Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építkezés - műszaki ellenőr fórum

Építkezés - műszaki ellenőr (beszélgetős fórum)


15. Arty1 (válaszként erre: 14. - Kditte)
2014. ápr. 2. 07:33

Szia,

Igen, a felelőssel volt..

De, ez nem probléma, sokan összekeverik...

14. kditte
2014. ápr. 1. 16:15
Bocs,felfogtam, hogy a (felelős) kifelyezéssel volt a gond...
13. kditte (válaszként erre: 11. - Arty1)
2014. ápr. 1. 16:08

Helló, lehet, hogy a felelős volt a helytelen a felelős műszaki ellenőrben.

Érdekes... jogszabályok pedig vannak erre vonatkozóan.

[link]


[link]


Én, műszaki ellenőrről beszéltem, de neked ezt tudnod kellene, ha ez a munkád.....

12. Arty1 (válaszként erre: 9. - Jajjj)
2014. ápr. 1. 11:06

Ez az info kevés, arra hogy árajánlatot tudjunk mondani, de nem igaz az 1%-os szabály..

Én az 1%-ot 100 m. feletti munkáknál szoktam alkalmazni.

Sok mindentől függ az ár.

Mint műszaki ellenőr, azt mondom hogy abba is gondolj bele, hogy fel kell fogadni az ilyen munkáknál, más szakterületi kollégákat, és azt is az elvállalt összegből megy le.

11. Arty1 (válaszként erre: 8. - Kditte)
2014. ápr. 1. 11:01

Szia,

Felelős műszaki ellenőr nincsen..:)

Csak felelős műszaki vezető!

Én mind kettő vok, és nagy a különbség...

10. jajjj (válaszként erre: 9. - Jajjj)
2014. márc. 30. 16:18
Amúgy 200 alatt van kicsivel a hasznos alapterület.
9. jajjj (válaszként erre: 8. - Kditte)
2014. márc. 30. 16:15
Szia, hát az 1%-on bőven túl van. Ezt az 1%-ot mint ökölszabály, mi is olvastuk. Továbbítottam az infót a férjemnek! Köszönöm szépen!
8. kditte (válaszként erre: 7. - Jajjj)
2014. márc. 30. 16:07
Helló, olvasom a Péntek Enikős naplódat és ott olvastam, hogy ti is építkeztek. Nálunk a felelős műszaki ellenőr, aki ellenőrzi a kivitelező munkáját és végzi a papírmunkát,az elektronikus napló vezetésést stb, a költséget 1%-át kéri munkadíjként.( 220 nm a hasznos alapterület)De előre kijelentette,hogy ő mindenkor a tervek alapján ellenőrzi a kivitelezőt és ha eltérnek vagy nem megfelelő a munkavégzés akkor vagy ő megy vagy a kivitelező.Mivel ő a mi érdekeinket képviseli.Az hogy hányszor van jelen az építkezésen nekünk nem számít.....csak a végeredmény. Véleményem szerint elég sokat kér,a ti ellenőrötök, bár nem tudom a tervezett költségvetést.
2014. márc. 30. 12:43

Heti 1-2 alkalom benne van, megoldási/olcsósítási javaslatok is.

Köszönöm az eddigi válaszokat is!

6. kisj
2014. márc. 30. 12:12

Attól függ, hogy mit vállal ezért az árért, mert a mérnökóra elég drága.

Ha ebben bennen van az, hogy hetente 1x néhány órát kint tölt az építkezésen és hívásra műsoron kívül is kimegy, akkor ez nem is olyan drága.

2014. márc. 30. 11:32
Ez nem jó ár, de mégis reális.
2014. márc. 30. 09:11
minden relativ: Tudom, hogy sok minden befolyásolja az árat, de mégis valami tól-ig összeg segítene, hogy legalább el tudjuk dönteni, hogy ez egy jó ár-e.
2014. márc. 30. 09:10

Építkezünk, műszaki ellenőrtől most kaptunk árajánlatot. Ha van más, aki jelenleg építkezik, családi házat, tudna írni egy nagyságrendi összeget, hogy egy hónapra mennyibe kerül a műszaki ellenőr? Bármilyen viszonyítási alapnak örülnénk.

Vagy esetleg szakmabeli.

Nekünk 9 hónapra nettó 1,5millióért vállalná egy kb. 200m2 családi ház felépítéséhez az ellenőrséget. Tudom, hogy minden relativ, de ha úgy érzed van bármi hasznos infó, nagyon örülnék neki!

2. kisj
2014. márc. 30. 09:09

?

Igen, és?

2014. márc. 30. 09:06
Építkezés - műszaki ellenőr

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook