Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


81418. virgilius (válaszként erre: 81415. - Biri)
2021. márc. 18. 11:13
De ezt Te 6-osra írod, ugye? Mert én a 8.-ra értettem, ott más ám a helyzet. A környékről a tagozatok hasonlósága miatt nagyon jellemző, amit írtam, hogy elsőnek írják a Majort, másodiknak a Móriczot, de a Rákóczit is hasonlóképpen. Főleg akik nem szeretnének átmenni a hídon. :)
81417. ZSESZTER2 (válaszként erre: 81414. - Nyúlanya)
2021. márc. 18. 11:13

4. Ez nálunk is kérdés - NLG kontra SZilágyi és Veres esetében, a férjem szerint például a Szilágyiba (helyileg) járni 8. után gimibe sokkal jobb lehet, mint a Németh Lászlóba,vagy Veresbe, jobb, hogy Belbuda, mint Angyalföld vagy Békásmegyer. Nálam azért ez kevésbé jelentős szempont, inkább az utazási idő.


Szerintem a Villányi út jó környék. De ha nagyon hosszú az utazás, azért ez is szempont.

81416. virgilius (válaszként erre: 81411. - Gabi.sz35)
2021. márc. 18. 11:10
Nyilván semmi sem fekete-fehér. Egyik esetben sem azt írtam, hogy 100% ez vagy az, nem is nagyon van olyan iskola, amit mindenki kivétel nélkül első helyre ír. Tendencia. A B-M jellemzően célsuli és nem mentő. Ez így OK? :) A Deák tér meg pláne. Ettől még nem kérdés, hogy léteznek olyan gyerekek, akik a Radnóti mögé írják, de nem ez a jellemző. Amit mondani szerettem volna: nem nagyon lesz olyan lista, amivel igazán érdemes összevetni, mert jellemzően mondjuk E5 vagy Api mögé írják másodiknak, mert ez így biztos nem igaz. És még az sem biztos, hogy aki E5, Api listán is rajta van, az tuti azt választja, és nem a B-M-et.
81415. Biri (válaszként erre: 81394. - Virgilius)
2021. márc. 18. 11:07
Ezt én sem gondolnám. De sokan számoltak vele nemcsak a Majorba készülők:)
81414. Nyúlanya
2021. márc. 18. 11:01
4. Ha a gyerekem azt mondja, hogy neki az épület túl nagy és félelmetes és sok az autó meg a metrón is olyan sok ember van, akkor ezt a félelmét beszàmítsam vagy elengednétek mint tényezőt, hiszen “bele fog nőni”, meg fogja szokni, ez természetes? Gödöllő vs Villànyi út a kérdés. Attól félek h most még örül a jatszoternek és a mokusoknak (botanikus kert a szomszédban), de 14 éves kortól uncsi lesz és kinövi... nehéz, mert 8 évre választunk...
81413. Kavicsgym (válaszként erre: 81404. - Levia)
2021. márc. 18. 10:59
Ez aztán a transzparencia!
81412. ZSESZTER2 (válaszként erre: 81409. - Könyvmoly_)
2021. márc. 18. 10:59
A környezetünkben két éve hatalmas érdeklődés volt az AKG iránt, én is voltam tájékoztatónk, egymás hegyén-hátán ültünk:) Idén az osztályból két gyerek jelentkezett, egyikőjüket hívták be szóbelizni, két éve, hatodikban még a fél osztály oda vágyott. Tényleg fura ez a változás.
81411. gabi.sz35 (válaszként erre: 81385. - Virgilius)
2021. márc. 18. 10:59

Szerintem nem egészen így van....

Mivel ha megnézed a Baár-Madast a kalkulátorban a tagozatonként engedett létszám 8.ban 9-16-16, 6.ban 16-18 főnyi helyen az utolsó bejutó általában az engedélyezett létszám x2 +x. Tehát több mint a fele "kipörög", azok nem első helyen írták.

Mi is Zuglóból készülünk odajárni naponta, de ennek erős oka az is, hogy humán művésznő kisasszony nem írt egy kiemelkedő 6 osztályos központit, értsd a közelebbi helyekre nem hívták szóbelire. Ismerős kislány a szomszéd utcából válaszotta őket egyébként, kiváló tanuló volt mindig is, őt sztem amúgy felvette volna a VMG is, vagy az Eötvös.

Az egyházi gimi sztem úgy külön kategória hogy olyan nem fogja beírni akinek a vallási dolgoktól feláll a hátán a szőr, de akinek belefér az pedig de. Zuglóban "trend" egyébként hogy aki nem fért be a Radnótiba, elmegy a Fasorba ha nagyon menne az általánosból.

Viszont volt aki családi és hitéleti okokból csak és kizárólag DEG és fel is vették oda negyedikben, tehát abban is lehet v.mi amit te mondassz, a kettő keveréke sztem...Akinek belefér az beírja és lehet nem legelső helyre, de persze olyan is van aki meg adott egyházi sulihoz ragaszkodik nagyon. Egy ilyen picit különutas megoldás, de itt is pörögnek ki gyerekek azért a rangsorból.

81410. ZSESZTER2
2021. márc. 18. 10:58

Van esetleg valakinek tapasztalata a 13. kerületi Ady Endre Gimi és a 2. kerület Szabó Lőrinc Gimi kapcsán?


Egyikről sem találok túl sok infót, az Ady honlapján még talán lehet is keresgélni, de a Szabó L fehér folt. Mennyire jó a kéttannyelvű oktatása vajon ? És az Ady NyEK+ utána emelt angol vajon milyen? Még a gyakori kérdéseken sem találok infót:D, pedig ott aztán minden van:DDD

81409. Könyvmoly_ (válaszként erre: 81408. - ZSESZTER2)
2021. márc. 18. 10:57
Milyen érdekes ez és milyen gyorsan változhat - én tavalyról úgy emlékszem (de lehet, hogy ez csak szubjektív benyomás volt), hogy akkor még kifejezetten sokak vágyott sulijaként sokszor szóba került itt a fórumon az AKG, idén lényegesen kevesebb említést láttam. De mondom, ez lehet, hogy csak szubjektív érzékelés...
81408. ZSESZTER2 (válaszként erre: 81396. - Bba)
2021. márc. 18. 10:55
Én is így érzem, pedig nekünk vágyott suli volt évek óta, de idén végül nem adtuk be, nagyon eltántorító véleményeket hallottam. Pedig az eredmények, gyerekközpontúság nagyon imponáló lenne, az épület lenyűgöző, nekünk szuper helyen van, még fizetnénk is, de az utóbbi évek véleményei után nem is adtuk be. A szóbeli is olyan szinten szubjektív, és átláthatatlan, nem is kapnak a végén összpontszámot, csak egy ajánlást, ez is nagyon unszimpi.
81407. Eminoa (válaszként erre: 81377. - Virgilius)
2021. márc. 18. 10:54
Írtam privit
81406. bba (válaszként erre: 81404. - Levia)
2021. márc. 18. 10:51
Ó, mik vannak! Értem, köszönöm!
81405. bba (válaszként erre: 81376. - Ducimami70)
2021. márc. 18. 10:49
A 6 osztályos résznél a hozott nyelv esetén van szintfelmérő? Milyen csoportbontások vannak?
81404. levia (válaszként erre: 81403. - Bba)
2021. márc. 18. 10:49
A sakkozógép feltalálójáról elnevezett 22. kerületi gimi nevét a gimnázium külön kívánságára nem szabad kiírni a fórumra.
81403. bba (válaszként erre: 81401. - 4675a14f8e)
2021. márc. 18. 10:45
Mi az a sakkozó gépes suli?
81402. Somam (válaszként erre: 81391. - Manimantra)
2021. márc. 18. 10:44

hát igen , nem szép tőlük, de ugye vannak a fieztős licites helyek , ezért kell hamar tudniuk ki az aki odamenne simán...

AMúgy azért elég más a kettő, lányom tavaly végzett AKGban imádta, 479 pontja lett ELTE jog állami simán megvolt, kangol felsőfok és IELTS 8,0 , német közép érettségi és GOethe intézetes C középfok 2 évvel az érettségi előtt , nyelvi év végén a nulláról indulva. mellette minden más , újságírás, diákvállalkozás, Eu parlamenti látogatás, német cserediákság oda-vissza stb.

Évfolyam átal 4,9 volt, mindenkit felvettek egyetemre (orvosira, pszichológia, közgáz, BME) és kb 60 % külföld Anglia, Skóvia, Hollandia, Franciao, Németo.

Az biztos, hogy ha kategorizálnom kellene, inkább a társadalomtudományokban erősebb az irány.

81401. 4675a14f8e (válaszként erre: 81376. - Ducimami70)
2021. márc. 18. 10:43

Szia! Illyés - mi is a németre pályázunk, nagyon remélem, hogy összejön (63. a listán).


Illyésről én csak jót hallottam, főleg a nyelvről. Nekem nagyon tetszik, hogy a nyelvi csoportok abszolút szintek szerint vannak és átjárhatóak állítólag. Tehát aki jobban halad, azt simán átrakják másik csoportba. Munkatárs gyereke illetve volt osztálytársék járnak oda. Mindenki csak jót mondott, az online oktatás zökkenőmentes volt, a tárgyi feltételei nagyon jók a sulinak, jók az osztályközösségek. Volt osztálytárséknál a nagyobbik gyerek az Illyésbe jár, a kicsi a sakkozó gépes suliba, szülő szerint e két iskola összehasonlíthatatlan az Illyés javára.


Nagyon remélem, hogy az én gyerekem is jövőre oda járhat majd :)

81400. Borian (válaszként erre: 81395. - Somam)
2021. márc. 18. 10:42

ezt értettem azon, hogy könnyebb a TT/reál tárgyakban a nyelvi követelményeknek megfelelni

2*2=4 minden nyelven

de próbálj esszét írni angolul nem angol anyanyelvűként :-)

81399. Nyúlanya
2021. márc. 18. 10:41
Lesem a honlapokat, de nekem a Toldy pl. rejtély. Órahálót/ szakköröket hol lehet látni? Az evkonyvet is megnéztem...
81398. Lind75 (válaszként erre: 81374. - Alma2006)
2021. márc. 18. 10:40

Hát ez az :-) Ez a max pont nekem is ezt üzeni, hogy a suli szerint oda való a gyerek :-)

Spanyol nyek-re felvételizett, itt csak magyar szövegértés volt. Akit a vitt pontjai alapján behívtak szóbelizni, az ezt a feladatot mind megugorhatta.

Nem tudom, idén hány jelentkező volt, de a szívemet igencsak melengeti a 10-ik hely.

A gyerek ugyan teljes vállszélességgel az Illyés mellett van, de nagyon befolyásolható.


A szóbelik után csináltunk egy kis táblázatot a sulikról (Illyés, Városmajori, JAG, Arany János), hogy rangsoroljuk őket. Utazás, légkör, tanulható nyelv, suli kívül, szimpátia a felvételikor, stb.

Én már akkor is a Városmajorit szerettem volna kihozni győztesként, és tudtam úgy irányítani a pontozását, hogy tényleg az legyen. De aztán mondtam, hogy kezdje újra, mert gyakorlatilag a szájába adtam az én véleményemet.

81397. virgilius (válaszként erre: 81393. - Nyúlanya)
2021. márc. 18. 10:39

Lehet, hogy a Trefort az, igen. :) Ahogy ő érzi, akár ennek fényében.

(Majorban pedig kedves magyartanárok vannak többnyire.)

81396. bba (válaszként erre: 81391. - Manimantra)
2021. márc. 18. 10:39
Az AKG sajnos szerintem nagyon rossz irányba ment el az utóbbi években. A fizetős helyekre való licit nem tett jót a gyerekanyagnak.
81395. Somam (válaszként erre: 80950. - Borian)
2021. márc. 18. 10:38

Inkább arról van szó, hogy a top 10 gimik és STEM tárgyakban főleg az API, a Fazekas, a Radnóti és jópár vidéki (Győr, Dunakeszi, Debrecen, Szeged) gimi nagyon erős képzettséget ad a diákoknak, akiknek már "csak" a szaknyelvet, terminológiát kell bemagolni mellé, az OKTV jó helyezésekkel (mert lehet, hogy ezek nem versenyistállók és nem kötelező OKTV-ézni, mégis az éves OKTV sorrendet főleg STEM tárgyakból ezek a gimik diákjai uralják évek óta) simán megfelelnek egy-egy jobb UK vagy más top 10 egyetem TT/STEM felvételijén.

A társtud, humán szakokra a magyaroknak talán még nehezebb bekerülni pl a UKben, akár egy top 10 gimiből, mert ott teljesen más a felvételi (szóbeli) és a bemutatkozó levélben (PS) is másképp kell nyerőnek lenni, sokkal nehezebb mérni a tudást, annál is inkább, mert önálló kritikus gondolkodásra van szükség és érvelő tudományos (szakirodalom elemző) esszék írására, ami a magyar gimik nem igazán tanítanak meg jelenleg (kivéve az irodalom érettségi egyelőre)

81394. virgilius (válaszként erre: 81392. - Biri)
2021. márc. 18. 10:37
Nyilván nem úgy gondoltam én sem, hogy minden egyes oda jelentkező első helyen jelöli a Majort, és másodikon a Móriczot. :) Csak tendencia.
81393. Nyúlanya (válaszként erre: 81390. - Virgilius)
2021. márc. 18. 10:36
Csak lekérdezőset. Magyarból szóbelizett. A Trefortban meg majdnem max lett a szóbeli. Akkor meg az a “gyere hozzánk, ilyen gyerek kell nekünk”? Igazából ott ugye a személyiséget és a fantáziát/intelligenciát/ tájékozottság ot nézik (ha minden igaz ... állítólag...)
81392. Biri (válaszként erre: 81382. - Virgilius)
2021. márc. 18. 10:35
A Móricz nem egyértelműen a Major mentője... Api, Trefort, Fazekas, Toldy, Eötvös, Radnóti, Árpád, Illyés, Óbudai, Rákóczi, VPG is szerepel még az ide is jelentkezők listáján...
81391. manimantra (válaszként erre: 81383. - Levia)
2021. márc. 18. 10:32

Úgy tudom a Madách.

Mindenesetre nekem nem tetszik az AKG eljárása, várjanak 22-ig, nem helyezhetnek nyomást a szülőkre...

81390. virgilius (válaszként erre: 81387. - Nyúlanya)
2021. márc. 18. 10:28

Teljes listát? Hol? Ez nagy újdonság lenne, korábban mindig csak egyéni lekérdezés volt.

Nem hiszem, hogy ilyesmit akarnának üzenni ezzel. Melyik tárgyból szóbelizett?

81389. levia (válaszként erre: 81386. - Virgilius)
2021. márc. 18. 10:25
Bizony, ez egy főnyeremény iskola. A hatos matekos csoportja meg különösen jó. Egy volt osztalytársunk a F.specmat osztálylétszámon belüli helyét cserélte anno az Illyésre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook