Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék egy közigazgatási alapvizsgát letenni, ennek feltétele kell, hogy legyen az, hogy közszolgálati jogviszonyom legyen? fórum

Szeretnék egy közigazgatási alapvizsgát letenni, ennek feltétele kell, hogy legyen az, hogy közszolgálati jogviszonyom legyen? (tudásbázis kérdés)

12. keri36
2013. máj. 2. 18:38
Közigazgatási alapvizsga előtt állok. Ha tudsz küldeni nekem teszt sorokat, nagyon sokat segítenél nekem! Előre is köszönöm!
2013. márc. 31. 15:16
Sziasztok!Közig. alapvizsgát kell tennem.Aki tud segítsen már,honnan tudnám megszerezni az 50 kérdèst!?Megvan esetleg valakinek?Nagy segítség lenne.Előre is köszönöm.
2010. ápr. 13. 23:13
Sziasztok! Én még GYES-en vagyok, de ősszel le kell tennem a közig.alapvizsgát. Nem tudjátok, hogy kidolgozott tételek vannak fent a kszk.gov.hu-n? Mert én nem találtam, csak a tankönyvet és a vizsgakérdéseket. Jó lenne, ha nem kellene vacakolnom a tételek kidolgozásával:(
9. geridina (válaszként erre: 8. - 3dc5a222b9)
2010. ápr. 9. 13:38

sziasztok!

Na, pontosan ettől félek én is.

Én 2008-ban tettem le, 1 éves munkaviszonnyal, kötelezően. De nem volt könnyű. És azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk most átmennék egy másik önkormányzathoz, akkor újra le kéne tennem, csak mert most máshogy hívják. De a tananyag ugyanaz, mint 2 éve. Én azt mondom, tetessék le azokkal, akik 30 éve vizsgáztak belőle, oké. De aki csak 2 éve...

2010. jan. 12. 15:22

Szia!


Én letettem ezt az alapvizsgát 2007 áprilisában, amikor még dolgoztam. Kötelező letenni 2 éven belül, ha ilyen helyen dolgozol. Feslőfokú végzettségnél még pluszban szakvizsgát is kell tenni. Bár biztos sok minden változott azóta, most GYES-en vagyok...


Ezt találtam ezzel kapcsolatban:


[link]


Idén készülök visszamenni a munkahelyemre (egy Polg.Hivatal), a versenyvizsgát nekem is le kell tennem?

(Reménykedem, hogy nem, mert nagyon sokat tanultam arra is, kész őrület volt!)

2010. jan. 12. 15:01
Köszönöm szépen, tudom nagyon magolós, száraz anyag, szó szerint bevasalandó dolgok: -( Ezért is hanyagolom a versenyvizsgát, nincsm unkám, még egy évem hátravan a GYES-ből, ráérek, h letegyem. Addig előbb az ügykezelői, meg a rövodebbek. Ha netán eltudok helyezkedni ilyen közig.helyen, akkor legalább nem kell majd 6 hó után letennem őket, mert meglesz, remélem. Ha leteszek két vizsgát, kapok ajándékba egy jogsira beiratást, mindennel együtt kifizetve a férjemtől:-)
6. NataliaWeiss (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. jan. 12. 12:39
Szia Diamond! Én csak sok sikert kívánok. A közigazgatás, mint tantárgy elég nehéz és száraz. Én jogásznak készülök és a közigjoggal szívok már egy ideje. Az összes közűl ez az egy ami nekem a mumus:)
5. 18ba5935e0 (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. jan. 12. 12:07

Hú, nem semmi az anyag tényleg... :-(

Próbálok még kérdezősködni, hátha megtudok valamit!

4. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - 18ba5935e0)
2010. jan. 11. 22:32
tudom h nem, dec óta behozták h versenyvizsga az alapfeltétel az erkölcsi mellett. Már jelentkeztem a kszk honlapján e-learningre, mert az olcsóbb, és nem kell járkálni tanerembe. Csak az nagyon sok anyag, mivel fősulis végzettségem van, és ezért felsőfokút kell letennem. De ahhoz meg a középet is tudni kell. Nem kevés tananyag, maga a felső fok vagy 450oldal, +2-300oldal fogalomtár, ehhez még a középfok, ami nem sokkal kevesebb.. csak a versenyvizsgát szünetelem, mert várok h módosítsanak valamit a rendszeren, az elearninges tananyag sok helyen eltér a letölthetőtöl, és mindegyiket tudni kell, így mindent tanulni kéne 4szeresen. Ezért gondoltam az alapvizsgára. Titkos ügyiratkezelőit akarom az ügykezelőivel, de arra még nem tudok jelentkezni, csak tanulom egyenlőre a tankönyvet amit letöltöttem.
3. 18ba5935e0 (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. jan. 11. 22:28

Szia!

Én úgy tudom, hogy bárki leteheti, sőt, állítólag versenyvizsga nélkül lassan már pályázni sem lehet köztisztviselői állásra.

2010. jan. 11. 22:23
Sziasztok! Szeretnék egy közigazgatási alapvizsgát letenni, ennek feltétele kell, hogy legyen az, h közszolgálati jogviszonyom legyen? Én GYesen vagyok, nincs munkám, csak magam képezném, h később esetleg el tudjak helyezkedni (persze versenyvizsgát is letenném, csak előbb ezt ill ügykezelőit.)Valaki tud esetleg segíteni, h ki tehti le? Rengeteg jogszabályt találok, h alapvizsgát közszolg. jogviszonnxal rendelkező is letehet, ha jogszabály van rá, de azt meg sehol sem találom. Dolgozik vki közigazgatásban, h ezt tudja? Köszi előre is.
2010. jan. 11. 22:21
Közigazgatási alapvizsga

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook