Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


71218. Markaa (válaszként erre: 71185. - Arirézi)
2021. jan. 31. 14:54
A írásbeli megnezeskor lehet beszélgetni Zsolt tanár úrral, és ő el szokta árulni az átlagot, és a körül lesz a szóbeli behivas.
71217. levia (válaszként erre: 71208. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 14:54

Arra kb. nem érdemes előre számítani sehol, hogy hatosztályosként két nyelvet vihet haladón.

Ha a nyelvi szint(ek) megtartása az IGAZÁN fontos szempont, akkor nyolcadik után kell váltani.

Ha 9.-től megoldható lesz a csoportbontás és a suliszintű nívócsoport és van is elegendő jelentkező (és nyelvtanár), akkor max örültök.

71216. Nyúlanya (válaszként erre: 71212. - Bejci3)
2021. jan. 31. 14:53

Dettó!! Ugyanez a helyzet. Olvasgatjuk ezt a fórumot, a tapasztalatokat...

vajon hány szobelit bír el a gyerek, hogy kicsit képet kapjon?


A YouTube videóknál a hivatalos verziók mennyire adják vissza az igazságot? Gondolom a még odajárók nem mernék nagyon kritizálni az alma matert...

71215. Zakablanka (válaszként erre: 71206. - Levia)
2021. jan. 31. 14:51

Nem:) Mi az Eötvösben végeztünk, a fiam nem kifejezetten elméleti típus, aki napi sok oldalt megtanul és éjjel is könyveket olvas. Én nagyon szerettem oda járni, egyenes út volt az egyetemre, minden osztálytársam simán vette az akadályt. Nem bántam meg és bár sokat tanultam, kitűnő voltam és volt időm a hobbymra is a suli mellett.

A gyerek amolyan kis alkotó, konstruktőr típus, promókat vág és Python tanfolyamot végzett hobbyból 12 évesen, neki ez a mindene, meg a sport. Szeretném, ha kiteljesedne, ezért vannak az infó sulik. A 4 gyerekből a legkisebb most 5.-es, abszolút matekos vonal, kitűnő, de elméleti attitűd, nála más lesz a prioritás.

71214. VeTspKa
2021. jan. 31. 14:51

Valaki írta pár napja, hogy nem tudja rögzíteni a sulikat a KIFIR-ben, mert korábban nem úgy kellett megadni az emelet/ajtót, mint most.

Ha azóta megoldódott a probléma, segítsen nekem légyszi, hogy mi a teendő, mert úgy tűnik én is elakadtam. Kitöltöttem mindent, és hiába kattintok a "mentés"-re, csak azt írja, hogy "A tanuló adatai még nincsenek véglegesítve!". :-(

Vagy ennek így kell lennie, és menjek tovább a suli részre?

Az a "bilibe lóg a kezem" kategória egyébként, hogy a KIFIR ( pláne ha már hatodikban a felvételikor kitöltöttünk minden adatot ) az oktatási azonosító alapján automatikusan felismerje a gyereket?

71213. levia (válaszként erre: 71212. - Bejci3)
2021. jan. 31. 14:48

Nézzetek pl. iskolavideókat is. Tele vele a utube.


Ha már bent van egy gyerek az adott gimiben, akkor hangulat stb. szempontból tök mindegy, hogy 6 vagy 1+4 vagy 4 es képzésbe jár. Egy az épület, egy a tanári kar egy a menza stb.

71212. Bejci3 (válaszként erre: 71207. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 14:44
Neki melyik tetszene? Látta a sulikat? Ismeritek? Mert nekünk az a fő nehézség, hogy semmi közeli tapasztalatunk nincs a 6 osztályosokról, csak az olvasott dolgok.. ez alapján meg nehéz dönteni. Az biztos, hogy nem reál érdeklődésű az enyém.
71211. virgilius (válaszként erre: 71208. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 14:43
szerintem kicsit megkeveredtél :) a Rákócziban van az, hogy angol mellé nem lehet németet stb, és nem lehet haladóról sem felvenni a második nyelvet. Talán a tg osztály z egyetlen, ahol elvben az angolon túl lehet német a második nyelv. De a rákóczibn úgy van, hogy z a két nyelv lesz a 2., amit az adott osztálybn legtöbben választanak. Nincs osztályok közötti varia, mint a VMG-ben pl.
71210. Chelsey (válaszként erre: 71203. - Zakablanka)
2021. jan. 31. 14:43

Nagyon jól teszi, mert így összeszedettebb lesz és az sokat tud szépíteni az írásbelijén, hogy felvegyék oda, ahová leginkább szeretné. Szuper, hogy a suliban kapnak ehhez segítséget.

Melyik ez a suli, ahol egy hadseregnyi gyereket meg tudtak hallgatni tavaly? Nekem nagyon nagynak tűnik ez a létszám, de lehet, hogy csak nem vagyok képben.

71209. virgilius (válaszként erre: 71207. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 14:41
7-8-ban tanulnak latint, 9.-től választhatnak egy élő második nyelvet. angolosok németet is és németesek angolt is. E5 is nagyon librális iskola, egyébként.
71208. Nyúlanya
2021. jan. 31. 14:40

VPG-ben a második nyelvet tényleg a nulláról kell kezdeni? :O

Ha igen, akkor még a Rákóczi is jobb, ahol a 6osztalyos nyekes év után második nyelvet haladó szinten is fel lehet venni!

71207. Nyúlanya (válaszként erre: 71173. - Bejci3)
2021. jan. 31. 14:37

6-os Lányom van, aki imád tanulni, olvasni olvasni olvasni... de nagyon vágyik már társaságra és nem akar csak tanulni, hanem közösségi életet élni is. Jól feladta a leckét, mert humán, erre az lett 39, matek meg 44. :O Nem merjük reálra állítani, inkább altalanosra. E5, Trefort, Toldy, VMG valami ilyesmi...

(A Radnóti neki túl liberális iskola...)


A VMG-ben (KIFIRben) olvastam h második nyelv 9-től latin. Ezek szerint aki angolt tanul első nyelvként, az nem tanulhat németet és fordítva???

71206. levia (válaszként erre: 71204. - Zakablanka)
2021. jan. 31. 14:37
Látom, nem bízod a véletlenre, sörétes puskával vadászol.
71205. Besti (válaszként erre: 71202. - Akinomuj)
2021. jan. 31. 14:31
Most végzős... :-)
71204. Zakablanka (válaszként erre: 71201. - ZSESZTER2)
2021. jan. 31. 14:31

Persze, én amolyan biztosra menő anyatigris vagyok:)


15 suli és 28 tagozatkód. Tudom, soknak látszik, de a papír elbírja és nem akarok májusban kapkodni, hol van pótfelvételi. Utolsó pillanatban kivettem 3 sulit, arra gondolván, ha lesznek szóbelik, hogy oldanánk meg..

71203. Zakablanka (válaszként erre: 71199. - Chelsey)
2021. jan. 31. 14:29

A suliban lesz a szóbelire előkészítés, arra készül. Nem feletetés, hanem komplexen végig mennek a magyar tanárral a pontokon és segíti őket mit és hogyan mondjanak. 2 hetük lesz, hogy mindent átgondoljanak, jól fogalmazzák meg a gondoltaikat. Erre készül ma és tegnap.

A szóbelik 02.22 után lesznek a középsulikban, ha lesznek. Az egyik suli, ahova mi mennénk, egy napra tette be tervezetten a szóbeliket. Úgy láttam tavaly nagyságrendileg 1500 gyerek volt ott és ugyanennyi szülő, egy napon, sok felvételi bizottság előtt, 6 különböző szakra, de egy iskolában. Mondjuk hatalmas a suli. Idén ez nyilván megoldhatatlan. Egy esküvőn 5 fő lehet ott, akkor ezt hogyan lehet kivitelezni?

71202. akinomuj (válaszként erre: 71189. - Besti)
2021. jan. 31. 14:29
12. osztályos ismerős, vagy a 12. ember, aki nem mondott jókat?
71201. ZSESZTER2 (válaszként erre: 71195. - Zakablanka)
2021. jan. 31. 14:28
Szia! Megkérdezhetem, hogy összesen hány sulit írtál be? Köszönöm!
71200. levia (válaszként erre: 71199. - Chelsey)
2021. jan. 31. 14:12
Szerintem igen, rájuk bízzák.
71199. Chelsey (válaszként erre: 71198. - Zakablanka)
2021. jan. 31. 14:08

Tényleg előre futottam egy picit az időben, holnap max a suliban lesz szóbelije, ha feleltetik - bár az manapság igen ritka. :D


Nagy kérdés ez a szóbeli, de nekem az a TIPPEM, hogy a sulikra fogják bízni, hogy akarnak-e szóbeliztetni (nyilván távolságtartás, maszk stb. hókuszpókusz)

71198. Zakablanka (válaszként erre: 71197. - Chelsey)
2021. jan. 31. 14:04
Köszönöm, a kérdés az, hogy egyáltalán lesznek-e szóbelik?
71197. Chelsey (válaszként erre: 71195. - Zakablanka)
2021. jan. 31. 13:48
Egy jó nagy kalappal neki holnapra és sikerüljön az álomsuli!
71196. d75107af9b (válaszként erre: 71168. - Manumanu)
2021. jan. 31. 13:05

Szinyei?

2015-ban 58 pontos központival (magyart eléggé elszúrta) fiam bejutott Szinyeibe biosz -kémiára és nagyon szerette.

Ahogy egyszer írtam, többen bejutottak orvosira.

Telekibe is velveték volna, ott asszem csak biosz tagozat volt, nem kémia -biológia, legalábbis szóbeli csak biológiáából volt.

Sz. Lászlóba (ez let volanfő cél), Berzsenyibe be se hívtál, de érthető :-))

71195. Zakablanka
2021. jan. 31. 12:56

8.


Sziasztok, tegnap késő estére készen voltam a suli sorrenddel. Maximális vitt pont, 67 pontos írásbeli ( a magyart szúrta el, itthon soha nem írt 40 alatt, de ez mindegy is), erős informatikai attitűd. Rengeteg agyalás után első 5 helyen infó sulik tagozatai, ( álom tagozat az első helyen) majd NYEK középerős gimik, majd termtud. 4 évfolyamos gimik, szintén közép erős szinten. A végén a gyengébb infós sulik, amiket nagyon nem akarok, de muszáj volt és egy gazdasági technikum a legvégén. Készítettem excel táblát, azt küldtem be a tanárnak. Plusz befotóztam a kitöltött lapokat is. Majd megyünk aláírni, ha felvitte a rendszerbe és véglegesítjük.


A gyerek tegnap és ma a szóbelire készül, 3 oldalt írtunk össze, miről fog beszélni, ez röviden:

1. Önmaga bemutatása, pl hobbik, sport ( versenyszerűen sportol) érdeklődés, versenyek, stb. Empátia, másokhoz való viszonyulás, csapat vs egyéni tevékenységek. Kitartás, szorgalom, kreativitás. pl. a fiam nagyon szeret a sport mellett barkácsolni, tele van ötlettel. Gyakran együtt tanulnak, projekt feladatokat készítenek együtt az osztálytársaival.

2. Választott suli: miért ez? Mit ad ő a sulinak és mit ad neki az iskola? Közösségi élet. Mik a célok, hogyan tud fejlődni itt? Mi vonzotta ide még a szakmaiságon kívül? Iskola névadójáról mit tud ( ez röviden)

3. Olvasmányélmény kifejtése ( pl karakterfejlődés, miért ezt meséli el, stb)

4. Továbbtanulási szempontok, célok.



Kb., mint egy állásinterjúra való profi felkészülés :) Hatalmas mázli, hogy a nagyobb testvérektől tud példát meríteni, nemcsak tőlünk szülőktől és az iskola holnaptól indítja a felvételi szóbelire a felkészítést, ráadásul egyénre szabottan próbálják meg. Ezért nagyon hálás vagyok, hihetetlen a szakmaiság és az emberség is ebben a nem könnyű időben.


Sok sikert mindenkinek, bármelyik is legyen az álom suli:)

71194. Rk (válaszként erre: 71163. - Grnhnd)
2021. jan. 31. 12:55

Csak akkor kb. mindenhol ugyanazt tanították. Kevesebb tananyag volt, ahol sikerült magasabb szinten. Ha szerencséje volt, akkor kapott plusz segítséget tanártól. Ha tehetséges volt egy vidéki "kisiskola" oktatása is elég volt ehhez, nem kellett beszerezni annyi plusztudást, amit most kell.

Központi is kb. ugyanannyira kb. egységes oktatás (ugyanaz a könyv) alapján volt.

Gimik/szakközepek/sulik közt se volt ekkora nagy különbség, nem kellett ennyi magántanár stb.

Igen, kapott hátrányt pld. nem volt kisztag, akkor egyetemen évet kellett halasztani stb..

De utána mehetett..

Most van az Arany János program...

Az idei felvételi nehéz magyar, könnyű matekról már ne is beszéljünk... Akkor kb. egyforma nehézségű volt a két sor. (Sulik saját felvételi sorra stb..)

S a feladatsort összeállító se tanított jobb esetben.😉

Tehat nem lehet egyszerűen összehasonlítani- szerintem-a kettőt.

71193. d75107af9b (válaszként erre: 71178. - Sanyinak)
2021. jan. 31. 12:53

Én is még a gimiben felvételiztem , talán volt magyar matek, de nyelvtagozat lévén a nyelvtudás volt a döntő.

Volt írásbeli, meg beszélgatésés ez volt a döntő.

De manapság egy rosszabb központi miatt lehet a gyerek el se jut a szóbelira pl. egy nyelvtagozatra, pedig nagyon jól beszéli.

Nem voltam kitűnő, talán gyenge 4-es, mégis felvettek egy jobb gimibe és simán középfokúztam érettségi előtt még a rettegett Rigó utcában :-)..az érettségi se volt vészes, ráadásulakkor még úgy volt, hogy akinek középfoú nyelvizsgája volt, nem kellett nyelvből érettségiznie, hanem aközépfokű nyelvizsgáért automatikusan ötöst kapott.

Szóval majdnem ez egész osztálynak lett nyelvvizsgája és eggyel kevasebb tárgyból kellett az érettségire készülnünk

(a nem meg akkor pl töri, föci is csak szóbeli volt)

Szerintem ez a mostani középsiskola felvételi rendszer rossz.

Ott van a helyesírás, jó persze ssok gyakorlással lehet feljeszteni, de és erról másoknak is ez véleménye, kell hozzá valami ráérzés, vagy adottság.

Nekem a helyesírás kicsit oylan mint a nyelvérzék, ha úgy vesszük, valahol az is :-)

Aki humán tagozatra szeretne menni, annak szívás, hogy a matekot, aki meg reál tagozra, annak, hogy a magyart ugyanúgy nézik.

Jó persze zsenik mindig voltak/vannak/lesznek, akik mindeből ugyanoylan jók, de nem ez jellemző az átlagra.

71192. manimantra
2021. jan. 31. 12:45

Tegnap volt az Osztrák Gimnázium felvételije. Matek idegen nyelv magyar 3x50perc.

A lányom szerint a kompentenciahoz hasonlított, idő bőven elég volt. Átnézni többször alaposan lehetett.

A matek logikai feladatokból állt szinte kizárólag, az idegen nyelvi feladatsor 3 szövegértés és egy hallgatás, a magyar szinten szövegértés.

Irt valaki tegnap?

71191. Chelsey (válaszként erre: 71183. - Virgilius)
2021. jan. 31. 12:27
Bizony! Nekem az a tervem, hogy a számunkra fontos tárgyak szerint fogom még átrágni a sulikon magam. Mert lehet egy suli sokkal előrébb a listán, de ha számunkra fontos szempontból ugyanolyan eredményeket elérő másik könnyebben megközelíthető, akkor az utóbbit fogjuk a mi listánkon előrébb tenni.
71190. Kavicsgym (válaszként erre: 71166. - Miett74)
2021. jan. 31. 12:25

8.

Óbudai MAT FIZ


Sziasztok! Itt milyen ofő várható? Van valakinek infója erről? Meg úgy általában az iskoláról.


Köszi!

71189. Besti (válaszként erre: 71182. - Virgilius)
2021. jan. 31. 12:25
Vpg ről most 12. ismerős nem mondott jókat, és kétéve amikor az igazgatóval beszéltem a nyelv kérdèsről nem voltak rugalmasak. Meg nem akarom a suliválasztást a sporthoz igazítani, nem egy őszehetség, amíg bírja, ok, de ha nem akkor inkább a sportot engedném el...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook