Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles visszavenni a munkáltatónak? fórum

Köteles visszavenni a munkáltatónak? (tudásbázis kérdés)

1 2
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Bichi)
2021. okt. 26. 08:23
Persze a gyed-est ugye vissza kellett venni a másik meg főnök rokona....
43. Napsugár8 (válaszként erre: 41. - Bichi)
2021. okt. 26. 07:47
Különösen, hogy már a próbaidő lejárta után teszik ezt!
2021. okt. 26. 07:05
A gyed-est még értem, de ki a másik? Csak úgy nem szokás kirúgdosni embereket. Biztos, hogy nem a munkáddal volt gond?
41. Bichi (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 23:00
Ezt nem értem, akkor ha nem csak a gyedes nőt vették vissza, hanem még mást is, és téged kitettek, akkor csak volt valami okuk, mert az nagyon nem jellemző, hogy ok nélkül menesztenek valakit, majd helyette felvesznek egy újat...
2021. okt. 25. 22:39

😪😪😪Nagyon sajnálom!

Mire hivatkoztak?

2021. okt. 25. 16:44

Mai nappal kirúgtak...helyettem jött a gyed-es és másik nő.

Semmi baj nem volt a munkammal mégis mehetek.

2021. okt. 24. 20:24
Nem, raktárban vagyok.
2021. okt. 23. 17:31
Ez is eladói munkakör?
2021. okt. 23. 17:19
Most milyen munkát végzel?
2021. okt. 23. 17:18
Érettségim van csak ,eladó voltam sokszor
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Globus)
2021. okt. 23. 17:17
Mondjuk ő mutatkozott be olyan módon hogy mindenki zsebében a bicska kinyílt...írtam milyen arogáns, nagyképű, mindenkit lekezel ráadásul úgy gondolja ő valóban mindenkinél jobb. Hagyjuk
2021. okt. 23. 17:12
milyen vegzettseged van?
32. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 23. 15:08
Azért nem szeretnék a kolléganőd lenni, hallod-e. Óvodás gyereked van, és becsmérelsz egy olyant, akié bölcsis. Soha nem tudhatjuk, mit hoz a jövő.
2021. okt. 23. 15:07
Mit dolgozol? Vannak jó állások
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2021. okt. 23. 15:02
Igazad van, nem szabad előre depizni 😞 hátha van még remény....keresek másikat persze de erre olyan ami 8-16-ig van szinte lehetetlen
29. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 23. 14:48

Ha ennyire rossz a helyzet, keress másik helyet. Csendben.

Addig meg csináld a dolgod.

Ha találsz másik helyet, ott megint 3 hónap próbaidő.

Vagy jó lesz, vagy nem.

Vagy megtartanak, vagy nem.

Ha itt jó munkád van, csináld rendesen.

Nem kell előre parázni.

Idővel minden megoldódik, csak ne vágd magad tönkre az örökös parázással.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 23. 14:36
Nézzél másik mhelyet szerintem ha itt ilyen car a légkör addig meg próbáld kihúzni vhogy.
2021. okt. 23. 12:51

Remélem igazatok van.

A hölgy is elég csúnyán viselkedik ahányszor bejön helyettesíteni foylton fennhangon mondja: vajon kit rúgnak ki hogy ő visszajöhessen?! Undorító az egészhez való hozzáállása.🤬😞 Doglozni se szeret de majd hétfőn meg tudja mi az a munka (ismer helyettesít pár napot)

26. Csillagszem38 (válaszként erre: 21. - Oneday)
2021. okt. 23. 12:31
Határozott időre csak helyettesítés v meghatározott feladat elvégzésére lehet felvenni embert. Ergo nem a csaj helyere vették fel
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 23. 12:28

Sztem ez nem az ő hibája h jogszabalyilag vissza kell vegyek.. Nem kifurni akar, hanem ami jár neki, visszamenni oda arra a státusza ami az övé.


Mivel te nem helyettesited öt, külön vagy, tőle teljesen független. Sztem nincs összefüggés a te és az ő munkakörbe között, mert akkor téged határozott időre vettek volna fel ;)


Mivel a próbaidőd lejárt, nem olyan egyszerű elkuldeni téged, biztos fogsz kapni pénzt, ami jó lesz ha esetleg mégis elkuldenek. Annyi h ne hagyd magad, ill irhatsz facen dolgozomaminak is, ő tud tanácsot adni, sok kismamának segített már ;)


Kitartas

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Papája)
2021. okt. 23. 09:47
Köszönöm megpróbálom.
23. papája (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 23. 08:22

Ne parázz előre ! Határozatlan időre vettek fel, tehát számolnak veled a jövőben. Ne hívd fel magadra a figyelmet a félelmeiddel, mert ha azt látják hajlandó vagy a kimozdításra, akkor te leszel az, akivel számolnak adott esetben.

Legyél csendben, dolgozz nyugodtan és szorgalmasan. Ne oszd meg senkivel a félelmeidet, mert sebezhető leszel. A surranópálya sokakat megmentett más körülmények között is.

Lényeg, ne add a kezükbe a megoldást !

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Oneday)
2021. okt. 23. 06:16

Én már semmiben sem reménykedem...mindenki okoskodik csak

2 kolléga is folyton panaszkodik nem jó hely megy máshova dolgozni de sosem mennek. Én meg örülök hogy van munkám nem panaszkodom stb. Nincs igazság.

21. Oneday
2021. okt. 22. 20:30

Szia. Igen, köteles visszavenni. De ha nincs meg a régi helye, akkor köteles más munkakört felajánlani a munkaadó, ha azt nem fogadja el, akkor ennyi. Régebben legalábbis így volt. Gyanítom tudták, hogy mikor akar kb. Visszajönni, talán érdeklődtek is pont azért, hogy kell - e pótolni a munkáját valakinek. Ha téged nem határozottra vettek fel, akkor vagy a kolléganő döntött úgy hirtelen, hogy most jönne vissza, vagy tudta a munkáltató, de addig is kellett neki ember. Próbaidő után vagy, arra azért kíváncsi vagyok, mi lenne a felmondásod indoka részükről.. Mert azt már meg kell indokolni.. Az, hogy leépítés van, vagy mégis mi...

Hogy erre a leépítésre mik a szabályok (bár szerintem leépítés az, amikor több embert küldenek el), azt nem tudom, de nyilván ebben a helyzetben olyan átlátszó lenne és van olyan munkavállaló bizony, aki sokszor nem hagyja magát, és ha igazságtalannak érzi, megy a munkaügyi bíróság felé (persze ez ritka). Lehet, hogy én is nyíltan rákérdeznék mégis egy illetékesnél, hogy így a te munkáddal mi lesz, vagy ő hova jön vissza? Már csak azért is, hogy érezzék, nem vagy azért teljesen hülye.

2021. okt. 22. 20:14

Nem!

Határozatlan időre szól nem volt helyettesítésről.😞 Nagyon kivagyok lelkileg....de mindegy.

19. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 22. 19:21
Határozott időre vettek fel az ő helyettesítésere amíg gyeden van?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2021. okt. 22. 18:18
Sajnos a vezetoseg telefonszámát a kisfőnök nem adja oda nekünk dolgozóknak...majd ő mondja mi lesz. 😰 Mindegy hogy lesz inkább nézelődök másfelé addig
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. okt. 22. 18:17

Legyen neked igazad...

De azért nézek másik munkát is amire sajnos elég kevés az esély 😞 de hátha...

2021. okt. 22. 18:15
Igen, visszavenni kötelesek, de nem kötelesek ugyanabba a munkakörbe! Tehát meglehet, hogy olyan munkát ajánlanak neki, amelyet majd a csaj nem fog elfogadni... és a probléma megoldva. :)
15. michelle.r (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 22. 18:14
Ezt a vezetőségnek mondd. De talán ne ebben a hangnemben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook