Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gennyes középfülgyulladás /mastoidectomia/ Segítsetek, van tapasztalatotok? fórum

Gennyes középfülgyulladás /mastoidectomia/ Segítsetek, van tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 2. 23:27
Meleg sóval, kövirózsával próbálkoztunk már de hiába, semmit sem segített:( Ct azt mondják ilyen picinek nem csinálnak mert altatni kell.
18. Sünciné (válaszként erre: 17. - Szimbamacska1)
2010. dec. 30. 18:20
Igazad van!!!! Meleg só még véletlenül se!!!!
17. Szimbamacska1 (válaszként erre: 16. - Mari20)
2010. dec. 29. 18:51
Véletlenül se,bocs mem utasítom el az ilyen praktikákat,de nem lehet tudni nem -e sérült a dobhártya!!!És akkor ezt nem szabad csak kezdődő és nem krónikus gyulladásoknál.Bár hagymát tehetsz az ágya mellé,de a fülébe semmit.
16. Mari20
2010. dec. 29. 14:13

szia drága

melegsót (tudod hogy kell?)


és a kövi rózsa egy két csepje csodát tesz


hagymát karikázz tányérra és tedd oda az ágy mellé ahhol a gyerek alszik,,,, fertőtlenit kivül belül , ha nem tudod elképzelni se akkor is használ.


sok sikert

15. benvik (válaszként erre: 13. - Zsebianyu)
2010. dec. 28. 22:42
Én mindenképpen műtetném. A férjem volt kicsinek nagyon fülfájós, sokszor fel is szúrták neki, de nem műtötték meg. Mára már a sok gyulladástól, és felszúrástól kimutatható halláskárosodása van:-( Tudom mennyire tudnak szenvedni szegények, a fül borzasztóan fáj. A fiam is túlvan már két fülgyulladáson, és pár átüvöltött éjszakán, amikor az anyai szív megszakad:-(((( Nálunk szerencsére az antibiotikum helyrehozta azonnal, de ha nem így lett volna, akkor megműtettem volna. Inkább, mint hogy a hallása veszélybe kerüljön....
2010. dec. 28. 22:31
tudom mindig a CT-vel jövök,valyon ilyen picinek csinálnak-e?Belső fül és koponya ct-re gondolok.Azon pontosan lehet látni mennyire terjedt rá a belső fülre a gyulladás.Az orvosnak kell dönteni ennek függvényében.Mi csak tanácsokat adhatunk.
2010. dec. 28. 21:50

Köszönöm mindenkinek a véleményeket! Nagyon jó, hogy nem vagyok egyedül és tapasztalatokat hallok. Ti megvárnátok, hogy segített-e az infúziós kúra vagy mindenképpen jan. 11-én megműttetnétek ha nem lesz addig beteg akkor is?

Adri

2010. dec. 28. 00:06
Altatásban végzik kitísztitják,hogy ne jöjjön vissza a gyulladás.felnőttek esetében nem szokott nagyon fájni utána.Nálunk nem operáltak gyerekeket.Azt tudom mondani,hogy a garatmandulások sokkal jobban szenvedtek műtét után.na persze pici igy biztos elég nyűgös lesz utána.Nekem is 2 éves a picim együtt érzek veled.Sokat mesélj neki elötte.bár pici de azért érti már.Ha te pozitivan állsz hozzá,neki is könnyebb lesz.Úgyse tudjuk megállni,hogy ne aggódjunk,de azt sugározzuk,hogy biztonságban jó kezekben van.Így könnyebb lesz a kórházat elviselni.remélem hasznos volt számodra amit írtam.
2010. dec. 27. 22:55
Ja igen és még a mastoiditis igen súlyos fülészeti kórkép.
2010. dec. 27. 22:51
Ct sem ártana,ha ilyen probléma van.Főleg ha műtétre kerül a sor,ami néha elengedhetetlen.Én szorgalmaznám mindenképp.Eddig miért nem készült ct?
9. Sünciné (válaszként erre: 8. - Dominós)
2010. dec. 27. 22:33
Sajnos én sem! A műtét után tudtam meg! Ráadásul mind a két füle! Szerencsére egy szuper doktornőt fogtam ki és azóta semmi baj a fülével! Most mát 24 éves asszony!
8. dominós (válaszként erre: 5. - Kacsa118)
2010. dec. 27. 22:31
Szerencsére idáig mi nem jutottunk, de ez komoly...ilyenről még nem hallottam. Így is majd 2 évig be voltam tojva, hogy süket lesz a gyerekem.
2010. dec. 27. 22:24

Bocsi!

A kacsa118 a lányom oldala!

Azt még hozzátenném, hogy egyetértek KKZsuzska véleményével!

Ja! KKZsuzskának üzenem, hogy a műtösöknél nincs csodálatosabb! Sajnos volt már részem bőven műtétben és csak ezt tudom mondani!

2010. dec. 27. 22:24

Nekem is mutottek a fiam fulet, azota nincs semmi baja.

85% rol 98%ra javult a hallas vizsgalat eredmenye.

En nem bantam meg sot nagyon orulok, hogy biztam az orvosomba es a mutetett vallasztottuk.

5. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Zsebianyu)
2010. dec. 27. 22:21

Szia!

Az én lányom 2 éves volt amikor műtötték a fülét! Ugyanezek a gondok voltak! Neki már polip volt a fülébe! Mind két fülét operálni kellett! A fülműtétnél kivették az orrmanduláját is és utána megszűntek a bajok!

Én azt javaslom ( persze ez csak én véleményem ), hogy én megműttetném!

Nekem is volt ugyanez a műtétem csak én akkor 40 éves voltam! Három hétig kezelték mikor is kiderült, hogy már majdnem az agyra ment a gyulladás! Nem játék!

4. dominós (válaszként erre: 1. - Zsebianyu)
2010. dec. 27. 22:10
Nálunk ennyire nem volt veszélyes, de 2 éves korára kinőtte. A sokadik gyulladás után egy szakorvostól megkérdeztem, mi lesz így vele, hogy lehetne megelőzni, ő mondta, sehogy majd kinövi kb. 2 éves korára. Igaza lett, és kicsit hamarabb bekövetkezett. Azóta semmi probléma a fülével.
3. KKZsuzska (válaszként erre: 1. - Zsebianyu)
2010. dec. 27. 22:08

Szia!


Én műtősnő vagyok, gyermekgégészekkel is dolgozom. Amiket leírtál, ezen tünetek alapján én már rég megműttettem volna a babám.... Akár a hallása is károsodhat, ha soká húzzátok. Ahogy elmondják, akik túlestek a műtéten, illetve a szülők, akkora megkönnyebbülés, hogy már műtét után sokkal jobban vannak.... Szerintem műtét, de én csak műtősnő vagyok. Menj el másik gégészhez, azt javaslom vagy harmadikhoz, ha kell.

Szia

Zsuzska

2. Talian35 (válaszként erre: 1. - Zsebianyu)
2010. dec. 27. 22:05

Ez egy nagyon jó orvos: [link]

a kérdés-válaszokat is érdemes átolvasni!

Amúgy az igazi gennyes középfülgyuszi nagyon ritka (szerinte is) és az első felszúrás (főleg ha téves!) miatt lehet ennyi probléma.

2010. dec. 27. 21:56

Segítsetek, van tapasztalatotok?

14 hónapos kisfiamnak 8 hónapos kora óta folyamatos gennyes középfülgyulladásai vannak, már 10x volt felszúrva mindkét füle.Állandó magas láz, sírós éjszakák, rengeteg antibiotikum. Több helyen is jártunk, mindenhol ez volt a módszer. Kiderült időközben, hogy az IGG szintje alacsonyabb az elvártnál, nem sokkal, de az immunológus szerint emiatt nem tudunk kilábalni ebből, így egy hete megkapta az első IGG pótlást infúzión.

Közben bekerültünk a Bethesda kórházba is, a fülészünk javaslatára egy Infúziós antibiótikum kúrára, 8 napig kapott Cefriaxon vagy hasonló nevű infúziót. Mivel előtte sok szájon át szedett antibiotikum nem segített, úgy gondolta a doktornő ez talán segít, de javasolta Schüller felvétel elvégzését, mert véleménye szerint a sok gyulladás már ráhúzódott a csecsnyúlványra és emiatt tér mindig vissza. A felvételen vannak fedett részek de nem teljes a fedettség, de az ottani orvosok megkonzultálták és a Réti főorvos tapasztalataira hivatkozva azt mondta, hogy itt szükség van a műtétre, enélkül vissza fog megint térni a gyulladás. Január közepére van is műtéti időpontunk. Rengeteg orvosnál voltunk, rengeteg pénzt költöttünk már erre, próbálkoztunk homeopátiával is ami úgy tünt segít mert 1,5 hónapig jól volt, de kezdődött minden előlről. Jelenleg Supraxot kap, ezt még a kórházból hazaengedve írták fel és sokszor fogdossa a fülét és a füle mögött. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Megműttetnétek a picit? A sok betegségből már nagyon elegünk van jó lenne normális életet élni!KÖszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook