Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes alatt a munkáltató nem köteles visszavenni, csak a 3 év után? fórum

Gyes alatt a munkáltató nem köteles visszavenni, csak a 3 év után? (tudásbázis kérdés)


17. ElErIm77 (válaszként erre: 16. - Pöttyi)
2010. jún. 17. 20:51

végül csak telefonált ma a nő angy kegyesen, s flegmán magyarázta, h akkor szept 1, és okt 13 án menjek,mert 31 napom van, mert 10 kell még idénre..nem álltam le számolgatni,ok:)

szal kötelesek visszavenni,igy mondta vissza kell,eddig bujta a jogi szabályokat.háh kiskaput keresett???ja és kérelmet kell irnom, h vissza vegyenek..ok,irok.

tiszta bunko volt,bár ezt a nőt még csak igy láttam eddig.még jo h nem vele dolgozok,teszek rá mit gondol,a fönökeim ugy láttam normálisak voltak,nem kötözködtek,és hát a muszáj...


szoval igy áll a dolog, h ugy néz ki nekem volt igazam,vissza KELL venniük..de csak akkor "örömködök,ha már okt elején megkaptam a fizum, s megyek okt ben

16. Pöttyi (válaszként erre: 12. - ElErIm77)
2010. jún. 17. 13:35

Nálunk is az ügyvezető igazgató dönt hogy ajánl e fel munkakört, de én még életemben nem láttam meg ő se engem mert már táppénzes voltam mikor kinevezték.

A bérszámfejtőnk mondta hogy írjak egy levelet, mert annak nyoma van és hogy arra válaszolni kell. De most úgy vagyok hogy hagyom az egészet és megpróbálok másik melóhelyet keresni és ha 1 év után még kellek nekik és jó az új hely akkor hagyom a régit.

2010. jún. 17. 09:06
ezt én sem értem..nekem nem is kellett semmit aláirnom,hanem mikor a tgyás t intéztem,mondták, h kell irnom egy kérelmet 3 év szülési szabi kérelemröl.akkor meg ki gondolkodott még 2 évre elő re?
2010. jún. 17. 09:00

ha aláírta a 3 év fizetés nélküli szabit akkor nem veszik vissza 2 év után?

és ha csak 2-t írt alá akkor még jár a gyes?

2010. jún. 17. 07:50

Semmit nem szabad aláírni!


És kötelesek visszavenni!!! Amennyiben nem tudnak foglalkoztatni - az ő hibájukból eredően - , akkor pedig állásidőt kell fizetniük.

12. ElErIm77 (válaszként erre: 10. - Pöttyi)
2010. jún. 17. 07:01

a munkakör tuti maradna,mert nem egy nagy szám:)

az a szép, h nem is az dönt rola, h mehetek me, akivel dolgozok, hanem egy irodás nő beszél a ngy fönökkel.ők meg joformán minket szereldéseket nem is ismernek..akikkel dolgozok mondták mehetek szept től..mentünk fel h a szabirol érdeklödjek, s a nőcinek akkor esett le h Zsocám csak 2 éves még, és jaaa akkor még megbeszéli,mert akkor nem kötelesek...és kevés a munka blabla

11. ElErIm77 (válaszként erre: 8. - Starmama)
2010. jún. 17. 06:58
köszönöm szépen:)
2010. jún. 16. 22:41

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak nekem októberben lesz aktuális, de már érdeklődtem és nem kecsegtetnek semmi jóval. Esetleg másik munkakört ajánlanak fel amit vagy elfogadsz vagy nem. Ha már így állnak hozzád lehet hogy jobban jársz ha keresel másik munkát.

A bölcsiben általában egy hónap haladékot kérnek a munkáltatói bemutatásáig.

2010. jún. 16. 21:52
Sok sikert!!! Édi a baba!
2010. jún. 16. 21:52
Ne hagyd magad! Keress ingyenes jogi tanácsadást! Itt a neten, vagy szerintem minden kerületben szokott lenni. Nálunk pl. a közösségi házban van ilyen. Én azt gondolom ha vissza akarsz menni, nekik vissza kell venniük.
2010. jún. 16. 21:48

hááát azzal amgyarázzák, h kevés a munka, elég az ember..de nem egy nagy poziciom van,játék nagykerben "betanitott munkás"..de azt olvastam, h ilyen indokkal nem lehet "lerázni", h felvettek mást..de ez leeht uj törvény,mert én eddig ugy tudtam, én döntöm el, h mikor emgyek vissza, s még egy évig védve vagyok,csak ugy ok nélkül nem mondhatnak fel.

de azt mondták,mig gyes en vagyok,addig nem kötelesek visszavenni,csak 1 év mulva:(pedig már a bölcsi is el van intézve:(

6. starmama (válaszként erre: 4. - ElErIm77)
2010. jún. 16. 21:41
Lehet, hogy valakit felvettek a helyedre?
5. starmama (válaszként erre: 4. - ElErIm77)
2010. jún. 16. 21:40
Ezt nem tudom pontosan. Nekem az egyik barátnőm járt így. De vele januárban, a baba 2 éves korában írattak alá valamit.
2010. jún. 16. 20:59
jövö héten lesz 2 éves a fiam, ma voltam bent,ennyit mondtak...2 éve egy olyat kellett irnom, h kérek 3 év szülési szabit..ezzel érvelhetnek?
2010. jún. 16. 20:52
A másoduk év után aláíratnak egy nyilatkozatot, miszerint GYES-re akar menni a munkavállaló. Ezt aláírtad?
2010. jún. 16. 20:50
azt mondták ma a melo helyemen, h a gyes altt nem kötelesek visszavenni, majd csak jövöre,ha lejárt..tényleg igy van?:(
2010. jún. 16. 20:50
Gyes alatt a munkáltato nem köteles visszavenni, csak a 3 év után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook