Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? fórum

Közjegyző törvényre hivatkozva kérheti-e, hogy a kiskorú gyermek ne tartózkodjon az irodájában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2020. szept. 2. 11:41
Én is láttam gyermekjátszót, bankban, de egy kétévest nem lehet oda "benyomni" és ott marad. A nagyobbacskák igen, akik megértik már, hogy apa-anya itt van, láthatod, de most hagyd békén és ne menj oda hozzá.
20. Brenda86 (válaszként erre: 7. - 184481d874)
2020. szept. 2. 11:25
Hogy mi??? Dehogy kötelessége, honnan veszed ezt a marhaságot?
19. Idhikai (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2020. szept. 2. 10:54
Kormányhivatalban (pl. nálunk is, pedig csak egy kis osztálya vagyunk) van gyermekjátszó kialakítva. Pár éve mint EU-s követelmény építették.
18. andi6020 (válaszként erre: 7. - 184481d874)
2020. szept. 2. 10:47
:D Nyilván
17. levarosbukta (válaszként erre: 7. - 184481d874)
2020. szept. 2. 08:52
A közjegyzőnek??? Noooormális???
16. aszparagusz (válaszként erre: 7. - 184481d874)
2020. szept. 2. 07:31

Miért kéne? Nem gyermekmegőrző!

Akkor bármelyik hivatalnak kötelessége lenne gondoskodni a gyerekekről.


A fórumindító, ha jól értem nem egyedül ment, hanem a férjével. Nem lehetett megoldani, hogy az egyik vigyáz a gyerekekre, a másik aláír, majd cserélnek?

2020. szept. 2. 07:12
Kerestem a neten ide vonatkozó rendeletet, de nem találtam.
2020. szept. 2. 06:55

Emlékiem szerint a kormányhivatalokhoz önkormányzatokhoz is csak a romák visznek kölyköket, pl a rendőrséghez NAVhoz gyereket vinni szigoruan tilos.


Mit szólnál, ha munkád közben zajonganánk rámolnának ?

a 2 éves meg még sok esetben nem is szoba tiszta... nE kivánjunk már ilyet a közjegyzőnek

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Auróra2010)
2020. szept. 2. 01:03
Na jó, nyilván a kérdező sem vitte volna őket, ha rá tudja bízni valakire.
2020. szept. 1. 23:38

Attól tartott hogy a gyerekek zavarják a tárgyalást. Egyébként nincs is helye a gyereknek közjegyzőnél vagy más hivatlos helyen, ezt a szülöknek illene tudni


Pár hete még ügyfelet sem fogadhattak, nemhogy gyerekeket

11. noozimanoo (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2020. szept. 1. 23:12
Sehol semmi jelzés nem volt...
10. noozimanoo (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. szept. 1. 23:12

Nem rámolt volna a nagy... A kicsi már más. Ő egy kis pelenkás bajkeverő. 😄 végül csak az asztala alá mászott be.


Egyébként a közjegyzőn nem volt maszk. Rajtunk igen.


Na mindegy. Végülis amit akkor kellett, elintéztük, csak azóta többször is eszembe jutott már az a mondata, meg a reakciója, s gondoltam, rákérdezek, mert én nem találtam erre vonatkozó részt.

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2020. szept. 1. 23:11

Szerintem csak egy fontoskodó hisztérika volt a "kedves" hölgy.


Mikor az időpontot egyeztettétek volt arra vonatkozó kérés, hogy gyermeket ne vigyetek magatokkal?

Az irodában, a váróban volt kitéve erre vonatkozóan kérés?

Nem, ugye?


A törvényre való hivatkozása egy humbug lehetett.

Aláírtatok végül, a többit meg felejtsd el.

2020. szept. 1. 22:39
Én arra gondolok, talán attól félt, hogy a gyerekek elkezdenek rámolni az irodában.
2020. szept. 1. 22:32
A közjegyzőnek gondoskodnia kell a gyermekek felügyeletéről addig amig a szülő jelenléte elengedhetetlen.
6. Garabonciás (válaszként erre: 5. - Noozimanoo)
2020. szept. 1. 22:31
:D Ez aranyos volt. Nem a kétévesedre gondoltam, hanem a közjegyzőre. Lehet attól félt elkap vmit a gyerekektől, aztán azért nem akarta beengedni őket. Egyébként most így a vírushelyzet alatt is hoztak egy csomó ideiglenes törvényt a közjegyzőkre vonatkozóan is, lehet nem oldották fel még mindet. Vagy most szigorítottak rajta, nem tudom.
5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Garabonciás)
2020. szept. 1. 22:25
Egy 2évesen? Nem. A cumija volt a szájában.
2020. szept. 1. 21:52
Volt rajta maszkabál? :D
2020. szept. 1. 21:52
Lehet hogy a vírushelyzet miatt nem akart a gyerekekkel egy helyiségben lenni. Törvényről én se tudok ilyesmiről...
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2020. szept. 1. 21:48

Én azért megkérdeztem volna, melyik törvényre hivatkozik.

Itt szó sincs hasonlóról:

[link]

2020. szept. 1. 21:20

Ha igen, melyik ez a törvény?


Konkrét helyzet:

Jelenésünk volt az egyiküknél, ahová magunkkal vittük 9 és 2 éves gyerekeinket. Mindkettőnknek alá kellett írnia, nem volt kire hagyni őket.

"Kedves" hölgy magából kikelve zavart ki minket még a váróból is, közölve, hogy 12 év alatti gyermek nem tartózkodhat benn. Amikor a mi papírjaink kerültek sorra, kinn maradtam a 2 gyerekkel, hisz felügyelet nélkül nem hagyom őket. Ekkor dúlva-fúlva közölte, hogy alá kell írnom, így jelen kell lennem.

Mondtam neki, hogy a gyerekeket nem hagyhatom ott, mire visszakérdez, nincs-e valaki, aki vigyázna rájuk.

(De, egy idegenekkel teli parkolóban majd valakivel otthagyom őket...)

Végül a 2éves bejöhetett velem, a 9évesnek az ajtó előtt, kinn kellett várakoznia...


Ez így szabályos? Kérhet ilyet?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook