Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


56848. nunogomez (válaszként erre: 56830. - Zizoka01)
2020. márc. 6. 17:50

Valóban érdekes, hogy akkor ezek szerint többünknek is rosszabb élmény maradt a Toldys szóbeli, mint más suliké. Vajon miért viselkedhettek így a tanárok? Talán mert annyira népszerű gimi, hogy lazán válogathatnak? De többi top gimi is válogathat, mégis sok tudott jó hangulatú szóbelit tartani, amit nem stresszként élt meg a gyerek. Fura.


A szóbelis pontok utólagos beírása sztem SZUPER ötlet!!!

56847. mzx (válaszként erre: 56832. - Pangea76)
2020. márc. 6. 17:49
A mi bizottságunkat nem nyűgözte le a magas pontszám és az egyebek. Lehet, hogy pont azt akarták megnézni, hogy el van-e szállva a gyerek magától? Persze ez is valid kérdés... Remélem kiderült, hogy nem. 😁
56846. tikatika (válaszként erre: 56845. - Mzx)
2020. márc. 6. 17:49
Biztos, hogy felveszik a lányodat ilyen hozott pontokkal. Szerdán remélhetőleg látni fogjátok, hogy hány pontot kapott a szóbelin. Holnapra drukkolok a fiadnak!
56845. mzx
2020. márc. 6. 17:37

Mi is ma voltunk az E5-ben. Nagyon kedvesek voltak, de sokat visszakérdeztek, kötekedtek, jópár provokativ kérdést tettek fel. Két kisebb kérdésnél mondta csak a lányom, hogy azt nem tanulták. Ahogy elmondta, szerintem teljesen jól válaszolt a provokatív kérdésekre is, de soknál nem tudom, hogy mi lenne az elvárt válasz egy hatodikostól. A lányom össze van zavarodva, abszolút nem tudja, hogy mennyire tetszhetett nekik.

Most megy az izgulás szerdáig.

Holnap újra meglátogatjuk őket a nagyobbik gyerekkel.

56844. andivagyokén (válaszként erre: 56819. - Psz)
2020. márc. 6. 17:34

Szerintem amit a közbeszéd elit giminek nevez, az kb a hvg rangsor első 10-20 helyezettje. Ez a lista bizonyos szempontok szerint mér és sorol be sulikat, és mivel nincs jobb, ami ebben elöl van, azok iránt megy az egyre nagyobb tülekedés.

De van két de.

Az egyik, hogy teljesen átlagos gimikből is teljesen jól elmennek az ismerőseink gyerekei teljesen jó egyetemekre, állami finanszírozásra. Biztos nem pont olyan motivált/zseniális/tanulógép csapat van itt, mint a femti sulikban, de azért ezek is hétköznapi, normális, nem buta gyerekek.

A másik de meg az, hogy azért egy ilyen rangsor nagyon sok mindent nem mér. Például a HVG rangsorban óriási hátrány, ha egy iskola nem foglalkozik OKTV-vel, amivel az alternatívok nagyobb része például nem foglalkozik. Foglalkoznak viszont egy rakás más dologgal, amivel meg más iskolák nem foglalkoznak.

A lényeg az, hogy jó egy ilyen rangsor, hasznos, de nem feltétlenül kapsz belőle teljes képet arról, hogy egyik vagy másik iskola azt nyújtja-e, amire a te gyerekednek szüksége lenne.


Amúgy meg konkrétan: középerősnek én olyan gimiket mondanék, mint például a Kölcsey.

56843. Chelsey (válaszként erre: 56833. - Zizoka01)
2020. márc. 6. 17:34
Akkor így nektek sem annyira nehéz kivárni a végeredményt :)
56842. Zizoka01 (válaszként erre: 56836. - To23)
2020. márc. 6. 17:34
Hát igen, a gyerek is vizsgázik, meg az iskola is. Sajnos -vagy nem- ők még nem tudják a bizottságtól függetleníteni magukat. Sem azt felmérni, hogy nem biztos, hogy a nem szimpi tanár tanítja majd. Mint ahogyan a szimpi sem. Nem marad más, mint bízni a kémiában: amelyik suli és gyerek oda-vissza bejön egymásnak valami miatt, az lesz a nyerő :-)
56841. Chelsey (válaszként erre: 56832. - Pangea76)
2020. márc. 6. 17:33
Kíváncsi vagyok, hogy hová megy végül, de ezek a sulik mind nagyon tutinak tűnnek. Nagy baj nem lehet :)
56840. pd23 (válaszként erre: 56827. - Balambaer)
2020. márc. 6. 17:31
köszönöm :)
56839. To23
2020. márc. 6. 17:26

Ma voltunk Eötvös matek szóbelin. A szervezés nagyon profi volt, a segítők előtt is le a kalappal. Jó bizottsághoz kerültünk. Feladatokat és tapasztalatokat leírtam a másik oldalara. Összességében nagyon jó élmény volt.

Kint várakozás közben sikerült megtudnom, hogyan pontoznak. 50 pont a szóbeli, ebből 20 pont a matek, 20 pont ismerkedés, 10 pont szimpátia. A füzetek külalakját, helyesírást, házi hiányt is néznek, és elvileg ez is beleszámít a pontokba. Jegyzetelnek, ezek és a leadott fénykép alapján a nap végén megbeszélik a felvételizőket és értékelnek.

56838. szilkszilky (válaszként erre: 56779. - Timka80)
2020. márc. 6. 17:25
Köszi!
56837. szilkszilky (válaszként erre: 56778. - Hanna091)
2020. márc. 6. 17:23
Szia, nem a végeredményt keresem, hanem a megoldás levezetését. De azért köszi.,
56836. To23 (válaszként erre: 56830. - Zizoka01)
2020. márc. 6. 17:22
Mi szerdán voltunk egy pont ilyen matek szóbelin a Toldyban. A tapasztalatokat már leírtam a másik oldalra. Számomra ezzel a tanári hozzáállással a Toldy elérte azt, hogy ha lehetne a módosításkor törölni egy iskolát a jelöltek közül, akkor ez az iskola lenne az. Így csak a sor végére kerül.
56835. psz (válaszként erre: 56822. - Chelsey)
2020. márc. 6. 17:19
Koszi
56834. psz (válaszként erre: 56820. - Mzx)
2020. márc. 6. 17:16
Koszi
56833. Zizoka01 (válaszként erre: 56831. - Chelsey)
2020. márc. 6. 17:13
Trefort maradt az élen, de az API szorosan követi :-). De nem lenne szomorú a VPG és az Árpád spec. mat. miatt sem, úgyhogy nincs tragédia. Még az Eötvös lesz holnap, de az annyira nem cél. (Nem érezte jól magát a bejáráson).
56832. Pangea76
2020. márc. 6. 17:10

Mi is túl vagyunk több suli sok sok szóbelijén:) Nekünk csak jó élményeink vannak. Igaz magas pontszámmal talán könnyebb a gyerek dolga. Akárhogy nézzük a legfontosabb az a két órás írásbeli teljesítmény:) Az Eötvösben és a Fazekasban nagyon kíváncsiak voltak rá is, sok sok időt beszélgettek Vele. Nehéz lesz választani, ha sikerül..

Általános vélemény, hogy a fiatal matektanárok jobb fejek voltak, és a humán szakosak mindig kedvesebbek:) Várjuk az eredményt, hogy az álomsuli álomtagozata meglett-e... és aztán vajon tényleg olyan e mint amit gondoltunk róla:) 2 év múlva jön az újabb menet, mint sok mindenkinek:))

56831. Chelsey (válaszként erre: 56830. - Zizoka01)
2020. márc. 6. 17:06

Jaaaj, de legalább a feladatok jól sikerültek. Az meg, hogy a beszélgetős részben nem tudtak egymásra hangolódni nem rajta múlott, az amolyan lutri.


Mi nálatok a befutó suli jelen állasban? Mentek még valahová?

56830. Zizoka01
2020. márc. 6. 17:03
Mi is túl vagyunk egy nagyon kellemetlen Toldy matek szóbelin. A feladatok nem voltak nehezek, könnyen és jól megoldotta, a matektanár is jó volt. De aztán voltak kicsit provokatív (?) vagy nem tudom milyen kérdések a másik tanártól, amit egyelőre nem tudok belőle kihúzni. Csak annyit, hogy ezzel a Toldy megy a sor végére részéről. Lehet, hogy ez egyfajta tesztelése a gyereknek, mert mástól is hallottam hasonlókat. Ezen a teszten ő valszeg nem ment át :-). Ha elmondja részletesebben, megírom a másik honlapra. Egyébként, kedves Levia, lehet majd olyat, hogy a szóbelik után, ha már lesz eredmény, a leírt tapasztalatokhoz update-eljük a kapott pontokat? (Már ha kiderülnek).
56829. Chelsey (válaszként erre: 56824. - Pindur_)
2020. márc. 6. 17:01

Biztosan a szimpátia, a kimerültség meg a franc se tudja, hogy minek a kombinációja ez. Nagyon nehéz elvonatkoztatni egy ilyen élménytől és az is nehéz kérdés, hogy milyen mértékben kell figyelembe venni. Ugyanis sose lehet tudni, hogy aki miatt ilyen hangulatú lett egy interjú egyáltalán ott lesz-e az iskolában szeptemberben és ha igen, tanítja-e majd a gyereket és akkor milyen kapcsolat alakulna ki közöttük.


Mondjuk ezek a sulik mind nagyon jók, úgyhogy nem tűnik túl nagy kockázatnak akár az sem, ha hangulat, szimpátia alapján hozzátok meg a döntést.

56828. kincsesi
2020. márc. 6. 17:00
Túl vagyunk az összes 8-os és összes 6-os felvételin. Minden tapasztalatot megírtuk,ahova kell. 😁 Mondhatom,az egész család megkönnyebbült.... Nem tudjátok,ezek a sulik kiteszik e hamarabb a rangsorokat? Budaörsi Illyés, Városmajor, Rákóczi, SztMargit, Törökbálint Bálintsuli
56827. Balambaer (válaszként erre: 56825. - Pd23)
2020. márc. 6. 16:59
Az első 50-et írtam össze, azt küldtem el. A mostani általános helyzet miatt én az első 10-ből válogattam, mentősuli pedig az 50-ben...
56826. virgilius (válaszként erre: 56819. - Psz)
2020. márc. 6. 16:46
Nekem kicsit az benyomásom, hogy csak elit avagy top gimik vannak, és a többi, a futottak még. Az úgynevezett közepesekben sok nyílt órán jártunk, sok ismerőssel beszéltünk, és abszolút nem tűntek színvonalasabbnak, mint az ún gyengék. Mi naagyon szívesen választottunk volna közepeset, de nincs közepes.
56825. pd23 (válaszként erre: 56811. - Balambaer)
2020. márc. 6. 16:45

Küldesz privátban infot a HVG 100-as listából.

Köszönet!

56824. Pindur_ (válaszként erre: 56821. - Beni4)
2020. márc. 6. 16:37

Mi ma voltunk mindkét (E5, Api) iskolában, és az én gyerekem az E5-ben fogott ki nagyon flegma bizottságot. Nagyon nem érezte jól magát, azt mondta, a többi szóbelin nem fog izgulni, mert ennél rosszabb nem lehet.

Az Apáczaiban jobban érezte magát, és a legjobban a Fazekasban, onnan mosolyogva, vidáman jött ki. Pedig a feladatokat mindhárom helyen könnyedén megoldotta, nem ezzel volt a baj.

56823. Chelsey (válaszként erre: 56821. - Beni4)
2020. márc. 6. 16:34
Jaj, de jó! Ezek szerint nem kérdés, hogy miért megy most a drukk :)
56822. Chelsey (válaszként erre: 56819. - Psz)
2020. márc. 6. 16:30

Szerintem meg lehet, hogyha van olyan terület, amellyel képes kiemelkedő eredményt elérni. Nem kell, hogy minden téren a legjobb legyen.


A listán szereplő első 100 intézmény pontozása között alig van különbség, úgyhogy elég szubjektív, hogy melyiket miért érzed, gondolod jobbnak - szerintem.

56821. Beni4
2020. márc. 6. 16:29

E5 MAI felveteli szuper élmény volt mindent tudott csicsergett hazaig

Pozitív élmény főleg a borzalmasan flegmatikus Api után

56820. mzx (válaszként erre: 56819. - Psz)
2020. márc. 6. 16:28
Szigorúan saját besorolás: számomra az első 30 erős, a 100-ból a többi középerős.
56819. psz (válaszként erre: 56810. - Psz)
2020. márc. 6. 16:22

A kerdesem arra vonatkozott, hogy kinek mit jelent az, hogy kozeperos elitgimi? Egyaltalan egy kozeperos gimi lehet elitgimi pl.? en ugy gondolom hogy nem, es kivancsi lennek, hogy ti szerintetek igen vagy nem?


A hvg listan honnan kozeperos es meddig eros egy gimi, ki-ki szerint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook