálam volt egy jó sztori, amikor a kicsi az asztal alatt matatott, az anyja hiába kérte, hogy jöjjön ki... az anyja lehajolt, és kihúzta a gyereket, aki persze torka szakadtából elkezdett ordítani, sivalkodni... erre az anyja: ne most már elég volt a műhisztiből!! hagyd abba, mert itt verlek meg!

Erre a gyerek abbahagyta, ránézett az anyjára, és elkezdett röhögni!!

Azt hittem az eszem megáll! Még nincs 3 éves, de mennyi esze van! :)

25. l.luiselotte (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2020. szept. 2. 15:41

Én i tudnék arról bezélni, hogy mit műv4lnek a kölykök a kislátszámmal dolgozó irodákban.

- szines

2020. szept. 2. 15:32

Nincs ilyen törvény, valóban nem volt joga erre hivatkozni, és főleg ilyen hangnemben beszélni.

Amikor még az én irodámba is hozta az anyuka a gyerekeket, akiket előtte iskolából, ovodából összeszedett, nekem sem nagyon tetszett, hogy a kicsit lerakta a szőnyegre, és jól el van a gyerek, amíg megbeszéljük a dolgokat.

Mert az anyuka arra nem gondol, hogy egy ilyen helyen a szőnyegen kismillió ember, kismillió féle cipővel járkált, és ki tudja előtte hol, merre volt... és oda rakja le a kicsit. Ha otthon a saját lakásában a szőnyegen játszik, az ő dolga, de egy hivatalban ezt mégsem kellene. De én nem szóltam egyik anyukának sem, nemhogy leordítsam a fejét.


Azért vigyázzunk már, a közjegyző is abból a pénzből él, amit ti, (mi) fizetünk neki! A pénzünkért már csak elvárhatunk egy tisztességes emberi magatartást akármiről is legyen szó.

2020. szept. 2. 12:18
Ez hülyeség, nincs ilyen törvény, megijedt a gyerekektől. Közölhette volna normálisabban is.
22. michelle.r (válaszként erre: 7. - 184481d874)
2020. szept. 2. 12:07
Persze. Sőt, a Mekibe is el kell szaladnia, ha a gyerMek enni, inni kíván. 🙃🙃🙃
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook