Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötelező műszaki vezetőt fogadni építkezésen? fórum

Kötelező műszaki vezetőt fogadni építkezésen? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 2. 22:14

Sziasztok!


Azért írok most a fórumban, mert mi épp építkezünk, ill. már beköltözés előtt állunk és nagyon megjártuk a nyílászárós céggel.

Hol kezdjem? Talán ott, hogy még vmikor márciusban rendeltük meg a műanyag nyílászárókat. A cég azt mondta, hogy szóljunk oda beszerelés előtt 6 héttel, hogy biztosan kész legyen mire be kell szerelni. Ehhez képest kb. 3 héttel a megrendelés után, vagyis 5 hónappal!! a beszerelés előtt úgy döntöttek, hogy kiszállítják. Ebből még nem csináltunk nagy problémát, hiszen tudtuk hol tárolnia. A bejárati ajtóval, már akkor is probléma volt, nem azzal az üveggel hozták ki amivel kértük. Megkérdezték nem néznénk-e el nekik? Hát nem. Az ember ugye 20 forintért is azt várja, amit kifizetett , hát még 130 ezerért. Arra ígéretet kaptunk, hogy kb. 2 héten belül kicserélik, ebből úgy egy jó hónap lett. Még ezt is lenyeltük. Igen ám, de miután kihozták az újat, kiderült, hogy nem jobbost hoztak, amit mi rendeltünk. Megint vissza ez egész. Mire kb. 2 hónap után megjött a második új ajtónk, vhogy lemaradt róla felülvilágító, ami pedig eredetileg úgy lett rendelve, még a nyílás is akkorára készült. Tehát vissza. Ekkor már kínomban nevettem.

A legnagyobb sok akkor ért, amikor kb. másfél hónapja, úgy döntöttük, hogy akkor berakhatjuk legalább az ablakokat, kiderült, hogy nem a névleges méret szerint gyártották le. Tehát a mi 150x150-es nyílásunkba, legyártották a 150x150-es ablakot. Ergo, nem hagyták el a két centit a beszerelésnek. Ekkor kiakadtunk. Pláne, hogy mi után ezt mi jeleztük a főnöknek, még olyan hangnemben beszélt, mintha legalább is mi gyártottuk volna le rosszul. Miután "megenyhült" felajánlott 40 ezer forint kártérítést. Vicces nem? Természetesen elküldtem melegebb éghajlatra és követeltük, hogy gyártsák le újra, vagy perre megyünk. Nekünk meg van a megrendelő lap, tudjuk bizonyítani, hogy a névleges méret van rajta bekarikázva. Tehát mi nem hibáztunk!

Természetesen szabtunk egy határidőt, hogy mikorra gyártsák le, hiszen már így is csúszott több hetet ezmiatt a beköltözés. Mert ugye a gázos addig nem meri felrakni a kazánt, meg a radiátorokat, a villanyos ugye nem meri addig bevezetékezni. Nem beszélve arról, hogy le kellett zárni vhogy a házat, hiszen ment oda a burkoló anyag, a burkoló gépei. Ezt úgy oldottuk meg, hogy beraktuk a beltériket, és a garázson is kész volt már a kapu, tehát oda bezártuk.

Szóval nagy nehezen! elkezdték újra gyártani. Kikötöttük. hogy szept. 22.re kész kell legyen. Természetesen nem lett. Közölték, hogy 30.-ára tuti kész, és még aznap, de legkésőbb másnap szállítják. Na mi lett? Most van 2.-a. Ma már tényleg meg kellett volna érkeznie, hiszen elindult elvileg a kocsi. Most este hatkor derült ki, hogy a sofőr nem indult, mert állítólag nem is tudja, hogy jönnie kellett volna ma, csak holnap. A főnök meg azt mondja, hogy ő érthetően elmondta, hogy ma. Én meg reggel (immáron harmadszorra) rendeltem a házhoz az asztalost, aki betenné az ablakokat. Közölte velünk, hogy jelentsük fel, de nincs ember, aki ma már elhozná, de holnap délre biztos itt lesz.

Csak azért írtam le, hogy mindenkit óva intsek ettól a cégtől, aki nyílászáró-rendelés előtt áll. Ide a nevét kiírni nem akarom, de hívjatok fel nyugodtan, és megmondom melyik cégtől Ne rendeljetek!

70/39-66-789, orsi26@vipmail.hu

10. JázminBarnuska (válaszként erre: 9. - Annaluca)
2008. ápr. 1. 20:50

Szia!

Bővítésre csak a fél szocpolt tudjuk felvenni sajnos.

Beszéltünk egy emberrel,aki olcsóbban vállalná a műszaki vezetést.Azt mondta háromszor,max. négyszer kellene kijönnie.Ha úgy van ahogy írod,és a műszaki vezető írja a naplót,akkor nem kellene minden nap ott lennie a helyszínen?

Azt olvastam,hogy a naplóba napi háromszor be kell írni a hőmérsékletet is.Akkor is vezetni kell,amikor áll az építkezés.

9. annaluca (válaszként erre: 8. - JázminBarnuska)
2008. ápr. 1. 08:08

Olvastam a másik fórumodat is. Most az egész szocpolt sikerül igényelnetek?


Az építési naplót a műszaki vezető írja. Ezt nyomtatványboltban lehet venni párszáz ft-ért. Azt írják bele, hogy aznap mi készült, milyen technikával az építkezésen.

8. JázminBarnuska (válaszként erre: 7. - Ritamoto)
2008. márc. 16. 07:50
Nagyon szeretnénk igénybe venni,de attól félek,hogy valamiért nem fog sikerülni.Szerintem is sok ez a pénz,majd megpróbálunk másikat keresni.Az építési naplót beírtam a keresőbe,de árat nem találtam,csak jó pár dolgot a vezetéséről.Ja és persze arról,hogy milyen bünti jár a nem vezetésért,illetve a rosszul vezetésért.
7. ritamoto (válaszként erre: 6. - JázminBarnuska)
2008. márc. 14. 13:01

Szerintem olcsóbb ha nem tervezőt kéritek erre föl, hanem csak egy egyszerű felelős müszaki vezetőt kerestek.Azt nem tudom milyen az az építési napló, de már előre félek.:-)

...én még a 80ezret is nagyon sokallom.

Ti igénybe veszitek a félszocpolt?

6. JázminBarnuska (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2008. márc. 14. 12:41
A mi tervezőnk 100.000ft-ot mondott,de csak mert régi ismerősök vagyunk.Mi is bővíteni fogunk,mert kevés a pénz,nem futja igazából még erre sem.Ez a többlet kiadás nem hiányzott.Utána néztetek miket kell írni egy építési naplóba,ami szintén kötelező? Nevetséges!!!
2008. márc. 14. 08:23
Állitólag igen
2008. márc. 14. 08:14
igen
2008. márc. 14. 08:05
Igen jól tudod, kötelelező, sőt 8 nappal az építkezés elkezdése előtt be is kell jelenteni az ép.osztályon a nevét.Mi csak bővítjük majd a házat, de nekünk is kell.Az árak elég változóak, hallottam már 30 ezer forintról is, de a mi tervezőnk pl.kb.80ezereért vállalná.Ha egy év alatt nem fejeződik be a építkezés, akkor még többért.
2008. márc. 13. 20:58

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata,hogy mennyit kér általában egy műszaki vezető egy kisebb építkezésen?

Azt tudom,hogy január óta kötelező + építési naplót kell vezetni.

2008. márc. 13. 20:56
Kötelező műszaki vezetőt fogadni építkezésen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook