Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Középfülgyulladás-arcbénulással...felnőtt betegség? fórum

Középfülgyulladás-arcbénulással...felnőtt betegség? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 16. 13:48

Üdv minenkinek!

Új vagyok itt, de talán a legtapasztaltabb, viszont én is válaszokat várok. Eddig 13 alkalommal volt lebénulva az arcom, az esetek többségében a bal fele. Volt Lyme kórom,huzattól, fülgyulladástól, herpes virus is okozta, fáradságtó, illetve kimerültségtől.

Szóval azt hiszem, hogy én már túl vagyok mindegyik variáción. Engem az érdekelne, hogy tudtok e valakit ajánlani, egy olyan orvost aki avval foglalkozik, hogy a visszamaradt asszimetriát, hogyan és milyen modón lehetne korigálni. 36 éves nőként nem vagyok elégedett avval a gyógyulási folyamattal amit az eddigi orvosaim segítségével tudtam elérni. Hallottam egy bizonyos szemműtétről, de állítólag csak küföldön létezik. Esetleg ha valaki tud megfelelő információt erről azt megköszöném!:-)

20. anya63 (válaszként erre: 18. - Gine)
2011. máj. 6. 19:12

Szerintem igen,1x mondtam is-talán pont hétfőn-,hogy az első perctől kezdve érzem...Rá is kérdeztem,hogy gyógyszert v. valamit kell e szednem?

Jó a laborom,nem.

Üdv. és még 1x köszi!

19. Gine
2011. máj. 5. 21:06
Az Ent House oldalán ír ezekről blogot egy fül-orr-gégész,nézz utána
18. Gine (válaszként erre: 17. - Anya63)
2011. máj. 5. 21:03

Nincs mit,remélem minél hamarabb,meggyógyulsz!


A csecsnyúlvány nincs begyulladva(ott fut át az arcideg)?Fültőmirigy?

17. anya63 (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. máj. 5. 20:56
Köszi!
16. anya63 (válaszként erre: 9. - Costarika)
2011. máj. 5. 20:45
Gondolom ezért is volt a gyors műtét-szájzsibbadástól számítva a 3.napon.B vitamin készítményt rögtön kiírtak(neuro valami)hétfő óta nootropil...A kezelések,gyakorlatok folyamatban,gyakorolva...Köszi!
15. Gine (válaszként erre: 11. - Anya63)
2011. máj. 5. 20:34

Szia!


Fülgyulladástól lebénulhat az arc,pont egyik nap olvastam erről.

14. anya63 (válaszként erre: 3. - Pic74)
2011. máj. 5. 20:34
Köszönöm!
13. anya63 (válaszként erre: 5. - 36a26f5226)
2011. máj. 5. 20:33
átérezhetjük egymás "mindennapjait"!Köszi és jobbulást kívánok!
12. anya63 (válaszként erre: 4. - Barbara_656)
2011. máj. 5. 20:31

Igen,nálam is gyanították a huzatot,de számomra "minden előzmény nélkül" alakult ki.Ma megint kaptam 10 elektromos kezelésre javaslatot;érzem is a javulást!Ha beszélek,szinte már nem is látszik,csak a szemem gyatra 1kicsit!

Jókívánságodat köszönöm!Minden jót!

11. anya63 (válaszként erre: 2. - Fokhagyma)
2011. máj. 5. 20:26

Az ok:a fülgyulladás...biztosra veszik,mert az 5 elektromos kezelés-műtét- után pirinyóka javulás volt tapasztalható.

KÖSZI!

2011. máj. 5. 08:16

Szia!

A középfülgyullasádról nem tudok mondani semmit, de a férjemnek is volt, hogy lebénult a fél arca. Nagyon borzasztó érzés, sajnálom, hogy miken mész keresztül. A férjemnek egy gyulladása volt, és eg gennycsomó elnyomott egy ideget. Neki virusos gyulladás volt. Három hétig naponta járt idegstimuláló kezelésre, kapott gyógyszereket (az egyik gyógyszer herpeszvirusra való volt, a másikra már sajnos nem emlékszem)Neki nem kellett a fülét felszúrni, szerencsére műteni sem kellett. De neki más volt a problémája.

remélem hamarosan meggyógyulsz! Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

Üdv: tütter

9. costarika (válaszként erre: 1. - Anya63)
2011. máj. 5. 07:23

A szomszédunknak is lebénult az arca egyik oldala a gyulladás miatt. Mivel duzzanat keletkezik, az arcideget is nyomja. Fontos a duzzanat/gyulladás mielőbbi csökkentése, hogy az ideg minél rövidebb ideig legyen nyomás alatt, mert akkor hamarabb gyógyul. Naponta kell járni elektroterápiára, tornára. Sokat gyakorold a tükör előtt a grimaszolást, nyelvnyújtást, hogy mielőbb elmúljon. Kb. 2-3 hét alatt szokott javulni, de ez persze attól is, mi okozta a bénulást. Emellett ajánlott B vitamint szedni pl. Milgammát.

A fülgyulladás miatt meg valóban érdemes lenne vagy másik orvoshoz menni vagy esetleg neten rákérdezni egy dokinál.

2011. máj. 4. 23:08
Írd be a google-ba, hogy középfülgyulladás, én is ott olvastam el mindent, amit tudni kell róla... Ott választ kapsz minden kérdésedre, még képek is vannak...
2011. máj. 4. 23:06
Nekem nem okozott arcbénulást, de mondta a doki a felszúrás előtt, hogy nem mozgathatom a fejem...
6. fokhagyma (válaszként erre: 4. - Barbara_656)
2011. máj. 4. 23:05
A huzat valóban csinál ilyeneket.
2011. máj. 4. 23:05
nekem most volt Influenza C vírusom, ami az agyhártyagyulladást, a középfülgyulladást, és a tüdőgyulladást okozza, mint bakteriális felülfertőzést, aminek utat nyit a nyálkahártyán, és 4. hete vagyok táppénzen, két hete felszúrták a fülem, és nehezen mászok ki belőle...
2011. máj. 4. 23:03

Nekem volt jobb oldali arcbénulásom. Szerencsére kigyógyultam belőle, és mára már nyoma sincs a dolognak, csak az emlékezetemben van erősen jelen.. Igaz, fél évig jártam a kórházba, minden hétköznap elektromos kezelésem volt, masszázzsal és arctornával együtt.

Nekem huzattól alakult ki. Meg lehet, hogy Nálad is ez a helyzet és emiatt gyulladt be a középfüled is.. Persze nem vagyok orvos, és nem tudom, hogy pontosan emiatt alakult-e ki a bénulás, de magamból kiindulva, csak ezt tudom nyilatkozni..


Mielőbbi jobbulást kívánok!:]

2011. máj. 4. 22:57

Hajaj,nem jó történet. Ajánlom nézd meg ezt a honlapot,kérdezd meg a dokit,hátha tud segíteni. Sok jót olvastam már róla, nálunk a gyereket mentette meg a mandulaműtéttől.Hátha segít

[link]

2. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Anya63)
2011. máj. 4. 22:45
Nem derült ki pontosan az arcbénulás oka? csak feltételezés van? Azért kérdezem, mert éppen ma olvastam, hogy kullancs is okozhat féloldali arcbénulást. Nem ijesztgetni szeretnélek, csak éppen rengeteg olyan esetet olvastam, mikor mindneféle baj volt, csak éppen kullancsra nem gyanakodtak.
2011. máj. 4. 22:03

Középfülgyulladástól/állítólag/bénult le a bal arcom...04.12-re elzsibbadt a szám bal fele,akkor már3.napja kezelt fül-orr-gégész(1).Főorvost hívott a probléma hallatán,aki,mind az mellett,hogy perforált a dobhártya,még +ba felszúratta/határ eset-fájdalom téren/...másnapra rosszabb lett az arcbénulás(Bell-féle bénulás?);köv. napra (04.14.)befektetett>majd,1órás altatás nélküli(helyi érzéstelenítéssel),fúrás-faragásos műtétre került sor...a többi ez után elviselhető volt...Teszem hozzá:hallásvizsgálat/0 eredmény/,ideggyógy-i konzultáció is volt-áramos terápia lett a vége/bénulásra/...

Hétfőn,audiológia után/kevésbé jó eredmény/ismét FELSZÚRTA A FÜLEM! Hát ez már nem ment hang nélkül>részemről!Tett is rá némi meg jegyzést,de ...válaszoltam! :(

Egyik héten szúr,:( másikon vág? :(

valamikor vége, és jobb lesz???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook