Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


71158. Nyúlanya (válaszként erre: 71138. - Minpins)
2021. jan. 31. 10:47

Nagyon gratulálok! A 15 feladatsor szerintem sok készülés és napi egy pár is meg a felkészítő! Megdolgozott érte, amellett, hogy okos is!


Természetesen nem írhatom meg, hogy ez melyik suli volt, nem akarom megrágalmazni, bizonyitani nem tudom, az apuka mesélte, de nem is az idén volt.

71157. Andi2014 (válaszként erre: 71123. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 10:45

A fiam eg, az aglomerációban levő kis faluból a szomszéd kisváros szakgimnåziumában irta meg a felvételit, ahogy az osztályból a többiek is. Ez volt a legközelebb. 90+ felvételit írt, ahogy egy osztålytárs leány is. Mindketten az E5-ben vannak.

Szóval azért nem kell az E5-ben, vagy bármelyik erős gimiben írni. Egy srác volt, aki hasonlóan csak az E5-be akart menni, ott irta meg, mereven ragaszkodott a helyhez. 72 ponttal szóbelizni sem hivtåk be.

Nem keresnék mindenben valami összeesküvést.

71156. szamoca75 (válaszként erre: 71153. - NagyKata75)
2021. jan. 31. 10:44
Köszönöm, ez idáig jól hangzik 🙂
71155. arirézi (válaszként erre: 71141. - Grnhnd)
2021. jan. 31. 10:41
Egyetértek veled. Egy felvételi nem ugyanazt méri, mint az általános iskola. Annyiban vitatkoznék, hogy mindig voltak/vannak/lesznek, akiket a kapcsolati hálójuk előrébb juttat. Ezek nem feltétlenül gyenge gyerekek (sőt, valószínűleg jó képességűek), csak esetleg kell még az a kis plusz rásegítés (pozitívan elbírált méltányossági, vagy egy "helyből maxos" szóbeli), ami végül bejuttatja őket egy suliba, ahol aztán már senki meg nem mondja, ki hogy került be, mert mind képes megállni a helyét, úgy, ahogy az éppen lecsúszók is képesek lettek volna... Ez nyilván bosszantó tud lenni, amikor az ember ismer egy ilyen sztorit (vagy legalább is ezt gondolja), és épp lecsúszik a gyereke a vágyott helyről, de sztem ezt el kell engedni, felesleges negatív energia. Épp úgy bosszantó tud lenni, ha az egyébként okos gyerek figyelmetlenségből nem tudja hozni a formáját. A mienk ilyen, ez ellen sem véd a felvételi rendszer (eredményre jön a pont, nem gondolatmenetre...), elfogadjuk, és kész.
71154. Chelsey (válaszként erre: 71143. - Antimnor)
2021. jan. 31. 10:33
Úgy, hogy amikor nem volt muszáj, nem törted magad, de azért a tudás ott lapult hátul. Amikor meg kellett, akkor beleadtál apait-anyait :)
71153. NagyKata75 (válaszként erre: 71146. - Szamoca75)
2021. jan. 31. 10:28
Ismerős fiú jár német nemzetiségi tagozatra, nagyon erős matek háttérrel. Nagyon szereti!
71152. levia (válaszként erre: 71151. - Mizek)
2021. jan. 31. 10:15

Igen, jó lesz. Csudaszép eredmény! :-)

A többit nem Neked címezve írom.

Sajnos ez a Jóska átka.

A kiváló felvételizők be szokták mentőnek írni, aztán emiatt egekbe szökik a szóbeli behívási határa, és csalódnak azok, akik álomsuliként tekintenek rá.

71151. mizek
2021. jan. 31. 10:04

8.

Sziasztok, 85 pontos, matek érdeklődésű fiúnak István, VMG, Árpád, VeresPéter mellett milyen mentőt ajánlotok? József Attila? Belbudáról indulna reggelente.

71150. Mokka73 (válaszként erre: 71126. - NagyKata75)
2021. jan. 31. 09:59
Szerintem pont az írásbeli a javítókulcs alapján elég objektív, magyarból max a fogalmazásnál van játéktér, de azok a gyerekek akik a végén nagyon magas pontot kapnak fogalmazás nélkül is virítanak. Tavaly lányom hatodikban 44 pontot írt és egy pontot reklamáltunk. vmi idióta szinonima volt ami nem volt benne a megoldókulcsban. A végén derült ki, hogy milyen jól tettük, megkapta és bizony kellett az a pont a végleges ramgsorban, mint egy falat kenyér ;)). A matek szerintem meg még ennél is konkrétabb. Amikor mi gondolkodtunk hol írja (lányom kívánsága E5 vagy vmi logisztikailag jobb, mert a kicsi is írt és jobb lett volna ha azonos idôpontos kezdéssel nem a város különbözô pontjaira kell eljutni), akkor azt mondták, hogy azért jobb egy erôsebb suli, mert ott nem csak a megoldókulcsot nézik sablonszerûen a javító tanárok, hanem gondolkodva javítanak (ez most furán hangzik bocsi ha félreérthetô), pl ha leírt vmit a gyerek, de nincs a vonalon ahova kérik, de ott van, az nem 0 pont stb. De ez az én tapasztalatom. Ki tudja ha máshol írunk akkor pl a reklamált pontnak mi lett volna a sorsa. Vagy az egyedi stílusú fogalmazást ugyanígy értékelték-e volna, vagy “nem értik” és bukja a pontokat.....
71149. minpins (válaszként erre: 71147. - Aquarius76)
2021. jan. 31. 09:57
Én is ezt mondom. Bármi lehet, de az utolsó lenne a csalás, ami eszembe jutna.
71148. Borian (válaszként erre: 71144. - Grnhnd)
2021. jan. 31. 09:52
Nekünk is volt ilyen. A Lászlóban - pedig akkoriban még nem volt ennyire felkapott, nem volt tt osztály - nem boldogult az egyik osztálytársunk, de apuka orvos, a fiából is azt akart nevelni, ezért elvitte valahová máshová... soha többet nem hallottam róla, de amikor a férjemnek egy beavatkozásoz intézményt kerestünk, beleütköztem... altatóorvos lett.
71147. Aquarius76 (válaszként erre: 71138. - Minpins)
2021. jan. 31. 09:48

A te gyerekednek "csak" ennyi felkészülés elegendő volt a jó eredményhez mert valószínűleg alapból is jó eszű és jó képességű gyerek. Lehet, hogy őt a versenyhelyzet motiválja plusz "szerencséje" volt a feladatokkal. Pl. nem olyan furfangos volt esetleg egy-egy típusfeladat, mint némelyik másik feladatsorban. Félre ne érts, nem akarom kicsinyíteni gyereked teljesítményét, mert nagyon ügyes volt!:)

Nálunk is előfordult hatodikban meg nyolcadikban is, hogy valaki kitűnőként sok készüléssel sem tudott úgy virítani mint más "csak" 4,5 körüli átlaggal és kevesebb készüléssel. Szerintem sok múlik a gyerek pszichés állapotán is versenyhelyzetben.

Persze bármi előfordulhat.

Olyan is volt már a világtörténelemben, hogy valaki jó felvételivel bejutott jó iskolába ahol kűzdött mint malac a jégen, hogy lépést tartson a többiekkel.

71146. szamoca75
2021. jan. 31. 09:48

8.

Óbudai Árpád gimnázium német nemzetiségi tagozatáról tud valaki mesélni? Ez az 1 tagozat jöhet szóba nekünk németesként. Ezt is érdemes matek szerető gyereknek választani? Illetve mindenféleképpen azt akarom, hogy angolt tanuljon mellette.

Plusz bármi érdekelne amit tudtok a suliról. Milyen ott diáknak lenni?

71145. sanyinak (válaszként erre: 71141. - Grnhnd)
2021. jan. 31. 09:45
Szerintem is ott van erősen a felvételi vizsgán a szerencsefaktor és a vizsgadrukk megfelelő kezelése a valós tudás mellett.
71144. grnhnd (válaszként erre: 71143. - Antimnor)
2021. jan. 31. 09:42

te vagy az üdítő kivételek egyike :)


nekem volt gimis osztálytársam (átlagos gimi, semmilyen spec képzés nem volt, nem elit, nem top gimi) akit másodikban eltanácsolt az osztályfőnök, hogy a sok 2-es meg 3-as a bizonyítványban itt kevés, inkább menjen el szakközépbe- elment, nem halottunk róla - a 10 éves érettségi találkozóra elhívtuk, orvos lett belőle...

71143. antimnor (válaszként erre: 71141. - Grnhnd)
2021. jan. 31. 09:34
Én pl. kétszer tudtam középiskolában osztályelső lenni. A felvételin és az érettségin:) Amúgy 3-4-es voltam végig. Fogalmam sincs, hogy csináltam talán nyugodt tudtam maradni nem tudom.
71142. minpins (válaszként erre: 71140. - Zorka1976)
2021. jan. 31. 09:32
Azt mondod, érdemes ilyen szempontból a VPG-t beírni? Én lányom is napi 2,5 órát van edzésen (ráadásul leghülyébb időpontokban) és már készítjük magunkat lelkiekben, hogy ez nem fog menni középiskola mellett.
71141. grnhnd (válaszként erre: 71123. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 09:26

saját vélemény:


lehet én vagyok naiv, de nehezen képzelem el ezt ma egy top iskoláról, nincs nekik erre szükségük - bőven van elég igen tehetséges gyerek tehetős szülővel, ahonnan tudnak elég alapítványi támogatás, szponzorációt - nevezd aminek akarod - behozni, nem szorulnak rá arra, hogy egy gyenge gyerek bekerüljön csak azért amire utalsz..


ahogy én látom: van aki tud vizsgázni, van aki még nem - ebben a korban ez nem annyira természtes hogy tudják kezelni a vizsgadrukkot


szemét ez a felvételi rendszer egy oldalról mert az adott napi teljesítmény sokkal nagyobb súllyal számít, és nem veszi annyira figyelembe az elmúlt évek teljesítményét (fejlődését?) - de érthető, hogy valami módszer mégis kell, mert ha meg csak az iskola bizonyítvány számítana, akkor lehetne sorsolni a top sulikban, képtelenek lennének eldönteni ki érdemes bekerülni


jellemzően, a nagy tömeg - már aki amúgy is jó tanuló és motivált, azért képes megoldani szerintem felkészüléssel, odafigyeléssel 80+ pontszámmal


mindig lesz olyan 1-2-3% aki ügyan ügyes, tehetséges, de elizgulja az írásbelit - velük ez a rendszer kiszúr


és mindg lesz olyan 1-2-3% aki nem akkora extra képességű, de szerencsére van, ihletett napja van, minden összejön


ez viszont az élet minden területén is így van - nekünk szülőknek itt van a legnagyobb felelősségünk szerintem, hogy a gyereknek nem akkor teszünk jót, ha megóvjuk a kudarcoktól, hanem akkor, ha megtanítjuk őket a kudarcokat kezelni - az élet nem igazságos, azzal csak kiszúrunk velük, ha arra kondícionáljuk őket hogy apa meg anya majd megoldja, meg "kireklamálja" - persze ha rosszul adnak össze két összpontszámot akkor reklamálni kell, de ez a pár évveé ezelőtti toldys példa hogy "eljárásrendi hibsa miatt" borult a felvettek listája, az nálam kiveri a biztosítékot


a mi közvetlen környezetünkben is van olyan gyerek, aki nagyon jó tanuló minden félévben kitünő, 4-5 dícsérete minden félévben van és nem tudta megírni jól a felvételit, 80 alatti lett neki, pedig készült, tanult, rápihent, motivált, stb


de olyat is ismerek, aki jó tanuló, de nem egy bólyaiba oltott eintsein, nem is annyira pörgött rá, és kirázott egy 80ast lazán



ez az igazgatói irodában egyedl író gyerek melyik suliban volt?

71140. zorka1976 (válaszként erre: 71050. - Besti)
2021. jan. 31. 09:25
A nagyobbik fiam heti 15 óra edzés, válogatottság mellett tolta végig a gimit ( vpg) és jár most a BME-re ( illetve majd megy ki Arizonába, ha a covid helyzet engedi. Nem feltétlen kell abbahagyni a sportot, ha szereti csinálni a kislányod, és persze ha a suli is segítőkész. A vpg extrán az, és hálás is vagyok érte :)
71139. Opet
2021. jan. 31. 09:21

6.

Sziasztok! Az OH-t milyen platformon lehet pontszámmal kapcsolatban megkeresni? Szeretném felülvizsgálatát i/ elfogadtatni a talált pontot. 10b-re csak 1 pontot kapott, pedig Minden kritériumnak megfelel, és megérdemelné a 2 pontot. Köszönöm előre.

71138. minpins (válaszként erre: 71136. - Nyúlanya)
2021. jan. 31. 09:18
Nem mondtam, hogy nulla rákészüléssel, de az én gyerekem összesen maximum 15-15 feladatsort csinált meg ebben a félévben és ebben benne van az is, amiket az iskolában csináltak meg. Nem járt soha életében különtanárhoz. Felkészítőre annyit járt, hogy az iskolában volt hetedik órában idén heti egy-egy matek és magyar (ami igen gyakran elmaradt a Covid és minden más miatt) és a központi előtt befizettem egy-egy kétnapos magyar és matek összefoglaló online felkészítőre (a magyar nem tűnt hasznosnak, de ki tudja), amit végigült. A téli szünetben tanult csak a felvételire és utána egy héten keresztül csinált napi egy tesztpárt, ennyi. Mivel ő nem szorgalmas, ezért is felnéztem rá, féltem, ennyire sem lesz hajlandó. Igencsak kiakadnék, ha valaki a hátam mögött arról suttogna, hogy biztos csaltunk....
71137. levia (válaszként erre: 71131. - Levia)
2021. jan. 31. 09:07

Az aktív link most jön. [link]

(Egész belepirulok a sok emlegetésbe, erre no, küldök inaktívat. Kedvesek vagytok, köszi :-))

71136. Nyúlanya (válaszként erre: 71127. - Minpins)
2021. jan. 31. 09:06

Saját IQ-ból, anélkül, hogy a 20 év 40 feladatlapját megcsinálta volna?

Ahogy én tapasztalom: a zsenik megírják 90+ ra, akik nem zsenik, de okosak és szorgalmasak és előkészítőre jártak és/vagy tanárhoz és az összes feladatlapot megcsinálták úgy, hogy a hibákat gondosan megnézték és tanultak is belőle (volt olyan anya itt aki statisztikát csinált a gyerek fejlődéséről és többször is megiratta ugyanazt a feladatlapot, meg olyan is akinek a gyerekei füzetet vezettek a hibákról és tanulmányozták rendszeresen).

Szóval ezek a gyerekek tudják 80+ ra írni.

Persze mindig lehet valakinek hihetetlen jó napja és kaphat hirtelen szárnyakat!! Meg egy jó pszichológus is csodákat tud tenni (vö Edison élete és munkássága)...

71135. Chelsey (válaszként erre: 71116. - Markaa)
2021. jan. 31. 09:05
Egész pontosan minden linket Levia-n keresztül lehet egyben elérni.
71134. Chelsey (válaszként erre: 71106. - Minpins)
2021. jan. 31. 09:03
Ez fantasztikus eredmény! Óriási gratula!!!!
71133. Chelsey (válaszként erre: 71105. - SzappanbuboRéka)
2021. jan. 31. 09:01

Így van! Éppen nem volt itt a "közelben", ezért küldtem át tegnap valakinek a tőle kapott linket.


De Leviánál van minden egyben, küldjétek neki a kéréseket!

71132. potton79 (válaszként erre: 71122. - Borian)
2021. jan. 31. 09:01
Minden szavaddal egyetértek, rg-ben pont ugyanezt látom. És már szóba került itt is többször, hogy aki sok éve versenysportol, az sokszor jobban osztja be az idejét, és a kicsit nagyobb iskolai terhelést is könnyebben veszi nagy eséllyel.
71131. levia (válaszként erre: 71117. - Hampa)
2021. jan. 31. 09:01

Hatosztályosban nem annyira vagyok képben.

De suliszinten 1,3 a nyelvvizsgák átlaga, azaz mindenki legalább egy nyelvvizsgát szerez, vagy külön nyelvvizsgaként vagy emelt érettségivel. Ez a szám az emelt érettségikért kapható középfokot vsz. nem tartalmazza.


Angolból a középfok kb. alap. Hogy továbblép-e valaki a felsőfokra az már egyéni motiváció kérdése, technikailag a suliban tanítanak olyan nyelvtanárok, akik képesek az ehhoz szükségeseket órán átadni.

A többi nyelvnél méginkább jelentős a motiváció szerepe.

Lányonmak van két egyetemi szaktársa (németül tanulnak közgázt és társtudot) akik az E5 hatos részéből jöttek. Megvan az angol és a német felsőfokjuk.

Itt megnézheted a EJG-be mennyire magas "tudásszomj"jal érkeznek a diákok, és hogy így is maradnak;

www.ejg.hu/oktatas/tanulmanyi-eredmenyek/

71130. Chelsey (válaszként erre: 71103. - Virgilius)
2021. jan. 31. 08:59

Ezt én értem és tényleg gyengíti a sulit. Csak azt nem értem, hogy egy ilyen lista alapján hová lehetne helyére tenni az előrehozottat. De lehet, hogy csak nekem nem állt még össze a kép.


Pl. Géza tizedikes 2020-ban előrehozottat tesz angolból, Timi tizenegyedikes ő is előrehozottat tesz angolból, meg van a sok másik gyerek, akik mind érettségiznek ebben az évben angolból. A két előrehozottat 2021 és 2022 évek eredményeihez kellene hozzászámolni, hogy a "helyükön" legyenek, amikor egy adott évfolyam eredményességét mérik. Na, ezt nem tudom, hogy a sima listákból, hogyan lehetne kihámozni. De persze hivatalos adatbázisból simán összekalapálható, mert ott az adatokhoz kapcsolódik több információ (mert nyilván nem csak az előrehozott érettségi tényét rögzítik, hanem azt is, hogy kié és összekapcsolható az ő későbbi "rendes érettségi" eredményével).

71129. Nyúlanya (válaszként erre: 70925. - Planxx)
2021. jan. 31. 08:57

Tanulságos történet!

Tavaly nem 89 ponttól hívták be a gyerekeket? Ha most magasabb az átlag, akkor még a 91 (barátnő gyereke) is veszélyben van...

Vagy tényleg annyira kevés gyerek írta meg a felvételit az idén?

A kalkulátor (örök hàla Rékának és akinek a keze/ideje/türelme benne van) azt mutatja, hogy már a hozott pont számokkal együtt alakítjàk ki a szóbeli behívásával határàt. Tehát akkor ez a 89-es szám nem is mérvadó .Vagy a kitünő számít alapnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook