Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
989. fg17
júl. 3. 10:29
Bocsi, CTRL+F gomb csak a keresőhöz!
988. fg17
jún. 29. 11:25

Sziasztok!

Szerdán voltam vizsgázni másodszor és végre sikerült.

Tapasztalatok: Az első vizsgámnál akadozott a rendszer és nem tudtam haladni a kérdésekkel, így a végén csak 24 pontom lett, mert kb. 35 kérdést válaszoltam meg. A vizsgabiztosnak hiába jeleztem 3-szor, akkor megmutatta, hogyan tudom újra meg újra visszaléptetni magamat. Legalább 8-szor állt le a gép és pörgött sokáig a homokóra jel. Szóval, ha valakinek ilyen van: második után álljon fel és kérjen új gépet, illetve vegyenek fel jegyzőkönyvet. A szerdai vizsgán is két embernek akadozott pont így a gépe, és mindketten megbuktak. Mert utána hiába reklamálsz, hogy rossz volt a gép, senkit nem érdekel. Én megtettem, a végén azt hozták ki, hogy az én hibám. Miért nem álltam fel és hagytam ott a gépet.

Másik: a vizsgán csak azt mondják el, hogy vagy mentsd el a válaszodat vagy a halasztást jelöld be.

Javaslat: vagy MENTS vagy MEGJELÖLÉS gomb!!! A halasztás gombot felejtsétek el! Ha megjelölöd, akkor is menti, de vissza tudod keresni azokat a kérdéseket, amikben nem vagy biztos, mert becsillagozza. Ezt se mondják a vizsgán, pedig fontos, mert ha megjelölöd, azt legalább elmenti is egyben és nem kell az összes kérdést újra átnéznek. Ha pedig halasztod, semmi nem lesz bejelölve.

Harmadik: mindegyiknél írj be valamit. Max. visszamész ha van időd.

Negyedik: nyissátok meg a PDF-et és CTRL+F5 gombbal próbáljatok szavakra rákeresni. Nekem a legtöbbre fel sem jött semmi, de 4 kérdésre megtaláltam a választ.

Most pedig leírom, nekem milyen kérdések jöttek fel.

1. ... közigazgatási jogviszony, azon belül anyagi jogviszony. - Az irányítás a jó

2. Mennyi 2016-ban az illetményalap? 38.650 Ft.

3. Mit mutat meg az illetékesség? Azonos típusú szerveknél melyik járhat el.

4. Az önkormányzatok törvényben előírt egyes feladatainak ellátását feladatalapú támogatás biztosítja. Igaz

5. Az előző Alkotmány megfogalmazásához képest Alaptörvényünk megerősíti és kiterjeszti Magyarország nem tudom mijét a külhoni magyarság iránt, és kimondja a magyar nemzeti közösségek elválaszthatatlan egységét. IGAZ

6.Az EU joga nem állapíthat meg általános kötelező magatartási szabályt. HAMIS

7. A Kormánytisztviselő Döntőbizottság döntése ellen a kormánytisztviselő ... fordulhat. KÖZIGAZGATÁSI ÉS MUNKAÜGYI BÍRÓSÁGHOZ

8. ... 1997-ben hozott határozatot közgyűlésen a hivatali korrupció visszaszorítása érdekében, egyidejűleg megalkotta Köztisztviselők Nemzetközi Magatartáskódexét.

ENSZ a jó válasz.

9. Tipikus alapfolyamat lehet egy közigazgatási szerv esetében akármi, akármi - a jó válasz: KÜLÖNFÉLE KÖZSZOLGÁLTATÁSOK SZERVEZÉSE, NYÚJTÁSA.

10. Melyek a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai? NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI ALAP + EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAP

11. Minden .... uniós állampolgár is egyben. SVÉD ÁLLAMPOLGÁR

12.A Magyary Program átfogó stratégiai célja a ... nemzeti közigazgatás. HATÉKONY a jó válasz.

13. A köztársasági elnök választását jelölés előzi meg. A jelölés érvényességéhez az OGY képviselők ... kell. 1/5 a jó válasz.

14. A ... olyan súlyos hibákban szenved, hogy bla-bla. SEMMISSÉG

15. Milyen közigazgatási reform elméleteket ismer? NEOWEBERIZMUS, ÚJ KÖZIGAZGATÁS

16. Értéklánc modell, alapfolyamatok egyes elemei? a jó sorrend:

Szolgáltatások kialakítása, bevezetése, szükségletek értékelése, szolg. nyújtás, utógondozás

17. A hatósági jogalkalmazás szigorú eljárási szabályokhoz kötött. Ezeket a szabályokat általános jelleggel az X év jan. 1-től hatályba lépett, az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény határozza meg. IGAZ

18. Azért minősül anyagi jogviszonynak, mert anyagi normák létesítik és a tartósság, folyamatosság bla-bla. A jó megoldás: IRÁNYÍTÉS

19. ... egésze a rendszerváltozásig el volt zárva az európai integráció lehetőségétől. Itt nem tudom a jó választ. A Nyugat-Európa biztos rossz!!!!

20. A köztársasági elnök személye sérthetetlen, és döntéseiért ... - nem tartozik politikai felelősséggel.

21. A kormánytisztviselőknél kötelező a pályázati eljárás. HAMIS

22. Párosítás: Miniszter - Miniszterelnökség

Önálló szabályozó szerv - elnök

Kormánymegbízott - Főv. és megyei korm.hiv

Járási hiv. vezető - Járási hivatal

23. ... meg nem haladó lakosú településen a kötelező bizottsági feladatokat egy bizottság is elláthatja.

A 3000 fő rossz.

24. A központi költségvetési szervek saját bevétele a társasági adó. HAMIS

25. Az MNB elnöke külön törvényben meghatározott feladatkörében rendeletet bocsáthat ki, mely törvénnyel ellentétes lehet. HAMIS

26. Állampolgársághoz fűződő jog: választójog + közhivatal viselésének joga

27. Költségvetési szervet alapító okirattal is létre lehet hozni. IGAZ

28. Alanyi hatály megmutatja, kire kell alkalmazni az ÁKR szabályait. IGAZ

29. Európai Bíróság székhelye: Luxembourgh

30. Ki javasolja az államtitkárokat? Miniszterelnök

31. "kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett?" - Köztársasági elnök

32.A közérdekű adatokhoz való hozzáférést ... állami érdekből korlátozhatja. TÖRVÉNY

33. Melyik 3 országban él a legtöbb magyar a 2011-es népszámlálási adatok alapján? Románia, Szlovákia, Szerbia

34. Mit jelent a törvényes képviselet? Nem kell hozzá semmilyen nyilatkozat az ügyfél részéről + a képviselet törvény erejénél fogva jön létre

35. Hány évre választják a Kúria elnökét? 9

36. Önkormányzati költségvetés menete: koncepció elkészítése, véleményezés, megtárgyalás, elfogadás

37. ... legfontosabb feladata a miniszter helyettesítése az OGY és a Kormány ülésein. HELYETTES ÁLLAMTITKÁR

38. Hogy hívjuk a hatóság nem érdemi, hanem eljárási döntését? VÉGZÉS

39. Melyik nem tartozik a jegyző hatáskörébe?

szavazati joggal részt vesz a képviselő-testület ülésein

40. Az európai hivatásetikai normák összehangolása érdekében az EU megalkotta a tisztviselők hivatás akármit, ami alkalmazandó. HAMIS

41. Voltak az EU-nál a tanácsi formák rövidítései, pl. BIÜT, KÜT

42. Az adók és párosításuk, pl. önkormányzati adó - hulladék vagy valami ilyesmi

43.Magyary program feladatpillére: itt rosszat írtam. Amiből lehetett választani: feladatrendszer megújítása, belső eljárások racionalizálása, eredményes szervezeti működés.

44. Digitális állam 2020-ra hány százalékban valósuljon meg? 80% a jó.

Ennyit tudtam lefotózni! A többire meg nem emlékszem.

Sok sikert mindenkinek a vizsgához! F. Gabi

987. Ledacs1 (válaszként erre: 984. - Kitti0803)
jún. 27. 16:37
Szia Kitty0803! Megkérhetlek , hogy küld el nekem is az excelt? KÖSZÖNÖM! balaskatiborne@vipmail.hu
986. molli2015 (válaszként erre: 984. - Kitti0803)
jún. 25. 17:17
Szia! légyszíves Nekem is küld el az excelt.Sűrgős lenne.Köszönöm edina8019@gmail.com
jún. 25. 14:11
Sziasztok! Nekem is el tudnátok küldeni? mukicicus@gmail.com
984. kitti0803 (válaszként erre: 983. - BNN)
jún. 19. 18:06
Elküldtem.
983. BNN (válaszként erre: 977. - Kitti0803)
jún. 19. 15:47
Szia!Megkaphatom én is? Előre köszönöm! nagynomy@gmail.com
982. BNN (válaszként erre: 978. - Vadmeggy)
jún. 19. 15:31
Szia!MEgköszönöm angyon ha átküldenéd az anyagokat ! nagynomy@gmail.com
981. BNN (válaszként erre: 966. - Eda11)
jún. 19. 15:31
Szia!Ha kaptál már excelt átküldenéd kérlek!nagynomy@gmail.com köszönöm!!
980. BNN
jún. 19. 15:30

Sziasztok!Megköszönöm ha megkapom az excelt, anyagot,segítséget. Főleg az excelt!!!Köszönöm előre is!

Emailem: nagynomy@gmail.com

979. Elszov
jún. 15. 14:27
Sziasztok. Közig. Alapvizsgahoz valo segitseget tud valaki kuldeni nekem. Sajnos 3. ra se sikerult. cimem: kriszti1976@freemail.hu . Koszonom elore is a segìtseget
jún. 14. 18:04
Ma sikeres alapvizsgát tettem és jelezték, hogy szeptembertől már változások lesznek. Köszönöm a feltett és átküldött anyagokat. Sikeres vizsgára készülést!
977. kitti0803 (válaszként erre: 976. - Fg17)
jún. 9. 19:14
Szia, elküldtem.
976. fg17 (válaszként erre: 931. - Kitti0803)
jún. 9. 11:41

Szia Kitti!

Nekem is elküldenéd,kérlek? Bárminek örülnék, ami segít a vizsgára készülni.

Köszönöm szépen előre is a segítségedet!

fulopgabi17@gmail.com

975. Nitus05
jún. 7. 20:49

Sziasztok!

Sikeres vizsgámat követően néhány kérdés, amellyel segíteném a később vizsgázókat:

1. Kormány megalakulása – sorba rendezős

országgyűlési választás

államfő javaslata a miniszterelnökre

miniszterelnöki tisztség betöltése

miniszterek megválasztása

2. A miniszter a Kormány megbízatásának megszűnésétől az új miniszter kinevezéséig ÜGYVEZETŐ MINISZTERKÉNT gyakorolja hatáskörét

3. Eskü - kiválasztós

szóban kell elmondani

írásban megerősíteni

4. Mennyi jogviszony szükséges az egyhavi végkielégítéshez? – 3 év

5. Magyar Rendvédelmi Kar mit ad ki – hivatásrendi etikai kódexet

6. Mi nem számít be az ügyintézési határidőbe

7. A végrehajtási eljárás sajátos jogorvoslatának minősül a VÉGREHAJTÁSI KIFOGÁS.

8. FOLYAMATTERVEZÉS a tevékenységek logikus kapcsolódásának kialakítása – egy adott szervezeten belül vagy akár több, egymással együttműködő szervezeten átívelő módon.

9. Párosítás: Technokratikus, strukturális, személyorientált koordináció

10. A MÁÉRT évente legalább egyszer ülésezik a MINISZTERELNÖK összehívására.

Mindenkinek további jó tanulást és sok sikert a vizsgához.

jún. 2. 15:25
Az Alaptörvény bemutatása és értékei probonos vizsgát megcsinálta már valaki esetleg? :) Ha tudtok hozzá vizsgakérdéssort szívesen venném
jún. 1. 09:17

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni szeptemberben közig. alapvizsgázok és ahhoz szeretnék bármiféle segédanyagot (kidolgozott tételek,kérdések, táblázatok) valaki el tudná nekem küldeni hálás lenék. Nem ügykezelői alapvizsga kellene, hanem a rendes, ügyintézőknek szóló. Köszönöm előre is! :)

a címem: tothedina9510@gmail.com

972. anitav
máj. 17. 11:14
A 140-es diát el tudná küldeni valaki?
971. anitav (válaszként erre: 969. - Boine)
máj. 17. 10:58
Ebben az excellben a vizsga kérdések vannak vagy gyakorló kérdések?
970. anitav (válaszként erre: 969. - Boine)
máj. 17. 10:39

Szia!

Köszönöm!

Ezek a kérdések vannak most is?

Vagy ez csak gyakorolni jó, mert azóta újították?

969. Boine (válaszként erre: 968. - Anitav)
máj. 17. 09:55
Szia! A 951.-es hozzászólásban van egy link, ahonnan letöltheted az excelt.
968. anitav
máj. 16. 20:07

Sziasztok! Én is szeretném kérni az excel táblát és bármit, amiben gyakorló kérdések vannak. E-mail címem: viraganita0@gmail.com

Egyedül nevelem két kisfiam,esélytelen mellettük tanulni. Esténként olvasgatom,de az nem sokat ér. Gözöm sincs hogy lesz meg.

Május 29-én vizsgázom

Köszi

967. adik (válaszként erre: 966. - Eda11)
máj. 12. 11:40
szomoru hogy egy oldalt nem tudsz végigolvasni, remélem a könyvet azért kinyitod
966. Eda11
máj. 5. 09:34

Sziasztok

Valaki át tudná küldeni nekem is az excel táblázatot, illetve a segédanyagokat?

Előre is köszönöm!

szijarto_edina@freemail.hu

965. dici123 (válaszként erre: 964. - Busi)
máj. 5. 07:05

Köszi!

Igen, azt olvastam el, pár kérdésnél gondoltam csak azt, hogy már nem aktuális, de szerintem 90-95%-a biztos nem változott, annyi belefér a hibázási lehetőségbe a vizsgán! :)

964. Busi (válaszként erre: 963. - Dici123)
máj. 3. 14:52
HellÓ! Gratulálok :) Az említett excel tábla tavaly szeptemberi, az aktuális még, abból készültél?
963. dici123
ápr. 26. 13:04
Sziasztok! Ma sikeres vizsgát tettem, nekem sokat segített az excel tábla áttanulmányozása, amit a vizsga előtt 1 nappal találtam meg. Nekem a vizsgán kb. 4 probonos kérdés is feljött, de voltak olyanok is, amiket korábban sehol nem láttam, pedig sok tesztet megoldottam. A könyvet is elővettem azért! :)
962. vero01 (válaszként erre: 959. - Boine)
ápr. 25. 09:15
köszi szépen! működik.
961. Boine
ápr. 19. 14:58
Én a linkről letöltött anyagok közt találtam egy excelt amiben tesztkérdések voltak.
ápr. 19. 12:28

Az excel tábla az egyenlő a tesztkérdésekkel? Mert csak a preziket és a modulok tesztjeit találtam a 951-es linkben. Lehet, hogy valamit rosszul néztem meg?

Ha van más rövidített anyag, és is nagyon megköszönném, ha valaki elküldené a nirri@freemail.hu címre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook