Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. ápr. 19. 23:16
Jól hangzik ez a lézeres kezelés,de kétlem,hogy itt vas megyében,vagy legalább sopron vagy zala megyében lenne ilyen.ha mégis,légyszi írjátok meg majd.De azt olvastam,lézeres kezelésnél meg az a"tampon"csere a durva.Csüt.reggel megyek a pedikűröshöz,kivi vagyok mit mond,de én egyre inkább arra a döntésre jutok,hogy nem megyek vissza a sebészetre.Az érzéstelenítőre gondolni sem merek,meg utána is nagyon rossz volt,napokig szinte rá se tudtam állni arra a lábfejemre rendesen,s olyan volt mintha folyamatosan tépnék felfelé a körmömet.Hát nem!Azért sem,mégegyszer ezt nem!Konzultálok a pedikűrössel,meglátjuk,mire jutok,max.megkérdem tőle,magamnak hogy tudom megoldani.De hogy sebész hozzá nem nyúlhat az fix!Pár hónap múlva viszontláthatnám úgyis,nincs értelme.
115. Phile
2010. ápr. 19. 17:26

Sziasztok!

Megosztanék némi tapasztalatot körömbenövés terén, hátha valaki hasznát veszi...

Kezedeném azzal, hogy nekem a Spange semmit nem ért, mert a körömágynál nőtt be a köröm.

1év alatt legalább 5ször nőtt be a körmöm, bent a körömágynál. Olyan szinten, hogy csak a sebészeten tudták helyrehozni. Amikor már harmadszor mentem, a sebészen nagyon láttam hogy tanácstalan, csak vakarta a fejét hogy mit is kellene csinálni.

Egyszer aztán olvastam a lézeres műtétről, ami után állítólag 99% esély van a gyógyulásra, csak a TB persze nem támogatja (azt viszont igen, hogy évente 5ször megyek a sebészetre, ami 2szer annyiba kerül a TB-nek mint egy lézeres műtét).

Találtam is egy lézersebészetet Nyíergyházán. 13ezer volt oldalanként (ami nagyon baráti, mert pesten találtam 85ezres árakat is), de azóta egyszer sem nőt be a körmöm. Hosszabb a gyógyulási ideje mint a normál sebészeti beavatkozásnak (kb. 4hét), de itt tulajdonképpen kiégeti lézerrel a körömágyat, tehát nem fog köröm termelődni. Ezek után kinézetre sosem lesz olyan a köröm, mint eredeti korában, kicsit keskenyebb lesz, de 1év szenvedés után már senkit nem érdeklne szerintem.

Az egész beavatkozásból annyit éreztem, hogy kicsit hideg valami, mivel még a lidokain beadás előtt elfagyasztják a lábujjat. A normál sebészeten csak fogták és belenyomták a lábujjba, ami annyira feszít, hogy ki lehetne szaladni a világból.

Ajánlom mindenkinek.


Dr. Kovács Mária

+3630/9250-387

Két helyen van rendelés: Nyíergyháza - Debrecen


Ja és egy jó tanács, akinek gennyesedik, az vegyen 3%-os hidrogén-peroxid oldatot a gyógyszertárban és minden este áztassa ki a sebet, majd kezelje hidrogén-peroxiddal. Ismerek olyat, akinek elfertőződött és amputálni kellett a lábujjat, szval nem gyerekjáték a dolog!

2010. ápr. 19. 11:32

Nekem sajnos nem a copők okozzák a bajt.

Mivel 15hós kislányommal vagyok itthon, cipőt alig hordok.

Nekem rögtön a köröm kezdetétől, a körömágytól nő be a körmöm, nem rossz pedikűr és egészségtelen cipő okozza sajnos, mert azt legalább ki tudnám küszöbölni.:-S

113. cca887cff8 (válaszként erre: 112. - Nadine81)
2010. ápr. 19. 04:39

na igen..én eleve nem veszek ilyet.

sőt a túl lapos sarok sem jó...

2010. ápr. 18. 23:36
Ja,ezzel az egésszel kapcsolatban:mostanra már biztos vagyok abban,hogy a szűk cipőm okozza az átkozott körömbajokat,nem feltétlenül a rossz pedikűr.Tavaly nyáron nőtt be először,elötte ugyanazt a tavaszi cipőmet hordtam,amit idén kb.1hónapja szedtem elő.Az egy ilyen futkozós,vékony talpú,szűk orrú topánka.Mihelyst felvettem idén,kiújultak a problémák.ÉS:tesómnak ugyanolyan cipője van,ő is dolgozni is használja,neki pl.tyúkszem gondjai vannak.Szóval,ezek az 1000-2000Ft-os divatcipők tényleg nem a legegészségesebbek.
2010. ápr. 18. 11:42
Ja, én már másnap cseréltem a kötést,el tudom képzelni,neked ennyi idő alatt mennyire beleragadhatott,nemis értem,miért olyan"soká"hívtak vissza kötözésre.
110. nadine81 (válaszként erre: 108. - Refuge)
2010. ápr. 18. 11:39
Húú,ez se semmi.Én is rendelőintézetbe voltam anno(meg ahogy kinéz,most is így lesz),de nekem csak annyit mondott a doki,vegyek steril kötszert,áztassam le kamilla teába,s cseréljem le otthon,ha nem tudom megoldani,akkor menjek vissza kötözésre.Még itthon is 2órámba telt,annyira fájt,amit írtál,az meg egyszerűen borzalmas lehetett,épp elég volt a műtétet is kibírni,meg még ez is....
109. cca887cff8 (válaszként erre: 108. - Refuge)
2010. ápr. 17. 19:38

pedig ha netán privátba mentél vna hozzá másképp bánt vna veled..


anno és sztkban vtam nagyon rendes volt..

108. Refuge
2010. ápr. 17. 19:11
Na jöttem beszámolni, tegnap voltam átkötésen. Miközben felfeküdtem az asztalra, megkérdeztem az orvost h nem ragadhatott-e bele a géz a sebbe. Válasza: "De igen. Beleragadt. Fájni fog. Üvölteni fogsz." együttérző egy ember, mit ne mondjak :D nem bajlódtak áztatással, letépték szárazon... gyors és egyszerű megoldás, máskérdés h a szomszéd pavilonban is lehetett hallani a visításom, de hát az az orvosnak nem fáj... kaptam egy másik kötést, hétfőn megyek újra. Kérdeztem a nővért h nem lehetne-e h előtte itthon leáztatom magamnak, de mondta h felesleges, hisz most is rendben ment minden :D érdekes emberek. Több eszetek legyen mint nekem, állami sebészhez ne menjetek :D már énis bánom
107. cca887cff8 (válaszként erre: 106. - Nadine81)
2010. ápr. 17. 08:58

persze. előbb menéz és utána lábáztatás és közben megbeszélitek a dolgokat, h mit hogyan kell vagy kéne.

vedd meg e gélt mait írtam és addig napi3x lehet bekenni - hamar beissza és nem kenődik le nem megy pocsékba.


max na nagyon gyulladt akkor csak körülötte letisztogatja, fertőtlenít..és már ez is segíts...

ne félj ha olyan állapotban van nem fog kínozni ő látja úgyis ha még várni kell vele.

2010. ápr. 16. 23:23
Akkor a pedikűrösnél úgy megy,hogy előbb beáztatom,aztán ő le/ki vágja megfelelően a körmöt?Remélem,addig lemegy kicsit a gyulladás,mert így hozzá nem engedek érni az tuti.
2010. ápr. 16. 13:21

spange.

mondtam én is pedikűrösnek..de szerinte nekem nem kell..ill majd meglátjuk.

amúgy kurva drága darabja ám...

104. cca887cff8 (válaszként erre: 103. - Nadine81)
2010. ápr. 16. 13:20

ne te szedd ki a körmöd...

bízd pedikűrösre...ő másképp tud hozzáférni mint te a saját körmödhöz...

ne félj nem fál..jól ki kell áztatni a lábad és ügyesen csinálják..

nekem vmiért még fáj ha túl nő a kőröm..de mint írtam magamnak már nem vágom inkább fizetek 1200ftot havonta nehogy megint baj legyen.

nem mntha nem tudnám megcsinálni már..de inkább csinálja ő és ha minden hóban lekezeli az egész lábfejet sokkal ápoltabb és puha a sarok is...

2010. ápr. 15. 23:09

Ti hallottatok már arról a spange kezelésről?Keresek itt a városunkban olyant,aki foglalkozik ilyennel,utánanéztem,s végülis"jól"hangzik.Ez végülis körömszabályzó-mint pl.a fogszabályzó.

Az embrimycin gél is jól hangzik,jelenleg terannal kenegetem,de szerintem kipróbálom azt is,főleg hogy lidokaint is tartalmaz-így lehet én is be bírom vágni annyira,hogy kiszedjem a benőtt körmöt.

2010. ápr. 15. 22:40
És a pedikűrösnél mennyire fájdalmas a folyamat?
101. cca887cff8 (válaszként erre: 100. - Nadine81)
2010. ápr. 15. 21:02

vegyél a patikában: Ebrimycin gélt

nekem is pedikűrös ajánlotta.

vény nélkül lehet venni kb 1000-1200ft


nekem is vágta már be sebész a körmöm. akkor tök tuti lett.

de 3 éve gyorsan akartam végezni a körömvágással és elcsesztem.

bár nekem nem volt vadhús stb...de szenvedek vele.

nagyon nehezen jött fel teljesen..de mára már felnött a köröm.


de már csak pedikűrössel merem vágatni mert félek nehogy elcsesszem. be be gyullad és ő ajánlotta a gélt amit írtam.

2010. ápr. 14. 23:06

Hát, volt mit kibírnom. Remegtem előtte, mint a kocsonya, a vérnyomásom meg az egekbe emelkedhetett. A lábujjam tetejére kaptam az érzéstelenítő injekciót!!!Feszítő érzésre készített fel a doki, s ez így is volt nemis kevésbé, ez nagyon rossz volt, főleg nekem, aki még sose kapott ilyent, hisz sose volt törésem se, rossz fogam se. . . Fél órát kellett várnom, míg hatása lett. Aztán kezdődött a"műtét". A zsibbadás közben annyit éreztem, mint amikor túlszalad az olló, s véletlenül belevágunk a köröm tövébe. Levágta a körmöm jobb szélét, s kiszedte a benőtt körmöt. Aztán megmutatta, mekkora köröm volt benőve. . . hát majdnem, mint a kisujjamé.Amúgy rendes doki volt, körülményekhez képest az injekciót is jól adta be, mert mondta, hogy lassan adja, meg műtét közben is kérdezgette, hogy nem érzem-e stb.


Ez volt tavaly októberben,most megint a benőtt körmeimmel kínlódok.Megint bajban vagyok,mert eltelt fél év,s kb.most kezd teljesen visszanőni a köröm,amit a doki levágott.De most megint fáj,mintha nyomná a köröm mellett a bőrt,be is van kicsit gyulladva.Most mi lesz,újra visszanől?Vagy ez természetes,csak azt érzem,ahogy a köröm nől?Ráadásul a másik nagy lábujjam is kezd begyulladozni,én megőrülök,ha megint felvágják!!Légyszi írjatok,hogy nektek mi volt utána,mikor visszanőtt a rendes köröm.Mondjuk ezt én se értettem,miért mondta az orvos,nem szabad lekerekítve vágni,mégis pont ő volt az aki hosszában felvágta,s szerintem pont így fog visszanőni.De én nem akarom fél évente felvágatni,ugye nem ez a sors vár rám?Jövő 7en megyek a pedikűröshöz,de ő hogy csinálja,mit tud vele kezdeni,főleg ha be van gyulladva?

99. Refuge
2010. ápr. 14. 20:39
Párkányban műtött egy Poloma László nevű sebész. Nem tudom h ajánlhatom-e mert nem vagyok szakértő :D mindenesetre az érzésteleítőnek hála semmit nem éreztem. Sajnos az egész körmömtől el kellett búcsúznom :( most meg fáj mint állat. Pénteken megyek átkötésre, az nemfáj ha esetleg bele lenne ragadva a sebbe? :S (mer tuti belevan). Meg a tapasztaltabbaktól kérdezném h nem lesz ez így szar h köröm nélkül maradtam? :S úgy értem nincs ami védje az ujjat
2010. ápr. 13. 23:19
Hol és ki műt? Fizetni kell érte?
97. Refuge
2010. ápr. 13. 21:28
Én holnap megyek műtétre, majd beszámolok XD amennyiben életbenmaradok XD
96. kiraanyu (válaszként erre: 95. - Runci123)
2010. ápr. 2. 19:12

Köszi szépen a választ.


Örülök, h Te ilyen szerencsés vagy!


Mi kb.320km-re lakunk B.csabától, így nem hiszem, h megoldható lenne, h elegyünk oda, pedig nagyon jó lenne.


még várok, mert nem lehet igaz, h Hajdú, Szabolcs v Borsod megyében nincs egy normális sebész!

2010. ápr. 2. 16:42
Üdv. Idézet az orvos honlapjáról:"A sebészeti megoldás során a jábujj tövéhez adott injekcióval az ujjvéget teljesen elérzéstelenítjük és a körömágy érintett oldalán a széli részt eltávolítjuk a hozzá tartozó aláfordult körömszéllel együtt. A beavatkozás kulcsfontosságú része a körömágy széleinek elpusztítása, egyébként a körömbenövés törvényszerűen kiújul néhány hónap elteltével. Erre magam kémiai roncsolást alkalmazok, tömény karbolsav (fenol) helyi használatával. A módszernek köszönhetőoen a kiújulás esélye csekély, a gyógyulás minimális fájdalommal jár. A kisműtét során el kell távolítani a hegesedő túlsarjadt vadhúst is, egyébként hetekig elhúzódó váladékozás várható. A beavatkozás után néhány napig reggel-este 5-10 perc kamilla-teás lábáztatást, a váladékozás megszűntéig fedőkötést javaslok. A továbbiakban laza lábbeli viselése tanácsos. A körömvágások során a későbbiekben a széli részeken nem szabad a körmöt alávágni, mert az ismételten szélesebb körömlemez lenövéséhez vezet.
94. kiraanyu (válaszként erre: 93. - Runci123)
2010. ápr. 2. 13:12

És nem is fog visszatérni a benövés szerinte


Valami kezelést adott, h megakadályozza az újbóli körömbenövést?


Mert nekem csak kivágták mindkét nagylábujjam mindkét oldalát tavaly okt.5én és december végén már megint alig bírtam csizmát húzni.

Azóta is kínlódok, mert nem akarok ismét visszamenni oda, azért, h megint legyen két panaszmentes hónapom.

2010. ápr. 2. 09:08
Szép napot mindenkinek. Tegnap délután estem át sebészeti beavatkozáson. Ha tudtam volna hogy ennyi az egész , nem szenvedtem volna két hónapot!4 perc! Az érzéstelenitő beadásától a befejezésig!Az injekció volt a legrosszabb az egészben. Nagyon korrekt, beteg barát hozzá állás az orvos részéről, bátran ajánlom mindenkinek. Dr Szűcs Zoltán sebész, Békéscsaba, van honlapja keressetek rá, elég bizarr a honlap cime. Ugye a hely miatt inkább dél-keleti betegeknek jó, bár ha szenved a páciens, a távolság nem tünik olyan nagy kihivásna
2010. ápr. 1. 22:14

Sziasztok!


Valaki Borsodban, Hajdú megyében v Szabolcsban nem tudna olyan orvost, aki segítene nekem.


Terhességem alatt nőtt be a körmöm mindkeét nagylábujjamon mindkét oldalán.


Tavaly Októberben megműtötték, de dec.végén ugyanúgy kiújult, szóval még 3 hónapot sem élvezhettem benőtt köröm nélkül.


Most már egyre jobban fáj, és gennyes és vadhús is van, de nem akarok újra oda menni, ahol kivágták, mert nekik nem számít, h 3hónapon belül ha megint vissza kell mennem, az nekik csak jó.


Kérlek segítsetek.

Köszi

91. Eperke0602 (válaszként erre: 87. - Tecu20)
2010. ápr. 1. 20:44
Szia! Nagyon együtt érzek veled, Komárom Esztergomban sajna nem tudok, csak Győrben, viszont kérdezősködöm majd, ha esetleg mégis valaki a körömben... tudom, hogy nagyon rossz :S kitartáááás!!!!!
90. cca887cff8 (válaszként erre: 89. - Tecu20)
2010. ápr. 1. 10:21

ja, jó..ha már ő is azt mondja...

nekem szerencsém volt akkor...

89. Tecu20
2010. ápr. 1. 09:58
Nikol: Sajnos már a pedikűrös nem elég. Mert,most is járok kivágatni, de mikor hozzá és a pedikűrös nagyon fáj, és ő mondta,hogy a körömágytól van benőve, és van egy kis darab ami egyből a húsba nő, azt kell műtétel megszüntetni...Azt már ő nem tudja kiszedni:( Sajnos.
88. cca887cff8 (válaszként erre: 87. - Tecu20)
2010. ápr. 1. 09:06

sztem jobban jársz egy profi pedikűrössel


nekem is pedikűrös hozta rendbe.

87. Tecu20
2010. márc. 31. 17:06
Sziasztok. Nekem már több mint 3 éve be van nőve a lábkörmöm mind a 2...:S 1 éve volt egy műtétem,de most megint ugyan úgy benött...el vagyok keseredve. Sose lesz ennek vége??? Megint tiszta genny, és persze fáj is... Nem tudd valaki Komárom-Esztergom megyébe vagy Fejér megyébe valami nagyon jó sebészt? Már nem érdekel ha fizetnem kell 20-30-40 ezret,csak lenne már vége,mert sokat szenvedek vele.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook